Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE do NASZEGO DZIENNIKA


goshia7

Recommended Posts

Witaj Zuziaa32 :welcome:

Widziałam Twój domek na forum i właśnie zwróciłam uwagę na okna :) Bardzo podoba mi się Twoja Afrodyta i okna wyglądają świetnie. No cóż, u nas decyzja jeszcze nie podjęta. Jutro pewnie klamka zapadnie i zobaczymy jaki kolor zostanie. Mi osobiście podobają się obydwa kolorki ale z przewagą na orzech ;)

 

Wiesz, chyba czytasz mi w myślach bo ostatnio zastanawiałam się jak jest z utrzymaniem czystości w przypadku ciemnych okien i też myślałam, że trzeba je często myć :) a tu proszę..... jednak nie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejka :)

Tak, tak decyzja już podjęta http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_dance.gif tylko brakowało czasu na uzupełnianie dziennika na bieżąco :)

 

Zatem, okna zostały w kolorze złotego dębu. No cóż, nie jest tak źle bo ten kolor też mi się podoba ale troszkę mniej niż orzech :)

Tylko teraz muszę się więcej nagimnastykować, żeby jakoś dobrać kolory wnętrz do okien ;)

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejku, jak myślę o kolorze okien , bramy i drzwi, to też mam niezłą zagwozdkę. złoty dąb podoba mi się bardzo i też o takich myślę. ale jak już oglądam drzwi, to jednak ciemne są fajniejsze. i bądź tu człowieku mądry. będę podglądać u Ciebie, jak to będzie wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ciemne drzwi wyglądają bardzo łanie ale w jednym salonie okien widziałam drzwi wejściowe- jak tylko weszłam w całym tym tłumie drzwi, okien tylko one wpadły mi w oko. Były pięknie wykonane, drewniane i właśnie były w kolorze złotego dębu- wyglądały super :) Drzwi wejściowe będziemy montować na końcu ale jestem pewna, że będą właśnie tamte :) Chyba, że w trakcie znajdę jeszcze ładniejsze ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, widziałam już Twoje wpisy u Oli, no i tak trafiłam na Twój dziennik :D

My też pobudowaliśmy Artemidę i mieszkamy już 4 miesiąc :yes:

Widzę, że wybraliście okna - my mamy takie same - tylko kolor orzech - też mi się najlepiej podobał. Zresztą ja mam ciemną dachówkę i rynny, więc na pewno ten kolor bardziej mi pasuje :yes:

A jak z drzwiami wejściowymi - poszerzacie ??:???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :welcome: Oooo, ale Wam fajnie :) To opowiadaj jak się mieszka w Artemidzie :lol2: jakie wrażenia? :)

 

Tak, okna już wybrane teraz czekamy na montaż, z kolorem mieliśmy problem bo ja chciałam orzech a mój mąż złoty dąb ale, że od początku budowy wszystko było po mojemu :) więc niech już będzie ten jego złoty dąb :) A u Was- dokładnie, do ciemnego dachu to orzech super pasuje :)

 

Drzwi niestety nie będą poszerzane :( Szkoda bo duże wyglądały by świetnie :yes:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka się super :yes: Wiesz, wcześniej mieszkaliśmy w mieszkaniu 2 -pokojowym, a mamy 3 dzieci, więc sobie wyobraź jaka różnica :o

My na razie nie zrobiliśmy góry, stwierdziliśmy, że na razie te 160 m nam wystarczy, zresztą z moimi dziewczynami, to i tak mi ciężko to wszystko ogarnąć :yes:

Podciągnęliśmy na razie wszystkie instalacje na górę i zobaczymy, może zrobimy dziewczynom pokoje na górze, a my zostaniemy na dole. Chociaż z drugiej strony, moment zleci, pójdą z domu a ja zostanę z wielką chałupą sama :( To jest jeszcze kwestia otwarta.

A jak Wy, z tego co zauważyłam robicie górę?

Poza tym, jak dla mnie domek jest funkcjonalny, salon, fajny, przestronny, dla mnie ok. Jeszcze mamy trochę bałaganu na zewnątrz, ale już za 2 tygodnie robimy kostkę, więc będzie porządek :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robimy górę. Prawdopodobnie wszystko będzie tak przygotowane żeby przed wprowadzeniem się na górę wystarczyło pomalować ściany i ułożyć podłogi.

