Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wady wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła:


Recommended Posts

Czyżby chodziło o dowód w sprawie toksycznych osadów w kanałach

PS. Uważaj Liwko przy rozbieraniu ,,maseczka, szczelny kobinezon, rękawiczki jednorazowe,itp no i oczywiście łyknij wcześniej np. Flukonazol lub Nystatynę , aaa i nie zapomnij pobrać posiew na mykogram - chętnie zobaczę wynik.

 

Ty nie mów tak do mnie bo ja nie wiem o co chodzi:D

Tak, to idzie o dowód w sprawie grzybów w kanałach po 3 latach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nic trudnego idziesz do laboratorium medycznego prosisz o jałowy zestaw do pobierania wymazów zaznacz tylko że chodzi ci o posiew w kierunku grzybów ( są hodowane na iinych odżywkach ). Nastepnie starając się nie dotykac niczego po drodze mażesz końcówka pałeczki po scianach kanałów i zanosisz do laboratorium . po 3-4 dniach masz wynik razem z mykogramem (czyli określeniem wrażliwości grzyb na leki p/grzybicze ). Jestem gotów współsponsorowac w/w badanie ( a co tam dla dobra nauki ) - daj zanć na priva czy wchodzisz w to. PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, czy muszę rozbierać połączenie reku z kanałami, czy wystarczą ci zdjęcia kanałów przed anemostatami (od najkrótszego (około 3m), do najdłuższego)? Nie chciał bym rozbierać, bo jest dość mocno oklejony taśmą.

 

Liwko, nie nadinterpretuj za mocno. JA mowilem o okresie uzytkowania znaczacym w skali uzytkowania budynku. 3 lata to raczej za malo aby sie zaczac "bac". JA mowielm o okresie 10-15 lat. Zobacz do moich postow.

 

Mi tteraz wystaczy, jak wezmiesz biala chusteczke i przejedziesz w dowolnym poziomym miejscu kanalu placem z ta chusteczka na odcinku 30-40 cm i ja rozslozysz i zrobisz fotke.

Mykogram sobie darujmy, bo to pewnie ze 3 tyg by potrwalo :-)

 

surgi: Ja Ci bardzo gratuluje medycznej pewnosci siebie i pewnosci tego, ze normy dotyczace czyszczenia i odkazania WM napisali "przewrazliwieni kretyni". Obys mial racje w 100%, bo inaczej kupe ludzi bedzie za ladnych pare latek mialo problemy.

Mam nadzieje, ze tak samo lekko nie podchodzisz do spraw norm dotyczacych higieny przy zabiegach medycznych wiedzac lepiej, co moze zaszkodzic pacjentowi, a co nie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, nie nadinterpretuj za mocno. JA mowilem o okresie uzytkowania znaczacym w skali uzytkowania budynku. 3 lata to raczej za malo aby sie zaczac "bac". JA mowielm o okresie 10-15 lat. Zobacz do moich postow.

 

Mi tteraz wystaczy, jak wezmiesz biala chusteczke i przejedziesz w dowolnym poziomym miejscu kanalu placem z ta chusteczka na odcinku 30-40 cm i ja rozslozysz i zrobisz fotke.

Mykogram sobie darujmy, bo to pewnie ze 3 tyg by potrwalo :-)

 

surgi: Ja Ci bardzo gratuluje medycznej pewnosci siebie i pewnosci tego, ze normy dotyczace czyszczenia i odkazania WM napisali "przewrazliwieni kretyni". Obys mial racje w 100%, bo inaczej kupe ludzi bedzie za ladnych pare latek mialo problemy.

Mam nadzieje, ze tak samo lekko nie podchodzisz do spraw norm dotyczacych higieny przy zabiegach medycznych wiedzac lepiej, co moze zaszkodzic pacjentowi, a co nie ;-)

 

Nie trzeba czekać żadnych 3 tygodnii !!! ( to nie jest badanie w kierunku prątków grużlicy tylko zwykły mykogram ).

Proszę bardzo Pyxis pokaż mi gdzie napisałem że ,,normy dotyczace czyszczenia czegokolwiek napisali przewrazliwieni kretyni '' - jak znajdziesz masz zgrzewkę browaru jak nie to przeproś za przekłamanie.

