Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O co chodzi ze sterownikiem? Dygresje do wątku "Eniu eksperymentuje"


Mki1719508566

Recommended Posts

KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ ! :D

 

Jakoś nie czuję dyskomfortu z tego powodu, ze bracia Bielawscy nie

mogą z mojego powodu uzupełnić braków w technikach nowoczesnego

zduństwa. Na razie to ja piszę, odpowiadam i uzasadniam a login Mistrz

Zduński wtrąca swoje lakoniczne uwagi. Uwagi niestety z rzadka merytoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Miszczu - powtórzę pytanie o "romki" bo widzę że unikasz odpowiedzi. W jaki sposób "odpowiednio rozbudowana i usprzętowiona" automatyka potrafi sterować w nich rozdziałem powietrza? Mają ("romki") dwa doloty czy jeden? Bo jak miały do tej pory jeden to się to nie dało ... chociaż ... fakt - "telewizorki" miały nawet trzy ... pod rurę, nie pod rurę i ... takie, o których nikt nie wiedział bo zapomniano wszystkim o nich na szkoleniach powiedzieć ...

Pytam żeby się czegoś nauczyć od kogoś mądrzejszego ode mnie w tym względzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ ! :D

 

Jakoś nie czuję dyskomfortu z tego powodu, ze bracia Bielawscy nie

mogą z mojego powodu uzupełnić braków w technikach nowoczesnego

zduństwa. Na razie to ja piszę, odpowiadam i uzasadniam a login Mistrz

Zduński wtrąca swoje lakoniczne uwagi. Uwagi niestety z rzadka merytoryczne.

 

No ale po co się szkolić, doskonalić, testować?

Jak według jednoznacznych przepowiedni "nowoczesne zduństwo" to jakowyś wymysł i rychły koniec go czeka?

Zapewne koniec przybliżą drastycznie wzajemne "podchody"

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ ! :D

 

Jakoś nie czuję dyskomfortu z tego powodu, ze bracia Bielawscy nie

mogą z mojego powodu uzupełnić braków w technikach nowoczesnego

zduństwa. Na razie to ja piszę, odpowiadam i uzasadniam a login Mistrz

Zduński wtrąca swoje lakoniczne uwagi. Uwagi niestety z rzadka merytoryczne.

 

Piotrek piłeś coś że widzisz podwójnie ? A może to tylko dwoistość twej osoby na forum sprawia że " cenie ciebie według siebie ".

 

Powtarzam ponownie nie odpowiadasz na pytania...nawet dość proste . Czym będziesz sterował wkładem gdy zabraknie automatyki z powodu braku prądu ? Zakładam ze wcześniej tak jak napisałeś zdemontujesz całą mechanikę od powietrza bo suwak był brzydki ;) Wymieniłeś 3 firmy z automatyką do sterowania pracą kominków , opisz ze dwa z nich w trybie pracy " bez prądu / ręczne sterowanie" ..... Z niecierpliwością czekam na opisy :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... takie, o których nikt nie wiedział bo zapomniano wszystkim o nich na szkoleniach powiedzieć ...

Pytam żeby się czegoś nauczyć

.

 

Forest zapraszam Ciebie na najbliższe szkolenie o wkładach Romotop , będziesz mógł podzielić się swoimi pytaniami z konstruktorami i innymi wykonawcami . Uwagi zgłaszane przez firmy wykonawcze są brane pod uwagę w opracowaniu kolejnych palenisk lub modernizacji już produkowanych .

 

O sterowaniu wkładów automatyką będzie 1 godzina wykładu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Witam.

Miszczu - powtórzę pytanie o "romki" bo widzę że unikasz odpowiedzi. W jaki sposób "odpowiednio rozbudowana i usprzętowiona" automatyka potrafi sterować w nich rozdziałem powietrza? Mają ("romki") dwa doloty czy jeden? Bo jak miały do tej pory jeden to się to nie dało ... chociaż ... fakt - "telewizorki" miały nawet trzy ... pod rurę, nie pod rurę i ... takie, o których nikt nie wiedział bo zapomniano wszystkim o nich na szkoleniach powiedzieć ...

Pytam żeby się czegoś nauczyć od kogoś mądrzejszego ode mnie w tym względzie.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

PS. Upierdliwy nie jestem ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozdrawiam.

PS. Upierdliwy nie jestem ... ?

To że mają jeden dolot wcale nie świadczy iż sterowanie tempem spalania odbywa się tylko ilością powietrza ..Rozbudowane wersje wykorzystują dodatkowe mechaniczne dźwignie rozdzielające kierunek dopływu powietrza w palenisku . W przypadku wkładów: KV 055A ,KV 55B ,KV 055C . powietrze do spalania jest podawane tylko z góry i w tych przypadkach wystarczy proste sterowanie jedynie przepustnicą . Dla wkładów KV 025 lepiej jak są dodatkowe "siłowniki" aby w odpowiednim czasie zamknąć dolot powietrza z dołu paleniska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To że mają jeden dolot wcale nie świadczy iż sterowanie tempem spalania odbywa się tylko ilością powietrza ..Rozbudowane wersje wykorzystują dodatkowe mechaniczne dźwignie rozdzielające kierunek dopływu powietrza w palenisku . W przypadku wkładów: KV 055A ,KV 55B ,KV 055C . powietrze do spalania jest podawane tylko z góry i w tych przypadkach wystarczy proste sterowanie jedynie przepustnicą . Dla wkładów KV 025 lepiej jak są dodatkowe "siłowniki" aby w odpowiednim czasie zamknąć dolot powietrza z dołu paleniska .