 

To super, że jesteście zadowoleni i fajnie się Wam mieszka :) a bałagan jak to bałagan :) w końcu zniknie i zrobi się pięknie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez goshia7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać ile kosztują Twoje okna. tak w zaokrągleniu. chcę tak orientacyjnie wiedzieć.

ostatnio widziałam wycenę na okna dwuszybowe z naszej lokalnej firmy i wydaje mi się, że było koszmarnie drogo.

i jeszcze pytanie jak będziecie montować: tradycyjnie w murze, czy w ociepleniu?

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za same okna zapłaciliśmy 17500zł Wiem, że rozbieżność w wycenach może być ogromna i czasami można dużo przepłacić :)

 

Okna będziemy montować w murze, jeżeli zdecydujemy się na rolety zewnętrzne to chyba wysuniemy okna 2cm do przodu- tak nam doradził koleś od okien. Ale jeszcze nie wiem czy będziemy zakładać rolety czy nie??

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie na razie cisza. Wczoraj umówiłam ekipę na przyszły tydzień. Mają podmurować okna i otynkować ścianę w garażu, tam gdzie będą montowane bramy. Patrząc w najbliższą przyszłość to nie wiem czy plany wypalą :confused: mężowi szykują się jakieś kursy, szkolenia....

 

Cena za okna jak dla nas bardzo dobra :D Kupiliśmy je w czasie trwania promocji targowej dlatego otrzymaliśmy dodatkowy rabat :)

 

Co to za obrazy? http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/dancing/smileys-dancing-121746.gif

Powiedz mi jaki masz pomysł na ścianę w salonie przy wykuszu? My zamurowaliśmy okno na tej ścianie i chcę coś tam wymyślić tylko jeszcze nie wiem co?? Najgorsze jak będzie musiał wylądować tam grzejnik :p

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

patrząc na liczbę i wielkość Twoich okien, to nawet powiedziałabym, że ta cena bardzo dobra. ciekawe tylko ile jeszcze za montaż policzą.

 

i oby nic nie przeszkodziło w realizacji planów.

 

Bardzo proszę :)

 

Właśnie to jest najlepsze, że montaż jest już wliczony w cenę :)

 

Zobaczymy, może jednak damy radę ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jednak coś się dzieje ;) Cierpliwości, nawet się nie obejrzysz a będziesz mieszkała w domku. Zobaczysz :yes:

Wiesz czasem coś nas denerwuje, że nie jest po naszej myśli, a później się okazuje, że to miało jakiś cel. ;)

My też mamy zabudowane okno koło wykuszu, przecież i tak w tym salonie jest dużo światła. My na ten ścianie mamy ... telewizor. :yes: Na etapie tynków nie wiedzieliśmy jeszcze co z tym telewizorem zrobić i zrobiliśmy kanały na kable po obu stronach- w razie czego :yes: Mój m właśnie się upierał, żeby telewizor powiesić koło wykuszu i ja w końcu przyznałam mu rację. Narożnik stoi obok kominka i tym samym mamy dużo miejsca w salonie i jest przejście na taras(którego zresztą jeszcze nie mamy :lol2:) Teraz salon nie jest taki zagracony. A moje małe dużo miejsca spędzają jeszcze na podłodze, więc jest ok. Jakoś wydawało mi się, że narożnik ledwo się zmieści po drugiej stornie i będzie stał prawie na stole. A tak wszystko ma swoje miejsce. No i teraz mam na tej ścianie przy kominku dziurę, która mnie wkurza i dlatego nie mogę się już doczekać tego obrazu. A obraz nic specjalnego, cały szary - fajnie wyglądał, mam nadzieję, ze taki będzie w rzeczywistości. A do sypialni wzięłam czarno-biały - most nocą - do sypialnie będzie ok.

My mamy grzejnik po wykuszem. Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi :) wiem, wiem muszę uzbroić się w cierpliwość i będzie OK ;)

 

Więc mówisz, że masz tam telewizor? Ja cały czas się zastanawiam jak to wszystko sobie rozplanować, mam jeszcze czas ale jak już będziemy robić wszystkie instalacje to muszę zdecydować co i gdzie. Grzejnik pod wykuszem byłby idealny ale u nas te okna będą prawie do samej ziemi więc odpada, podłogówka chyba też nie będzie na całości więc grzejnik trzeba gdzieś wcisnąć. Obawiam się, że zostanie tylko ta ściana przy wykuszu :confused: Nawet zaczęłam przeglądać grzejniki dekoracyjne- wyglądają cudnie ale nie mam jeszcze rozeznania w cenach :no:

 

Proszę, powiedz mi jeszcze w jakich kolorach masz urządzony dom :wiggle:

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu za okna dostaliście naprawdę dobrą cenę :yes:.Pewnie już nie możesz doczekać się montażu :D

A tak w ogóle ,to jakie jeszcze macie plany na ten rok ???

