Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

podzielę się swoimi osiągami w grzaniu CWU nie wygaszając kotła. Grzeje zbiornik 200 litrów plus dwie drabinki w łazienkach. Jak grzałem codziennie, to wychodziło mnie 4 kg Sobieskiego dziennie, potem spróbowałem grzać co dwa dni i o dziwo kocioł nie wygasł, po zakończeniu grzania wyłączałem sterownik i zamykałem całkiem kocioł. Drobnych nieszczelności wystarczało żeby utrzymać żar. Ale o wiele dłużej się rozpalało, włączałem sterownik i po pół godziny przychodziłem przerusztować lub można było włączyć dmuchawę na maksa ( na sterowniku max moc to gdzieś 25 %)j, wtedy rozgrzanie żaru trwało ok. 10 minut. Przy takim paleniu wychodziło 3 kg na dobę. Paliłem tak dwa tygodni, ale jak przyszli upały to za te dwa dni postoju kocioł wygasał, myślę że przez brak ciągu. Jak grzać CWU co dwa dni rozpalając od zera, to wystarczy 4 kg, co daje 2 kg dziennie. Więc wychodzi średnie 1 kg węgla dziennie idzie na podtrzymanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte_1*
podzielę się swoimi osiągami w grzaniu CWU nie wygaszając kotła. Grzeje zbiornik 200 litrów plus dwie drabinki w łazienkach. Jak grzałem codziennie, to wychodziło mnie 4 kg Sobieskiego dziennie, potem spróbowałem grzać co dwa dni i o dziwo kocioł nie wygasł, po zakończeniu grzania wyłączałem sterownik i zamykałem całkiem kocioł. Drobnych nieszczelności wystarczało żeby utrzymać żar. Ale o wiele dłużej się rozpalało, włączałem sterownik i po pół godziny przychodziłem przerusztować lub można było włączyć dmuchawę na maksa ( na sterowniku max moc to gdzieś 25 %)j, wtedy rozgrzanie żaru trwało ok. 10 minut. Przy takim paleniu wychodziło 3 kg na dobę. Paliłem tak dwa tygodni, ale jak przyszli upały to za te dwa dni postoju kocioł wygasał, myślę że przez brak ciągu. Jak grzać CWU co dwa dni rozpalając od zera, to wystarczy 4 kg, co daje 2 kg dziennie. Więc wychodzi średnie 1 kg węgla dziennie idzie na podtrzymanie.

 

Masz doświadczenie więc rzuciłbyś okiem na ten wątek i coś doradził http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23993-przer%C3%B3bka-kot%C5%82a-na-dolne-spalanie-pro%C5%9Bba-o-rady-czy-warto/ bo białej gorączki z tym kotłem dostaję , ps mieszkamy blisko siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jeszcze więcej, masz parę postów wyżej gotowy schemat paleniska do palenia nie wygaszając w szerokim zakresie zapotrzebowania na ciepło. Co prawda mam specjalny sterownik i miarkownik hybrydowy, ale zasadę działania tej metody można spróbować użyć na samym miarkowniku, możliwe, że jak nie robić palnika z małą dyszą, to będzie działać nawet bez dmuchawy (chodzi mi o odpalenie kotła po dłuższym przestoju). Żeby dojść do tego zajęło mi ponad trzy roki, więc wszystko jest proste, bierzesz gotowe rozwiązanie i dopasowujesz do swoich potrzeb lub idziesz własną drogą, ale to już wymaga sporo czasu i zaangażowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generator czadu.

Podtrzymanie żaru=generator czadu.

chyba kolega nie wie o najnowszych badaniach naukowców, że odrobina czadu znacznie poprawia samopoczucie, człowiek czuje się dowartościowany, ma nieoczekiwane pomysły, chce pomagać innym, ratować ich. Na razie rząd to testuje na sobie i wyniki są zaskakujące. Prawdopodobnie wkrótce czad można będzie kupić w każdym sklepie, ale po co mam płacić komuś za nie wiadomo jakiej jakości czad , jak mam w domu własny generator, tylko rurkę sobie do sypialni pociągnę i będę cieszyć się naturalnym domowym czadem.

