Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesny i parterowy


Recommended Posts

Moni_ta,

Według mnie nie będą nosić bo nie dadzą rady ....np. okno trzyszybowe o wielkości 2,7 x 2,8 m waży ok 500 kg więc jakoś słabo to widzę :(

Dźwig Pani dźwig ....;)

 

Ale dzwig przy tej pogodzie nie ma szans wjechac na działkę....

 

U mnie wjechał, przy okazji przeorał całą działkę :/ Zyguś, spakuj kalosze ;)

 

Witam to moj pierwszy post na tym forum i na poczatek chcialam sie przywityc :bye:

Wlasnie stalismy sie wlascicielami dzialki i zrobilismy juz projekt domu :nowoczesny z plaskim dachem dlatego przegladam Wasze watki i galerie,za bardzo jeszcze nie wiem jak sie poruszac na forum dlatego sory jezeli pisze nie tu gdzie trzeba.Dodam ze mieszkam w belgii i tu tez bedziemy budowac ,mamy kilka ogranicznikow z gminy i za wiele sami nie moglismy decydowac ale architekt w miare mozliwosci pogodzil nasze i gminy wymagania(sie okarze -czekamy na pozwolenie).Zrobilismy wstepna wycene na okna aluminiowe w Belgii i troche sie zaskoczylam cena dlatego mam do was zapytanie jakie najlepsze okna aluminiowe i u kogo bo za moje krzycza sobie 43 tys (euro)

 

Nie mamy żadnych informacji na temat Twoich okien (wymiary, powierzchnia, rodzaj szyb), więc ciężko się ustosunkować. Może tyle są warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj,

 

to ja też się przywitam bo od dwóch dni "siedzę" u Ciebie. Ja startuję w tym roku z budową kostki - bliźniaka w Poznaniu, pozwolenie już jest teraz wybieram ekipy i rozbieram temat na części.

 

Bardzo podoba mi się Twój projekt i będę Tobie kibicować.

 

Wiem, że to niezbyt elegancko :) ale czy mogę Cię od razu prosić o namiar na firmę okienną? Ja mam prawie o połowę mniej okien niż Ty ale największe okno muszę robić w aluminium bo ma 3 m wysokości i jest na 6 szerokie. HS. Mam wycenę z polecanej przez Anulę Alltopa ( Całkowita powierzchnia:43,1m^2 Szyby: 6/12Ar/6/12Ar/6TF U=0,7;REYNAERS(Concept system 77;CONCEPT PATIO 130LS)- cena 40 tys)

ale rozważam podzielenie zlecenia i zrobienia góry w pcv żeby obniżyć koszty i szukam dobrej firmy okiennej gdzieś bliżej nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie mnie oświecić czy ich propozycja w sensie profili i szyb jest ok? Czy mam prosić o inne opcje z innymi parametrami ?

 

Zygii - to było do mnie?

W tej wycenie mam 6 okien i 1 drzwi.

okno 1. B=3 050, H=1 300 podzielone 1 cześć fix, druga otwierana

okno 2. B=3 000, H=3 000 fix z 1 podziałem

okno 3. B=3 000, H=3 000 hs z 1 podziałem

okno 4. B=4 800, H=1 300 1 podział, uchlne obie połowy

okno 5. i 6 B=3 000, H=1 850 1 podział jedna część fix, druga otwierana

drzwi z doświetleniem B=1 710, H=2 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie miejsce na wymianę informacji o własnych wycenach ale wrzucę dla informacji.

Ja z REYNAERS mam wycenę na ~80 netto Concept system CS86HI;CONCEPT PATIO 155LS (19 okien, 73 m2 i 149 mb, w tym HS 4x2,60). Aluprof i Yawal ceny kolo 75 tys. PVC Schuco 50-58.

Wszystkie okna bez żadnych wodotrysków, szyby zwykłe 0,6.

 

Joanno, nie da się wprost porównać wycen okien.

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie mnie oświecić czy ich propozycja w sensie profili i szyb jest ok? Czy mam prosić o inne opcje z innymi parametrami ?

 

Zygii - to było do mnie?

W tej wycenie mam 6 okien i 1 drzwi.

okno 1. B=3 050, H=1 300 podzielone 1 cześć fix, druga otwierana

okno 2. B=3 000, H=3 000 fix z 1 podziałem

okno 3. B=3 000, H=3 000 hs z 1 podziałem

okno 4. B=4 800, H=1 300 1 podział, uchlne obie połowy

okno 5. i 6 B=3 000, H=1 850 1 podział jedna część fix, druga otwierana

drzwi z doświetleniem B=1 710, H=2 200

 

Witaj !

W mojej ocenie wszystkie okna (bez fixow) dla ktorych wysokosc jest wieksza niz 2,7m (u Ciebie 3m) powinny byc zrobione z min CS-86HI. To samo dotyczy HSow ale tu polecany profil dla takiej wysokosci to CP-155 LS HI. Są to na tyle "stabilne" i szczelne profile ze w przyszloscie nie bedzie z nimi problemow (wiecej informacji moge udzielic na priva) ps zastanow sie czy ladnie bedzie wygladac doswietlenie.....:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...