Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wylewki z mixokreta i anhydrytowe KTO MA RACJE


Deamos

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 415
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do przewodzenia ciepła - posadzka anhydrytowa szybciej się nagrzeje ale zimą (w sezon grzewczy) mając wszędzie podłogowe i tak podłogówka nagrzewa się tylko raz i cały czas grzejemy możemy zmniejszyć temp. ale grzejemy cały czas różnice możemy odczuć w okresie przejściowym (wiosną i jesienią) jak odpalamy podłogówke tylko rano gdy jest zimno szybciej podłoga zrobi się ciepła, posadzka betonowa później ale dłużej trzyma czyli szybciej trzeba wyłączyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pokazał - w pierwszych minutach filmu sypiecie cemex niebieski czyli II 32,5. Stąd pytanie.

 

chodziło ci o film :) myślałem że ktoś pisał i tak szukałem gdzie:)

szypie ale nie wiesz jakie są temp. czy nie tyło upałów a widać żę jest to robione latem

sa dawane dwa worki do tego kruszywo posadzką na pewno wyszła mocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pokazał - w pierwszych minutach filmu sypiecie cemex niebieski czyli II 32,5. Stąd pytanie.

 

sypiemy na filmie cemex niebieski poniewaz ma znak Pewny Cement na worku jest to znak jakosci przyznawany najlepszym producentom za spelnienie najwyzszych norm dotyczacych parametrow cementu na wszystkich etapach produkcji.cement taki podlega szczegolowym kontrolom na wszystkich etapach produkcji.tylko takich cementow karze szukac moim klientom.znak pewny cement 42,5R maja tylko gorazdze i lafarge expert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jarekkur - po naniesieniu poziomów zawsze mówię klientowi jak grubo wychodzi, po wykonaniu posadzki mówimy jak pielęgnować posadzkę, gdzie było naj mniej betonu a gdzie najgrubiej i tam ma sprawdzać szczególnie wilgotność (wiadomo nie są to różnice w grubości np. 4-8cm ponieważ wyrównujemy styropianem żeby grubość posadzki była taka sama wszędzie, może być od 1-2cm), zostawiamy informacje jaki był cement i stosowane kruszywa, zawsze może też zadzwonić każdego klienta mam zapisanego w notesie po to abym wiedział kiedy, gdzie, z jakiego materiału robiłem i jaka była grubość ja tego nie zapamiętam rocznie zrobię ponad 230 domów i musze mieć pewność że wiem co mu mówie

 

zresztą często klienci dzwonią jak mają już wszystko przygotowane (np. wszędzie podłogówka) dzwoni jak jest gotowy do wylania i jeżeli są różnice w gr. albo idzie miejscami na granicy minimum (chodzi o gr.) muszę pamiętać gdzie to było (u kogo i w jakim miejscu w domu)

 

Najlepiej taki protokół po wykonawczy zostawić klientowi. W razie problemów nie będzie mówił, gdyby wiedział to by ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sypiemy na filmie cemex niebieski poniewaz ma znak Pewny Cement na worku jest to znak jakosci przyznawany najlepszym producentom za spelnienie najwyzszych norm dotyczacych parametrow cementu na wszystkich etapach produkcji.cement taki podlega szczegolowym kontrolom na wszystkich etapach produkcji.tylko takich cementow karze szukac moim klientom.znak pewny cement 42,5R maja tylko gorazdze i lafarge expert

 

Pewny Cement rozpoczęto przed kilku laty, nadawać cementom CEM II, po wykonaniu kilkunastu kontroli worków zakupionych przez niezależnych kontrolerów, którzy stwierdzili niezgodne z normą ilości dodatków. Na przykład jezeli norma zezwalała dla CEM II A na maksimum 25% dodatków zamiast cementu, a dla CEM II B 35%, to znajdowano w workach ilości dochodzące do 38% dla CEM II A i 64% dla CEM II B. Czyli zabierano cementu 64% z worka a wsypywano w to miejsce pyły popiołowe, żużel wielkopiecowy, pyły pucolanowe, pyły krzemionkowe itp. Dlatego nalezy stosować "Pewny Cement". Nie wszyscy producenci cementu należą do Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak dla wyjaśnienia, nie wszedłem tutaj po raz pierwszy, natomiast to prawda, po raz pierwszy napisałem post, nie pisałem wcześniej, ponieważ nic nie wniósł bym do tematu, moją małą wiedzą, ale siedząc w Internecie i poszukując posadzek, chciałem to usystematyzować i przekazać innym w jednym miejscu, ponieważ sam szperałem dobrych kilka dni.

