Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Kolego kermittgb – wracając do naszej rozmowy – byśmy się dobrze zrozumieli. PP ( powietrze pierwotne ) – pod ruszt / PW ( powietrze wtórne ) do komory paleniskowej / PD ( powietrze dopalenia ) u Ciebie to te dwa boczne otwory za płaszczem zaznaczone na czerwono PW – tak i nie inaczej, bo już tych p-śmutów się tyle narobiło, że nie sposób nadążyć za nimi.

Tą sondę od sterownika musisz sprawdzić – podgrzej ją zapalniczką – czy włóż do gorącej wody – nie możliwe byś miał tak niską temperaturę spalin na czopuchu.

Na przekroju kotła w płaszczu jest widoczny otwór na którym leży coś w rodzaju klina – mi to wygląda na fabryczne oddymienie komory spalania – używane do rozpalania – krótki bieg spalin – by w czasie rozpalania kotła i komina dymem nie zawalić – tak – czy nie.

To jest istotne, bo z tym się wiąże dobranie przekroju wejścia palnika. Nie wiem czy – tak jak napisałem - próbowałeś to wejście przytykać.

Z tego wejścia płomień rozchodzi się na dwie strony – w prawo i lewo – czyli mamy dwa kanały – tego przekroje mnie interesują – ile mają w centymetrach, bo tak mniej więcej jeden powinien mieć połowę tego co na wejściu jest.

Te dosypywanie w trakcie palenia – wybij sobie z głowy ( jak i grzebanie w palenisku gdy cały węgiel nie jest do czerwoności rozpalony – tylko w przepalonym można grzebać, by dopalić ) – węgiel przez komin wywalasz, atmosferę zatruwasz – na 12H musisz się zasadzić i jarać tak jak ja – zobacz moje wcześniejsze posty a i między innymi tutaj o tym masz : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7777631&viewfull=1#post7777631 .

 

W kwestii – wezyra – przez niego PW – zamiast przez opał, to do palnika bezpośrednio zmyka co prowadzi do tego, że kocioł z powietrza do prowadzenia paleniska okrada i jeszcze kocioł wychładza. To, że dym z gazem z nad paleniska ściąga – super ale za jaką cenę – sprawdź to. Widzisz jak kocioł z nim temperatury nabiera, zobacz jak będzie bez niego nabierał.

Blachy i dobór granulacji paliwa mają między innymi to na celu by nie było dymu w komorze paleniskowej – ma się jarać w palniku a przed palnikiem tylko trochę – co świecą nazwałem i do której koksu teraz dodaję.

Blachy jeszcze mają wpływ na proces spalania – jak se syfu w palenisku narobisz – bez dopalacza tego nie zjarasz.

 

Ten sterownik ( czytać o nim nie będę – przedmuch w nim wyłączyć – jednostajnie przez cały czas ma się jarać – tak kotłem powinien sterować a jak nie rozważ zakup miarkownika mechanicznego lub steruj ręcznie szczelinami ) PW reguluje gdzie PP masz na stałe – po mojemu powinno być odwrotnie – tak jak już wspominałem – no i te PD – ono też musi mieć jakąś regulację. Jak tego za mało będzie to też może się skończyć tym, że dym się cofać będzie i wyłazić na kotłownię – za dużo będzie okradał kocioł jak wezyr – no i w obu przypadkach strata na dopaleniu gazów i sadzy.

W tym odpaleniu – tego nie obliczysz – bardzo ważna jeszcze jest droga płomienia. Metrowej kity w półmetrowej przestrzeni nie dopalisz.

U ciebie droga się zaczyna na wejściu do palnika i połowa w prawo, druga połowa w lewo - dalej aż płomień spotka się z wymiennikiem.

Ta Twoja czasopalność 5H – to dramat – komora paleniskowa jest duża i głęboka – jak opanujesz prowadzenie paleniska i dobór sortu węgla – to 12H powinno bez problemu śmigać.

Na zakończenie – dla celów porównawczych - dym z komina – mtedeusza - https://youtu.be/Jx8L8qRW980 .

Jak bym coś pominął w tej wypowiedzi – napisz – dopiszę. Samsu pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie co taki słaby mocniejszego nie było?Myslałem,że zobacze jakąś czarną lokomotywa a nie tu tylko białe obłoki pary wodnej.

W dużej komorze zasypowej wcali ci się nię bedzie palić dłużej bo jest duża i się pali większa ilość opału.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7777509&viewfull=1#post7777509 - pytania zadałem - odpowiedzi nie ma. Swym infantylnym przykładem zamknąłeś temat, bo co mnie do tego, że w łazience lustra i szyby w oknie ty nie masz. Z proboszczem w oparciu o takie przykłady se możesz o czystym spalaniu dyskutować albo z innymi na różnych forach i blogach.

 

U Józefa o Wery pisałeś ( w temacie z Kirgizem ), że w nim krocząco po kolei spala się załad - tu z kolei na odwrót - tylko co z tego - kermittbg - ma palnik, wezyra i sterownik do tego. Jak nauczy się kotłem sterować - bez dymu z komina wypali lotne z węgla i dalej na "Błękitnym węglu" i koksie będzie śmigać, a z tego nie za wiele tego co by trzeba było dopalać - aby jarało się i jak płomień nie zostanie zgaszony sam się w atmosferze PD dopali.

Do wypalania lotnych nie musi blach używać - może granulacją węgla to opanuje - może też drobnicą, miałem, trocinami czy popiołem załad na wierzchu zasypywać.

 

U zizi w temacie o jego nowej kozie z dopalaczem pisałeś, że masz gorący dopalacz, którym bez różnicy z czego to jest wszystko dopalasz. Jak dalej takiego głupa chcesz rżnąć - to napisz dlaczego nie miało by mu udać się to, w taki sposób jak mu proponuję - tylko nie posługuj się i nie udowadniaj tego swoim doświadczeniem, bo po tym co wypisujesz - znowu stanowisz, że o najprostszych elementarnych zasadach czystego spalania pojęcia nie masz.

 

Na zakończenie prośba jest – z filmujesz to co ci z komina wylatuje w czasie : rozpalania, palenia i wypalania - z podaniem : z czego to jest ( mowa o rodzaju paliwa ), temperatury na kotle, jaki komin był ( ciepły czy zimny ), jaka temperatura na zewnątrz ( ile na (+), czy na (-) było ) - ciśnienie atmosferyczne i siłę wiatru będzie widać po dymie. Do tego - co ważne jest - w jakim czasie to było - od momentu zasypania paleniska nowym paliwem - z podaniem czasów procesów o których wyżej napisałem.

