Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Gość ki9

Hej,

Chciałam się poradzić: czy muszę ściągać humus pod dom biorąc pod uwagę fakt że będę mieć wysoko wyniesioną ściankę fundamentu ponad poziom gruntu (gdyż moja działka jest ok 30 cm niżej niż ulica) i ten humus zostanie przysypany sporą ilością piachu i pospółki. Ściagać w tej sytuacji czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jaką ceramike wybieracie na dom? Z jakiej firmy? Pewnie poszły już pierwsze zamówienia, podzielcie się z innymi na co zdecydowaliście się...

 

z tego co się orientuję to Ceramika Hadykówka cieszy się bardzo dobrymi opiniami

niedaleko mnie też jest WB w Kupnie

 

Styropian jeszcze łatwiej dociąć :p

 

Bloczek betonowy z bardzo twardym żwirem płukanym się jakoś cięło to i ceramikę sie dobra tarczą diamentową potnie :)

 

do tego lekki młotek i ... pustaka nie ma ...

zresztą - jak ktoś jest już zdecydowany to wie swoje i nic go już nie przekona

 

Nie neguję BK,także fajny materiał,u mnie na 2 miejscu ;)

 

tak to już jest że Ci którzy budują domy przemyślane technologicznie budują z silikatów a w 2 kolejności z BK, i dla nich coś takiego jak ceramika nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chciałam się poradzić: czy muszę ściągać humus pod dom biorąc pod uwagę fakt że będę mieć wysoko wyniesioną ściankę fundamentu ponad poziom gruntu (gdyż moja działka jest ok 30 cm niżej niż ulica) i ten humus zostanie przysypany sporą ilością piachu i pospółki. Ściagać w tej sytuacji czy nie?

 

Powinno się ściągnąć humus. Też mamy wysoko wyciągnięte ścianki funamentowe i ściągaliśmy, tak nam radzili nasi wykonawcy i kierbud. Napisz później ile Ci wlazło piachu, u nas 320 t :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ki9
Powinno się ściągnąć humus. Też mamy wysoko wyciągnięte ścianki funamentowe i ściągaliśmy, tak nam radzili nasi wykonawcy i kierbud. Napisz później ile Ci wlazło piachu, u nas 320 t :).

 

Dzięki Lilly20 :) 320 t - wow! coś czuję że te fundamenty mnie nieźle po kieszeniach wyniosą :) dam ci znać ale dopiero za 2 miesiące bo startuję pod koniec maja, teraz będę zakładać prąd i wiercić studnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było więc skumuluję odpowiedzi.

 

nie wiem skad masz takie informacje.zarowno drewno, jak i gazobeton w 100% nadaja sie na dom caloroczny.

Nigdzie nie napisałem, że się nie nadaje. Nie pisałem też o domach "niecałorocznych" a o ogrzewanych okazjonalnie czyli np jeżeli ktoś ma taką pracę, że nie ma go cały dzień albo dwa i trzy w domu i dom stoi pusty. W takich sytuacjach lepiej (ekonomiczniej) sprawdzi się dom nie posiadający akumulacji ciepła, czyli dom lekki, taki karton obłożony puchem. Nagrzanie takiego domu nastąpi błyskawicznie zaraz po włączeniu systemu ogrzewania (najlepiej nadmuchowe) niestety jest też wiele minusów - niestabilna temperatura, szybkie wychładzanie domu po wyłączeniu ogrzewania (minus komfortu ale plus dla kieszeni), brak np ciepłej podłogi

 

BITTER-pustak ceramiczny dlatego głownie, że Rodzice i sąsiedzi mają identyczne domy, sąsiadów młodszy. Rodzice mają dom z czerwonej pełnej cegły a sąsiedzi z białej pełnej. U Rodziców przez 40 lat nigdy nie jechało pleśnią, zaś u sąsiadów pleśń czuliśmy w naszym ogrodzie,gdy otworzyli łazienkowe okienko...

Gramar nie namawiam do zmiany materiału bo można z ceramiki ale według mnie są lepsze mateiały. A to że u rodziców była pleśń a u sąsiadów nie to raczej wynikało z wentylacji domu i poprawnego wykonania izolacji wodnej na fundamentach a nie z czego zrobili dom. Nie bierz tego do siebie ale używanie technologii sprawdzonych 40 lat temu to trochę błędne myślenie. Technologia od 40 lat się trochę zmieniła jakby nie było ;-)

 

Jestem pazerna na temat izolacji termicznych i bardzo chętnie podyskutuję na temat ogrzewania, kosztów.