Do zrozumienia: mój post nie miał na celu tworzenia słabej reklamy, czy dobrej reklamy którejkolwiek z wymienionych firm, ponieważ nie jestem ich przedstawicielem tylko prywatnym inwestorem, który sam zastanawia się nad wyborem posadzki i uważam , że takie porównanie nie jest złe, tylko realnie pokazuje jak to wygląda w rzeczywistości. Mój post nie miał na celu obrażania jakiejkolwiek z firm, a niestety tak został odebrany.

Panowie to jest forum i myślę, że każdy ma prawo do własnych opinii :)

Jeżeli macie inne, a widziałem w postach wcześniej rozliczne dyskusje to świetnie, ale dajcie się wypowiedzieć każdemu, a nie nagle obwiniacie i mówicie, żeby skasować post, który jest tylko zbitkiem treści już dostępnych w sieci z własnymi wnioskami.

 

Źródła skąd brałem informację podałem, są to moim zdaniem rzetelne info bezpośrednio z gazety muratora, czy ofert wykonawców z ostatniego tygodnia.

 

Jeżeli chodzi o kwestię szlifu co pisał zbigor, to u niektórych wykonawców z wolplanu ta usługa również jest wliczona w cenę posadzki.

Natomiast jeżeli chodzi o jej rynkowy koszt to jak dostałem oferty było to ok. 2-3zł/m2 + dojazd na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robiłem przy takich wylewkach gdy pracowałem jeszcze w budowlance u mojego znajomego i Polecam anhydryt:) poniżej przesyłam więcej informacji na jej temat:)

p.s jeżeli chodzi o cene to robocizna wychodzi tak samo materiał jest drogi:/

http://www.styl-bud.eu/wylewki-anhydrytowe.html

film z wylewania anhydrytu:

porównanie mixokret vs anhydryt http://www.youtube.com/watch?v=GFcZkuHKh2E

:yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to porównanie jest specjalnie zrobione na korzyść anhydrytu, ile jest tam metrów 25 w kwadracie i około 45 minut? bzdury! chodz są ekipy co robiły by to ponad godzinę:) wszystko zależy od zgranej ekipy i od tego ile lat to robią, szkoda że nie pokazali od czasu urobienia na węźle towaru i po wyschnięciu anhydrytu trzeba go szlifować więc trzeba doliczyć czas szlifowania

 

czyli przykład jade na budowe 100 km robie dom 200m2 w dzień to zrobie chłopaki od anhydrytu też tylko że muszą jeszcze raz jechać szlifować posadzkę więc dochodzi znowu czas dojazdu (koszt dojazdu), kolejny dzień (ja w tym czasie robie następną budowe), przygotowanie też musi być dokładniejsze , bardziej pracochłonne

 

na pewno nie narobisz sie przy tym jak podczas posadzki maszynowej, nie ważne co wybierzecie trzeba wybrać odpowiedzialną i doświadczoną ekipę to ze wszystkiego będzie klient zadowolony

Edytowane przez lukasz860910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ludzie....jaki problem macie z wylewkami zementowymi? anhydryt aby byl skuteczny potrzeny jest plan dzialania od podstawy izolacji termicznej jak i sposobu wykonania nie 4-5cm a 5-6cm normalnie ogrzewanie podlogowe to inna bajka........anhydryt jest LEPSZY bo drogi ??? ....pseldo firmy wyleja 300-400m2 dziennie z 7-10zm m2 i sie nie narobia.... a z piachu trzeba ciagnac .....jesli ktos ma dylemat zrobie mu z piachu wylewke 100% lepsza niz anhydry...za polowe ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - czy ktoś się orientuje, jakie są dopuszczalne nierówności na posadzce? Właśnie wylałem anhydryt i w paru pomieszczeniach pojawiły się wyraźne -na oko licząc 1 mm (a czasami bliżej 2 mm) wybrzuszenia nad rurami ogrzewania podłogowego - tzn. jest zauważalne rozprowadzenie rurek podłogówki. To mniej więcej 10 - 15 proc. wylanej powierzchni ale budzi niepokój:

po pierwsze o to czy grubość wylewki nad przewodami podłogówki nie jest za cienka?

po drugie jak do takiej nierównej podłogi przykleić deskę warstwową?

