Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O co chodzi ze sterownikiem? Dygresje do wątku "Eniu eksperymentuje"


Mki1719508566

Recommended Posts

Margod ! ale awatarek zarąbisty :)

 

Przestudiowałem wersję niemieckojęzyczną papierów dotyczących

sterownika Mistrza. Znalazłem tam sporo informacji, których w wersji

polskojęzycznej nie ma. Nie wiem czy to wynik braku zdolności językowych

tłumacza, czy traktowania nas jako naród który "i tak nie zrozumie".

 

Powiem tak. Od wczoraj uczę się czeskiego, bo skoro Mistrz nie chce

powiedzieć, to sam znajdę w wersji oryginalnej instrukcji i opisów

technicznych to co mnie zafascynowało. Czepiacie się chłopa,

zamiast pochylić głowę nad rewelacyjnym, cudownym wynalazkiem.

 

Sterownik, który powietrze podłączone jednym króćcem do wkładu,

w cudowny sposób rozdziela potem oddzielnie na wtórne i pierwotne,

wart jest mojego poświęcenia...

 

Oprócz czytania trzeba jeszcze wiedzieć i.. pomyśleć. Sterowanie rozdziałem miejsc podawania powietrza wbrew pozorom wcale nie jest niewykonalne... Co do tłumaczenia tekstu.. akurat nie my to robiliśmy , nie wiem z jakiego powodu pominięto pewne fragmenty ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proponuję opatentować ! Pierwsza bifurkacja powietrzna zastosowana

w kominkach . Może nawet Nobla dostaniesz ?!

 

Tu masz link , żeby swoje szaleństwo naukowo udowodnić a z Foresta

i nas wszystkich jeszcze większych durniów robić :

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=bifurkacja%20powietrzna&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fpracownicy.uwm.edu.pl%2Fwojsob%2Fbadania-bifurkacje.html&ei=xtUaT7rgJ8Xs-gbYtKihCg&usg=AFQjCNEBuSAcoQDGG9R-4nj0agdqmiT42w&sig2=ChK0WnoXuJSeXJtFbNHk-w&cad=rja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale jaki kaptaż by to musiał być ...

Oczywiście powietrzny również ... :p

 

Jaca - "puszczenie" sygnału przez jakiś tak sterownik do jakiegoś tam serwomechanizmu wprawiającego w ruch jakiś tam siłownik to żaden problem.

Ale żeby rozdzielić to powietrze to albo muszą być dwa doloty w palenisku albo jedna wajcha w samym palenisku i odpowiednia jego konstrukcja.

Taką konstrukcję podwójnej klapy sterowanej za pomocą jednej wajchy mają ... Spartherm ... i ... no może ktoś mi pomoże ... :rolleyes:

No ale co z tego - sterownik dalej "widzi" i steruje tylko jednym dolotem powietrza i jedną wajchą mając zaprogramowane to samo co poprzednio. Jak napisałem - branża kominkowa jest za uboga i zbyt mało jeszcze elektronika w niej popularna by komuś chciało się ślęczeć nad skomplikowanymi programami sterującymi procesem spalania z "ilomaśtam" parametrami wejściowymi i skomplikowanymi układami sterowania dwoma lub trzema serwomechanizmami.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno nie ma takich "ambicji", by w tak spektakularny sposób

dawkować mu powietrze do spalania. Różnice w sprawności z

tego akurat powodu to 1-3 %. Nie ma o co kopii kruszyć, lepiej

skupić się na innych elementach procesu "grzania kominkiem".

 

Jest taki jeden klient na system grzewczy w pełni zautomatyzowany

Wsypując opał jesienią do zasobnika, może on do wiosny zapomnieć

o swoim kominku (piecokominku). System nie wymaga doglądania,

szyba nie potrzebuje czyszczenia, brak popiołu, brak zanieczyszczeń

w systemach dymowych. Energia akumulowana na przemian w

KMS-ach i wodzie (system z dość inteligentnym buforem), zawiaduje

tym wszystkim sterownik ( w zasadzie niezły komputer). No i po

roku klient przychodzi i mówi : "ja bardzo przepraszam , ale tak się

zafascynowałem możliwościami jakie stwarza nowoczesne zduństwo,

że zapomniałem o kominku od którego to się zaczęło". Ma kominek

otwarty w innej części salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale jaki kaptaż by to musiał być ...

Oczywiście powietrzny również ... :p

 

Jaca - "puszczenie" sygnału przez jakiś tak sterownik do jakiegoś tam serwomechanizmu wprawiającego w ruch jakiś tam siłownik to żaden problem.

Ale żeby rozdzielić to powietrze to albo muszą być dwa doloty w palenisku albo jedna wajcha w samym palenisku i odpowiednia jego konstrukcja.