Edytowane przez samsu
Bo tak i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boj sija - ja to nic - ci będą to oceniać - w których przestrzeni mnie nie ma - za cienki jestem by w ich przestrzeni zaistnieć - jak jeszcze dorzucisz migawkę z paleniska przez uchylone : drzwiczki zasypowe, paleniskowo-popielnikowe i od wymiennika - w krótkim czasie a nie przez sekundy trzy - nikt nie podważy ci tego - i tyle.

 

No bo w Wery spala się warstwowo - jak chcesz to udowodnić skoro sam to tu - podważyłeś i tym sposobem obaliłeś to przecież, a co z wypalaniem koksu w tym - też, że niby PW też po wierzchu - lubisz ty sam sobie przeczyć - pytanie dlaczego - do ciężkiej cholery. Wery sobie możesz zrobić za płaszczem masz tyle miejsca by z płytki szamotowej ścianę Wery postawić ale by zakończyć tą bezsensowną dyskusję - poczytaj sobie sam o tym - tu : https://czystespalanie.info/130-miliardow-pln/ - gdzie Ranger "tomiszonowi" przedstawia na jej temat swoje zdanie.

 

Widziałem ten film jak miał węglowy paliłeś i na wymiennik też patrzyłem do tego - nawet jak bym bardzo chciał tego - nie wiem jak mógłbym i czym obalić ci to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
No bo zadyma spłoszyła Samsuna agentusa.

 

Czyżby zadyma Samsuna spłoszyła?

 

Wcieło Samsuna agenutsa 007. :lol2: :lol2:

Czyżby blaszki mu się w kotle spaliły?

Żeby Samsun był zadowalony to zadyme mu postawim.

https://youtu.be/-UhDxYQkzp0

Tyle to za mało nie tego oczekujesz

https://youtu.be/xwaOdpyDNRI

Tu masz więcej i więcej.

A może jeszcze więcej????????????

 

Panie co taki słaby mocniejszego nie było?Myslałem,że zobacze jakąś czarną lokomotywa a nie tu tylko białe obłoki pary wodnej.

W dużej komorze zasypowej wcali ci się nię bedzie palić dłużej bo jest duża i się pali większa ilość opału.

 

Rangera Blaszki działają to po co mam się z nich nabijać.

Założyć ci temat???

To nastukasz sobie te 1000 postów czy tam ile chcesz i będziesz elitą.

 

To moja opini o tym gównie po za tym do gówno już nie powinno być dopuszczone do sprzedarzy.

Apartemnet jest mój i żadne państwo POLSKIE mi go nie dało, a niby od kiedy państwo POLSKIE coś daje przecież go nie stać ono zawsze zabiera by politycy w sejmie rezydencje na Cyprze budowali.

Po uj mi eco wery i paliwo srane jak mam wygodny gaz baranie co?

 

Bo SAS NWT to gówno i albo kopci albo grzeje inne opcje w nim nie występuje.

Dikij Petjia zrobił dobre palniki.

A co ja się będę kłucić z tobą.

Cokowielk ktoś zrobi w tej je(cenzura) Polsce zrobi dobrze i za darmo to go zaraz zruwnają z ziemią.

 

Rozgłos musi być.

 

Z meblami :lol:

 

Jego o nas słowa.

 

To cię oponami poszczuje i gumofilcami tyż jeszcze koksem bo on mocno sadze produkuje.

Prawidłowo jak bydło kopci to trza bydłu zabrać narzędzia do kopcenia bo te narzędzia do kopcenia i tak będą kopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka odpowiedzi do twoich pytań Samsu:

 

- te PW, to ja nie wiem co i które do czego jest - pisz o tym tak jak ja by było na pewno wiadomo.

powietrze wtórne jest za wymiennikiem pionowym pisałem o tym w pierwszym poście i jest zaznaczone na kolor czerwony na rysunku w pierwszym poście

- 70*C na czopuchu - maciupeńko - może mierzyłeś to tak jak ja i taki sam błąd powstał.

mierzy to sterownik TECH 28 z pid - czyściłem ostatnio czujnik powinno być dobrze

- komin jaki masz - patrzyłeś - suchy w środku jest - ściana kominowa ciepła.

sciana kominowa ciepła komin suchy

- węgiel 30 MJ - twardy - miękkiego płomieniowego może byś na próbę przepalił trochę, te łatwiej dopalić jest.

dla pewności spróbuje ma na składzie jakiegoś Piasta zobaczymy - chociaż nie przeszkadza mi parę spieków po całej nocy palenia- foto na dole przed i po rozgarnięciu popiołu

- dostępu od góry do tej komory z palnikiem nie masz - wybij sobie to z głowy by to murować albo czymś na stałe zalepiać – chyba nie chcesz tego rozkuwać gdy zajdzie taka konieczność aby to rozebrać.

ok tak właśnie myślałem od poczatku :)

- w '' Ciepło właściwe " obliczyłeś zapotrzebowanie na moc grzewczą - zamień MJ/kg na W ( waty ) wyjdzie ci moc cieplna ze spalonego węgla - jakiś punkt odniesienia już będziesz miał.

Tego wywodu nie czaję, może podaj jakiś wzór. Ja liczyłem raczej na zasadzie wielkości kaloryferów (ilość żeberek), czy nie są za duże do pomieszczeń

- daszki - a jak by jakoś tak je na czymś np : jakimś stelażu ze stali pochylić - by wpadający pod niego płomień mógł po nim się wspinać do góry i jakoś tak kąty i długości dobrać by po zejściu się razem jako jeden mogły dalej iść lub zrobić je ze stali - coś w rodzaju takich łódek - to jest punkt newralgiczny i zasadniczy.

Cholernie ciężki mam dostęp za wymiennik tak na prawdę tylko od dołu jakieś działania mogę wykonać

- dostęp tylko od dołu - a jakoś idzie tam łapkę z lusterkiem od góry przez tą wyczystkę wsadzić, latarką świecąc w lusterko - by ślady bicia płomienia zobaczyć.

cza zakupić lusterko :)

- na ruszcie wodnym tak koks dopalasz - ja na swoim miałem problem z dopaleniem drewna a co tu dopiero o węglu mówić - ciekawe - jak na ruszcie wodnym stalowy ustawiłem - zobaczyłem dopiero co to znaczy koksu dopalenie - czysty popiół i nic więcej.

masz tego jakieś fotki, jak to jest wykonane, ala jakieś zbrojenie ?!