 

Wykonawca - jeden z większych partnerów La farga na Mazowszu w świetnym humorze, mówi, że na długości 2 metrów dopuszczalne odchylenie od poziomu to 2 mm (i ten wymóg jest spełniony) a poza tym wyrówna się klejem. Brak słów.

 

Była dzisiaj jego ekipa, ściągnęli mleczko, widać, że większe nierówności zeszlifowali, no ale jednak nadal miejscami jest nierówno. Szlifować to jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - czy ktoś się orientuje, jakie są dopuszczalne nierówności na posadzce? Właśnie wylałem anhydryt i w paru pomieszczeniach pojawiły się wyraźne -na oko licząc 1 mm (a czasami bliżej 2 mm) wybrzuszenia nad rurami ogrzewania podłogowego - tzn. jest zauważalne rozprowadzenie rurek podłogówki. To mniej więcej 10 - 15 proc. wylanej powierzchni ale budzi niepokój:

po pierwsze o to czy grubość wylewki nad przewodami podłogówki nie jest za cienka?

po drugie jak do takiej nierównej podłogi przykleić deskę warstwową?

 

Wykonawca - jeden z większych partnerów La farga na Mazowszu w świetnym humorze, mówi, że na długości 2 metrów dopuszczalne odchylenie od poziomu to 2 mm (i ten wymóg jest spełniony) a poza tym wyrówna się klejem. Brak słów.

 

Była dzisiaj jego ekipa, ściągnęli mleczko, widać, że większe nierówności zeszlifowali, no ale jednak nadal miejscami jest nierówno. Szlifować to jeszcze?

 

Nigdy nie uzyskasz równości "wody" na podkładach podłogowych. Bardzo dobrze wykonany podkład podłogowy pod deski powinien mieć 30N/mm2 wytrzymałości na ścinanie, 1,2 N/mm2 do 1,5N/mm2 na zrywanie i 2,0N/mm2 na ścinanie. Płaskość na 2mb łaty kontrolnej 3mm nierówność i trzy takie nierówności na 2mb we wszystkich kierunkach. Nierówności są zgodne z wytycznymi ITB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, zgodne z normą i machnąć ręką? W ogóle bym się nie przejmował gdyby na te nierówności miał iść gres z warstwą kleju 8 - 10 mm. Pod dechę warstwową grubości 11 mm ile kleju się daje - 0,5 - 3 mm?

Pod posadzkę drewniana elementy posadzki wciska się w klej. W związku z tym nie liczy się grubości kleju. Dla świętego spokoju możesz przyjąć do 1,0mm nie więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Cześć i czołem :)

 

Czytałem wątek i mam dalej mam watpliwości. Wątek rozpoczety jest dość dawno (koło 2010) więc i opinie sie zmieniają w miarę zapoznawania sie z materiałem/technologią.

 

Zastanawiam się jaki materiał wybrać na pozadzkę: tradycyjny mixokret czy anhydryt.

 

Dom po powierzchni ok 200 m2 ( 145 mieszkalna + 55 garaż/kotłownia). Dom zbudowany na płycie fundamentowej. Na całej powierzchni planowana podłogówka ( bez garażu, kotlowni i spizarni).

 

W większości pomieszczeń deska barlinecka + płytki w łazienkach.

 

Czy przy takiej konfiguracji wylewka anhydrytowa to dobry pomysł?

 

Na co zwrócić uwage przy wyborze wykonawcy? Jakie są aktualne koszty? Po jakim czasie można zacząć układanie plytek lub wieszanie sufitu?

 

I na końcu czy może ktoś z forum ma ochotę podjąć się zadania? termin to wg wszelkich znaków na niebie początek września (10.09)

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje :)

 

Pzdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Na początku liderem był anhydryt. Jednak z biegiem czasu po głębszej analizie stwierdziłem że w moim przypadku nie ma sensu płacić 3 tyś więcej za anhydryt, gdyż nie da mi nic więcej niż posadzka z mixokreta. Ponad 300 m2 do wylania . Wszędzie będzie podłogówka a na niej deska 2 warstwowa lub gres. Poza tym bałbym sie wylać anhydryt do łazienek i garażu a nie chciałbym brać 2 ekip do 2 posadzek.

Posadzkę betonową miałem wycenioną na 36zł /m2 a anhydryt od 43/m2 za 4,5 cm posadzki Wolplan do 52 za 5 cm posadzki Lafarge. Ceny "na gotowo" z końca 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...