Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie energooszczędnego Sfinksa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Następny pkt programu został dziś rozpoczęty czyli do akcji weszli wylewkarze. Ok 45% podłogi już zrobione. Maja podobno skończyć jutro ale sądzę że skończą w czwartek. Trochę sobie poschną. A my ten czas odpoczynku od prac fizycznych :yes: chcemy wykorzystać na objadówke sklepów za płytkami. do 2 pom. gospodarczych. W przyszłym tygodniu dalsze prace elektryczne. Zakup geberitów. Zwiezienie zamówionego styropianu na elewacje i listew startowych. Do 20 października chciałbym skończyć ocieplanie elewacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek !

Twoja małża ma racje. Nie istnieje problem mokrych ręczników. To chyba wymysł sprzedawców elektrycznych urządzeń do suszenia ręczników.

W chałupce dziecięcia / 150 m2 / podłogówka wszędzie. WM ustawione na 1/3 wymiany kubatury. Po porannej kąpieli, około 15.30 wszystko suche jak pieprz. Po zakończeniu prania około 24.15 i powieszeniu na sznurkach, rano wszystko suche. Po południu, przy wielokrotnym myciu rak, też nie zauważyłem, aby ręczniki kiedykolwiek były wilgotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Chyba na podłodze :D To już problem mojej żony.

Kategorycznie zakazała kaloryfera w łazience. Nie pasował do jej koncepcji wizualizacyjnej łazienki. :no:

 

Wojtek !

Twoja małża ma racje. Nie istnieje problem mokrych ręczników. To chyba wymysł sprzedawców elektrycznych urządzeń do suszenia ręczników.

W chałupce dziecięcia / 150 m2 / podłogówka wszędzie. WM ustawione na 1/3 wymiany kubatury. Po porannej kąpieli, około 15.30 wszystko suche jak pieprz. Po zakończeniu prania około 24.15 i powieszeniu na sznurkach, rano wszystko suche. Po południu, przy wielokrotnym myciu rak, też nie zauważyłem, aby ręczniki kiedykolwiek były wilgotne.

dobrze wiedzieć, bo ja chciałam usilnie jakiś mały elektryczny gdzieś wcisnąć chyba na podłodze właśnie, bo na ścianach miejsca brak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny pkt programu został dziś rozpoczęty czyli do akcji weszli wylewkarze. Ok 45% podłogi już zrobione. Maja podobno skończyć jutro ale sądzę że skończą w czwartek. Trochę sobie poschną. A my ten czas odpoczynku od prac fizycznych :yes: chcemy wykorzystać na objadówke sklepów za płytkami. do 2 pom. gospodarczych. W przyszłym tygodniu dalsze prace elektryczne. Zakup geberitów. Zwiezienie zamówionego styropianu na elewacje i listew startowych. Do 20 października chciałbym skończyć ocieplanie elewacji.

 

To niezmiernie mnie cieszy że ruszacie na poszukiwanie płytek.

Trudno by było kafelkować po montażu pompy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezmiernie mnie cieszy że ruszacie na poszukiwanie płytek.

Trudno by było kafelkować po montażu pompy ;)

 

No pewno że trudno a nawet powiedziałbym iż niemożliwe :D

 

Akcja wylewka podłogowa w dniu dzisiejszym zakończona. Podłoga będzie sobie teraz powoli schła. Wykonawca kategorycznie zabronił nam wchodzenia do piątku włącznie.

W dniu dzisiejszym biegaliśmy po sklepach za płytkami. Jeszcze jutro i pojutrze odwiedzimy parę sklepów.

 

W sobotę planuje zrobic porzadki po wylewkarzach na zewnątrz budynku tj przemieścić pozostałosci piasku po wylewce oraz jeszcze po tynkach. Zostały 2 niewielkie kupki. Szczególnie muszę zadbać o piasek do tynków taki specjalny ma konsystencję prawie jak mąka i szary kolor - jeszcze mi się przyda. Uprzatnąc worki po cemencie itp. wytyczyć miejsce na POŚ-kę, obmierzyc dokładnie ściany zewnętrzne i wyprowadzic poziom na przyszłe listwy startowe do styro.

Fotek niet bo wiadomo zakaz wstępu. Jak zrobię to wkleję prawdopodobnie po weekendzie.

 

Jest problem z parapetami wewnętrznymi. Zamówiliśmy wstępnie parapety z konglomeratu kolor Polaris (biały z takimi kropkami drobnymi) o grubosci 3cm. Problem polega na tym iż wg firmy od naszych okien ostatnio podwykonawcy tych parapetów zamiast z kropkami dostali do obróbki z Włoch całkiem biały bez kropek. Mi tam wsio rawno byle był biały pod kolor okien. W końcu jestem z Marsa biały to biały. Ale żoncia się wściekła powiedziała że jej własnie na tych kropkach zależało. :( Okniarze maja sprowadzić próbkę tego nowego kamienia i zobaczymy, porównamy i zdecydujemy brać czy nie brać. Więc na razie wstrzymaliśmy wykonanie parapetów.

A tak wogóle to tym oglądaniem płytek jestem bardzo zmęczony już wolałbym inne prace choćby fizyczne :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnika drabinkowego w łazience nie będzie.

W garazu położone są 2 pętle podłogówki.

 

Czyli generalnie podłogówka wszędzie :) a czy mimo to będziesz stosował jakiś układ mieszający?

