Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na oryginalnym palniku wirowym - sadza, zaczalem przerabiac , zwykły palnik pow wtorne za dysza-sadza mialem wrazenie ze gazy w komorze spalania nie potrafią się porzadnie wymieszac wiec dodalem pw, w srodku dyszy ale tez jest duzo sadzy juz ta sadza mnie przesladuje albo sie zabardzo tym przejmuję podlogę palnika tez juz miałem po skosie ale po paru dniach palenia tez sie wszystko zapychalo bo jest bardzo duzo popiołu juz mi sie pomysły skonczyły wiec napisałem do ciebie . spróbuje jeszcze zaslonic ruszt ruchomy i zobacze co bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte_1*
Panowie a możecie rozwinąć temat palnika wery , ja mam kocioł defro optima komfort GS i bardzo mnie zainteresował temat , pytanie z czego zrobić taką płytę oraz czy trzeba dać też płytę z tyłu kotła czy wystarczy tylko jedna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtdeusz jaką moc ma twój kocioł?

Oglądałem dokładnie mój piec i jak położę palnik zostawiając szczelinę od tyłu żadne powietrze tamtędy nie przejdzie. Czy w takim razie mogę wyciąć rowki/kanały pod palnikem które będą się pokrywać z rusztem żeby tamtędy podawać powietrze PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtdeusz jaką moc ma twój kocioł?

Oglądałem dokładnie mój piec i jak położę palnik zostawiając szczelinę od tyłu żadne powietrze tamtędy nie przejdzie. Czy w takim razie mogę wyciąć rowki/kanały pod palnikem które będą się pokrywać z rusztem żeby tamtędy podawać powietrze PW?

 

Najlepiej by bylo kiedy mogl bys odciac ten ruchomy ruszt. Np. 10 cm od konca... Ja sie wlasnie mocno nad tym zastanawiam. I mam chote podac PW od gory przez gorna wyczystke, rura w dol przez wymiennik az do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ciag kominowy zalatwi sam w sobie to gdzie ma isc PW. A mom zadaniem jest tylko dostarczyc je w miejsce docelowe z mozliwoscia regulacji. Podgrzane PW bedzie lepsze dla palnika jak i samego spalania nizeli zime. Co nie ?

 

Napisales ze PW samo sie reguluje, to dlaczego nie moge dac szczeliny np. za palnikiem 5 cm ? tylko kazdy wszedzie pisze ze 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój piec nie ma ruchomego rusztu a w tylnej części nie ma szczelin w ruszcie. I albo wytne kanaly w palniku albo faktycznie mozna by wyciac ruszt. Myślałem o tym żeby PW podawać z zewnątrz przez wycięcie otworu z boku popielnika wzorująć się na piecu MPM i przegrodzic tylna część popielnika żeby PW nie miało kontaktu z popiołem. Ale czy wtedy PW zdąży się odpowiednio ogrzać żeby dopalalo spaliny? Wpadnie z zewnątrz i kilka-kilkanaście cm i dalej minie palnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

288/5000

Zrobiłem mój rozkład kotła pierwotnego i wtórnego powietrza przez wentylator. To pozostaje do zrobienia wewnątrz płyty. Teraz nie tylko rury z inną rurą. Będzie to trzecia, sięgające do palnika na ruszcie. Powietrze pierwotne jest początkowo zamknięta przez magnes (z dysku twardym komputera).

 

20170219_155350.jpg 20170219_155424.jpg 20170219_155435.jpg 20170219_155502.jpg 20170219_172334.jpg

free photo upload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to trzy godziny przed zalaniem i wymiennik jest czysty. Więc ulepszeń. Kocioł jest ładowany do drzwi. Muszę skończyć płytę, dystrybucję powietrza na większej powierzchni. Teraz, pożary okrąg o średnicy około 20 cm. Powietrze pierwotne otworzy się rano, czy będzie kiedykolwiek potrzebne.

 

Zainspirował mnie ten jeden, bubafonia alias Stropuva, lipsnele...

 

https://www.google.cz/search?q=bubafonia&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUjs6K6ZzSAhViEJoKHZkXCpwQ_AUICCgB&biw=1920&bih=921

Edytowane przez mastnacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtdeusz

zanim coś zacznę robić chciałbym się upewnić czy moje założenia są poprawne

piec2.JPG

1 to wlot PW do palnika wysokość 1 cm i od tylnej ściany 1 cm

2 dotąd sięgają szczeliny w ruszcie dalej jest gruba blacha - kawałek dalej niż wisząca grodź

3 kanał doprowadzający PW od drzwiczek na wysokości rusztu albo zamiast tego kanału wytnę w palniku kanały tam gdzie są w ruszcie i PW doprowadzę przez popielnik oczywiście wtedy przegrodził bym tę część popielnika i kanał do drzwiczek z możliwością regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak PW podajesz za dysza to w dyszy ma być podłoga. "

Jak mam to rozumieć?

W pkt 2 ze palnik może trochę wystawać to chodzi o niebieska cegłę czy o pomarańczowa tam gdzie jest skos.

I jeszcze mi się przypomniało. Kanał dopalajacy tez wyłożony szamotem po bokach i z tyłu. A na jaka wysokość. 24 cm będzie dosyć czy zrobić 48 cm. Mam tam tyle miejsca.

Gdzie u ciebie jest wlot PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale drewnem ale to jak wystarczy przepalic jedno dołożenie i ciepło w domu a zimowa pora to głównie węgiel ale jaki on jest to nie umiem powiedzieć.

Czyli na tylnej ścianie nie dawać Szamotu tylko po bokach. Albo do porównania palić kilka dni bez i kilka dni z szamotem na tylnej ścianie i wtedy ocenić czy jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...