- od dymienie komory paleniskowej masz - na moje oko wielkie wejście palnik ma - a przeloty, przejścia jakie - tak w proporcji do wejścia.

Rozumiem że chodzi ci o wielkość np w cm2 przestrzeni wlotu powietrza do wylotu (na palniku) ?! Jak tak to sprawdzę przekroje i dam znać

- rusztu pionowego brak - gzymsopółki brak - jak go zatankujesz pod korek - przepalony, schodzący z popiołem węgiel - palnika nie zapycha.

nie wiem co to gzymsopółka w tym moim przypadku, sam palnik (dół palnika) jest to cegła przecięta pod kątem wieć wszytko ładnie zlatuje w dół. Zrobię szkic i dokleję do posta

- coś może byś napisał jak wygląda używanie nowej technologii w odniesieniu do tego co przed tym było – o oszczędnościach – pisałeś – co z eksploatacją tego.

Oszczędności mało (ale stawiam na zamontowanie zaworu czterodrożnego co pozwoli pracować na małym obiegu z wyższą temperaturą na piecu) z eksploatacją - rewelacja :) rozpalić - zasypać - w trakcie dosypać - lub po przepalenia np. po nocy - przegrzebać aby popiół z dołu spadł i na pozostałych minimalnych spiekach rozpalić od nowa. Odnośnie spieków (które u mnie występowały) i dopalania się węgla poprawa 100% jak nie lepiej,

- wezyr z palnikiem jest połączony - tak - a za bardzo nie okrada z powietrza komory paleniskowej - kapitalna i ciekawa rzecz - jakieś rysunki zrobisz i foty z tego załadujesz.

komora dużo czystrza, odymiona jest teraz po 2 tygodniach tak jak wcześniej po jednej dobie :), sama koncepja wezyra ok a jest to na zdejmowanej cegle szamotowej którą czyszczę raz na tydzień aby się nie zapychało, jest dość mocno odymiona, o szkicu wspomniałem wcześniej będzie. Czy okrada z powietrza ? - nie wiem jak to stwierdzić

- dlaczego blaszek na węglu w palenisku nie spróbowałeś.

nie mam dostępu do złomu - pracują w tych samych godzinach co ja - ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie u mnie ponieważ największe zadymienie komory mam tak naprawdę tylko przy rozpalaniu, potem palnik i wezyr całkiem nieźle to zaciąga i nawet przy dużym zasypie po ok 30 minutach spalin (zadymienia)( w komorze nie mam

- czaso-palność jaką masz.

do d.py , wydaje mi się ze krótka. Jak zasypię ok 12 kg na raz to temperaturę z zakresu 50 stopni utrzyma ok 5 godzin potem powoli ale spada przez ok 2 godziny do tem. 30 stopni.

- tym powietrzem PD jak sterujesz - jak ono się sprawuje - działa czy jakoś raczej nie.

PD to powietrze główne czy wtórne dla Ciebie

- duże w tym są dziury – szło by jakoś rurki w te otwory włożyć i to powietrze PD do środka podciągnąć – wysokość nad palnikiem – odległości jakie – mniej więcej – może od spodu dla płomienia trzeba dać kliny.

tu śmiem twierdzić że chodzi ci o powietrze wtórne ?!

- sadzą się nie przejmuj - teraz trza się zająć dymem - uporamy się z dymem - sadza sama zniknie – jak z dymem się nie uporamy – to kapota.

- jaki kolor spaliny mają nad kominem – ciągną się na chałupę sąsiada czy połaci dachu nie opuszczają.

Zależnie jest to od wiatru, dom stoi na wolnej przestrzeni, najbliższe zabudowania ok 200-300 m, przy spokojnej pogodzie słup spalin nad dachem pionowo w górę jeżeli zawiewa to już zgodnie z kierunkiem wiatru wręcz czasami do wentylacji się wpierdzieli

- palenisko jak prowadzisz - jakie efekty są tego - to że spieków nie ma - skąd przy tak niskiej temperaturze miały by być - to że wezyr dym ściąga - a co z płomieniem w środku i dopaleniem koksu – na koks przed nowym załadem drewno przed palnikiem układasz a jak zapłonie węglem przysypujesz.

tak właśnie postępuję jak napisałeś

- gradacji paliwa próbowałeś - jak w palenisku wypala się - nie staje całe w ogniu.

przy mały zasypie staje całe w ogniu przy tych 10 -12 kg nie wypala się po kolei

- sterowanie jak do tego działa - powietrze gdzie i jak są podawane – czy tylko jednym - sterownik do czego jest podpięty.

Regulacją powietrza głównego zajmuje się sterownik kontrolując uchylenie klap bocznych. Prześwit na full ok 5-6 mm i w miarę wzrostu temperatury przymyka dopływ powietrza głównego, po osiągnięciu zadanej teperatury klapy zamykają się i przechodzi w fazę przedmuch (jak wentylator) co zadany cz\as podnosząc na chwilę klapy. Dopływ powietrza wtórnego nigdy nie jest odcinany ty,mi klapami ma osobny wlot pod spodem klap.

- pogoda do palenia i wiatr nad kominem – cug – przepływ w m/s – podstawowa w dopaleniu sprawa.

Nie wiem jak to obliczyć

 

 

3.2.1... Sztaby puściły...Start?...Jeszcze nie..."Regulacją powietrza głównego zajmuje się sterownik kontrolując uchylenie klap bocznych. Prześwit na full ok 5-6 mm i w miarę wzrostu temperatury przymyka dopływ powietrza głównego, po osiągnięciu zadanej teperatury klapy zamykają się i przechodzi w fazę przedmuch (jak wentylator) co zadany cz\as podnosząc na chwilę klapy. Dopływ powietrza wtórnego nigdy nie jest odcinany ty,mi klapami ma osobny wlot pod spodem klap.

- pogoda do palenia i wiatr nad kominem – cug –" ...Gdzie jest sterownik?...To ja się pytam gdzie jest sterownik...Czy,przyczłapka od bulbulatora sie zamkła')?START...I W PI...DU POLECIELI...proszę o uśmiech w tych smutnych jak d-pa. czasach..:).

Edytowane przez alek16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Samsu dajemy zadyme.

https://youtu.be/D7ARlmw4R_Q

Spokojnie to słaba zadyma jest.