Taką konstrukcję podwójnej klapy sterowanej za pomocą jednej wajchy mają ... Spartherm ... i ... no może ktoś mi pomoże ... :rolleyes:

No ale co z tego - sterownik dalej "widzi" i steruje tylko jednym dolotem powietrza i jedną wajchą mając zaprogramowane to samo co poprzednio. Jak napisałem - branża kominkowa jest za uboga i zbyt mało jeszcze elektronika w niej popularna by komuś chciało się ślęczeć nad skomplikowanymi programami sterującymi procesem spalania z "ilomaśtam" parametrami wejściowymi i skomplikowanymi układami sterowania dwoma lub trzema serwomechanizmami.

Pozdrawiam.

 

Kolejny fajerwerk fachowości ... :lol2: A tak na marginesie właśnie zaczynam zlecenie gdzie w jednej instalacji będzie :

1. wkład piecowy z blokiem wodnym [ włączony/wyłączony] http://www.kafle-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic050.htm

2.kanały akumulacyjne

3.ciepła ławka

4.automatyka sterująca całością : grzanie wody oraz akumulacji , na zmianę oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem jak inni, więc będę mówił za siebie tylko - jestem zmęczony wymianą zdań z Tobą Mistrzu Zduński.

Gratuluję przyszłej realizacji. Jak dojdziesz do tego o czym piszę, to daj znać - fajnie będzie z Tobą znowu normalnie porozmawiać.

Zmień zdanie o reszcie swoich kolegów po fachu, którzy posiadają takie same uprawnienia zawodowe jak Ty. Będzie miło wtedy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Na razie nie ma takiego paleniska żadna firma. Bo nie ma sterownika który by w ten sposób sterował procesem spalania.

Wszystkie sterowniki opierają się na dwóch lub trzech podstawowych rzeczach:

- sterowaniu dopływem powietrza

- pomiarze temperatury spalin (na wyjściu z paleniska lub na wejściu do komina)

- trzecią rzeczą jest dodatkowe serwo sterujące strumieniem spalin poprzez ustawienie przepustnicy w jednej z dwóch pozycji - zamknięte lub otwarte

Trochę więcej funkcji posiadają rozbudowane sterowniki przy ogrzewaniu wodnym, ale tyczy się to tylko elektroniki w zakresie współdziałania ze sobą dwóch lub trzech źródeł ciepła (kominek/piec - kocioł - solary). I nie posiadają one dodatkowych funkcji mechanicznych sterujących innymi przepustnicami czy serwami.

 

Brak wiedzy kolego FN ... Porażający brak wiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem jak inni, więc będę mówił za siebie tylko - jestem zmęczony wymianą zdań z Tobą Mistrzu Zduński.

.

.

 

Najpierw oskarżasz publicznie że kłamie.. Potem piszą inni że to co Twoim zdanie nie istniej jest oferowane od dawna ..:yes:

 

Teraz jesteś zmęczony .. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie interesuje mnie tutaj co kto sobie sam tworzy................

.................. i nie przeinaczaj teraz wątku.

Dlatego tak uparcie drążę temat ponieważ w bezzczelny sposób zacząłeś tu na FM kłamać ......

Zanim odpowiesz namyśl się bo parę tysięcy osób będzie Twoje stanowisko w tej sprawie znać i komentować :)

Pozdrawiam.

 

Twoje słowa , fragment jednej tylko wypowiedzi..

Święte słowa zanim odpowiesz namyśl się bo parę tysięcy osób Twoje stanowisko w tej sprawie będzie znać i komentować .

 

I czytając poznawać Twoją NIEWIEDZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Krótko, treściwie i po raz kolejny: nie ma takiego sterownika, który by sterował rozdziałem powietrza ... jeszcze takiego nie wymyślili :rolleyes:

Podroczymy się jeszcze trochę ?

Może w tym względzie jest tak samo jak z przepustnicą w Pamie i też nie potrafisz ogarnąć pewnych rzeczy ... pomyśl ... tylko się nie zgrzej ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem w Pamie i nudno jakoś...:D

Przejrzałem ten wątek od początku , czyli od chwili kiedy

poprosiłem o przeniesienie części dotyczącej sterownika

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194840-O-co-chodzi-ze-sterownikiem-Dygresje-do-w%C4%85tku-quot-Eniu-eksperymentuje-quot&p=5135826&viewfull=1#post5135826

 

Poczułem się jakbym czytał relację z psychiatryka. W każdym

prawie poście Mistrza, znalazłem takie o to zwroty. Wybrałem

po jednym zwrocie z każdego posta... Ktoś ma niezły problem

ze sobą samym .

 

 

 

 

 

 

zwracasz się do mnie na FM , od samego początku z lekceważeniem i pogardą

 

Jeśli masz taką wiedzę o automatyce do kominków:sick: to... tylko pogratulować:lol2:

 

Forest to nie moja fantazja lecz Twój brak wiedzy

 

Będzie lepiej jak odpowiesz na to proste pytanie .. no chyba że nie potrafisz .

 

Piotrek piłeś coś że widzisz podwójnie ?

