Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie energooszczędnego Sfinksa


Recommended Posts

rewo66, pisałeś kiedyś, że masz jakiś pomysl na rowiązanie progu drzwi wejściowych. Masz to w dzienniku ?

 

Próg w drzwiach wejsciowych juz zrobiłem. W całej masie innych pilniejszych i "ważniejszych" tematów zupełnie o tym zapomniałem. Sprawdzę czy mam foty jak nie to zrobie i opiszę niedługo. Zrobiłem częściowo też próg w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podzielam Twoje zdanie chyba po przeróbce wygląda to lepiej, choć tamta wersja też była fajna :)

 

Idąc Twoim przykładem, również zakupiłem perfect level i muszę przyznać, że kładzie się całkiem przyjemnie, jednak widzę, że u mnie te czerwone klipsy wchodzą ledwo do połowy tej niebieskiej zapinki, a u Ciebie prawie do samego końca ciekawe z czego to wynika (u mnie kładłem płytki na podłodze grubości 0,8 ). Używasz może do tego jakiegoś młoteczka czy ręcznie wciskasz?

 

Jeszcze mam pytanko do tej białej zabudowy, czemu pomimo używania tego systemu i tak wrzucałeś pomiędzy krzyżyki, nie wystarczyłoby trzymać odległość na samych klipsach niebieskich i czemu na tych drugich zdjęciach mają służyć te taśmy pomiędzy płytkami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próg w drzwiach wejsciowych juz zrobiłem. W całej masie innych pilniejszych i "ważniejszych" tematów zupełnie o tym zapomniałem. Sprawdzę czy mam foty jak nie to zrobie i opiszę niedługo. Zrobiłem częściowo też próg w garażu.

 

Super, bedę zaglądał. Powoli zaczynam zabierać sie za rozkladanie styropianu na płycie i o ile nie wymysliłeś czegoś lepszego, to poprzestanę na pomyśle, który opisałem przy okazji montazu drzwi tarasowych.

 

Łazienka wyglada super. Dla mnie to chyba jednak za wysokie progi i poprzestanę na wypłytkowaniu pom. gospodarczego i podłogi w korytarzu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam Twoje zdanie chyba po przeróbce wygląda to lepiej, choć tamta wersja też była fajna :)

 

Idąc Twoim przykładem, również zakupiłem perfect level i muszę przyznać, że kładzie się całkiem przyjemnie, jednak widzę, że u mnie te czerwone klipsy wchodzą ledwo do połowy tej niebieskiej zapinki, a u Ciebie prawie do samego końca ciekawe z czego to wynika (u mnie kładłem płytki na podłodze grubości 0,8 ). Używasz może do tego jakiegoś młoteczka czy ręcznie wciskasz?

 

Jeszcze mam pytanko do tej białej zabudowy, czemu pomimo używania tego systemu i tak wrzucałeś pomiędzy krzyżyki, nie wystarczyłoby trzymać odległość na samych klipsach niebieskich i czemu na tych drugich zdjęciach mają służyć te taśmy pomiędzy płytkami? :)

 

Już odpisuję. :yes:

Klipsy czerwone wciskałem reką wolałem nie ryzykować wbijania czymkolwiek :no: Płytki ścienne maja grubość 98mm. Krzyżyki są po to aby mieć fugę

3mm Taki rozmiar fugi jest wymagany jako minimum do fugi epoksydowej a klipsy mają ciut mniej no i dla pewności równego rozłożenia płytek. Złośliwość jest w ich naturze i bardzo chetnie się rozłażą :( Taśmy są po aby mi sie płytki nie rozsuwały w pionie tak dodatkowo bardziej dla spokojności mego serca i ducha. Kładzenie w pionie jest trochę gorsze niż w poziomie. A ja kładę płytki od góry w dół czyli odwrotnie niż normalnie. :yes:

Ale tak to tylko przy geberitach. W innych miejscach kładę od dołu do góry wtedy taśmy nie sa mi potrzebne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu papierkologia

 

W którymś we wcześniejszych postach wspominałem że kompletujemy dokumentację do zakończenia budowy i oddania budynku do użytku.