Jutro damy więcej czadu niech alarm smogowy się cieszy jak to legalne paliwo stałe kopci.

A i to nie żadne śmieci tylko węgiel z biomasą tak daje.

 

Ja dymy z kominów już ma :

- BRAK DYMU MPM DS.

 

Nie mówię tu teraz o tych filmach które pousuwałeś – w których pokazywałeś jak opony spalasz - ale - na tle tych kominów – tak strasznie źle się nie prezentujesz – gdybyś rozpalonego do czerwoności popiołu na palnik nie nagarniał – co ty żarem nazywasz – było by zdecydowanie lepiej – ale - na tle komina od prezentowanego MPM-a to ty na miano świeżaka nie zasługujesz – więc jak czelność masz ELITĄ FORUM się mienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piec węglowy z emisją pyłów jak z kotła olejowego. A gdyby nawet w praktyce był 10 razy brudniejszy, to dalej będzie dużo czystszy niż wymaga Ecodesign. To efekt dekady prac rozwojowych pod patronatem Banku Światowego. Raport z tych prac potwierdza, że nie ma przeszkód technicznych dla ultra-mało-emisyjnego spalania węgla w warunkach domowych, w tanich i prostych urządzeniach. Przeszkody są natury mentalnej."

 

Polecam cały artykuł na http://www.czysteogrzewanie.pl.

Można również ściągnąć w PDF cały raport w oryginale.

 

http://czysteogrzewanie.pl/2019/02/czysty-i-tani-piec-weglowy-w-raporcie-banku-swiatowego/?fbclid=IwAR2Wm3zaBVev8fw_U3UMhU4pdIDLhwaWM-NkRLLK4X8x7t1Vtmk-ws3b5TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
To co tradycyjnie dajemy dymu.

Ale dymy.

Dymu więcej dacjie wszystkich na okoła zadymiajcie.

https://youtu.be/OMvkillEVLU

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/28878-wydzielone-z-kocio%C5%82-ds-mpm/?tab=comments#comment-437281 - https://forum.info-ogrzewanie.pl/profile/83224-kupson/ - JUDASZU – Kiedy dotrzymasz słowa i narobisz takiego dymu z legalnego paliwa, że w Polsce tylko o tobie będą wszyscy mówili – udowodnij swoje słowa – kumasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tradycyjnie dajemy dymu.

Ale dymy.

Dymu więcej dacjie wszystkich na okoła zadymiajcie.

https://youtu.be/OMvkillEVLU

 

https://www.youtube.com/watch?v=OMvkillEVLU- Mocne dymy wiadro węgla na żar. - Mocne dymy w DS wiadro węgla na żar i dmuchawa by się mocniej kopciło... - proste i szkuteczne Wynalazki 12 godzin temu (edytowany) - Gdy wywalę grubą cegłę i dotrze do mnie śłaski węgiel typ 35 i podpale od przodu a z tyłu nasypie węgla oraz włącze dmuchawe na full opór.

JUDASZU – ZDRAJCO – Po pierwsze – od kiedy w kotle masz cegła, zawsze gruz tam miałeś. Po drugie o jakim Śląskim Węglu gadasz jak jedyne co to z opieki społecznej co jakiś czas trochę lubelaka wyłudzisz albo z obrzydzenia dostaniesz a resztę sąsiadom ukradniesz. Po trzecie – co ty masz na myśli – pisząc o przodzie i tyle – jak nic o swoją bruzdę masz na myśli, bo na pewno nie w tym durszlaku, który auszwicowski piecyk przypomina do złudzenia. No i co się stanie jak se w bruzdę zapodasz na ful dmuchawę – tego smrody ze spalanych toksycznych podkładów kolejowych, toksycznych odpadów meblowych, toksycznych odpadów budowlanych co ci zostały z rozbiórki tej ziemianki a nie kurnej chaty - i tak nie rozgonisz.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tradycyjnie dajemy dymu.

Ale dymy.

Dymu więcej dacjie wszystkich na okoła zadymiajcie.

https://youtu.be/OMvkillEVLU

 

O proszę – mtedeuszonko nerw dostało – ciekaw jestem jak to się stało, że temu materii dla ciebie brakło – jakieś niedoróbki i straszne wyszły z tego braki a tyś jak nic i zapewne u niego w szwadronie porucznikiem jesteś, któremu sotnie oddano pod rozkazy.

Linki dostarczyłeś i linki dostałeś – UDOWODNIJ – że było inaczej, że to nie ty na Forum Muratora i na Info-Ogrzewanie o tym pisałeś – UDOWODNIJ – że wszyscy się na ciebie zmówili i nie prawdę o tobie piszą. Ja czekam i inni też za pewne czekają na twoje DOWODY.

proste i szkuteczne Wynalazki

Przód do przód czyli od drzwiczek imbecylu tłumoku bezmuzgu ciekawe jak można stwiać zadyme w durszlaku co? Idioto zamówiłem węgiel z kopalni Rydułtowa imbecylu i czegam aż przyjdzie baranie. I dawaj mi dowody imbecylu na te podkłady kolejowe. Ciekawe skąd bym je wzią . A idź do tych idiotów wzajemnej adoracji na infoogrzewanie.

proste i szkuteczne Wynalazki

A spierdalaj niedojebie będę sobie kopcić z legalnego opału aż do zakazu i mam ciebie i to głęboko w dupie.

 

- Palnik Szamotowy i PW w kotle SKED DS – https://www.youtube.com/watch?v=M0ksGAdklA8.

 

Co – świca – za krótka była czy może za cienka – albo zaś na odwrót zrobiłeś i zamiast usiąść na niej to ją do pyska se włożyłeś i pewnie stąd wściekłość twa, że przez te kłęby czarno-siwego dymu w lusterku nie mogłeś się dopatrzyć czy ślepia masz czerwone czy może już niebieskie są. A może jak ci za małe świce w asortymencie mam jeszcze gromnice - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7789923&viewfull=1#post7789923 - https://www.youtube.com/watch?v=vBnOC4ourIQ . I po co oszuście – kłamco – zrób jak obiecujesz i zadzwoń na : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?334726-Ekologiczne-spalanie-odpad%C3%B3w-w-domowym-kotle-dolnego-spalania&p=7790763&viewfull=1#post7790763 – wymiękasz czy grasz dalej – kumasz.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tradycyjnie dajemy dymu.

Ale dymy.

