Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wady wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła:


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli wiesz że gdzieś dzwoni ale kto, w jakim kościele i kiedy to już nie bardzo - no to rozłożyłeś mnie merytorycznie na amen.

PS. Umiejętność czytania a czytania ze zrozumieniem i trafnym wyciąganiem wniosków to taka różniaca jaka jest powiędzy węglem kamiennym a kamieniem węgielnym.

 

Ja przynajmniej wiem gdzie, lezy granica mojej wiedzy w danym temacie. Nigdy nie twierdzilem, ze jestem specjalista w tej dziedzinie Nic nie zmyslam podpierajac sie np "lekarskim wyksztalceniem", tylko cytuje polskie normy.. To ze czegos nie wiem, to nie jest dowod, ze problem jako taki nie istnieje.Nie dziala to w ta "strone".

 

Dokladnie to samo moge powiedziec o Tobie. Cos tam wiesz, niby moje posty czytales, ale czy ja pisze o "szczaniu w piwnicy" czy "piciu w Szczawnicy", to juz za bardzo Cie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno bo zapomniałem. Wiesz dlaczego zaleca się częste włączanie klimy nawet zimą?

 

No na pewno nie dla tego, zeby przedmuchac kanaly. :-)

To wiaze sie raczej z ukladem mechnicznym samej sprezarki. Moze podepre sie kolejnym cytatem z neta ktorego tak nie lubicie:

 

"Na koniec chciałbym przypomnieć o uruchamianiu klimatyzacji na chłodzenie - czyli włączaniu przycisku A/C - przynajmniej raz na dwa tygodnie, zwłaszcza zimą kiedy rzadko z niej korzystamy. Jest to konieczne by zapobiec rozszczelnieniu osi sprężarki, by wiosną nie spotkała nas przykra niespodzianka wiążąca się z kosztowną naprawą."

 

Jak widzisz, nie wszystko nieraz pasuje tak jak nam sie na pierwszy rzut oka wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie dla tego, zeby przedmuchac kanaly. :-)

To wiaze sie raczej z ukladem mechnicznym samej sprezarki. Moze podepre sie kolejnym cytatem z neta ktorego tak nie lubicie:

 

"Na koniec chciałbym przypomnieć o uruchamianiu klimatyzacji na chłodzenie - czyli włączaniu przycisku A/C - przynajmniej raz na dwa tygodnie, zwłaszcza zimą kiedy rzadko z niej korzystamy. Jest to konieczne by zapobiec rozszczelnieniu osi sprężarki, by wiosną nie spotkała nas przykra niespodzianka wiążąca się z kosztowną naprawą."

 

Jak widzisz, nie wszystko nieraz pasuje tak jak nam sie na pierwszy rzut oka wydaje.

 

A co ma piernik do wiatraka?

Awaria awarią, może nas kosztować trochę grosza, ale właśnie ze względu na jej postoje mogą się rozwijać w niej grzyby ponieważ zbiera się niezbędna wilgoć do ich powstania. jak chyba wiesz, klima skutecznie wysusza powietrze. Chyba wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka?

Awaria awarią, może nas kosztować trochę grosza, ale właśnie ze względu na jej postoje mogą się rozwijać w niej grzyby ponieważ zbiera się niezbędna wilgoć do ich powstania. jak chyba wiesz, klima skutecznie wysusza powietrze. Chyba wiesz.

 

No dokladnie. Co ma piernik do wiatraka. Uruchamiamy okresowo aby zabobiegac uszkodzeniu sprezarki a ty o jakims wysuszaniu piszesz.

 

Jest to konieczne by zapobiec rozszczelnieniu osi sprężarki, by wiosną nie spotkała nas przykra niespodzianka wiążąca się z kosztowną naprawą.

 

Nalezy okresowo uruchamiac aby zabobiec temu rozszczelnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy okresowo uruchamiac aby zabobiec temu rozszczelnieniu.

 

Przyjmij wiec do wiadomosci ze okresowe uruchamianie ma dwie funkcje - osusza caly uklad przez co zapobiega rozwojowi grzyba i zapobiega "zastaniu sie" sprezarki. Skad wogole ten cytat i czemu tak slepo wierzysz we wszystko co pisze w internecie ? ;-) Dlaczego akurat tym jednym cytatem sie podpierasz - powiedzial/napisal to jakis autorytet, czy poprostu ten cytat akurat pasuje do Twojego zalozenia ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie. Co ma piernik do wiatraka. Uruchamiamy okresowo aby zabobiegac uszkodzeniu sprezarki a ty o jakims wysuszaniu piszesz.