 

Pozdrawiam :bye:

 

No właśnie, cena jest bardzo dobra aż się zaczynam obawiać czy to czasami nie ściema :p

Dokładnie, już nie mogę się doczekać kiedy zamontują nam okna :lol2:

 

W tym roku chcemy na poddaszu usunąć słupy i wstawić jeszcze 2 okna dachowe, ocieplić ściany fundamentowe i zasypać je piaskiem, wyrównać teren na działce. Po zamontowaniu okien chcemy zrobić instalacje wod-kan, ogrzewanie i elektrykę :) Takie mamy plany a czy uda się je zrealizować.......?? :)

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki żeby plany się zrealizowały :D My mamy w całym salonie i przedpokoju podłogówkę, ale jeden grzejnik, właśnie pod wykuszem mamy, bo ta podłogówka mogłaby nie uciągnąć. Zresztą teraz grzeje tylko grzejnik, podłogówka nie jest jeszcze włączona. A nie zmieściłby Ci się taki wąziutki grzejnik w wykuszu, widziałam takie. Tylko nie wiem, ile masz miejsca. Z tego co się orientuję, to te grzejniki ozdobne są okropnie drogie. Też się nad nimi zastanawiałam. My się też zastanawialiśmy nad taki wywiewem z podłogi, nie wiem jak to się nazywa, ale to trzeba już chyba na etapie wylewek przygotować.

A czemu nie chcecie podłogówki?

Ola, też bardzo się cieszę, bo te obrazy już mnie męczyły, a raczej ich brak ;) Muszę jeszcze do BN pouzupełniać dom w pierdółki :yes: Co prawda nie wszystkie, bo myślę, że moje dziewczyny zrobiłyby z nimi porządek :lol2:. Muszę zaczekać aż trochę podrosną. No i muszę się zabrać za przeglądanie zdjęć, bo chcę zrobić galeryjkę w holu.

Generalnie mam dom zrobiony w szarościach, kuchnię mam białą i część z forniru i ten kolor (forniru) powtarza się w całym domu, tzn, drzwi, parapety, stół, przy kominku, listwy, trochę w szafie (tam gdzie wejście na górę). W sypialnie szary i trochę niebieskiego. A w salonie też króluje szary, ściany mam takie brudne szare, przechodzące trochę w fiolet, ale taki brudny (nie wiem, czy wiesz o co mi chodzi). Narożnik szary. Nie wiem właśnie czy jeszcze kupić jakiś dywanik pod stolik kawowy, cały czas się zastanawiam :-?

Jeszcze muszę kupić nowe ozdoby na choinkę, bo z mieszkania mam złote, tam miałam wszystko w brązach. A mój m oczywiście nie rozumie, że teraz "troszkę" nam nie będzie pasować :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kciuki :) bardzo się przydadzą :yes:

Fachowiec od ogrzewania stwierdził, że grzejniki pod oknami w wykuszu nie zmieszczą się bo okna są bardzo nisko. Nad podłogówką jeszcze myślimy jak ją rozmieścić, ale tak jak mówisz, jeśli nawet będzie na całości to grzejnik trzeba i tak gdzieś wcisnąć :) Widziałam gdzieś na zdjęciach taki wywiew też może być to jakieś rozwiązanie.

 

O jej :jawdrop: to u Ciebie musi być bardzo pięknie :yes: Kolorki podobne jak u Oli?

Wiesz, ja na początku miałam swoją wizję ale ona z czasem zaczęła się zmieniać. Teraz mam w głowie jeden wielki miszmasz. Sama nie wiem czego chcę i co mi się podoba :confused:

 

Taki mały dywanik pod stolik kawowy byłby bardzo fajny :) ale nie mam wyobrażenia jak by to wyglądało w całości więc nie chcę doradzać ;)

 

Noooo, ja też moich ozdób choinkowych na pewno nie wezmę do nowego domku :lol2:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...