Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Aksamitka! Ja płaciłam za Fi 12 i Fi 10 275,- brutto, a za Fi 6 - 315,- ceny brutto. Podam namiar na Hurtownię, bardzo mało liczą za transport. Mają dobre ceny na inne materiały to można powiązać. Tel. 182653015. Super obsługa, nawet przez internet.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na fundamenty 1,3t reszta strop w projekcie byla teriva zmieniliśmy na lany i doszło ok 3t dodatkowo- fundamenty, strop, +schody, których w oryginalnym projekcie nie ma i niestety sie uzbieralo

 

Jesteś pewna, że takie ilości??? Ja na cały dom mam w projekcie jakieś 800 kg chyba. Nie mam co prawda stropu więc to tylko na ławy i wieniec ale Twoje ilości są przerażające.

 

Buduję się w woj. opolskim i obecnie jestem na etapie intensywnego poszukiwania okien, mają być energooszczędne i tanie :) i oczywiście do tego ciepły montaż:D dostałam jedną wyceną koszt okien ok 5000 montaż 4000. Szukam dalej.

 

Masz okna za 5 tys i czegoś jeszcze szukasz? Ja zapłaciłem do domu 100m2 okna MS PCV 25 tys z montażem. Jakby z tego odjąć 12 tys za okno tarasowe to i tak zostaje 13 tys za pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter w oryginalnym projekcie było ok 3,6t ale zmienilismy strop z terivy na lany i doszły jeszcze schody na strych, przeliczal nam konstruktor, mam nadzieje ze sie nie pomylil, u nas jest jeszcze fi16

 

ziuta, dzieki na miary troche daleko od nas ( 100km)

Edytowane przez aksamitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy przerobiony projekt mały dworek S-GL 225 - dorobiliśmy poddasze użytkowe i ze względu na to, że nie posiadamy na dole żadnych ścianek działowych musieliśmy wykonać wzdłuż i wszerz domu żebra - i jak czytam ile stali potrzebujecie to wydaje mi się, że 6 ton to "lekko!" za dużo. My kupowaliśmy stal jeszcze na 4 słupy i wyszło wszystkiego ok. 1,5 tony.

W tym tygodniu zalewamy właśnie słupy i strop :) jak patrzę na te mury to wciąż jakoś nie dociera do mnie, że to moje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa powitania:)

Kochani widze ze sporo z Was zaczelo juz rwac sie do pracy:) - nie boicie sie mrozow? slyszalam ze mroz nie za dobrze dziala na beton. poza tym ja tez juz chcialam zaczynac bo wyrywna jestem z natury ale mnie poskromiono:) tzn wujek moj ktory dla mnie jest autorytetem w tej dziedzinie kazal czekac:) czekac i czekac tylko na co:) podobno jak zaczne kopac fundamenty w mokrej ziemi to mi sie pozapada (nie chce szalunkowac) i ze najlepiej kopac jak jest sucho i jak mrozy juz napewno nie powroca. tylko ze mi sie spieszy - zawsze mi sie spieszy bo w goracej wodzie mnie kapali i nie umiem tak siedziec z zalozonymi rekoma:) i jak czytam jak Wy juz to macie zrobione i tamto i siamto to mnie skreca. nagadalam chlopu w weekend pelna czapke to mi powiedzial ze mnie od netu odetnie:))))))))))) W tym roku chce jedynie SSO lub SSZ w zaleznosci czy mi kasy starczy. wydaje mi sie ze jesli starczy(oby tak bylo) to miedzy SSO a SSZ jest niewielka przestrzen czasowa:) wystarczy tylko okna wstawic i cos na dach - w zaleznosci co tam kto woli blachodachowka czy dachowka czy gont czy co tam jeszcze. Ja mysle przykryc papa na zime jak mi braknie kasy a okna dechami zabic i to bedzie moj wymarzony SSO. Natomiast w przyszlym roku...mmmm to sie bedzie dzialo - bo mysle sie wprowadzic przed przyszla zima. A Wy na jaki okres rozkladacie budowe? Chodzi mi o to po jakim czasie od pierwszej lopaty chcecie sie wprowadzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz na polowie domu poukladano strop, jeszcze druga polowa, zbrojenie i zalewanie. Kurcze ja juz bym chciala zeby cos sie dzialo w srodku bo do zimy chce byc na swoim a ciagle mam wrazenie ze wszystko tak wolno idzie...chyba tez jestem w goracej wodzie kąpana ;) jesli chodzi o okna to mam juz wyceny z kilku miejsc ale niedawno gdzies wyczytalam o tym cieplym montazu i w sumie chyba nie doczytalam bo nadal nie wiem jak to sie je. Musze postudiowac jeszcze i chyba czeka mnie jeszcze raz proszenie o wycene "cieplego montazu". Szukam dobrego i taniego pieca na dodatek bo to juz chyba czas zaczac sie ogladac gdyz w kolejnej transzy mam okna i drzwi oraz wszelkiego rodzaju przylacza. Ech telefon i komp zaczynaja sie przegrzewac. Ale jak chce miec swoje cztery kate to nie ma zmiłuj. Witam wszystkich nowych i trzymam kciuki za "poczatki", ktore ja mam juz na szczescie za soba mimo iz do konca nadal daleko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKSAMITKA - na Wielkanoc? o matko ale Ci zazdroszcze - trzymam kciuki. To fajny moment zeby sie wprowadzic bo wiosna bo cieplo bo optymistycznie przyjemnie i dni dlugie wiec i radosc z nowego domu jakby wieksza. Do mojego obecnego mieszkania wprowadzilismy sie 31 pazdziernika (ze 3 lata temu) i wcale mnie to mieszkanie nie cieszylo, chociaz bylo spelnieniem marzen. dzien byl krotki bylo szaro i zimno wiec mieszkanie chociaz nowiutkie i pachnace tez bylo szare i zimne. Z planow nam wychodzi ze do nowego domu tez wprowadzimy sie na zime - szkoda:( no ale nie bede czekac az do wiosny bo przeciez nie wytrzymam:)

