Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie energooszczędnego Sfinksa


Recommended Posts

mi bardziej chodzi o unoszace sie wilgotne powietrze (to ktore nie zamarznie w postacji sopla) i uniesie sie do gory przez panele podbitki

 

parapety wewnętrzne założone w 4h

zewnętrzne równie szybko - pytanie czy ekipa Ci obrobi elewację koło parapetów - to jest najbardziej czasochłlonne - wg mnie nie warto za to nawet tych 300-400 stowek płacic

 

Zobaczymy. Na razie muszą podjechać i obmierzyc bo gdzieś zgubili kartkę z poprzedniego pomiaru. :p Poźniej czekanie.

Montaz gdzieś na początku marca. Wewn parapety będą z konglomeratu białe. Zewn. z aluminium i też białe lub szare w zależności ile bedzie wynosic dopłata do tego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prawdę pisze. Zewnętrzne szare najlepsze. Montuj sam i te w środku i te na zewnątrz. Wątek jest o budowaniu energooszczędnym. Dobra pianka oraz ręka i oko gospodarza zapewnią to, że pod dobrymi jakościowo oknami dziur nie będziesz miał. I czemu w środku konglomerat, a nie ciepłe drewniane grubaski, zamówione u dobrego stolarza? Mam w domu olejowane i widzę sporą różnicę na plus w stosunku do tych z bloku. Te się tak nie kurzą, wyglądają super i niechciałbym dzisiaj innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71 - ok pocieszyłes mnie :p

 

Dezet - alez ja własnie chcę szare na zewnatrz to moja zona jest za białymi chociaz ostatnio trochę zmiękła ;) Kwestia jest dla mnie tylko czy jasno szare czy ciemno szare. Białych nie chcę:p

 

Compi - niestety tutaj sprawa jest przegrana zona kategorycznie nie chce drewnianych parapetów - spodobały jej się te z konglomeratu i kropka. Ja nie mam nic przeciwko drewnianym ale takie życie z żoną nie bedę wojował :p Po drugie blat kuchenny na 90% też będzie z tego samego konglomeratu więc wiadomo ma być spójnie, harmonicznie i jeszcze tam jakoś ble ble typowo kobiece bajania na tematy estetyczno wizualne. :rolleyes:

 

Co do montazu całkiem możliwe że zrobię to sam tak by nie było tam jakiś mostków cieplnych. Wiadomo firma zrobi to tak by było wizualnie dobrze nie patrząc na inne aspekty. Ja chcę zrobić na zewnatrz tzw ciepłe parapety dajac wkładkę styropianową. Jesli nie będą marudzic to każe zamontować pod moim czujnym okiem a jak zamarudzą to ich oleję i sam zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian - kanały sztywne te główne a od głównych rozprowadzenie do nawiewów i wyciagów są kanały elastyczne. Już ułożone co zresztą pokazują wstawione fotki wczesniej w moim DB.

Miki pisze tylko o samym montażu reku który też docelowo sie zmienił. Poprzednio miał być Brookwent Renowent 400 Excellent. Ale będzie Zehnder 350 ComfoAir Lux.

Reku tak po prawdzie to nie zawiśnie obok PC tylko na przeciwległej ścianie tak po przekątnej, ale w tym samym pomieszczeniu. :p

W końcu jest to centrum dowodzeniowe w naszym domu. Zbiegają się tam wszystkie media no oprócz rozdzielni prądu , która jest w następnym pom. technicznym ale to dlatego że te pierwsze bedzie wykorzystywane także jako pralnia. Wiadomo za duzo wody wokoło dlatego rozdzielnia w odrębnym pom.

Dziś pierwszy dzień w pracy po chorobowym. Trzeba wejść w rytm pracy ale jest spoko.

Zaleta że mogę w końcu dalej walczyć z profilami przyściennymi sufitu.

 

Wełna na następną warstwę już zamówiona (grubość 18 cm z lambda 0,35). Będzie jeszcze jedna warstwa o grubości 15 cm z lambdą 0,37, tylko tu zastanawiam się nad wełną w płytach z uwagi na lżejsze (łatwiejsze) kładzenie - koszt większy o parę stówek do przeżycia. Tym bardziej że koszt robocizny wynosi "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie mam dobre dojście do hurtowni gdzie sprzedają zehndera i zastanawiam się czy nie pójść w skrzynki z rozdzielaczami i kanałami comfotube, ale na razie chyba za wczesny etap żeby o tym mysleć :)

 

A możesz napisać czemu zmiana reku?

 

Dobrze, że już wyzdrowiałeś, liczę na solidną relację z układania wełny, tym bardziej, że mówiłeś, że masz jakiś patent przemyślany na kładzenie tych pozostałych 2 warstw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...