Pytam ponieważ na sieci jest dużo opinii, że przy podłogówce i pompie ciepła układ mieszający nie jest potrzebny, ale jakoś tego nie potrafię zrozumieć bo przecież temperatura do podłogówki to mniej więcej 35 stopni natomiast jeżeli pompą grzejemy też c.w.u to zakładam, że ustawiona jest temperatura ~ 55 stopni. Jak to wygląda u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale jakoś tego nie potrafię zrozumieć bo przecież temperatura do podłogówki to mniej więcej 35 stopni natomiast jeżeli pompą grzejemy też c.w.u to zakładam, że ustawiona jest temperatura ~ 55 stopni. Jak to wygląda u Ciebie?

Program grzania cwu jest niezalezny od grzania c.o i ma inne nastawy,przy grzaniu cwu c.o nie grzejemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program grzania cwu jest niezalezny od grzania c.o i ma inne nastawy,przy grzaniu cwu c.o nie grzejemy.

 

A mógłbyś jeszcze coś więcej na ten temat?

Ja patrząc na schemat który wklejam poniżej jakoś mam takie wrażenie, że skraplacz nagrzewa wodę w układzie do jakiejś nadanej temperatury a potem woda o takiej samej temperaturze ogrzewa c.o. oraz c.w.u. stąd nie do końca umiem sobie to wyobrazić ;(

 

pc schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian:

Tak dokładnie to się nigdy nad tym nie zastanawiałem. PC ma grzać cwu i zasilac podłogówke i to mi wystarczy. Ale twoje pytanie jest ciekawe i muszę doczytac na ten temat wiecej.

 

W sobotę sprzątałem po wylewkarzach co nie znaczy że zostawili po sobie bałagan co to to nie. Wszystko było poukładane w ładne stosiki folia osobno, worki po cemencie osobno. Ale trzeba było to przemiescić w inne miejsce. Musiałem też zrobić porzadek z 2 kupkami piasku. Jedna po tynkarzach i druga po wylewkarzach zalegały mi tuż przy domu i przyszkadzały by później przy ocieplaniu. Zostały już uprzatnięte na właściwe miejsca.

Pomierzyłem sobie dom wokoło dokładnie i przedewszystkim wyznaczyłem sobie pkt odniesienia do montażu listew startowych. Listwy już zamówione mają być w poniedziałek lub we wtorek. Styropian już lezy i czeka w hurtowni na zwózkę. Ale chcę dać podłoce parę dni jeszcze na przeschnięcie więc może jeszcze sobie poczekać. Myslę że w środę będę chciał zwiezienia listew i części styro. W czwartek rozpoczęcie akcji ocieplania ścian zewnętrznych.

 

Wcześniej pisałem że będą fotki z wylewki podłogowej o to i one:

Salon jadalnia i kuchnia

http://imageshack.us/a/img5/3638/p1070396p.jpg

 

Widok z salonu na korytarz

http://imageshack.us/a/img820/4492/p1070399s.jpg

 

Widok na salon z kuchni

http://imageshack.us/a/img812/804/p1070404k.jpg

 

Korytarz

http://imageshack.us/a/img268/2887/p1070416p.jpg

 

http://imageshack.us/a/img10/3752/p1070427o.jpg

 

Wiatrołap

http://imageshack.us/a/img13/2956/p1070428x.jpg

 

Rurki do PC

http://imageshack.us/a/img826/3782/p1070431o.jpg

 

Odpływ liniowy w łazience

http://imageshack.us/a/img211/715/p1070434.jpg

 

Wystarczy tych fot reszta pomieszczeń wygląda podobnie.

Pomierzyłem podłogę i odchyłki były rzędu 1 - 2 mm zatem ok. Chociaż szału nie ma bo w niektórych miejscach mogłoby być lepiej doszlifowane i pomijam tu kąty pomieszczeń gdzie z wiadomych względów nie da się wjechać tą wielką szlifierą. Generalnie jesteśmy zadowoleni z wykonania.

 

Dzisiaj skończyliśmy objazdówkę po sklepach za płytkami do pom gospodarczych. Akcja zakończona pomyslnie zakupem płytek na podłogę. Zostały jeszcze do kupna płytki ścienne ale te już tylko do jednego pomuieszczenia i w niedużej ilości ale tu już mamy je wybrane i zarezerwowane. W tym tygodniu zostaną zwiezione.

 

Muszę zmobilizowac elektryka żeby zaczął też działać trzeba tę sprawę popchnąć zdecydowanie do przodu bo będę niedługo potrzebował większej ilości gniazdek no i światła. Kupiłem parę oprawek na prowizorki. Zaczyna się wcześniej ściemniac więc światło konieczne będzie do prac w środku.

 

Acha czekamy także na dostawę 2 stelaży do misek WC no i wanienki o wym 100 x 65 cm która będzie w pom gospodarczym służyła głownie do kąpieli naszych psów, jako umywalka gospodarcza oraz do innych rożnych praktycznych rzeczy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki, posadzki pierwsza klasa:) u nas tynki na początku kwietnia a posadzki na początku maja.. a jeszcze chwila i będziemy mieszkać.. jak się sprężycie to styczeń przeprowadzka czemu nie:)

 

Czyli 5 miechów po posadzkach jakby tak liczyć to u nas wypadnie luty lub marzec 2013r. Spoko nie ma już cisnienia. Kiedy wypadnie ta przeprowadzka to wypadnie. Na pewno byśmy chcieli by wypadła jeszcze przed świetami wielkanocnymi. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dużo dni wypadło (praktycznie wszystkie piątki, trochę wtorków.. troszkę dni się na lekarzy wypadło.. i takie tam.. przy małych dzieciach po prostu czasem trzeba być we dwójkę.. wiadomo różnie to bywa.. ale i tak po przeprowadzce będę nadal czytać FM a Twój wątek na pewno:)

 

wykończeniówka niby pikuś, ale tu pół dnia tam pół a dni lecą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...