Zaraz, zaraz ... bo ja dalej głupi jestem ... to gdzie tu rozbudowana automatyka w rozbudowanej wersji z dodatkowymi dźwigniami ... ???

I gdzie te dodatkowe siłowniki oraz co one mają zamykać ...

Nie no ... Miszczu ... Ty sądzisz że ja oczu nie mam i rysunków technicznych nie umiem czytać ... ? Albo że nigdy "romków" wszelakich na oczy nie widziałem ... ?

Chłopie - ja to technik i inżynier taki jeszcze starej daty jestem sprzed pokomunistycznej reformy szkolnictwa ... co nie wiem to albo doczytam albo doglądam albo od mądrzejszych bez żenady się dowiem... a tu "nimaco" oglądać i czytać o tym trzecim już nie wspomnę ... :rolleyes:

Przestań pajacować i powiedz po prostu że Cię poniosła nieco fantazja ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zaraz, zaraz ... bo ja dalej głupi jestem ... to gdzie tu rozbudowana automatyka w rozbudowanej wersji z dodatkowymi dźwigniami ... ???

I gdzie te dodatkowe siłowniki oraz co one mają zamykać ...

... Ty sądzisz że ja oczu nie mam i rysunków technicznych nie umiem czytać ... ? . :rolleyes:

Przestań pajacować i powiedz po prostu że Cię poniosła nieco fantazja ...

Pozdrawiam.

 

Forest to nie moja fantazja lecz Twój brak wiedzy . Wisz na szkleniach nie wystarczy sprytnie ustawiać się na pierwszym planie do zdjęcia dla ŚK ;)

Widza fachowa to coś co się mam albo nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:Chodzi o "siłowniki". Uruchamiasz elektronikę, wychodzisz do

pracy, a po godzinie wpadasz na chwilę siłownik przestawić

 

 

 

.

 

Jeśli masz taką wiedzę o automatyce do kominków:sick: to... tylko pogratulować :lol2::lol2: Możliwe że stosując to co masz w ofercie musiałbyś biegać i coś przestawiać ręcznie :o W naszej ofercie przestawianie różnych elementów mechanicznych instalacji odbywa się automatycznie . To tylko kwestia DOBREGO sprzętu i WIEDZY . :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sterownik bez prądu jest dla Ciebie problemem, więc daruj

sobie uwagi o DOBRYM sprzęcie bo do tego trzeba jeszcze

więcej WIEDZY. Ja pokazałem na forum ODROBINĘ tego co wiem .

Twoje posty na forum to w 99% uwagi o tym że czegoś nie wie

Forest, Piotr czy ja. Wybacz ale to mi się wydaje trochę dziwne,

więc baw się sam albo poszukaj sobie kogoś kto Ci intelektualnie

dorówna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!

 

Dla laika........... to w końcu ma być ta automatyka czy nie........może z tego w ogóle zrezygnować i niech obsługujący zajmie się sam sterowaniem ???

eniek .....kupujesz ustrojstwo z pełną automatyką,full wypas,ktoś na kilka "h" zaper.....li ci prund :D,to ona ma sobie poradzić sama w sobie(o Boże),czy mamy do czynienia z fizycznie potraktowanym problemem.O co idzie miszczowi??? :D;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z Waszej dyskusji jasno wynika, ze ktorys z Was musi byc idiota. Niestety zaden z Was nie podpiera swoich twierdzen dowodami co sprawia, ze niezorientowany czytelnik moze dojsc do wniosku, ze jestescie nimi wszyscy:-(

Dawniej, gdy powazni ludzie mieli powazne roznice zdan co do faktow to organizowali sobie pojedynek. Niechze, ktorys z Was odda wreszcie ten smiertelny strzal spustem migawki aparatu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, Ja 14. Nie dam się wciągnąć w szubrawe czy jak to nazwał

Ja 14 - idiotyczne (:D) przepychanki, których celem jest deprecjacja

tego co robię na forum przez wiadomą osobę. Dziękuję za

zainteresowanie ale z tego typu dyskutantami jak M radzę sobie

bez większych problemów.

 

Faktem jest ,ze stanowi on dość łatwy cel, a skłonność do

samo ośmieszania jest godna podziwu, co bywa kuszące i

prowadzi do sytuacji jak ta. Na wasz wniosek (:)), krótkie

info na temat jednego ze serowników, najbardziej "utytłanego",

jakim jest EOS .

 

Sposób montażu zgodny z instrukcją i konstrukcja urządzenia

pozwala na sterownie manualne procesem spalania. To tyle.

Fajerwerków i zdjęć nie będzie . Klienci którzy kupują sterownik

zapoznają się indywidualnie z jego budową i obsługą. Idioci

muszą inaczej dociekać prawdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja powótrzę po raz kolejny (nudny chyba jestem) pytanie skierowane do Miszcza - w jaki sposób automatyka (w domyśle też czeska) steruje rozdziałem powietrza na pierwotne i wtórne w paleniskach firmy Romotop ...

I czy robi to sama automatyka czy jednak palenisko i jego konstrukcja.

Liczę na fachową odpowiedź bo inaczej znowu będę musiał się w pierwszym rzędzie do zdjęć ustawiać ... tyle że tym razem będę bardzo niewygodnym i niepożądanym uczestnikiem szkolenia w firmie Romotop, tak jak swego czasu był nim jeden z naszych kolegów - właściciel kaflarni, któremu wprost powiedziano że nie życzą sobie jego wizyty na szkoleniu ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...