 

Bredzisz Piotrze

 

więc ściemniasz wpisami

 

masz brak wiedzy

 

porażający brak wiedzy

 

trzeba wiedzieć i...pomyśleć

 

oszustwo

 

manipulacja

 

marketingowy bełkot

 

Twojej niewiedzy

 

obrażasz mnie publicznie

 

BRAKUJE TOBIE WIEDZY !!

 

brak Tobie odwagi

 

A... to trzeba wiedzieć

 

niestety tu jesteś w błędzie

 

Ty nie wiesz jak

 

manipulujesz informacją

 

pomyśl logicznie

 

ponownie manipulujesz informacja

 

mijasz się z prawdą

 

nie odpowiadasz na pytania

 

będzie lepiej jak odpowiesz

 

to nie moja fantazja, tylko twój brak wiedzy

 

Wystarczy umieć czytać....

 

To że Tobie się nie chce to nie znaczy że wszyscy "tak mają

 

Nadal nie wiesz że jest ..... :lol2:

 

 

 

 

Mistrzu ! O co i z kim Ty walczysz ?!

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Eniu ... ależ Ty retoryczne pytania zadajesz ... przecież Miszcz walczy głównie ze wszystkimi, którzy nie godni są w tym kraju, posiadać ten sam co on dyplom rzemieślniczy lub uprawiają swój zawód bez tegoż dyplomu.

Dba on w ten sposób o dobro każdego obywatela naszej ojczyzny, także o dobro swoje i ... firmy Romotop oczywiście - budując i umacniając w znoju i trudzie jej wizerunek na naszym rynku.

Całe szczęście że na tym forum jest jeszcze parę innych osób z takimi samymi dyplomami jak nasz Miszcz ... :p ... chociaż ... co to za dyplomy panie ... dawniej to były dyplomy ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oj dołożyłeś do pieca ...jakby co to jestem w schronie ...

 

Wracając do sterowników ...:rolleyes:

Jak się z Wels obrobię, bedę ustawiał Tatarka pod Certusa http://www.dobrepiece.pl/product.php?id_product=46. Najpierw standardowo, potem się pobawię w zmiany parametrów pod tą konkretną realizację, bo trochę tego wymaga. Margod mnie zdopingował żeby też zdjęć narobić i powklejać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale jaki kaptaż by to musiał być ...

Oczywiście powietrzny również ... :p

 

Jaca - "puszczenie" sygnału przez jakiś tak sterownik do jakiegoś tam serwomechanizmu wprawiającego w ruch jakiś tam siłownik to żaden problem.

Ale żeby rozdzielić to powietrze to albo muszą być dwa doloty w palenisku albo jedna wajcha w samym palenisku i odpowiednia jego konstrukcja.

Taką konstrukcję podwójnej klapy sterowanej za pomocą jednej wajchy mają ... Spartherm ... i ... no może ktoś mi pomoże ... :rolleyes:

No ale co z tego - sterownik dalej "widzi" i steruje tylko jednym dolotem powietrza i jedną wajchą mając zaprogramowane to samo co poprzednio. Jak napisałem - branża kominkowa jest za uboga i zbyt mało jeszcze elektronika w niej popularna by komuś chciało się ślęczeć nad skomplikowanymi programami sterującymi procesem spalania z "ilomaśtam" parametrami wejściowymi i skomplikowanymi układami sterowania dwoma lub trzema serwomechanizmami.

Pozdrawiam.

 

Jaka jest branża ??? To że Tobie się nie chce to nie znaczy że wszyscy "tak mają ;)". :p

 

Jedni stosują to co maja gotowe "podane na tacy" , drudzy sami tworzą nowe rozwiązania .. To się nazywa twórcze podejście do tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-thermatik Spartherma ma tę zaletę, że steruje rozdziałem powietrza na pierwotne i wtórne, czego nie mogę uzyskać tymi, które stosuję.

 

Taka mała podpowiedź ..... Margod napisał to co powinien wiedzieć KAŻDY kto współpracuje z firmą Spartherm i bierze udział w szkoleniach .

Jak dobrze wiecie S-thermatik pochodzi od tego samego producenta ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Na razie nie ma takiego paleniska żadna firma. Bo nie ma sterownika który by w ten sposób sterował procesem spalania.

Wszystkie sterowniki opierają się na dwóch lub trzech podstawowych rzeczach:

- sterowaniu dopływem powietrza

- pomiarze temperatury spalin (na wyjściu z paleniska lub na wejściu do komina)

- trzecią rzeczą jest dodatkowe serwo sterujące strumieniem spalin poprzez ustawienie przepustnicy w jednej z dwóch pozycji - zamknięte lub otwarte

Wystarczy umieć czytać ... nie trzeba się znać (ja się nie znam na ten przykład :rolleyes:) na automatyce i elektronice ...

 

 

Wystarczy umieć czytać.... Nie ma takiego paleniska żadna firma ? Czy aby jesteś tego pewien ?

Margod już na to pytanie odpowiedział .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...