 

Jest to konieczne by zapobiec rozszczelnieniu osi sprężarki, by wiosną nie spotkała nas przykra niespodzianka wiążąca się z kosztowną naprawą.

 

Nalezy okresowo uruchamiac aby zabobiec temu rozszczelnieniu.

 

To jeszcze inaczej. Dlaczego zaleca się po zimie odgrzybianie instalacji a nie np. po lecie?

Klapki na oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij wiec do wiadomosci ze okresowe uruchamianie ma dwie funkcje - osusza caly uklad przez co zapobiega rozwojowi grzyba i zapobiega "zastaniu sie" sprezarki. Skad wogole ten cytat i czemu tak slepo wierzysz we wszystko co pisze w internecie ? ;-) Dlaczego akurat tym jednym cytatem sie podpierasz - powiedzial/napisal to jakis autorytet, czy poprostu ten cytat akurat pasuje do Twojego zalozenia ? :-)

 

No to Twoja teoria. Ja czytam co innego:

http://www.google.pl/search?num=30&hl=pl&newwindow=1&site=&q=okresowe+uruchamianie+klimatyzacji+zima&oq=okresowe+uruchamianie+klimatyzacji+zima&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=3&gs_upl=2013l15103l0l15236l57l57l9l3l3l0l110l3423l44.1l45l0

 

Kliknij pierwsze np 5 linkow:

Cytat z linku pierwszego juz anasz (bo byl pierwszy na liscie)

 

Teraz z 2giego linka:

Elementy klimatyzacji smarowane są olejem znajdującym się w czynniku wypełniającym układ. Okresowe uruchomienie klimatyzacji pozwoli nasmarować układ i zabezpieczyć go przed korozją.

 

W wielu samochodach klimatyzacja nie uruchomi się jednak w niskich temperaturach (poniżej 5° C), dlatego należy ją włączyć podczas cieplejszych dni lub gdy samochód znajduje się w mniej wychłodzonym miejscu np. na podziemnym parkingu.

 

Z 3ciego:

Fachowcy są zgodni, że klimatyzację należy włączać co najmniej raz w tygodniu, również zimą, przez minimum 10-15 minut. Jest to czas potrzebny na właściwe smarowanie olejem sprężarki. Nie używanie klimy może doprowadzić do kosztownej awarii tej ostatniej: wymiana sprężarki to koszt nawet do 8 tys. zł, zastąpienie regenerowaną – 1,5 do 2,5 tys. zł. Adam Krakowiak z katowickiej firmy Elektro-Tel: – Okresowe włączanie układu nawet w okresie zimowym, jest szczególnie istotne w nowych systemach klimatyzacji. Dysponują one bowiem sprężarkami bez tradycyjnych sprzęgieł elektromagnetycznych co powoduje, że układ pracuje stale zapięty – wyjaśnia. Niezależnie od typu układu klimatyzacji, sprężarka musi być poddawana szczegółowej kontroli co najmniej raz w roku. Podczas przeglądu sprawdza się poziom oleju i stan sprzęgła (w sprężarkach w nie wyposażonych), a także szczelność całego układu, w tym przyłączy i zaworów

 

Itd, itd.

Nie wspomina nikt o "dezynfekujacej" funkcji wlaczania klimatyzacji. Ciekawe dlaczego? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cała teoria grzybowo-kurzowa poszła się jeb....!

 

Mi tteraz wystaczy, jak wezmiesz biala chusteczke i przejedziesz w dowolnym poziomym miejscu kanalu placem z ta chusteczka na odcinku 30-40 cm i ja rozslozysz i zrobisz fotke.

 

teraz jeszcze poczekamy 10-15 lat i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolegą z laboratorium przeprowadzę test na wiosnę. Reku mam nad nieogrzewanym garażem i nie chce mi się przy +5 przy nim grzebać.

 

Dołączam się do sponsorowania badania , ale obawiam się ze kolegi Pyxisa nic nie przekona . Przy nim niewierny Tomasz to był łatwowierny gość.

Edytowane przez surgi22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieżle to wygląda

nie ma problemu z kurzem raczej

 

Nie ma, bo jak przypuszczałem absolutnie być nie mogło. To co się przedostało przez filtr (też zrobię zdjęcie by pokazać jakie są zafajdane), przedostało się do domu a nie osiadło w dość gładkich i suchych kanałach. Skoro w domu nie ma grzyba z jakiej racji miałby się znaleźć w środowisku absolutnie dla niego niekorzystnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...