Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie energooszczędnego Sfinksa


Recommended Posts

..... Dobrze, że już wyzdrowiałeś, liczę na solidną relację z układania wełny, tym bardziej, że mówiłeś, że masz jakiś patent przemyślany na kładzenie tych pozostałych 2 warstw :D

 

Od soboty zabieram sie ponownie do wytężonej pracy majac nadzieję ;) , że będzie w domu coraz cieplej (trochę to potrwa, bo wiadomo podłogówka potrzebuje czasu) i przyjemniej będzie się wykonywało dalsze prace budowlane. I mniej bedę narazony na przeziębienia :p

Do zrobienia jest:

1. dokończenie montażu profili przysciennych UD30 na razie mam ok 25% przykręconych

2. przykręcenie pretów do wieszaków na profile CD60

3. położenie 2 warstwy wełny o grubości 15 cm (wełna bedzie w płytach) juz zamówiona dostawa w nastepną sobote

4 połozenie 3 warstwy wełny o grubości 18 cm (wełna w rolkach) tez zamówiona dostawa może będzie jutro

5. zamontowanie profili CD60 głównych oraz profili nośnych (krzyżowo) do płyt k-g

6. połozenie folii paroszczelnej

7. krecenie płyt k-g

Punkty od 1 do 6 chciałbym zrealizować do końca lutego.

Oczywiscie pokażę i opiszę mój sposób kładzenia wełny sposobem oddolnym. Łatwo nie będzie ale jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kibicuję coby się zamiary udało w czyn przekuć w 150% :).

Ostatnio na ocieplenie dachu na poddaszu użytkowym wyskoczył mi temat ekofibru. Jak tak czytam ile jest kombinacji z położeniem wełny na dachu (zakładam że samemu) - a ja astmatyk*, to układaniem wełny się martwię - ponoć pyli przy układaniu. A ekofiber - naszykować im przestrzenie do wypełnienia, przyjeżdża gość z rurą puste miejsca wypełnia i jeden dzień pracy i po krzyku. Jeszcze mam czas to trza przeliczyć co się bardziej opłaci.

 

* - jak w pokoju u córki kiedyś tylko malowałem i położyłem wykładzinę w pokoju to 3 dnia przyjechało do mnie pogotowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wełenka pyli niestety. Ale się zabezpieczam.

Położenie wełny w skosach dachu jest uciążliwe ale nie takie znów trudne. Natomiast w suficie to juz czasami duża jazda chociaż nie zawsze. Mozna położyć dwie warstwy na jętkach i zmniejszyć strych. Oczywiscie mozna też zrobić najpierw profile póżniej wełna w trzech warstwach od góry na pewno łatwiej. U nas między jętkami a sufitem docelowym ida kanały WM i chciałem żeby były otulone dodtkowo pierzynką z wełny. Zatem u nas wyszło jak wyszło a i przed montażem PC trzeba było połozyć przynajmniej jedną warstwę wełny żeby nie podgrzewać atmosfery całej wsi a najłatwiej i najszybciej było to zrobić między jętkami. Tak juz wyszło i nie ma co się załamywać tylko trzeba to zrobić trochę inaczej niż zazwyczaj. Będzie dobrze. Powoli jakoś damy radę. Teraz to jest najważniejsze żeby jak najszybciej uszczelnić i ocieplić sufit żeby PC jednak za dużo prądu nie jarała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że w domu mokro i tylko 1* to jeszcze na zewnątrz mróz.. u nas spala około 26-30kWh.. w ostatnie dni..

 

No to tak przyjmując średnio 28kWh dziennie w miesiącu co ma 31 dni wyszłoby 861kWh licząc po około 0,60 zł to mniej więcej 510 zł miesięcznie, jak to oceniasz Kamilo, mam na mysli Twoje oczekiwania, uwgzlędniając, że domek świeżutki :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtku!

Przychodzę do Ciebie z rewizytą.

Bardzo ładny domek zbudowałeś i podziwiam, ile pracy i samozaparcia włożyłeś, żeby samemu wykonać niektóre prace.

Ale efekty są widoczne, a jaka z pewnością jest olbrzymia satysfakcja..

Trzymam kciuki, żeby dalej Ci szło tak pięknie jak dotychczas i życzę jak najszybszego spełnienia swojego budowlanego marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielka jest ta jednostka pompy ciepła i czy hałasuje (chodzi mi o to co stoi w domu, bo część zewnętrzna to wiadomo)?

 

Wysoka na 1,80 m i szeroka na 60 cm czyli wymiary ma jak nasza lodówka w mieszkaniu. Gdyby nie podswietlenie diody na czerwono to mozna pomyslec iz jest wyłaczona. Jesli chodzi o chałas to nasza lodówka w mieszkaniu bardziej chałasuje.

 

Arturo : jak pisał Miki na razie nie ma co się chwalic zużyciem bo jest duże ale dom musi swoje wchłonąc a jeszcze tak zima za oknem. :p

 

Sebastian: Ja myslę że Kamila i Marcin są zadowoleni z zużycia prądu na tym etapie - przecież oni nie mają jeszcze skończonego ocieplenia na zwewnątrz budynku. ;)

 

Iwona i Mariusz: dziękuję za wizytę. Efekty zaczynają byc widoczne ale znużenie juz mnie trochę ogarneło ale kładę to na karb zimy. Przyjdzie wiosna to i chęci i zapał będą większe. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w montażu profili UD30 nadal trwają. Ale w tempie ślimaczym. Niestety w tygodniu nie dałem rady tak często pojechać do domu i posunąć prace do przodu. Zwiększone obowiązki w pracy niestety. :sick:

Ale jutro sobota więc odpoczynek czynny bedzie. ;) Od rana do wieczora popracuję i może trochę w niedziele podziałam. :p

Wkurza mnie ta zima :p ale idzie odwilż.

Byle do wiosny. ;) ohhh.

Acha w domu jest ciepełko ok. 14 stopni tak w sam raz do prac budowlanych. :wiggle: Kurczę a niedawno jeszcze robiłem w domu przy temp. 2 stopni. używając nagrzewnicy i kominka. Oba urządzenia idą w odstawkę tzn. nagrzewnica do sprzedania a kominek bedzie zdemontowany - trzeba przygotować teren wokół pod zabudowe. Płyty izolacyjne i szamotowe zamówione będą w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, chciałam wpaśc, coś mądrego napisac, pochwalić ze tyle roboty odwaliłeś. Ale jak Wy tu o pompach, rurach, WM, no chłopaki wymiękam ;)

 

A witam zaszczycony jestem. :o

Tak żle nie jest :p

Niedługo też będzie o rzeczach co bardziej kręcą piekną płec czyli o krzesłach , kuchni, płytkach , firankach itd. ;)

MSU wy jesteście po prostu troszkę dalej w wykańczaniu się :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...