Dymu więcej dacjie wszystkich na okoła zadymiajcie.

https://youtu.be/OMvkillEVLU

 

JUDASZU – ZDRAJCO – DEBILU – ĆWOKU : Idź tam do edukuj tych idiotów z infoogrzewanie. - Po pierwsze edukować nie ma po co i kogo – WYGRAŁEŚ – Po drugie na info to nie są idioci, tylko w większości harcerki i zuchny, które miały przekonanie, że na debila sposób znalazły. Dokładnie było tak samo z @hesem – on cię nie okłamał z niebieskim płomieniem – on był pewien, że i na debila znalazł sposób, więc jak debilowi to powiedział i ci dodam jeszcze, że dał ci klucz jak ma to zrozumieć – on ale skąd było mu wiedzieć, że i tak na odwrót zrobisz po swojemu.

Piszę ,że wygrałeś, bo udowodniłeś wszem i wobec oraz sobie przede wszystkim, iż nie ma czegoś takiego jak czyste spalanie – u ciebie. Ja w zupełności się z tym zgadzam, bo mam zero dymu z komina na starcie i tak samo po węgla dołożeniu oraz wypalaniu koksiku do ostatniego popiołu płatka.

Ma to @hes oraz krzych13 jak i inni, bo nie ma tu żadnej tajemnicy tylko sposób, który i Ranger od krzycha13 dostał dlatego swoje pliki z tematu krzycha13 usunął razem z naszymi.

Nam płomieni nie musisz pokazywać, bo my wiemy, że do tej pory sadzę z komina na podwórku zbierałeś szpadlem a z tego ostatniego płomienia, z którego jesteś taki dumny, to zbierasz sadzę łopatą ale od śniegu.

Po co węgiel typ 35 ze Śląska ściągasz – sowiet, którym kopciłeś do tej pory wszak w niczym ci nie pomógł - dlatego ja ci sprzedam na to lepszy i prostszy sposób.

 

Moją opłatę należną znasz i dlatego to chcę zmienić na : ile kesz dostanę jak podobnym tobie się stanę. Nie interesi mnie, to wcale ile ty dostajesz jako porucznik sotni wielu - mi w zupełności wystarczy jak za parę złotników polskich ci pomogę w wprowadzeniu zakazu spalania wszelkich paliw, dzięki czemu nie będziesz sam siebie musiał BYDLAKIM nazywać, bo odpadnie ci problem z zakupem nowego auszwicowskiego piecyka – dla jasność DEBILU ci dodaję, że o Lublinie tu gadamy i wiosce w której ten twój auszwicowski teraz durszlak kopci.

 

No kiedy ty skumasz w końcu, że i ja też bym chciał coś z tego giga biznesu uczciwie na papier zarobić a nie tylko za free i to na złość i w brew prawom oraz woli płatników czyli rządzącym. No nie może tak być, by w tych 130 miliardach złotników polskich nic dla mnie już nie zostało - KUMASZ.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Heso jak cała armia debili imbecylów z infoogrzewania twierdził, że niebieski płomień jest zły a po drugie widziałem , jego wymiennik i jest tam tyle samo sadzy co u mnie więc on nie ma żadnego czystego spalania.

Krzych13 pojawił się niedawno to raz a dwa to on ma takie spalanie takim ładnym płomieniem tylko w określonym czasie, tyle to i jak mogę osiągnąć.

A tym czasem wolisz dym czarny biały siwy czy zielony?

Spokojnie jeszcze ekstra zadymy nie stawiam więc jeszcze nie myślą o zakazie.

Ale jak wywale gruz z durszlaka to będzie taki czad że szybciej zakażą węgla w całej Polsce niż w Krakowie nie będzie go można go spalać.

W Lublinie mam gaz.

 

Rangerądko małe a z ciebie to co jest właściwie chłopacek cy dziewuska abo obojnacka jaka.

RANGERSIE – JUDASZU – ZDRAJCO – DEBILU – ĆWOKU – TŁUMOKU – co mi tu piepszysz znowu – skoro JA na ciebie nie mogę znaleźć sposobu – TO – znaczy, że nie ma czegoś takiego -KONIEC KROPKA – i już KUMASZ.

Po pierwsze Heso jak cała armia debili imbecylów z infoogrzewania twierdził, że niebieski płomień jest zły – no dokładnie TAK jak ci wyżej napisałem a jeszcze wyżej tłumaczyłem – no nie ma sposobu na : „RANGERSIE – JUDASZU – ZDRAJCO – DEBILU – ĆWOKU – TŁUMOKU” i czego ciągle ujadasz na harcerki i zuchny – za co je opluwasz, że przez tyle lat próbowały najlepiej jak mogły cię z tego obłędu wyrwać. Gdybyś był człowiekiem – za ten czas by znalazły na ciebie sposób – a jak nie one – to na pewno JA już dawno bym tego dokonał ale nikt jeszcze na świecie po za klatką nie odkrył sposobu na BYDLAKA.

 

a po drugie widziałem , jego wymiennik i jest tam tyle samo sadzy co u mnie więc on nie ma żadnego czystego spalania – KŁAMCO – POKAŻ – UDOWODNIJ – zestaw swój wymiennik ze swoim z tego płomienia po którym z podwórka sadzę zbierasz łopatą od śniegu. Byś zaś DEBIULU nie zrobił po swojemu na odwrót ( masz to wykuć na blachę, by zaś nie było, że to po swojemu zrozumiałeś tak jak z tym PW w palniku było ) - w jednym poście dwa wymienniki – jeden twój i jede @HESA – kumasz. Nie musisz opisywać tego i tak każdy będzie wiedział który czyj jest – kumasz.

 

Krzych13 pojawił się niedawno to raz – niesamowity talent ty masz w udowadnianiu tego com ci wyżej napisał – nic dodać i nic ująć – ledwo co zaistniał a już ma takie wyniki – nawet twój kamendante – jak nic poczuł z jego strony zagrożenie i interwencją bezpośrednią w której bez kłamstw się nie obyło - próbował podważyć to co na własne oczy widział. Ciekawe czy by do tego się przyznał, że to też zobaczył :

- Palnik Szamotowy z PW w SKED ds.

