Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wady wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła:


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja znam wiele domów ,drogich domów i nie ma w nich grzyba,nic nie płynie po oknach i nic nie śmierdzi i znikąd nie pizga.

 

Jesteś kolejnym który to nie zgadza się z prawami fizyki .

Udowodnij że da się zbudować ciepły i szczelny dom z prawidłowo działającą WG .

 

Przecież wiele już takich widziałeś ?

 

Jeśli tego nie potrafisz to znaczy że wierzysz w coś czego nie ma i do tego GŁOŚNO KRZYCZYSZ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe obrażcie się ,ale dalej bredzicie używając tych samych zgranych argumentów.Adam dziury muszą być ,albo w oknach albo w ścianie jako czerpnia.

TO SĄ BREDNIE.Znam wiele domów z WG jest komfortowo i nic nie pizga.Nic się nie leje i klimat jest przyjemny.To cały czas są BREDNIE DO KWADRATU.NIe przeczę ,że są domy z WG w których jest grzyb i smród,tak jak są domy z went.mech w której za prąd do tej wentylacji płacą spore pieniądze i nic nie działa i ze wszystkiego się leje-co przy okazji jest odpowedzią na ostatni post.Tak ,tak - jest na forum tyle samo albo więcej przykładów skopanej went mech

Nic nie chce Adamie za darmo albo z dopłatą -chce po realnej cenie ,a nie z dołożoną głupią marketingową ideologią i przez to ceną zwiększoną o 50 albo więcej % . I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że skopać można wszystko, ale skopać wentylację sterowalną jest duuużo trudniej.

Oczywiście że WM nie jest pozbawiona wad, ale jest ich duuużo mniej niż przy grawitacyjnej.

Oczywiście że WM kosztuje, ale wychodzi podobnie jak grawitacyjna.

Oczywiście że WM pobiera prąd, ale o tym trzeba pomyśleć przed zakupem wentylatorków i płacić za prąd tyle co kot napłakał.

Całe życie mieszkałem z grawitacyjną, od trzech lat mam mechaniczną i o żadnej innej nie chcę słyszeć. Zaraz po podłogówce w całym domu jest to druga rzecz, którą bym chciał mieć w każdym następnym. Człowiekowi do życia potrzebne jest świeże powietrze, a takie zapewni przez cały rok tylko WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie daj się przeciągnąć na ciemną stronę mocy. Rób WG. Jak będziesz miał za sucho to opuścisz żaluzje w kratkach ściennych, jak będzie z nich pizgało też to samo zrobisz i gdy wtedy zrobi się lekki zaduch to uchylisz okno w sypialni i w salonie. Zrobisz przeciąg, włączysz na maks. okap w kuchni i dasz radę. Latem gdy powietrze stoi włączysz jakiś wentylator stołowy, albo każesz pobiegać dzieciakom, zrobią wichurę. Jak będziesz miał pranie do wysuszenia to najwyżej wystawisz je na taras. Nie zapomnij nam tu napisać czy jeśli już zdecydujesz się robić tradycyjną wentylację to jakie okna kupisz i ile dodatkowo kosztowały będą do nich nawiewniki i elementy typu kominki dachowe lub kominy wentylacyjne. Porównamy wtedy koszty budowy obu wersji i wyciągniemy wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej bredzicie używając tych samych zgranych argumentów.Adam dziury muszą być ,albo w oknach albo w ścianie jako czerpnia.

TO SĄ BREDNIE.

Tylko z tego można wyciągnąć wniosek, że nie widzisz tu podstawowej różnicy, w jakim celu są te dziury.

Dla mnie Ty nie masz pojęcia jak działa WM. Boisz się jej i dlatego wymyślasz dziwne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem gdy powietrze stoi włączysz jakiś wentylator stołowy, albo każesz pobiegać dzieciakom, zrobią wichurę.

