Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wylewki z mixokreta i anhydrytowe KTO MA RACJE


Deamos

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 415
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nikt nie mówi o tym że gdy wylewają anhydryt zostawią garaż, kotłownie czasem łaziki to potem nikt nie chce zrobić wylewki betonowej. Wielu klientów dzwoni z metrażami 20-30m2 i nikt mixoktetem nie chce tego zalać. Nie raz sam zaleje coś małego ale nie zawsze pasuje mi, dlatego wybierając anhydryt znajdźcie kogoś kto zaleje posadzki betonowe. Jeżeli będziecie późno o tym myśleć zostaniecie sami z tym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wtf:

 

czyli anhydrytu nie lać do garażu, do kotłowni i do łazienek..???

miałem zamiar wylać wszędzie jak leci... :/

 

czy anhydryt zawsze trzeba wygrzewać? Nie mam jeszcze gazu i nie będę miał jeszcze przez 2-3 miesiące.

 

czy jeśli wyleję z mixokreta to 3 tygodnie będzie wystarczającym terminem aby kontynuować dalsze prace?

 

a może w ogóle zrezygnować z anhydrytu skoro z nim tyle problemów.

 

Cholera człowiek na każdym kroku spotyka trupy wypadające z szafy. Myślałem, że wylewka to będzie jedna z tych rzeczy, której nie poświęcę za dużo uwagi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anhydryt to dobry produkt i możesz go lać do garażu czy łazienek ale musisz znać ograniczenia z tym związane. Uszczelnienie przeciw wilgoci musu być perfekcyjne. Anhydryt nie wybaczy błędu. Jeśli dopilnujesz uszczelnienia to wilgoć do anhydrytu nie będzie miała jak się dostać i wszystko będzie OK.

Ja wolałem nie ryzykować.

 

Poza tym lukasz860910

zwrócił już Ci uwagę na trudności z logistyką wykonania. Nie licz na to że ktoś z mixokretem będze sie rwał do wylewania raptem 30 -40 m2 garażu i łazienki. Chyba że weźmiesz kogoś kto akurat coś wylewa u sąsiada. Wtedy będzie łatwiej o wykonawcę.

Oczywiście najlepiej wziąć wykonawcę który wyleje jedno i drugie.

Firma adn serwis to zrobi. Anhydryt jest cenowo OK, ale cena posadzki betonowej jest wtedy powalająca. ZTCP to jakieś 60 zł /m2. :eek:Za komfort jednego wykonawcy trzeba zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chronić anhydryt przed wilgocią skąd? od spodu?

 

Mam płytę fundamentową ze zbrojeniem rozproszonym zrobiona przez Brinkmann Consulting. Widziałem jak robili i moim zdaniem wilgoć z ziemi mi nie grozi.

A może macie na myśli wilgoć "od góry"???

 

i jeszce 2 pytanka z mojego postu wyżej:

 

czy anhydryt zawsze trzeba wygrzewać? Nie mam jeszcze gazu i nie będę miał jeszcze przez 2-3 miesiące.

 

czy jeśli wyleję z mixokreta to 3 tygodnie będzie wystarczającym terminem aby kontynuować dalsze prace?

 

przepraszam jeśli zadaje durne pytania, ale dopiero zaczynam zgłębiać temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie na myśli wilgoć "od góry"???

Wilgoć to wilgoć . Nie ważne skąd przyjdzie. Jeśli w garażu będziesz miał pod płytkami przerwę w izolacji bo fliziarz coś schrzani i dostanie sie tam woda np z rozpuszczonego śniegu wwiezionego na kołach samochodu to kłopot gotowy. Jeśli dopilnujesz że izolacja będzie OK to spokojnie lej anhydryt.

Nie trzeba go od razu wygrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć to wilgoć . Nie ważne skąd przyjdzie. Jeśli w garażu będziesz miał pod płytkami przerwę w izolacji bo fliziarz coś schrzani i dostanie sie tam woda np z rozpuszczonego śniegu wwiezionego na kołach samochodu to kłopot gotowy. Jeśli dopilnujesz że izolacja będzie OK to spokojnie lej anhydryt.

Nie trzeba go od razu wygrzewać.

 

dlatego trzeba znaleźć firmę która wszystko zrobi. Tylko wtedy anhydryt wychodzi znacznie drożej, a nikt o tym nie mówi. Do tego trzeba go zabezpieczyć przed wilgocią to dodatkowe koszty, cena rośnie i tu pytanie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to taras czyli na zewnątrz ? Też przykrywać? Wylewka będzie miała ok 10cm.

 

zaraz musi byc przykryty,zeby nie zwietrzal.mysle ze ze wzgledu na spadki jakie chcesz dac czyli 1,5%na dlugosci 5m bedzie zdecydowanie grubsza.nie wiem ile jest puru wysypane w taras i ile siada przy tej grubosci i jak jest jeszcze miekko.tutaj jest inny tarasjak u innych inwestorow wiec na miejscu sie okaze co z tego wyjdzie i jak sie zastosowac do sytuacji.Autorusa budowa to wyzwanie:Dmoze byc tak jakby sie lalo na welne zacznie prezyc i i rozwarstwiac

Edytowane przez teka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba znaleźć firmę która wszystko zrobi. Tylko wtedy anhydryt wychodzi znacznie drożej, a nikt o tym nie mówi. Do tego trzeba go zabezpieczyć przed wilgocią to dodatkowe koszty, cena rośnie i tu pytanie czy warto?

 

ale co zrobi razem?

anhydryt + mixokret czy anhydryt z izolacją?

 

pytanie czy warto, no własnie a warto?

 

nie ma tu żadnych zwolenników anhydrytu? :D

 

póki co z tym anhydrytem same problemy jak czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu żadnych zwolenników anhydrytu? :D

 

Ależ oczywiście że są Ja do nich należę. Anhydryt to był mój pierwszy wybór. Stąd też robiłem rozeznanie wśród wykonawców. Gdybym tylko miał 100% pewności że mi nie wejdzie wilgoć to bym brał anhydryt. Niestety nie mam takiej pewności i dla spokojnego snu na 90% będę miał wszędzie jastrych cementowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...