 

a dwa to on ma takie spalanie takim ładnym płomieniem tylko w określonym czasie załad wypala się, - a jak niby ma być inaczej – tak jak ci wyżej napisałem – co nie wiesz jeszcze do tej pory nawet o tym, że w załadzie najpierw gaz się wypala za nim do koksu wypalania się dojdzie – no KURNA sam o tym piszesz i się nad tym zastanawiasz. Przecież kocioł zasypowy to nie twoja kuchenka gazowa w tym apartamencie bez szyb w oknie i lustra w łazience. Tobie jak gaz się w butli skończy i już nie ma niebieskiego z białymi koniuszkami płomienia – to co robisz – najpierw na YT alarm wszczynasz – no tak czy nie – później u infomanek o radę żebrzesz – no tak czy nie – czy w porywach geniuszu obłędzie pustą na pełną butlę zamieniasz – płomień odpalasz i grzejesz się za 100 złotników polskich miesięcznie – on tak czy nie. Kocioł po wypaleniu się załadu trzeba od nowa załadować i rozpędzić.

 

tyle to i jak mogę osiągnąć – rangersem to ja jeszcze nie jestem, więc jak mógł bym od dopiero porucznika oczekiwać takich heroicznych poświęceń – albo jak od takiego JEŁOPY – czegokolwiek można by było oczekiwać podobnego. A między innymi krzych13 bez dymu startuje i tak ma przez cały czas – a ty z tym swoim wiatrackiem kopcisz nawet ja do koksu się dobierzesz, więc o czym znowu piepszysz, j/w – nie musisz niczego osiągać – wystarczy tak jak między innymi krzych13 to robić – proste chyba – czy nie – kumasz.

 

A tym czasem wolisz dym czarny biały siwy czy zielony? - jaj to ja se nie robię z tym, że rangersem chcę zostać, jak i kitu ci nie żenię, że sprzedam ci ten mój – tajne – sposób. Ma się rozumieć – 100% legal – nawet popiół będziesz mógł im oddać do analizy – na wyskrobki z komina gwarancji nie daję – cholera cię wie coś ty tam ostatnio spalił albo kogo czy co.

 

Spokojnie jeszcze ekstra zadymy nie stawiam więc jeszcze nie myślą o zakazie – BARANIE - tu nie ma na co czekać – prawie już wiosna i zaraz lato a ty i tak CWU prądem grzejesz. A że i chciwością nikt ci nie dorówna, to przecież nie na palisz od tek se jak będzie po wsi szła procesja. No i jeszcze co w tym najważniejsze, to to JEŁOPIE, że musisz fest poćwiczyć – jak se składaniem i rozbieraniem kałacha z zawiązanymi oczami, byś zaś nie zrobił po swojemu a później miał do mnie pretensję, żeś mnie nie posłuchał i zabieg się nie udał. No co w tym złego, na cholerę ci ten gaz w Lublinie – przecież wykładem swoim udowodniłeś i gaz kopci – do tego te trujące związki ze spalania syfu tego. Ty – no a co będzie – jak ci Putin bojowe środki chemiczne do rurociąg z gazem zapoda.

 

Ale jak wywale gruz z durszlaka to będzie taki czad że szybciej zakażą węgla w całej Polsce niż w Krakowie nie będzie go można go spalać. - w twoim durszlaku na pewno tak ale nie w mojej i @hesa hybrydzie oraz w między innymi krzycha13 skedzie. My tą twoją 35 – to może nie od strzału ale za drugim czy może trzecim razem puścimy bez dymu prze komin tak jak ty te swoje opony – o podkładach kolejowych już nie wspominam – przyznałeś się przecież i do tego.

 

W Lublinie mam gaz. - no i co z tego – w łazience jak byś se takie auszwicowskie – jak pokazywałeś na zdjęciach palenisko ułożył na tym klepisku – jak byś wywalił przez tą dziurę w której okna nie ma wulkan dym ''czarny biały siwy czy zielony'' to bez różnicy – aby dużo i żeby śmierdział okrutnie oraz był taki strasznie gryzący – o – może z tych twoich podkładów kolejowych. O – to by było to – i w Lublinie by DEBILOM w końcu zakazali spalania paliw stałych w łazience jeszcze wcześniej niż tym w Krakowie.

 

Ale właściwie – to co ja ci tu znowu tak za free radzę – tobie płacą mi też się należy. To jak – pogadasz z konendante – JA majorem chcę być w tej rangerowskiej sotnI - PASI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasi.

Masz tu sadzę by Heso PL

SAM GADAŁEŚ O SADZY WYLATUJĄCEJ Z KOMINA HESO.

[ATTACH=CONFIG]428018[/ATTACH]

Tu masz moją sadzę.

[ATTACH=CONFIG]428019[/ATTACH]

 

A tu masz żółty płomień Hesa na węglu, którym tak się chwalił.

[ATTACH=CONFIG]428020[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]428021[/ATTACH]

Dla przypomnienia jak byś nie wiedział to żółta barwa płomienia pochodzi od znajdującej się w nim rozgrzanej sadzy,która i tak się nie spali...

 

Ta jeszcze olej transformotorowy z PCB i PVC aby było dużo dioksyn czyli mocniejsze trucie Samsuna :lol2: :lol2:

Czekaj czekaj w Warszawie palą opony to ja też mogę ale będzie się kopcić Samsuna zadymi czarną sadzą.

 

No powiedz jak ciebie można traktować jako człowieka – no coś ty i po co do ciężkiej cholery dołączył - coś czego już nie ma. No przecież to twój post jest nie mój : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7755298&viewfull=1#post7755298 - a w nim obecny jego wymiennik.

No pokaż gdzie ty w nim widzisz tą podobną sadzę którą u siebie zaprezentowałeś.

Jak by ci było jeszcze mało masz do tego resztę : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5859-nowe-stare-palenisko/ .

Byś nie gadał, że ci skąpię – masz jeszcze to, tylko się nie udław : http://czysteogrzewanie.pl/2018/12/tani-i-czysty-piec-weglowy-bez-pradu-budowa-i-testy/ .

No i żeby ci bokiem nie wyszło, to dla osłody ci to zapodaję : #20191 - Palenisko Edwarda Janasa według Jacka M – samsu.pl - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page1010&highlight=ekonomiczne+spalanie+w%C4%99gla+kamiennego oraz pouczam za free, że wymiennik od spotu się czyta a nie po tym co na wierzchu – kumasz.

