Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Kiedyś też tak myślałem - buduj z czego ekipie łatwiej. Dziś myślę inaczej - buduj w zależności od tego co chcesz osiągnąć. Dom okazjonalnie ogrzewany - konstrukcja lekka - drewno, gazobeton, dom zamieszkany non stop, ciągle ogrzewany i zależy CI na stabilnej temperaturze - silikaty albo beton.

nie wiem skad masz takie informacje.zarowno drewno, jak i gazobeton w 100% nadaja sie na dom caloroczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

PnB dostalismy w 13 dni, bez lapowek, znajomosci itp itd, cala reszte tez zalatwilismy sobie sami, nie widze w tym nic nadzwyczajnego ani trudnego...

 

oboje pracujemy normalnie na caly etat, wiec nie mamy jakos wybitnie duzo czasu, tymbardziej w godzinach pracy urzedow... a mimo to udalo sie opedzic wszytskie papiery 2 dniami urlopu w sumie...

 

wg mnie to zaden zakret

 

wszystko zalezy od urzedu. czasem 13 dni nie wystarcza aby ktos w urzedzie otworzyl wniosek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam urzędnicy poszli na rękę potrzebowaliśmy PNB dosyć szybko aby załatwić kredyt otrzymaliśmy je po tygodniu. W między czasie zostały złożone wszystkie dokumenty do banku i czekaliśmy aż się pozwolenie uprawomocni po 14 dniach poszliśmy do Starostwa tylko po pieczątkę.:p

Czasami w urzędach pracują normalni ludzie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo się cieszę że mogę dołączyć do szacownego grona bocianków 2012. Chociaż małym bociankiem zostałam rok temu podczas budowy zjazdu, ale teraz czuje się jednak dużo większym inwestorem :). Wczoraj geodeta wytyczył budynek, dzisiaj koparka. Projet indywidualny 140m2, budowa okolice Będzina (śląskie). Cała papierologia na naszych głowach - mimo zupełnej niewiedzy. Ale da się ogarnąć.

 

Pozdrowienia dla wszystkich i dużo wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo się cieszę że mogę dołączyć do szacownego grona bocianków 2012. Chociaż małym bociankiem zostałam rok temu podczas budowy zjazdu, ale teraz czuje się jednak dużo większym inwestorem :). Wczoraj geodeta wytyczył budynek, dzisiaj koparka. Projet indywidualny 140m2, budowa okolice Będzina (śląskie). Cała papierologia na naszych głowach - mimo zupełnej niewiedzy. Ale da się ogarnąć.

 

Pozdrowienia dla wszystkich i dużo wytrwałości.

 

Witamy w naszym gronie :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja się pochwalę że wczoraj odebrałam nasze PnB:wiggle: ...choć przy okazji urzędnicy trochę mnie zdenerwowali gdyż okazało się że decyzję wydali już równo 2 tyg temu i zapomnieli wysłać:jawdrop: a podobno prawomocne staje się po 14 dniach od odebrania decyzji...tak więc mogło już być a tak musimy jeszcze te 2tyg czekać...ale i tak się cieszymy;) teraz jeszcze tylko dziennik (czy żeby go zgłosić w urzędzie musi wcześniej już coś wypełnić kierownik?) i zgłoszenie robót i można wreszcie zaczynać:p a w sobotę wpada koparka i nam troszkę przygotuje działkę:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

I ja dołączam do Waszego zacnego grona, działka już jest część rzeczy pozałatwiana, ale to niestety dopiero początek tej dłuugiej drogi. Własnie zastanawiamy się nad projektem domu. Nie możemy się zdecydować.

 

Miło powitać kolejną osobę:bye:

Trzymam kciuki za szybkie znalezienie tego wymarzonego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kierownik nic nie usi wypelniac, babka w starostwie ostempluje pusty, musisz miec tylko ze soba prawomocne pozwolenie

 

Aha czyli mogę to załatwić dopiero za te 14 dni...pan urzędnik mówił mi wczoraj że mogę to 'załatwić od razu tylko iść kupić, wypełnić wniosek' i coś właśnie o decyzji mówił ale on zawsze tak wszystko tłumaczy że ja nic nie rozumię:rolleyes: dziennik kupiłam ale już nie wracałam do starostwa bo załatwiałam to w czasie pracy...musimy zadzwonić do naszego kierownika może on jakoś to ogarnie:P w każdym razie myślę że jesteśmy już na finiszu papierzysk i teraz już tylko same przyjemności nasz czekają:p

 

A Wam gratuluję rozpoczęcia prac i oczywiście życzę powodzenia i szybkiego oraz bezproblemowego budowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam przewrotne pytanie dlaczego ceramika?

Kiedyś też tak myślałem - buduj z czego ekipie łatwiej. Dziś myślę inaczej - buduj w zależności od tego co chcesz osiągnąć. Dom okazjonalnie ogrzewany - konstrukcja lekka - drewno, gazobeton, dom zamieszkany non stop, ciągle ogrzewany i zależy CI na stabilnej temperaturze - silikaty albo beton.

To pojechales z tym gazobetonem na dom sezonowy :)

Zaloze sie ze jakby ktos zrobil badania to 80% rydomow jedonorodzinnych jest dzielone na beton komorkowy i ceramike poryzowana (w tej kolejnosci).

Silikaty to pewnie marginalnie 10-20 %.

W budownictwie przemyslowym proporcje moga juz byc odwrocone.

Jest to moja osobista niczym nie poparta (poza obserwacjami okolicy i FM) opinia. BTW najwieksze forum wyznawcow silikatow to FM:)

pozdrawiam

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

I ja dołączam do Waszego zacnego grona, działka już jest część rzeczy pozałatwiana, ale to niestety dopiero początek tej dłuugiej drogi. Własnie zastanawiamy się nad projektem domu. Nie możemy się zdecydować.

 

Witam kolejnego Bocianka :) Życzę owocnych i słusznych wyborów :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką ceramike wybieracie na dom? Z jakiej firmy? Pewnie poszły już pierwsze zamówienia, podzielcie się z innymi na co zdecydowaliście się... Nie interesuje mnie silka i BK :)

Ja już mam tyle ofert na ceramike, że coraz mniej zdecydowania na konkretną cegielnie.

 

Pozdrawiam :)

 

U mnie w tym tygodniu muszę wylać podłoge w piwnicy, a później szalunki nad piwnicą :)

 

My kupiliśmy Porotherm'a Wienerberger i już od jakiegoś czasu oczekuje na działce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...