Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesny i parterowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziewczyny czy któras z was widziała go w mieszkaniu?

ja widziałam :) nawet w dwóch mieszkaniach :)

 

Witam Spirea :) Beton w polskich warunkach chyba niestety nie do końca zda egzamin

 

a dlaczego nie, kostka betonowa przeżyła nie jedno pokolenie :) -dobra technologia i jeszcze prawnuki beda po nim skakać :)

 

beton zbyt nasiąkliwy(...) to zbyt wiele opcji juz tak nie zostaję (no jeszcze kostki granitowe lub betonowe,

 

 

a jaki problem wylać płytę z betonu (kostkowego" barwionego na biało ?

 

Moni_ta, z tego co sie orientuję, biały granit nie istnieje. Napisz, proszę, co polecają Ci architekci. Może chodzi o kwarco-granit?

 

istnieje :) http://www.nagrobki.biz.pl/granit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, a to przepraszam.

Malka, bo jak się podjazd olejem zatrudni to kosteczki mozna powyjmowac i powymieniac, a z płyta juz kaplica.

 

Monia zadzwoń moze tutaj http://epco-torun.com/index.php?page=260

 

 

nie wiem jak się podjazd zatrudnia olejem? ;) ale jakby się zabrudził, to bierzesz sorbent, zasypujesz na godzinkę,dwie,potem zamiatasz i zalewasz preparatem do czyszczenia silników, albo zwykłą benzyną, To co nie odparuje zmywasz ciepłą wodą pod ciśnieniem i koniec .....

Metoda skuteczna i tania, zdradzona przez pewnego pana mechanika, który z plamami olejowymi ma do czynienia każdego dnia w swoim warsztacie samochodowym :)

 

 

 

 

dzień dobry Paniom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak przedostatnie zdjęcie ale ostatnie wyglada mi na kamien (marmur-np carrara?) a nie na beton

moni_ta już lullaby pokazywałam jak wygląda dach w operze w Oslo (zrobiony jest z carrary w calosci i ludzie moga po nim spokojnie chodzic) wpisz sobie w google opera oslo i Ci wyskoczy ogromny budynek z bialym dachem nad wodą-moze w takim razie carrara płomieniowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widziałam :) nawet w dwóch mieszkaniach :)

 

 

 

a dlaczego nie, kostka betonowa przeżyła nie jedno pokolenie :) -dobra technologia i jeszcze prawnuki beda po nim skakać :)

 

 

 

a jaki problem wylać płytę z betonu (kostkowego" barwionego na biało ?

 

 

 

istnieje :) http://www.nagrobki.biz.pl/granit.html

 

Malka, dzięki wielkie za te informacje :) Czyli można :) I nawet da się wyczyścić.

 

Ta Carrara wygląda bardzo ładnie, ale to już jest inny klimat niż surowy biały beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Carrara wygląda bardzo ładnie, ale to już jest inny klimat niż surowy biały beton.

 

z pewnością carrara to coś innego niż beton ale na pewno łatwo załatwic i bezproblemowo zanleźć kogoś kto to dobrze ułozy a efekt nadal niezły oczywiście myślę tutaj o płomieniowanym marmurze tak jak np. tu

http://blog.travelpod.com/travel-photo/alleifer/7/1247394662/being-creative-at-the-opera-house.jpg/tpod.html - to tez wszystko carrara i powiem szczerze że całkiem podobnie się prezentuje. Natomiast Moniko jesli masz tego ponad 100 m to faktycznie koszt byłby całkiem spory (nawet po sporym upuście), jak się dowiesz ile kosztuje m2 białego granitu(?) to napisz (moze byc na priv) bo chyba sama będę zainteresowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, naprawdę nie ma białego granitu (mam w domu specjalistę od kamienia). Ten na stronie podanej przez malkę to błąd, dzwoniłam do tej firmy z ciekawości. Powiedzieli, że to szary granit (dziwne, ze nie podali nazwy). Carrara nie nadaje sie na zewnątrz (chyba, że komuś nie przeszkadza, że za parę lat będzie kiepsko wyglądać). Tam, gdzie się często uczęszcza, porobią się wystarte scieżki i moim zdaniem wyglada to, delikatnie rzecz ujmując, mało elegancko. A marmuru nie powinno sie płomieniować, tylko np. szczotkować. :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też zawsze uczono że granit jest ciemnego koloru jako ze jest skałą magmową (ewentualnie żółty) ale z ciekawości weszłam na wikipędię i tam napisali że granit ma różne kolory m.in. biały więc już sama nie wiem jak to jest:) wiem ze marmur nie jest najlepszym rozwiązaniem na dwór no ale jakimś jest ( w sumie to nawet jest kiepskim rozwiązaniem w domu bo ścieżki robią się tak samo), a z tym płomieniowanym to może sie i pomyliłam:)grunt żeby na dworze był chropowaty a nie wypolerowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nazwa "biały granit" funkcjonuje, tylko, że on nie jest biały. Albo szarawy, albo ma sporo bieli, ale i innych barw, w zalezności od gatunku.

 

A jesli chodzi o marmur ...wiem, wiem, sporo osób, np. architektów wnętrz, namawia na marmur na zewnątrz, bo efekt jest bardzo spektakularny.:confused:

I co tu duzo mówić, krótkotrwały. Inwestorzy wydają gruuube pieniądze, a potem przeklinają, na czym świat stoi. Niestety marmur nadaje się najbardziej do wnętrz mało uczęszczanych, gdzie chodzi się raczej w miękkim obuwiu (np. łazienka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...