Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie energooszczędnego Sfinksa


Recommended Posts

Wieści ze Sfinksa. !!!!

Nie ma żadnych nowych wieści. http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif

Bo zwiekszony nawał zajęć w pracy http://emotikona.pl/emotikony/pic/0sad.gif no i święta niedługo http://emotikona.pl/emotikony/pic/0recourse.gif

Więc brak czasu na zabawę w wykańczanie się http://emotikona.pl/emotikony/pic/0what.gif

Może w piątek uda się coś dalej popchnąc z zabudową kominka. Spadam.http://emotikona.pl/emotikony/pic/ludek-pa-pa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia

wiosny i wiarą w sens życia.

Pogody w sercu i radości płynącej z faktu

Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego Święconego w gronie

najbliższych osób szczerze życzą Kamila i Marcin z rodziną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam z ciekawości bo mój dom ma zbliżony wygląd(do e121), ale zarazem jest całkiem inny. Zmieściliście się w podanych kwotach jego wybudowania, tzn 280 w gospodarczym i 360 zleconym?

 

Hm trudno tak zaraz odpowiedzieć. Jeszcze mamy trochę do wykonania. :(

Na pewno zmieścimy się w kwocie 350 tys. Oczywiście zawsze może coś wyskoczyć. Szacuję że koszt do zamieszkania wyjdzie na poziomie ok. 340 tys. (bez mebli no może z wyjątkiem kuchni). W tym też liczę częściowe zagospodarowanie działki (płot, wybrukowanie, taras , POŚ, zbiornik wody na deszczówkę) bez zasadzeń roślinnych.

Na pewno mogłoby być jeszcze mniej bo mogliśmy zrobić ocieplenie ścian styro 15cm (0,44) zamiast 20 cm (0,32), wełny w stropie 35cm (O,44) zamiast 53cm (0,36). Okna 2-szybowe zamiast 3-szybowych. Drzwi zewnętrzne o gorszych parametrach. Zamiast PC p-w piec na eko-syf choć per saldo róznica tutaj wyszła u nas ok 5 tys na korzyść pieca węglowego. Mogłem pewne prace wykonać sam oszczędzając na obcej robociźnie ale już nie na czasie budowy. I tak dalej diabeł tkwi wszczegółach.

Uwazam że moglibysmy zmieścić się w kwocie 300 tys. Tylko jaki jest sens budowania domu drogiego w utrzymaniu z gorszych jakościowo materiałów.

Budujemy dom energooszczędny a taki wymaga zwiększonych nakładów finansowych o ok. 20%.

Założenie na początku budowy było by zmieścić się w kwocie 350 tys. (uwzględniającej zwiększony nakład jaki wymaga dom energooszczędny) i w tej kwocie się zmieścimy. Mamy nadzieję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam panowie plan i marzenie zmiescic sie w 450000zl bez PC, bo jak patrze na to wszystko,to mi sie wydaje ze i tak mi zbraknie na kuchnie;) ale slysze od was bardzo pocieszajace wiesci;) raczej sam nic nie bede robil, poniewaz nie mam na to czasu,ani umiejetnosci. Ale jak juz zaczne budowe to bede staral sie liczyc jakos ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom większy o kilka pomieszczeń od Waszych kosztował mnie około 350 tysięcy. Nadal nie mam skończonych paru rzeczy wycenianych +- na 40 tysięcy no i u mnie kotłownia to maks 10 tysięcy, a u Was chyba same pompy tyle kosztują. Poza tym większość prac wykonywałem z synem, chociaż w dobrym tempie. Tak więc jestem pełen podziwu, że przy systemie zleconym trzymacie się podobnych kosztów. Dodam tylko, że wliczam w koszt budowy wszystko co było z tym związane, nawet ponad roczne wynajmowanie mieszkania i paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to jak narazie pompy wyceniaja na 30tys plus odwierty po120zl mb:-) zastanawiam sie nad PC, ale zwrot wychodzi mi za 15 lat;)

Ja szacuje, bo jeszcze nie wystartowalem, bede budowal systemem, kazdy etap inna ekipa. Troche trzeba ruszyc znajomych fachowcow i oszczedzac:)

U nas kwestia zwrotu PC za ileś tam x lat była sprawą drugorzędną a nawet powiedziałbym trzeciorzędną. Najważniejszą kwestią była bezobsługowość systemu grzewczego i w miarę tanie koszty eksploatacji a czy zwróci się za 10 lat czy 20 lat to nam to poprostu (.......) :D

Obecnie koszty ogrzewania domu 150m2 za I kwartał 2013r. są prawie zblizone do opłat za ogrzewanie mieszkania o pow. 43m2 za ten sam okres. Zatem koszt opłat na dotychczasowym poziomie a później nawet mniejszy (po zmianie taryfy na G12) zupełnie nas zadowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt tego ogrzewania i jaka temp wew? Zgadzam sie ze wygoda, nie ma watpliwosci zadnych. Ja nie jestem przeciwnikiem PC, ale wydaje mi sie ze cena na chwile obecna jest przesadzona. 1 kwestia, za 5-10 lat moze sie okazac ze inst PC bedzie o 50% nizsza albo wiecej i co wtedy;) robie, wywalam piec i jest git;) jezeli budowalbym nie na kredyt to oczywiscie pc, w innym przypadku koszt inwestycji plus odsetki na najblizsze 15-20lat masakra. Przewiduje w sezonie grzewczym spalic peletu za ok 3000-3500zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieram pierwsze wyceny, sso robocizna 52000zl, ulozenie dachowki 65zl/m2 , blachodachowki 35zl/m2 tynki wew 35zl/m2 - co o tym sadzicie???

 

strasznie duzo kosztuja te dzwi tarasowe, ponad 10tys,hmm

 

Tynki wewnętrzne to raczej koszt z materiałem max ok.25zł/m2, chyba, że jakieś cuda na ścianie chcesz. Blachodachówka- u mnie wołali podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...