Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesny i parterowy


Recommended Posts

Niesamowity dom, będę stale zagladać aby obserwować postępy prac.

 

Jakże żałuję że moj plan zagospodarowania przestrzennego nie pozowlił mi na płaski dach, widze, że sprytnie to ominęłaś.

Jestem ciekawa jak sobie poradziliście z żaluzjami fasadowymi..... U mnie skrzynki były dwukrotnie docinane bo ekipa wykonująca otwory przy oknie kuchennym źle wymierzyła..... Na fasadzie poludniowej nie było jak ukryć skrzynek pod żaluzje. Jedno co jest pewne okna aluminiowe i żaluzje fasadowe to element decydujący o wyglądzie bududynku.

Pozdrawiam i kibicuję wykończeniówce , która wykańcza :)

Edytowane przez Marzena2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Honya , Demon, Beszo dziękuję:)

 

Marzena 2007 jutro demontaz zaluzji - dam znać, przy czym inna ekipa wykonuje skrzynki i dociepla a inna montuje żaluzje.

Kristof nie mysleliśmy o chłodzeniu - projektowaliśmy budynek tak,aby latem w południe słońce nie wpadało do wnętrza. Podczas moich tegorocznych obserwacji - a lato było upalne-w domu panowała przyjemna temperatura pomimo otwartych okien i braku włączonej rekuperacji. W związku z tym zakładam, iż w przyszłym roku przy działającym reku będzie ok.

 

Pozdrawiam wszystkich sledzących nasze zmagania budowlane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za blyskawiczna odpowiedz

 

oto moj dom:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-karaganach/m4a0bf529ebeb2

 

obawiam sie troche tego przeszkelnia....sa 3 warstwy no ale slonce bedzie praktycznie caly dzien od poludnia i zachodu,

 

Instalator namawia mnie na klimakonwektory zamontowane w suficie i podlaczone do PC , ale wiaze sie to dodatkowymi 30 tk ( inne odwierty itd)

lub opcja tylko chodzenie podloga...... jak myslisz?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

w tym tygodniu:

uruchomiliśmy piec a tym samym zaczęliśmy wygrzewać wylewkę

kończymy tynkowanie elewacji

 

http://i3.fmix.pl/fmi2228/1cc9426e00225874525051f8/zdjecie.jpg

http://i3.fmix.pl/fmi2880/54f13f0b0019010a52505205/zdjecie.jpg

przyszly tydzien montaz drzwi, konczymy lazienki, zaczynamy prace brukarskie wokol domu

Edytowane przez Moni_ta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za blyskawiczna odpowiedz

 

oto moj dom:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-karaganach/m4a0bf529ebeb2

 

obawiam sie troche tego przeszkelnia....sa 3 warstwy no ale slonce bedzie praktycznie caly dzien od poludnia i zachodu,

 

Instalator namawia mnie na klimakonwektory zamontowane w suficie i podlaczone do PC , ale wiaze sie to dodatkowymi 30 tk ( inne odwierty itd)

lub opcja tylko chodzenie podloga...... jak myslisz?

 

pozdrawiam

 

Witaj,

Sugeruje tańsze rozwiązanie tzn. zastosowanie od strony płd szkła np. "Cool Lite" (sprawdzone w praktyce, znakomicie obniża nagrzewanie pomieszczenia) i/lub żaluzje fasadowych/rolet i jako opcja dodatkowo klimatyzator split.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Bardzo fajny dom, wlasnie zaczynam budowe cos w waszym stylu, :)

 

mam pytanie czy myśleliście o chłodzeniu domu latem?

 

u mnie bedzie PC + WM ... teraz mieszkam na poddaszu takze mam hopla na temat "opałów"

 

 

pozdrawiam

 

Żaluzje fasadowe mocno ograniczają nasłonecznienie. Polecam chłodzenie w ścianach za pomocą zimnej wody w rurkach (zimą te rurki ogrzewają dom) - system chłodzenia z wykorzystaniem PC. Mam południową elwację całkowicie przeszkolną i taki system sprawdza się całkowicie w moim domu.

 

Monika nie mogę doczekać się kolejnych zdjęć wnetrz.

Przeczytalam wreszcie całą historię budowy :) i czekam chyba z taką samą niecierpliwością jak Ty na efekt finalny a wiosną na ogród.

Ogród o którym pisałaś wcześniej to ogród Maja Palma z Simple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...