Wczoraj przyszła wreszcie inwentaryzacja geodezyjna. W piatek jazda do Wodociagów po ostatni papierek czyli protokół przyłacza wody. Wodociagi protokół wydaja tylko po przedłożeniu mapki z inwentaryzacji geodezyjnej. Dziennik budowy i wszelkie zmiany jakie były zrobione było ich mało i bez istotnego znaczenia są juz przygotowane przez Kierbuda. W przyszłym tygodniu zatem składamy dokumentację do PINB-u i bedziemy czekać i modlić się żeby nie wpadło im do głowy jakieś pytanka lub wyjasnienia :(

 

I to by było na tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix szaleńcem nie jestem. Mamy już mapkę z inwentaryzacji i wszystko ok. :yes:

 

W piątek byliśmy w Wodociągach po protokół przyłączenia wody no i d ...... :mad:. Biurokracja totalna. :o Trzeba było wypełnić wniosek i czekać 2 tygodnie. :sick: Jak babce powiedziałem że w energetyce wydali nam protokół z przyłącza prądu od ręki. To łaskawie stwierdziła że protokół będzie w przyszłym tygodniu i mam dzwonić. No to będę codziennie dzwonić i pytać czy jest gotowy. Liczę nas zmęczenie materiału. I wypisze ten świstek choćby dlatego żeby nie musieć odpowiadać na moje pytania. :p

 

To by było na tyle.

 

Ps. Już przewozimy niektóre rzeczy głównie książki i jakieś pierdoły w małych kartonach. Na mieszkanie jest klient. Dziś będzie wiadomo czy bierze czy nie ? Jak kupi to koniec lutego przeprowadzka czy tego chcemy czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj będzie się działo przy przeprowadzce, ale najważniejsze zachować święty spokój, zawsze się ma tych wszystkich pinkli od groma, a potem to się przyda, to szkoda wyrzucić, a z tego to można wykręcić i tam wkręcić, a to się zostawi na części, a to jest trochę zepsute ale później będę miał czas to się naprawi :) itd

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blekowca

masz rację chcemy i to bardzo :lol2:

 

mariwa

masz totalną rację człowiek gromadzi wiele pierdół ale na razie idą książki tu nie będzie selekcji. Selekcja już się zaczęła wśród papierzysk np. .faktur za prąd czy inne media z przed 5 lat oraz innych przydasi. :lol2:

 

Tak z innej beczki to dzisiaj jedziem po protokół przyłącza wody. Jest już gotowy :p

Jutro wizyta u Kierbuda by to wszystko uporządkował w logiczna całość i myślę że w przyszłym tygodniu będzie wycieczka do PINB-u. Już się boję. :o

 

Ze spraw wykończeniowych to kończy się obróbka płytkowa łazienki. Zostało mi parę kafli do położenia w miejscu prysznica potem fugowanie całości. Podłoga w części już zafugowana. Fuga epoksydowa generalnie fajnie się kładzie ale czyszczenie tego to już masakra strasznie trzeba się uwijać by nie zaschła na kaflach bo domycie tego jest już problematyczne i wymaga specjalnych i bardzo drogich środków czyszczących. 1 litr Sopro E48 kosztuje 200 zł :mad:

 

Formatki szaf do garderoby jeszcze nie dojechały niestety.

Na razie wsio .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak ze sprzedażą M, klient się zdecydował?

 

No niestety nie bo brak zdolności kredytowej. Także obecnie brak ewentualnego nabywcy. Za to dużo zwiedzających już nas męczy oprowadzanie tych wycieczek. Dobrze że jeszcze tam mieszkamy ale po wyprowadzce trzeba będzie specjalnie jechać 25 km po to by pokazać puste mieszkanie. Liczymy że może do końca lutego coś się urodzi w tej sprawie. No i chodzi o kasę której część już jest rozdysponowana na dokończenie paru rzeczy w domu (taras, płot, drewutnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewo66: życzę Wam udanej, bezproblemowej, terminowej przeprowadzki :)

PS. Przepraszam, ale czarne płytki w wc lepiej wyglądały z mozaiką...:lol2: co nie znaczy, że aktualne nie wyglądają bardzo dobrze;)

 

Dziękujemy. :D

Co do zmiany płytek na stelażu to męznie przyjąłem na klatę o wiele gorsze opinie kobiecej części rodziny. Zatem dziekuję za łaskawa opinię :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...