Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wylewki z mixokreta i anhydrytowe KTO MA RACJE


Deamos

Recommended Posts

Dzięki za spersonalizowaną poradę :)

Okazuje się, że wylewkarze nie są tacy niechętni do dyskusji, jednak cena już na starcie rośnie znacznie. Wylewki to niewielki procent kosztów podłogi, więc chyba warto dopłacić (o ile w praktyce faktycznie wylewka będzie dobra, niestety nie mogę siedzieć na budowie i pilnować, tylko wieczorem wpadam...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 415
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za spersonalizowaną poradę :)

Okazuje się, że wylewkarze nie są tacy niechętni do dyskusji, jednak cena już na starcie rośnie znacznie. Wylewki to niewielki procent kosztów podłogi, więc chyba warto dopłacić (o ile w praktyce faktycznie wylewka będzie dobra, niestety nie mogę siedzieć na budowie i pilnować, tylko wieczorem wpadam...).

 

owp skad jestes,ja Ci zrobie wylewke pod parkiet o odpowiedniej wytrzymalosci jesli chcesz;)

przynajmniej raz w miesiacu leje takie podklady.teraz robie dom pod parkiety w srode i czwartek w okolicach Plocka,tydzien temu lalem kolo Warszawy

Edytowane przez teka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Płacze ze smiechu jak słysze że ktoś chce zrobić na piasku 0-2 mm jastrych o normach wytrzymałościowych (na ściskanie) 20N/mm2 :))

max co uzyskacie to 08-12N/mm2

I potem przykleić na to parkiet najlepiej deskę dębową :))))

 

Każdy jastrych ma wady i zalety ale bzdur nie zniosę, jest coś takiego jak laboratorium badań wytrzymałościowych - proponuje zbadać a potem sie zastanowić czy pisać brednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacze ze smiechu jak słysze że ktoś chce zrobić na piasku 0-2 mm jastrych o normach wytrzymałościowych (na ściskanie) 20N/mm2 :))

max co uzyskacie to 08-12N/mm2

I potem przykleić na to parkiet najlepiej deskę dębową :))))

 

Każdy jastrych ma wady i zalety ale bzdur nie zniosę, jest coś takiego jak laboratorium badań wytrzymałościowych - proponuje zbadać a potem sie zastanowić czy pisać brednie

 

nie rozumiem..spokojnie 20 mpa na mixokrecie da sie uzyskac..na spokojnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja w czerwcu wylałem wylewkę anhydrytową 5cm klasa C25 F5 firmy Lafarge. Okazało się, że tzw. mleczka w 30% powierzchni jest grubości 6 mm. Po miejscowym usunięciu mleczka struktura właściwej wylewki dale się łatwo ścierać szpachelką. I oczywiście wyszły pęknięcia. Czekam teraz na przyjazd techników z Lafarge aby ocenili czy wylewka spełnia ich wymagania. Czy ktoś miał podobne problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacze ze smiechu jak słysze że ktoś chce zrobić na piasku 0-2 mm jastrych o normach wytrzymałościowych (na ściskanie) 20N/mm2 :))

max co uzyskacie to 08-12N/mm2

I potem przykleić na to parkiet najlepiej deskę dębową :))))

 

Każdy jastrych ma wady i zalety ale bzdur nie zniosę, jest coś takiego jak laboratorium badań wytrzymałościowych - proponuje zbadać a potem sie zastanowić czy pisać brednie

 

napisz kogo to sie tyczy w tym watku,kto Cie tak zdenerwowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czerwcu wylałem wylewkę anhydrytową 5cm klasa C25 F5 firmy Lafarge. Okazało się, że tzw. mleczka w 30% powierzchni jest grubości 6 mm. Po miejscowym usunięciu mleczka struktura właściwej wylewki dale się łatwo ścierać szpachelką. I oczywiście wyszły pęknięcia. Czekam teraz na przyjazd techników z Lafarge aby ocenili czy wylewka spełnia ich wymagania. Czy ktoś miał podobne problemy?

 

Mleczko cementowe to nie jest. To jest po prostu gips. Mleczko cementowe jest stosunkowo cienkie 1mm i można w miarę łatwo usunąć do 3 dni po wylaniu wylewki. Po upływie 10 dni warstwa wierzchnia jet twarda. Aby ją usunąć potrzebny jest sprzęt specjalistyczny do szlifowania, a nie szpachelka. Prawdopodobnie dodano zbyt mało dodatków wiążących, powinno ich być około 3-7%. Trudno tak na podstawie lakonicznego opisu coś konkretnego stwierdzić. Wylewka jest prawdopodobnie do usunięcia. Wytrzymałość na ściskanie oferuje Lafarge dla Agilli Sols 20-25N/mm2.

Opisane przez Ciebie objawy są typowe. Zdarza się często! Na górze pozostaje gips, niżej znajduje się anhydryt z kruszywem, które opadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
DSC_0211.jpg Jakiś tydzień temu tak wyglądała moja wylewka anhydrytowa Agilia sols A. Dziś już kończą instalatorzy kłaść nowe rurki do podłogówki. W nowym tygodniu myślę wylewać na nowo Agilia sols A mam nadzieję że tym razem będą nadzorować aplikatora specjaliści z Lafarge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Jaką ma mieć grubość posadzka anhydrytowa przy ogrzewaniu podłogowym?

 

Styropian 5cm+5cm+2cm, stara posadzka miała od 6 do 8 cm. W przypadku anhydrytu koszty wyszły kolosalne (35m2, 45 netto robocizna, 100zł materiał), więc hipotetyzuję, czy nowa posadzka w innej technologii musi mieć tak samo dużo cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

 

Chyba zdecydujemy sie na polozenie anhydrytu. Wykonawcy twierdzili ze w garazu tez mozna polozyc anhydryt - mam tam miec 6 cm styropianu i 8 cm wylewki. Co sadzicie o anhydrycie w garaz? , bo mam troche watpliwosci czytajac ten watek

Drugie pytamie: jak czyscic to mleczko ktore powstaje po wylaniu wylewek anhydrytowej? Czy trzeba miec do tego jakis specjalny sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie niebawem będę miał lane wylewki maszynowo i chciałem zapytać czy coś takiego jak szalunki np. przy schodach i balkonie powinienem wykonać, czy to powinno należeć już w gestii wykonujących, a może ta masa jest tak gęsta że są one zbyteczne przy cienkich warstwach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...