Edytowane przez Dikij.Petia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość Konto usunięte_1*
Nie wiem, co jeszcze więcej, masz parę postów wyżej gotowy schemat paleniska do palenia nie wygaszając w szerokim zakresie zapotrzebowania na ciepło. Co prawda mam specjalny sterownik i miarkownik hybrydowy, ale zasadę działania tej metody można spróbować użyć na samym miarkowniku, możliwe, że jak nie robić palnika z małą dyszą, to będzie działać nawet bez dmuchawy (chodzi mi o odpalenie kotła po dłuższym przestoju). Żeby dojść do tego zajęło mi ponad trzy roki, więc wszystko jest proste, bierzesz gotowe rozwiązanie i dopasowujesz do swoich potrzeb lub idziesz własną drogą, ale to już wymaga sporo czasu i zaangażowania.

 

Mówisz o poście #3148 , nie za bardzo ogarniam tego rysunku ale dziś jestem zmęczony do bólu i jakoś nie potrafię zaskoczyć czy to górniak czy dolniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Kolega Dikij Petia ma DS-a.

 

Wiem ale on pisze o gotowym rysunku tylko nie wiem czy o ten z postu 3148 chodzi , ja mam górniaka i zrobione dwie przegrody na dolniaka ale coś nie za bardzo mi to wychodzi i kopci z pieca , i szukam inspiracji bo nie ukrywam że ta przeróbka mnie dołuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*

Jedynie sensownie palił jak dałem powietrze tylko drzwiami załadowczymi a dolne drzwi zamknięte na amen bez powietrza wtórnego czyli palenie na wzór kotła wery ale sęk w tym że ta rozetka ma za mały przekrój i tego powietrza brakuje trochę no i oczywiście zero kopcenia tak z komina jak i z kotła na piwnicę , musiałbym przerobić tą rozetkę w ten sposób jak na dole i podłączyć łańcuszek miarkownika w drzwi załadowcze , trochę babrania i gotowe ale quwa czasu brakuje i to jest najgorsze :mad:

 

Ech najlepiej to byłoby zrobić piec rakietowey i wstawić wylot do kotła uszczelnić i kocioł marzenie ,

Edytowane przez Konto usunięte_1*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Zimno więc trzeba hajcować.:)

Grzanie trwa.

 

Już się długo swoimi "wynalazkami" nie nacieszysz. Era kopciuchów przeszła do historii.

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW

z dnia 1 sierpnia 2017 r.

w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe

DZ.U. 2017 poz. 1690

 

NARESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się długo swoimi "wynalazkami" nie nacieszysz. Era kopciuchów przeszła do historii.

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW

z dnia 1 sierpnia 2017 r.

w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe

DZ.U. 2017 poz. 1690

 

NARESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Pierwszy krok Ministerstwa Finansów w tak ważnej sprawie....

Rozporządzenie eliminuje przestarzałe kotły na węgiel i drewno z polskiego rynku. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 października 2017 r.

Zakazuje produkcji kotłów na paliwa stałe klasy niższej niż 5. Kotły niższej klasy wyprodukowane przed 1 października 2017 r. będzie można sprzedawać do 1 lipca 2018 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Dlaczego zakaz nie dotyczy kominków,piecokuchni,kozów,kotłów grzejących tylko CWU oraz kotłów na biomsę niedrzewną.

To jest skandal hańba i ch(cenzura).

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nawiedzonych to w Polsce nie brakuje... Tak na marginesie . Okazuje się że w Polsce brakuje węgla "grubego" , takiego jaki chcą kupować odbiorcy indywidualni, spełniającego normy nowe czystości .... kopalnie produkują miał dla elektrowni [ tu powstaje "czysty" prąd.......] .

 

Drewno w lasach rośnie cały czas .... to najbardziej odnawiane źródło energii , sprawdzone przez tysiąclecia ..

Obecnie aby skutecznie ogrzać średniej wielkości dom , dobrze ocieplony o powierzchni 140 metrów , wystarczy taki mały piecyk c.o.

Espera 02 kamień - piec z płaszczem wodnym.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...