Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesny i parterowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podpisuje sie pod klimatami ;)

 

I powtorze sobie, co powtarzam od roku, zeby nie zapomniec - nastepna dzialke kupie tylko tam, gdzie mpzm przewiduje plaski dach ;) No, chyba ze kolejny dom bedzie na emeryturze dopiero, to moge parterowke budowac i dach w attyce ukryc ;)

 

Monita, nie moge sie doczekac Twojego startu!

 

Zolwik, pokazesz nam projekt? Wstyd sie nie chwalic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny:)

Lullaby nie tak szybko:) teraz architekci pracują nad szczegółowym projektem konstrukcyjnym, a ten zajmie im więcej czasu niż budowlany.Mam nadzieję, ze do końca marca się sprężą.

Rozsyłam oferty do budowlańców dopracowuję szczegóły więc do tego startu jeszcze trochę czasu :)

Planujemy zacząć późną wiosną lub latem, zobaczymy...

Edytowane przez Moni_ta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć a czy koniecznie musi to być beton?bo jeśli tak to żaden problem zrobić sobie samemu (czy dac firmie budowalnej do roboty) szalunki i zalać betonem. Z tym że nie wiem jak to będzie wyglądalo z tarasem-beton łatwo "pije" rozne rzeczy wiec jesli wyleje Ci sie czerwone wino albo sok porzeczkowy to będzie plama nie do zmycia-myśle że ani z posypka ani polerowanego chyba nie bedziesz robic na podwórku:D mój J. ostatnio wyczaił coś takiego jak żywica-klej. Miesza się to z dowolnym kamieniem (żwir, grys, bazalt, otoczaki)w betoniarce cokowiek co sie czlowiekowi podoba i wylewa sie to na tarasy, alejki, podjazdy(na podjazd grubsza warstwa niz taras). Robi sie własnie takie szalunki (można lączyc np biały i szary kamyczek-tworzyc geometryczne kształty czy np zywkle kwadarty z jednego lub drugiego koloru). Jesli jest np kamien jednobarwny to jest jednoloity kolor. Calkowicie przepuszcza wodę (pytałam o to forumowa Elfir- powiedziala ze super wygladaja fontanny tryskające woda wprost wypuszczone wlasnie z takiego tarasu). Trzeba tylko przygotwac podłoze porzadnie (nawieźć kamyczków pod to,i je ubic etc). Myśle ze jest to niezła alternatywa dla wszechobecnego granitu czy kostek betonowych (policzylismy ze nawet cenowo jest to korzystniejsze) i drewna na tarasach (nie dosc ze cena niemala to trzeba jeszcze impregnowac)Jesli bedziesz zainteresowana to poszukam ulotki firmy ktora sie tym zajmuje (chemia chyba firmy BASF)

na marginesie ładny dom sie zapowiada:D trafiony w 100% w moj gust bo ja bede miec baaaardzo podobny:)(plaski dach, duzo przeszklen, biala elewacja-gabionowy płot-na razie z tego wszystkiego stoi tylko dom w stanie surowym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wejdz sobie na strone http://www.hanzavia.pl produkt dokladnie nazywa sie "elastopave" sa tam podane informacje na ten temat. maz widzial to na zywo-powiedzial ze wygladalo to naprawde ladnie i woda faktycznie przez to przelatywala wiec zarówno na podjazd sie nadaje jak i na taras. Co do mojego domu to mozna go zobaczyc wylacznie u mnie na budowie:)nie ma dziennika i nie zamieszczalam tez zadnych zdjeć;) nie wiem natomiast na jakie rozwiazanie dachu sie zdecydowaliscie- my bedziemy robic membrane i mam nadzieje ze zda egzamin i nie bedzie przykrych niespodzianek w postaci przecieków;) aczkolwiek juz moja ciocia sie pytala czy to prawda ze bedziemy miec na dachu lodowisko... moj tata wszystkim glupot do jaj naopowiadal ze w lato bedzie basen a w zime lodowisko:D

 

tak lullaby wlasnie chyba u Ciebie rozmawialam z Elfir na temat tej zywicy

Edytowane przez koktajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...