Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

TOMANEK4, KUPIECJUDEX - moj kierbud tego za mnie nie zrobi:( wszystkie papiery zalatwiam sama, za wszystkim biegam sama:( Kierownikiem budowy bedzie u mnie projektant ktory projektowal moj dom (projekt indywidualny). Ufam mu i wierze w jego kompetencje aczkolwiek do zalatwiania czegokolwiek w urzedach to sie nie rwie:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Frelko, nie wiem co powiedział bo się z nim nie widziałam i nie wiem czy on to widział. Obserwuję to, może to tylko nic nie znacząca rysa. Ale na zimne trzeba dmuchać, zwłaszcza, że jest się laikiem w sprawach budowlanych.

Grzaneczko ile masz metrów od granicy działki do wodociągu i kanalizacji? interesuje mnie to bo też muszę pociągnąć wodę i kanalizację ok 40m w najlepszym wypadku lub 70 m w najgorszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi ktoś podpowiedział, czy mam się martwić. Przeczytałam o kłopotach Budowlanego_Laika i z całych sił chciałabym takich uniknąć.

 

ten rodzaj pęknięć jest związany z szybkim wiązaniem betonu , często się pojawia na płytach czy stopach

nie ma się czym martwić - jeśli Cie to pocieszy - napisze ze ja też takie miałem

 

co do wielkości płyty i pomieszczeń bez ścian ... złudzenie optyczne

dopiero jak stana mury zobaczysz realna wielosc poszczegolnych pomieszczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję R&K pocieszyłeś mnie:).

Jeżeli chodzi o wielkość domu, to i tak jest on bardzo mały więc płytka też jest mała. Jeszcze jedna sprawa o którą chciałam zapytać w związku z płytą, przez środek płyty leci taka bruzda i wygląda to tak jakby cała płyta składała się z dwóch płyt, czy jest to może dyletacja i jakie to może mieć znaczenie? np. dla ruchów płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMANEK4, KUPIECJUDEX - moj kierbud tego za mnie nie zrobi:( wszystkie papiery zalatwiam sama, za wszystkim biegam sama:( Kierownikiem budowy bedzie u mnie projektant ktory projektowal moj dom (projekt indywidualny). Ufam mu i wierze w jego kompetencje aczkolwiek do zalatwiania czegokolwiek w urzedach to sie nie rwie:(

U mnie też autor projektu jest Kierbudem, że się nie rwie to taka ludzka mentalność ale może trzeba to na nim wymusić, w końcu powinien być obeznany w te klocki a Ty masz inne rzeczy na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedziała jak mam wczytać to zdjęcie :-((. Chciałam wkleić ale nic z tego.:confused:

Może się udało :-))

 

Jednak wolałabym, żeby kierbud to zobaczył. Chyba nieco za duża na rysę skurczową...

Szczególnie, że wygląda jakby mleczko zalało tę rysę , więc ja bym troszkę tam podrapała, żeby zajrzeć co jest pod spodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym pradem budowlanym - ile licza sobie za niego? Wszyscy strasza ze drogi - a ja mam w planie wlasnie korzystac z budowlanego.

 

 

rafus

 

U mnie (dom dwurodzinny, więc 2 gospodarstwa domowe) za prąd budowlany wychodziło 1000 pln miesięcznie :):) W trakcie budowy było sporo taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym pradem budowlanym - ile licza sobie za niego? Wszyscy strasza ze drogi - a ja mam w planie wlasnie korzystac z budowlanego.

Panda - projekt przylaczy jest potrzebny zeby byl projekt na doprowadzenie mediow do domu - m.in. zawiera wejscie wody/gazu do domu.

Ja za gaz place 760 zl a za wode ok. 700 zl. Co do pradu - placi sie za przylacze - ktore Enega wykonuje do skrzynki w ogrodzeniu. Pozniej nie trzeba dodatkowego projektu - tylko elektryk z pieczatka musi ci podbic umowe o licznik zeby Energa zainstalowala licznik w skrzynce.

 

rafus

 

 

 

rafus chodzi ci o tę skrzynkę ktora stoi przed naszą działką tuż zaraz na granicy?? tzn ze to juz jest to "przyłącze"?? (gazu nie będzie u nas)

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przyłącza mediów tak się przedstawiają

za projekt przyłączenia wody zapłacilismy 600 zł a za wykonanie (do granicy i juz do budynku) wyjdzie ok 2 tyś

prąd budowlany cena skrzynki (trzeba kupić samemu nowa 600 zł, używana ok 300zł), elektryk za przyłączenie i kawałek kabla policzył sobie 1300 zł, opłata przyłączeniowa ok 100 zł, abonament m-czny 88 zł plus opłata za zużyte kW

przyłączenie gazu ponad 3 tyś. (nie znam jeszcze szczegółowych warunków)

prąd stały - opłata przyłączeniowa ok 2,5 tyś (w tym już jest projekt, skrzynka oraz podciągnięcie prądu do granicy działki u nas to ok 1m:)

 

 

 

grzaneczki skoro ja juz mam taką skrzynkę przy działce, i na działce mam już studzienke kanalizacyjną to które koszta mnie ominą, które wymieniłeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeszcze jedna sprawa o którą chciałam zapytać w związku z płytą, przez środek płyty leci taka bruzda i wygląda to tak jakby cała płyta składała się z dwóch płyt, czy jest to może dyletacja i jakie to może mieć znaczenie? np. dla ruchów płyty.