BYŁA tam na stronie taka symulacja termiczna. SKASOWALI-MOŻNA BYŁO CUDOWNIE WSZYSTKO przeliczać wstawiając sobie różne grubości ociepleń, ścian, jakość okien, sposób ogrzewania, sposób ustawienia słonka.

Materiał na ściany nie ma nic do ocieplenia. Do ocieplenia jest styropian, wełna lub pianka.

 

To pojechales z tym gazobetonem na dom sezonowy :)

Zaloze sie ze jakby ktos zrobil badania to 80% rydomow jedonorodzinnych jest dzielone na beton komorkowy i ceramike poryzowana (w tej kolejnosci).

Silikaty to pewnie marginalnie 10-20 %.

W budownictwie przemyslowym proporcje moga juz byc odwrocone.

Jest to moja osobista niczym nie poparta (poza obserwacjami okolicy i FM) opinia. BTW najwieksze forum wyznawcow silikatow to FM:)

pozdrawiam

rafus

 

A bo kto się tak naprawdę zastanawia nad materiałem budowlanym domu? Nikt. Zobacz choćby powody w tym wątku:

1. Bo murarze taki lubią

2. Bo dziadek tak budował

3. Bo u sąsiada grzyb

4. Bo taniej w hurtowni mieli

 

a kto siedzi na FM? Zapaleńcy, Ci którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Dlaczego wybierają silikaty? Bo mają wiedzę? ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lilly20 :) 320 t - wow! coś czuję że te fundamenty mnie nieźle po kieszeniach wyniosą :) dam ci znać ale dopiero za 2 miesiące bo startuję pod koniec maja, teraz będę zakładać prąd i wiercić studnię

 

Będę czekać na odpowiedź :) a według jakiego projektu budujecie? Nas stan zero też trochę pociągnął po kieszeni, ale było w tym właśnie przyłącze prądu, utwardzenie wjazdu ( 80t kruszywa), praca dwóch koparek, GWC .... Życzę powodzenia, głowa do góry i do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie w ''waszych'' betoniarniach przy zamawianiu betonu czy mogą Wam wystawiać faktury na 8% vat-u, zazwyczaj wystawiaja na 23%. Przy takich ilościach jak zamawiamy to można sporo zaoszczędzić. Beton można później odliczyć bo jest na liście PKWiU ale tam gdzie można to staramy się już oszczędzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ki9
Będę czekać na odpowiedź :) a według jakiego projektu budujecie? Nas stan zero też trochę pociągnął po kieszeni, ale było w tym właśnie przyłącze prądu, utwardzenie wjazdu ( 80t kruszywa), praca dwóch koparek, GWC .... Życzę powodzenia, głowa do góry i do przodu :)

 

Będziemy budować domek APS 105 + 2G (http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=main&scr=main&evt=showDetails&id=141) z niewielkimi zmianami (powiększyliśmy salon likwidując zadaszony boczny taras i doprojektowaliśmy nowy taras przy wykuszu). Jak ruszę z budową na dobre to wtedy bardziej się uaktywnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja się cieszę, że budujemy mały dom (i to bez piwnic!). Stan zero wyniósł nas mało(?) bo ok 34tys i osiągnęliśmy go w niespełna 2tygodnie.

Właśnie murarze zaczęli nam stawiać ściany i mamy już jeden narożnik o wysokości 5pustaków. Budujemy z pustaków kermazytowych.

Czy znawcy na tym forum uważają, że to jest również materiał do d..y? Ja tam spotkałam się z samymi dobrymi opiniami, chociaż jeden z wykonawców chciał nas namówić na ceramikę (bo to tylko koszt 5tys zł, a jaki to super materiał jest!). Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się ani na tego wykonawcę, ani na ceramikę - i zostaliśmy przy naszych pustakach. Mam nadzieję, ze była to słuszna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy i tak podejmie decyzję sam z jakiego materiału będzie budował i z czasem sam sobie odpowie czy podjął słuszną decyzję u nas mąż zdecydowała ,że budujemy z H+H :p

też nie wiem czy jest to słuszna decyzja ale decyzja zapadła mury już są stawiane i nie ma już odwrotu:no:

Edytowane przez aksuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...