Na podstawie czego wnioskujesz iż podchodzę lekceważąco do higieny w mojej pracy ??? Wiesz jak nazywa się to co zastosowałeś - DEMAGOGIA .

Chcesz dyskutować OK ale merytorycznie a nie stereotypami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surgi, skoro normy mowia, ze trzeba miec mozliwoasc czyszczenia i czyscic, a Ty sie z tego smiejesz "w glos" dworujac z moich obaw, to jak mam to rozumiec? Ze jestes pelen uznania dla rozwagi osob te normy piszacych? Czy moze, ze uwazasz to za przewrazliwienie i glupote?

 

Jesli normy w jednej dziedzinie traktujesz tak a nie inaczej, to moze rozciagasz to na szersze pole swoich dzialan? Mam nadzieje, ze nie, ale pewien byc nie moge i nie jest to zadna "demagogia", bo jakos znaczacego poklasku dla moich teori jak do tej pory (o dziwo!) nie zauwazylem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć można, ale połączenia muszą być spawane - nie jestem specjalistą w tym temacie, chętni musieliby przebrnąć przez stosowne normy.

 

Nie wolno zabudowywac. Mi nie pozwolono w obecnym mieszkaniu pomimo, ze mam wszystko spawane. Nawet chyba przepusty w scianach musza spelniac jakies tam warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twoją trafność osądów - wiesz co sądzę na temat WM i wiesz jakim jestem lekarzem ( jasnowidz to przy Tobie Pan Pikuś ):wiggle:

A mówiąc poważnie to powiedz jak często należałoby czyścić te kanały ( oczywiście w/g norm ) co rok ? co 3 lata czy co 15 lat bo jakoś tego niezauważłem ?

Powiedz jeszcze jakich budynków te normy dotyczą i jakich rodzajów WM ( z rekuperacją, bez rekuperacji, z filtrami , bez filtrów , kanały stalowe czy z tworzywa sztucznego itp ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twoją trafność osądów - wiesz co sądzę na temat WM i wiesz jakim jestem lekarzem ( jasnowidz to przy Tobie Pan Pikuś ):wiggle:

A mówiąc poważnie to powiedz jak często należałoby czyścić te kanały ( oczywiście w/g norm ) co rok ? co 3 lata czy co 15 lat bo jakoś tego niezauważłem ?

Powiedz jeszcze jakich budynków te normy dotyczą i jakich rodzajów WM ( z rekuperacją, bez rekuperacji, z filtrami , bez filtrów , kanały stalowe czy z tworzywa sztucznego itp ).

 

Tu nie maja zastosowanie zadne nadprzyrodzone moce, tylko umiejetnosc czytania nabyta pare latek temu. Czytam co piszesz w temacie.

 

Nie jestem specem od interpretacji przepisow. Natrafilem na nie rozwazajac zrobienie u siebie w domu WM i zrezygnowalem nie mogac zapewnic mozliwosci czyszczenia. Nie wiem czy nalezy je wykonac raz na 3, 5 czy 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A powaznie: Nie myslalem o tym. Mam cicha nadzieje, ze temat nie bedzie nigdy mnie dotyczyl, ale to dosyc "zywotne" organizmy jak mniemam.

 

No to pomyśl, bo przy grawitacyjnej to dość częste zjawisko. Sam widziałem wiele razy. Ratunkiem była wentylacja, a WM w przeciwieństwie do grawitacyjnej działa ZAWSZE! Grzybki strasznie nie lubią przeciągów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie maja zastosowanie zadne nadprzyrodzone moce, tylko umiejetnosc czytania nabyta pare latek temu. Czytam co piszesz w temacie.

 

Nie jestem specem od interpretacji przepisow. Natrafilem na nie rozwazajac zrobienie u siebie w domu WM i zrezygnowalem nie mogac zapewnic mozliwosci czyszczenia. Nie wiem czy nalezy je wykonac raz na 3, 5 czy 10 lat.

 

Czyli wiesz że gdzieś dzwoni ale kto, w jakim kościele i kiedy to już nie bardzo - no to rozłożyłeś mnie merytorycznie na amen.

PS. Umiejętność czytania a czytania ze zrozumieniem i trafnym wyciąganiem wniosków to taka różniaca jaka jest powiędzy węglem kamiennym a kamieniem węgielnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...