Czy Wam tez sie wydaje momentami ze budowa domu to zbyt piekne aby bylo mozliwe? ja teraz tak mam - brak mi wiary w to ze te marzenia sie spelnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKSAMITKA - na Wielkanoc? o matko ale Ci zazdroszcze - trzymam kciuki. To fajny moment zeby sie wprowadzic bo wiosna bo cieplo bo optymistycznie przyjemnie i dni dlugie wiec i radosc z nowego domu jakby wieksza. Do mojego obecnego mieszkania wprowadzilismy sie 31 pazdziernika (ze 3 lata temu) i wcale mnie to mieszkanie nie cieszylo, chociaz bylo spelnieniem marzen. dzien byl krotki bylo szaro i zimno wiec mieszkanie chociaz nowiutkie i pachnace tez bylo szare i zimne. Z planow nam wychodzi ze do nowego domu tez wprowadzimy sie na zime - szkoda:( no ale nie bede czekac az do wiosny bo przeciez nie wytrzymam:)

Czy Wam tez sie wydaje momentami ze budowa domu to zbyt piekne aby bylo mozliwe? ja teraz tak mam - brak mi wiary w to ze te marzenia sie spelnia.[/quote

 

 

Nam to się marzy tegoroczna gwiazdka, a w sobotę wylali nam płytę podbeton na fundamentach, tylko że budujemy szkielet a to idzie troche szybciej niż murowany, nie dużo ale trochę tak, też jesteśmy ciekawi czy to tak się uda, czy starczy sianka i ile jeszcze będzie problemów do rozwiązania w czasie budowy, oby jak najmniej... Wam też tego życzę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez z tych w goracej wodzie kapana, chcialabym sie wprowadzic na Wielkanoc 2013

 

to chyba nic niemożliwego ... ja stan zero miałem w 2 połowie września , mury rozpoczęliśmy ok 15 października jeśli dobrze pamiętam , gdyby nie obsuwa z oknami pewnie już bym podłoge pucował - realny plan do wprowadzenia mamy na koniec czerwca - chyba że dzieciak pokrzyżuje nam plany i wtedy dopiero po rozwiązaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a jest sens robic SSZ na zime? Ja chcialem zrobic tylko SSO, powinno sie udac na spokojnie i pozwolic schnac scianom, choc zewnetrzne beda podlewane deszczami i sniegiem a BK jest chlonny:bash:

Ale moze dolozyc te okna i wtedy mozna wczesna wiosna dzialac dalej. Jaka powinna byc przerwa technologiczna po SSO?

Edytowane przez rafus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a jest sens robic SSZ na zime? Ja chcialem zrobic tylko SSO, powinno sie udac na spokojnie i pozwolic schnac scianom, choc zewnetrzne beda podlewane deszczami i sniegiem a BK jest chlonny:bash:

Ale moze dolozyc te okna i wtedy mozna wczesna wiosna dzialac dalej. Jaka powinna byc przerwa technologiczna po SSO?

 

a może w 2 stronę ? jaki jest sens przemrażać ściany i później na wiosnę czekać aż odtają i wilgoć z nich wyjdzie?

u mnie dom po wymurowaniu był suchy - takie miałem wrażenie - w styczniu jak wstawili mi okna w środku było ok 95% wilgotności a wiele ścian przemrożonych

na tą chwilę mam ok 75-80% w zależności od dnia ... do wprowadzenia pasuje zejść do ok 50% będzie lato więc nie powinno być z tym problemu

 

najwięcej wilgoci ma strop przy SSO

po 30 dniach beton osiąga pełna moc a co miało z niego wyparować - wyparowało - to dobry moment na zamknięcie domu i ocieplenie ścian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z pewnych względów będziemy się wprowadzać w 2014 :( ale marzy mi się, żeby zamieszkać już na zimę 2013... No coż, nie można mieć wszystkiego. Nie martwcie się, że są jeszcze przymrozki, nasze fundamenty stały już w te największe mrozy i nic się z betonem nie stało, zamawialiśmy beton z dodatkami zimowymi, nic się nie kruszy, nie pęka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...