Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesny i parterowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moni, o ile będziesz obniżać sufity?

 

W sypialni chcę mieć deski, więc pewnie podłogówka odpadnie. Domyślam się, że są wyjątki, przy których mogę mieć ogrzewanie podłogowe, ale tak, jak już u siebie wspominałam na razie odróżniam deskę jasną (podoba mi się) i deskę ciemną wpadającą w czerwień (nie podoba mi się) :D

 

Aha, ja też będę mieszkać na wsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lullaby docelowo mam miec wysokosc pomieszczen 270 cm, projekt przewiduje prowadzenie wszelkich instalacji w suficie/ dachu- założone jest jakieś30-40 cm na ten cel.

Są już deski, które można kłaść na podłogówkę i z opinii chociażby forumowych podobno bardzo dobrze spełnia swoją rolę- pytałam m.in. anuli potwierdza i poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój architekt wspominał, że jest też system rur reku "wtopionych" w strop, przez co nie wymaga obniżania sufitów. Wiesz może coś więcej na ten temat?

Ja mam rury od reku na stropie. Już rozprowadzone. Tylko na etapie wylania stropu trzeba pamiętać o pozostawieniu otworów do rur - my zapomnieliśmy :) i potem było wiercenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Moni_ta. Piękny dom będziesz budować :)

Taki planuję na emeryturę ;)

 

Przyszłam z wątku Elfir, bo pisałaś o płytach betonowych.

Ja u siebie chcę zrobić płyty z przodu od wejścia do drzwi i podjazd, a z tyłu możliwe, że taras i ewentualnie jakieś dodatkowe, jako trakt do chodzenia. Koło Wrocławia jest Betard - producent betonu i będę do nich jechać pytać o możliwosci rozwiązania tego. Była u nich Madeleine i finalnie nie zdecydowała się na płyty (a chyba takie rozważała). Mam jeszcze namiar na taką firmę od projektantki (mamy w projekcie betonowy taras i wskazała nam ich jako potencjalnych wykonawców) - Artbeton. W projekcie mam napisane - beton fakturowany typu pressbeton grub. 6 cm na podbudowie z piasku stabilizowanego o grubości 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirea a ta twója arch. wskazała ten artbeton jako potencjalnych wykonawców bo widziała ich prace i zna konkretnie ich ofertę czy tylko dlatego że zajmują sie betonem?bo ja naprawde bardzo lubie takich arch. którzy sobie cos wymyślą a potem d... blada bo nie da sie tego wykonać;) albo cena jest tak kosmiczna ze mozna by 1/4 domu za to wybudowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koktajl, podała na nich namiary, bo wie, że takie rzeczy robią. We Wrocławiu robili betonowe chodniki przy gmachu Politechniki. Mają to na zdjęciu na stronie http://www.artbeton.pl/posadzki_dekoracyjne/obiekty.html - czwarte zdjęcie.

Na zdjęciu widać niestety, że beton jest "chłonny" na wszelkie zabrudzenia. Jak byłam tam ostatnio zobaczyć, to wszystko było ogrodzone i odnawiali ten chodnik. Muszę teraz podjechać.

Z przodu, to dojście chcę spróbować zrobić z gotowych płyt betonowych zbrojonych. Własnie dlatego muszę podjechać do Betardu. Kiedyś w Muratorze był też opis jak samemu zrobić podjazd z betonu. Jest to wieć jedynie albo aż kwestia tego, aby zrobić ten beton biały (czyt. dekoracyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nieszczęsny beton mnie dobija. muszę zdecydować na dniach czy dawać go w salonie, jadalni, kuchni i wiatrołapie a sama już do końca nie wiem czy to dobry pomysł. dziewczyny czy któras z was widziała go w mieszkaniu?(hale przemysłowe mnie nie interesują-tam wiem doskonale jak wygląda:)najbardziej boję się jak z jego nasiąkliowścią...moni_ta sorki ze wtryniam Ci się w wątek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moni_ta, właśnie sama obawiam się, że nie uda się utrzymać takiego idealnie białego betonu przez dłuższy czas. Będę jednak jeszcze kombinować, bo niezbyt widzę inny materiał, który da mi taki efekt.

 

Koktajl, beton w mieszkaniu ma malgos2, ale chcąc wkleić link, widzę, że już do Niej trafiłaś.

Beton w domku ma jeszcze Malgosza, BetaGreta i Editta, ale nie wiem, czy jeszcze pojawiają się na forum.

 

Malgosza

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153920-Ucieczka-na-Wieś-)

BetaGreta

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?113490-Dziennik-budowy-BetaGreta

Editta

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?54575-editta-amp-kuba-zapraszamy-do-środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moni_ta- wklejam Ci jeszcze linka którego podała Elfir

 

http://www.decohortus.pl- to jest ta sama żywica o której Ci wcześniej pisałam tylko że jeszcze inny producent. elfir pisała że na ściezki ogrodowe m2 wyjdzie około 150 zł na gotowo. Nie wiem czy w ogóle brałaś ta opcję pod uwagę ale skoro biały łupek za kruchy, beton zbyt nasiąkliwy (granit ma największe szanse na wygraną w tej kategorii:)) to zbyt wiele opcji juz tak nie zostaję (no jeszcze kostki granitowe lub betonowe). Myślę że gdyby zmieszac tą zywice z idealnie białymi kamyczkami to mogłoby wyjść cos co jest bliskie twoim wyobrażeniom.

 

Spirea- dzięki na namiary. przejrze sobie te linki. Znalazałam kilka dzienników w których byla opisana przygoda z betonem tylko nie wiem czy to akurat ci sami forumowicze:)

okazuje sie ze juz wczesniej dotarłam do nich wszystkich:) btw Editta ma żywice a nie beton:)

Edytowane przez koktajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...