 

oto już pytaj wykonawcę płyty - nie wiem jak i po co zrobili to coś , może to ślad po "szynie" po której ściągali nadmiar betonu - choć tak już mało kto dziś robi ...

 

Jednak wolałabym, żeby kierbud to zobaczył. Chyba nieco za duża na rysę skurczową...

Szczególnie, że wygląda jakby mleczko zalało tę rysę , więc ja bym troszkę tam podrapała, żeby zajrzeć co jest pod spodem...

 

też mi to przeszło na myśl ... z 2 zaś strony ... to mleczko po podlewaniu płyty musiało być, nie mogło powstać pęknięcie i automatycznie zalać się mleczkiem nadmiaru wilgoci z betonu - bo pękanie powstaje przy zbyt szybkim wysychaniu płyty

ja 1 h spóźniłem się z 1 podlewaniem i już było widać malutkie pajęczyny na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi to przeszło na myśl ... z 2 zaś strony ... to mleczko po podlewaniu płyty musiało być, nie mogło powstać pęknięcie i automatycznie zalać się mleczkiem nadmiaru wilgoci z betonu - bo pękanie powstaje przy zbyt szybkim wysychaniu płyty

ja 1 h spóźniłem się z 1 podlewaniem i już było widać malutkie pajęczyny na wierzchu

Tej rysie daleko do pajęczyny. Nie wygląda na skurczową.Jest dość długa. Pytanie czy pod mleczkiem nie kryje się coś niepokojącego. NIe wiadomo jaka była temperatura w noc po wylaniu ... takie tam dywagacje - dlatego wolałabym, żeby kierbud obejrzał. To trochę za duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMANEK4, KUPIECJUDEX - moj kierbud tego za mnie nie zrobi:( wszystkie papiery zalatwiam sama, za wszystkim biegam sama:( Kierownikiem budowy bedzie u mnie projektant ktory projektowal moj dom (projekt indywidualny). Ufam mu i wierze w jego kompetencje aczkolwiek do zalatwiania czegokolwiek w urzedach to sie nie rwie:(

 

A jeśli nie uda się go w żaden sposób przymusić do pobiegania po urzędach to może warto pomyśleć o kimś kto to chętniej zrobi? Kierbudów myślę jest nie mało, ja zrobiłem tak, że jak mój niedoszły kierbud nie odbierał przez 2 dni telefonu i nie odpowadał na sms to pojechałem do kogoś innego i z nim nawiązałem współpracę, od starego odebrałem tylko PnB, na szczęście nie miał jescze dziennika budowy i nie zdążył dokonać w nim żadnego wpisu, dlatego ne musiałem nawet zawiadamiać o tym Inspaktoratu Budowlanego, ale nawet jeśli by trzeba było to też żaden problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, słuchajcie, te papiery naprawdę daje się załatwić samemu :):) I nieco taniej niż zlecanie. To tylko tak źle wygląda, szlag człowieka trafi parę razy, ale się da :):)

http://3.bp.blogspot.com/-9e-TZeBBDzw/Ta_UPwLQRKI/AAAAAAAAATo/CRjTpqZ7FqE/s1600/Velykos.jpg

 

i życzę Wam Bociankom następnych Świąt we własnych domkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Panda:)

Ja sie tez buduje w pomorskiem, w Baninie pod Gdanskiem.

Co do skrzynki - zeby ona stanela potrzebna byla oplata przylaczeniowa ok. 1.5 tys (w moim przypadku). Skoro skrzynka juz jest to zaplacil poprzednik pewnie. W momencie gdy bedziecie mieli instalacje odbiorcza to uprawniony elektryk musi wam postawic pieczatke i podpisac sie w umowie o licznik. U mnie elektryk za 500 zl zrobi mi tymczasowe przylacze przy skrzynce i zalatwi papierologie.

Tak czy siak to jest tego zalatwiania ze hey:confused:

Pozdrawiam

Rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocianki i ci już zagnieżdżeni : :)

Zdrowych, Pogodnych, Rodzinnych Swiat Wielkanocnych oraz Mokrego Dyngusa, zdrówko niech dopisuje bo to najważniejsze, a zajączki z prezentami niech przykicają do każdego

Bo już za rok, co po niektórzy, będą już nadawać z właściwego gniazda...i tego także życzę Wszystkim budującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...