 

Tak mówiłem o migotkach sadzy z komina u @hesa, tylko kiedy to było – lata świetlne temu – jak my gadali na priv a ty w tedy @tajne się nazywałeś. U siebie też o sadzy z komina bez dymu wylatującej pisałem – mała korekta PD i sadzy nie mam. Widziałeś kiedy jak podajnikowe napiepszają sadzą z komina – u nich to nie są drobne prawie nie widoczne migotki u nich to trudno odróżnić od dymu bo tyle tego jest. Nadto skoro, linka to tego filmu u ciebie w plikach znalazłem i ty też ten film widziałeś ale bez migotek sadzy, więc się teraz zastanawiam czy ja ślepy czy ty do tego wszystkiego jeszcze jesteś daltonistą – skoro nie rozróżniasz czarnego od brązowego – tylko dlaczego byłeś taki pyszny jak ci brązowy zagościł w wymienniku przy spalaniu miału. @heso od tamtej pory jak nic ze sto razy już to przerobił. Może wynalazcę i konstruktora Kirgiza też o brązowy wymiennik napadniesz, no bo jakże by inaczej – rangersi wiedzą wszystko najlepiej – tylko, że inaczej. Na marginesie w piątki jak dajesz.

 

W kwestii żółtego płomienia też masz rację z zastrzeżeniem, że tak jest tylko u ciebie – na dowód czego z wykładu twojego ten niebieski baniak z wodą do schładzania płomienia zaistniał. Może ty producentem grafitu już jesteś i na tą okoliczność ten wentylator – wydajność za małą miałeś – co.

Bo ty przecież nie wiesz o tym, co jest na info w zapodanym linku, że u @hesa z wiadra żaru w tunel płomieniowy łuna żółciutka, czyściutka, że aż w oczy razi, zostaje dopalona w atmosferze świeżutkiego PD, z którym się miesza w zawirowywaczach płomienia i już nic jak tylko czyściutkie CO2 w wymiennik uderza. U @zizi – zawirowywacze widziałeś za pewne, więc ci tłumaczyć nie będę – co to takiego i do czego to jest itd. i itp. Ale przecież ty z @zizi nie raz o dopaleniu płomienia gadałeś i na info też stety. Ty se zobacz co to jest sadza i grafit – jak se ją wyprodukujesz - na wymienniku i w kominie ( nie mylić ze smołą ) nie spalisz jej za żadne skarby świata. W płomieniu na żółto węgiel świeci nie sadza ( wiesz chyba, że sadza czarna jest a nie żółta ale sorki jak daltonistę można pytać o kolorki – no wybacz mi tą nie zgrabność ale mam problem z tymi co są sprawni inaczej jak i co kochają inaczej itd. i itp. ) Czyż byś jego wykładu o dymieniu świcy nie pamiętał czy może nie chcesz naruszać dobrego imienia kochanka swojego – gromnicy.

 

No dobra a teraz do roboty.

 

Mam nadzieję, że mnie do generalisimusa nie podpierdzielisz za to, że z jednej strony na rangersa aplikuję a z drugiej zachowuję się w sposób rangersa nie godny i znowu za free ujawniam tajemnice czystego spalania.

 

 

Ta jeszcze olej transformotorowy z PCB i PVC aby było dużo dioksyn – O – z tym to ja się jak najbardziej zgadzam, ty tak pięknie i obszernie o tym pisać umiesz i takim słownictwem naukowym się do tego posługujesz – jesteś jak trucicieli prosmogów encyklopedia jakaś. Aleś się wyszkolił przy spalaniu tych swoich odpadów toksycznych – ciekaw jestem jaki masz rozeznanie w k.p.k. i k.k. Do tego. Wiesz - mi ciebie jest szkoda, więc ja sobie ciebie za ordynansa wezmę czyli pucy buta – po co w z.k. mają ci jedynki wybijać i z ust twych se robić *****.

czyli mocniejsze trucie Samsuna – dlatego też miarkuj słowa, bo ja koalicjantem chcę waszym zostać a nie o czyste spalanie się z wami bić.

Wy mundre takie z tej chemiji, to może i jaki sposób macie na warszawkę między innymi z Krakowa.

 

Czekaj czekaj w Warszawie palą opony – ośla łąko – palą opony tak ale tylko w ramach działań odwetowych za bezprawie między innymi którego i ty jesteś ofiarą. Tak, że wiesz jak się do kupy w Lublinie zbierzecie i was zobaczą z oponami na placu niebiańskiego spokoju za komuny albo na Nowowiejskiej czy na Belwederskiej - a mnie z zapałkami do tego – aneks do umowy prosmogowej będzie od ręki podpisany i uwolnisz się w końcu raz na zawsze od smrodu ze spalania czegokolwiek – nie mówię tu o jakichkolwiek paliwach – ZERO DYMU I SADZY ZE WSZYSTKIEGO – ZERO OGNIA JAKIEGOKOLWIEK - TEGO BEZPŁOMIENIOWEGO TEŻ.

to ja też mogę ale będzie się kopcić Samsuna zadymi czarną sadzą – ty no weź nie przesadzaj co ty mi tą świcą możesz nadymić – ja tolerancyjny jestem jak ją przedstawisz ładnie nie będę dochodził czy ta gromnica to baba czy facet.

No najważniejsze jest w tym to byś i ty miał w końcu swój niebieski płomyczek a jak do tego dojdziesz – może zostać to twoją tajemnicą – ty powiesz ja potwierdzę i bez filmu na YT też będzie.

No to jak będzie z tym moim wstąpieniem a waszym przyjęciem mnie do rangersów sotni - przecież moje CV jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

:lol2:

 

To czego żar z węgla świeci na czerwono lub żółto skoro w temperaturze pokojowej jest czarny co?

Jak masz zółty płomień z sadzą w zamkniętej przestrzeni to choć byś tancował i rajcował się eksplodował , mieszał jak szalony grzał do 3000 stopni to i tak tej sadzy nie spalisz chyba, że podasz czysty tlen z butli.

Masz papier na swój kocioł/piec?

Podajnikowy ma papier 5 klasy a twój nie.:lol2: :lol2:

No wymiennik Hesona jest czarny jak smoła czyli jest na nim sadza.

:lol2: :lol2:

Nie złożyłeś żadnego CV i za słabo kopcisz odmowa wspólpracy.

 

A Ranger usuną swój komentarz bo ten Krzychu to ma takiego samego kopciucha co mam ja nawet wymiary się zgadzają i ten ładny płomień co on pokazywał to miał z samego żaru co i js mogę zrobić.