Ha ha, dobre :)

Ale nie przesadzajcie, można zrobić WG dobrą, tylko więcej się będzie wydawało na ogrzewanie. Można też sterować w jakimś stopniu WG (jak się ma odpowiednio zrobioną), oszczędności przy budowie WM zamiast WG może i są, jak się odpowiednio wcześniej pomyśli i zdecyduje, ja w końcu wybudowałem komin niepotrzebnie (choć jak już jest to się przyda :) ). Ja chciałem mieć WM bo lubię spać przy otwartym oknie, albo choć rozszczelnionym i chyba przeważyła perspektywa świeżego powietrza bez otwierania okna (hałas w nocy, w zimie problematyczne ze względu na żonę).

Aha tak samo się opłaca inwestować w ciepłe okna, ściany, dachy z WM jak i WG, w końcu i tak w pomieszczeniu utrzymujemy taką samą temperaturę, więc straty są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chce Adamie za darmo albo z dopłatą -chce po realnej cenie ,a nie z dołożoną głupią marketingową ideologią i przez to ceną zwiększoną o 50 albo więcej % . I tyle

 

Jest kilku na forum co to robią bez marketingu czyli tanio i dobrze .

Rozejrzyj się i zacznij myśleć racjonalnie, dom też budujesz za 200 tyś bo jak byś miał wydać 300 tyś to się rozpłaczesz i kupisz 50 m2 w Rzeszowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie jest myślenie inwestora: "Przyszedł to mnie koleś i zamontował mi wentylację mechaniczną. Tydzień to robił. Materiały wycenił na 10 tys a robociznę na 5 tys. !!! Oszalał ile on chce zarabiać? 20 tys. na miesiąc. Ja przecież jako ........... zarabiam (np.) 4 tys./m-c.". I takiemu klientowi wydaje się, że płaci za marketing. Bo nie widzi kosztów: ZUS-u, PIT-u, VAT-u, kosztów utrzymania się firmy instalatorskiej: pensje, księgowa, czynsz, paliwo itp. oraz jakiś tam skromny marketing (reklama dźwignią handlu), który musi być obecny. A przede wszystkim nie zdaje sobie sprawy, że aby firma, mogła mu zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny to musi istnieć na rynku stabilnie przez wiele lat. A wykonywanie prac "po kosztach" często kończy się "porażką" biznesową, przy jakichkolwiek problemach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież to takie proste - zrobić sobie samemu..."tymi ręcami"...

Bez marketingu wtedy się ma i płaci się tylko za materiały.

Czasem nawet jaki upuścik się wytarguje u swojego dostawcy...

(który to kupi, dowali marży 100% i da upustu 50% z marży)

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie WM działającej 15 lat? Ja mam taką u siebie w biurze:p Z ciekawości zajrzałem do środka i szok!!!!

Fitry wymieniane raz w roku albo jeszcze rzadziej a kanały nawiewne praktycznie czyste. Kanały wywiewne delikatnie zakurzone.

Myślę, że jeszcze pociągną z 20 lat bez czyszczenia!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej napisze że maron bzdury pisze i najpewniej jest po szkoleniu ze sprzedawania wm i nagania se tutaj

 

u mnie w domu WM jest od siedmiu lat, na początku tylko kanały i wentylatorki bez żadnych filtrów ...

na dzień dzisiejszy mam takie same spostrzeżenia jak Maron79, nawiew czysto, wywiew lekko zakurzone...

więc nie bardzo rozumiem dlaczego bzdury ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą tą dyskusją rozpętał Pyxis. Do teraz ma klapki na oczach i twierdzi, że WM nie robił bo trzeba czyścić kanały, bo inaczej rodzina przejdzie na tamten świat. Ponoć w kanałach nawiewnych można i prawdziwki wyhodować:D

Niestety kolega Pyxis zrobił zadymę, a teraz boi się wejść na ten temat choć dostał ode mnie zaproszenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba już były wymienione:

- cena

- obsługowość (coś się może popsuć, trzeba coś ustawiać), koszt energii

- możliwość złego wykonania, a w konsekwencji - hałas, przewentylowanie i inne

- konieczność upchania kanałów

- problemy z użytkowaniem kominka otwartego (zamkniętego może trochę też), kuchenki gazowej (?)

Dla niektórych strach przed stworzeniami zamieszkującymi kanały, ale to pomijam, bo zdaje się nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...