 

To czego żar z węgla świeci na czerwono lub żółto skoro w temperaturze pokojowej jest czarny co? - zapytaj szefa niech po premii poleci ci – sadzę jak fest rozgrzejesz też na żółto świeci a palić nie chce się. Tłumaczyli ci TŁUMOKU to nie raz, i sam ciągle to powtarzasz, że rozgrzane atomy węgla w płomieniu co na żółto świecą jeśli nie zostaną spalone, to łączą się i powstaje z tego sadza.

 

Jak masz zółty płomień – z atomami węgla które w nim na żółto świecą – BARANIE. Sadza dopiero z tego powstaje j/w.

 

Masz papier na swój kocioł/piec? - gdybym miał nie musiał bym z tobą dyskutować – OŚLE.

 

No wymiennik Hesona jest czarny jak smoła czyli jest na nim sadza. - załączam ci wymienniki cztery – se najpierw je powiększ – później idź z tym do okulisty i niech sprawdzi ci wrażliwość oczu na kolory – DALTONISTO.

 

Nie złożyłeś żadnego CV i za słabo kopcisz odmowa wspólpracy. - lepiej sobie to przemyślcie byście później znowu tego nie żałowali – MATOŁY.

 

A Ranger usuną swój komentarz – SWOJE SE mógł usuwać – z jakiej racji usunął i moje. Jak by nie wiedział o tym, że to ja jestem producentem kotłów z płyt chodnikowych za kilkadziesiąt złotych i do tego palników rurowych za kilkanaście złotych i co z tego też okradnie mnie.

 

Krzychu to ma takiego samego kopciucha – Krzychu SKEDA ma – prawie nówka – mało co śmigany – zasypowiec DS i żaden śmieciuch, bo śmieciucha to jedynie masz ty.

 

ten ładny płomień co on pokazywał to miał z samego żaru – a ty skąd cokolwiek możesz o tym wiedzieć – CO - JELENIU – nie ważne z czego – ważne, że na starcie i tak do wypalenia – ZERO z komina ma. On jeszcze wszystkim pokaże swój brązowy wymiennik – ale twojego takiego - nigdy nie doczeka się nikt.

 

js mogę zrobić – to se zrób i pokaż – prędzej się ocielisz niż czegoś takiego dokonasz i nie będziesz miał czegoś takiego choć by ci Ranger w tym ocieleniu się pomagał – JEŁOPO.

 

Ciągle tylko obiecujesz i się odgrażasz, że też tak umiesz a jak na razie to masz tylko to : https://www.youtube.com/watch?v=vBnOC4ourIQ .

Dokładnie tak samo było z tym coś se umajaczył, że możesz i że se zbudujesz kocioł na niebieski płomień – gadaj, gadaj tak dalej – w końcu kopyta wyciągniesz i się skończy poroniona mowa twa – NIEDOJDO.

Heso wycięty.jpg

Mój..jpg

tajne.jpg

tajne2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W postaci wolnych atomów :lol2: :lol2:

Węgiel w płomieniu występuje albo w postaci związków organicznych albo sadzy, żeby był w postaci wolnych atomów to musiało by tam być z 5000 stopni jak nie lepiej.

 

WICHO – UDOWODNIJ, że węgiel kamienny, ten czarny kamień za który płacisz na składzie, to są związki organiczne z sadzą a temperatura spalania z tego, to tylko wymysł chorej wyobraźni – na dowód czego : fest najarasz i wleziesz do środka. Ode mnie nie zapomnij drzwiczek za sobą zatrzasnąć a najlepiej zapadkę dorób by nie dało się ich od środka otworzyć – BELZEBUBIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj chłopaki dużo paplaniny ale konkretów nikt tu nie podaje tylko cudze zdjęcia wymienników , rada odemnie kupcie sobie jakies kotły podajnikowe albo do obecnych zamontujcie podajnik zasobnik palnik na ekogroszek i wasze męki skończą się na dobre , :yes:

 

Witam serdecznie.

Kolego bardzo dobrze, że się pojawiłeś – wjeżdżaj z fotą swojego wymiennika i pokaż jeszcze kanały dymowe ( oczywiście jak fotę da się zrobić ) o raz koniecznie dwie fotki płomienia jak czuwa i pracuje – to jest raz. Dwa – wymienniki są nasze. Trzy – to że nie potrafisz ogarnąć tematu i paplaniną to nazywasz, to twój problem nie mój. Postów masz na stukane, więc może potrafisz kolory rozróżniać. Cztery – my se kupimy jak prosmogowej zegar stanie i skończy się nasza męki ( ale z czym ) ale twoja się zacznie, bo raczej nie wierzę byś, to miał w 5 klasie ecodesing. Pięć – co roku mam kilka ton bio-paliwa – będziesz zbierał, to w worki, by na drogę wystawić śmieciarzom i myśli, że co – będą brać ale tylko ode mnie a nie z całego kwartału. Do tej pory, to gniło a teraz bez dymu przez komin – to źle. W lato CWU – prądem grzejesz. Sześć – zmiany, które proponujesz nic, tu nie pomogą – to tak jak byś do starego MPM-a 4 klasy wstawił palnik z 5 klasy i tak go nazywał – metryki kotła w ten sposób nie zmienisz tak jak i w swoim. Samsu pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak argumentów.:lol2:

 

FLIMIE – argumentów dość – tylko po co mam ściągać naukowe dowody by przedstawić jej DEBILOWI – który i tak nie uzna ich – co znowu zapomniałeś jak @zizi tłumaczył ci to - @kupson - https://forum.info-ogrzewanie.pl/profile/83224-kupson/ - czekam na twoją odpowiedź – WIETSZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi te naukowe dowody.

 

BURAKU – to jak podniosłem argument, że „ Węgiel w płomieniu występuje albo w postaci związków organicznych albo sadzy, żeby był w postaci wolnych atomów to musiało by tam być z 5000 stopni jak nie lepiej. „ czy ty. Kto tu trójkąt spalania udowadniał - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?334726-Ekologiczne-spalanie-odpad%C3%B3w-w-domowym-kotle-dolnego-spalania&p=7795842&viewfull=1#post7795842 – ja czy ty. MATOLE – do czterech nawet nie umiesz policzyć - czy co – mon religię przerwał i do komunii nawet nie dopuścili cię. Ja mam ci pokazywać i udowadniać, to do czegoś się przyznał – stanowisz, to udowodnij rację swą – co po Polsku też nie rozumiesz – czy co – rangerontko małe i do tego popaprane. – GALERIANKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...