Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale mi nie chodzi o takie kobyły duże bo tam gdzie to ma stać za dużo placu nie ma więc pomyślałem o czymś podobnym do grila rakietowego tylko z długą rurą podłączoną do komina a w tej rurze jakiś wymiennik tylko nie wiem jaki on miałby być . medytowałem nad 3 rurkami np 1 metrowymi połączonymi równolegle i wstawionymi w tą wydłużoną rurę spalinową , diabli jak obliczyć tą moc wymiennika bo piecem rakietowym sterować za bardzo się nie da no chyba żeby zrobić go na pelet i wtedy nawet może iść w tzw podtrzymaniu , dużo tego ruski robią a u nas jak nie dasz 8 tysia z ferroli toś dupek takie myślenie i nie ważne że do garażu .

 

Słuchaj no Kolego. To co chcesz sobie robić, to tylko Ty na oczach masz. Podałeś o tym tyle co jest a ja nie mam dla Ciebie nic takiego byś musiał przy tym stać i ciągle do tego podtykać.

Następną sprawą jest to, że nie ważne do czego to ma być i gdzie to ma stać – musi to w miarę funkcjonalne i bezpieczne być – to jest raz.

Dwa – co by to nie było - nie może to kopcić.

Twoje wstępne przemyślenia – nie usposabiają mnie do tego, by to było w stanie spełnić wcześniejsze warunki – to jest trzy.

Pellet odpada – no chyba, że jako paliwo alternatywne – to jest cztery.

Może palenisko takie jak no ma tu : https://www.youtube.com/channel/UCvqnmwAjp2JR9nZ4R-qlUdg i taki palnik z podnośnikiem – tylko co z obudową do tego i wymiennikiem a już wiem – przypomniałem sobie, że on te swoje RS-y też robił z wymiennikami wodnymi – przepatrzysz jego zbiory – znajdziesz to – no i mamy pięć.

Co do punktu – sześć : które podgrzewałby by 1 kaloryfer 1200x60mm plus mały bojler do mycia łapsk - tego pojąć nie mogę – tym kaloryferem to chcesz garaż ogrzewać czy tego RS-a. No i ten bojler – się znaczy – zasilany bieżącą wodą, że hydraulikę podciągniesz czy samo-opadowo.

 

Coś mi się widzi mój drogi, że koniecznie życie sobie chcesz skomplikować, bo : RS z obudowy garaż Ci nagrzeje – na jego wymienniku powietrznym sobie wody do umycia łapek w garze nagrzejesz.

Teraz dalej – wymiennik wodny a co z odbiorem ciepła i cyrkulacją do niego oraz związkiem ilości skotłowanego paliwa do temperatury w nim i otoczeniu jego.

No i widzisz wszystko gmatwać się zaczęło i komplikować a to co sobie wstępnie założyłeś – odpada - będzie kopcić.

Tu nie ma co liczyć wymiennika, bo nie jesteś w stanie określić mocy tego a jak sam nadmieniłeś – jedyne co, to sterowanie będzie musiało być paliwem.

To może w ramach tego jeszcze punkt siedem : https://www.google.com/search?q=piecyk+szamotowy+koza&oq=piecyk+szamotowy&aqs=chrome.1.69i57j0l5.13234j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 - jak by na wzór tego w jakiejś obudowie po czymś palenisko w środku ułożył z szamotu, to by jeszcze trochę miejsca zostało by coś podumać nad dopalaczem do tego, bo ta do komina rura, to raczej za dopalacz nie będzie chciała robić.

To na razie tyle - jak podrzucisz jakieś dodatkowe dane – w tedy będziemy myśleć nad tym dalej. Pozdrawiam - samsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaloryfer potrzebny bo w środku garażu mam dodatkowe pomieszczenie tzw majsterkowe typu komputer cynowanie i tego typu precyzki więc w dupę coś grzać powinno , abym to ja umiał malować to bym namalował o co mi chodzi . prędzej to pewnie wyspawam niż narysuję .

 

No nareszcie jakieś konkrety i do tego jak zauważyłem – pisać też potrafisz – to napisz mi proszę : własnymi słowami lub na kartce narysuj i wklej fotę ( potrafisz chyba albo jaka wolisz na priv zarzuć – ja umiem w tajemnicy takie rzeczy utrzymać ) – co i jak w odniesieniu do tego co już Ci napisałem, bo jak miejsca masz tyle co na grilla a na przykład będzie musiał stać przy nim Mercede -Benz klasa S Maybach‎ i tak by można by między jednym a drugim wózkiem dziecięcym przejechać – to odpada, bo z Maybacha lakier może zacząć złazić. Bo wiesz spaliny z paleniska, to rurą spalinową pod ostrym kątem bez straty dla cugu do komina też znajdą drogę a i taka rura jako wymiennik powietrzny też będzie działać – tylko tu już trzeba zadbać o czystość spalin. Na jakim w końcu paliwie chcesz śmigać. Gdzie masz komin w odniesieniu do gabinetu dla majsterkowania ( Twojej oazy spokoju w zaciszu domowym ) bo jeszcze ten kaloryfer on na grawitacyjnym powinien chyba działać - co nie – do tego jak rozumiem z bojlerka zrezygnowałeś. To że spawać potrafisz – mnie to cieszy a nie martwi. Bo widzisz – skutkiem Twojej prośby na YT za rakietowcami zacząłem patrzyć i trafiłem na ciekawego RS-a – piecyko-kuchnia z cegieł zastawiona, które są drutami pościągane by się nie rozlazły. Konstrukcja bardzo ciekawa, bo można w to pionowo ładować np. długie badyle czy deski lub gałęzie – no wszystko co pionowo schodząc w dziurze załadowczej nie uwięźnie czyli nie musiał byś stać przy tym i podtykać co chwilę ale to miejsca by więcej zajęło niż grill – z resztą sam zobacz :

Pozdrawiam samsu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś podobnego ale mniej zajmującego plac , cug w kominie nieludzki

sam widzisz jak moje rysunki wyglądają , ale spawarka to wyprostuje , niestety trzeba zacząć się bawić i testować bo pisaniem nic nie wskóramy , narazie z byle profili a jak wyjdzie ok to być może kupię nierdzewne , będzie eleganckie

rakietowiec.jpg

Edytowane przez kryzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś podobnego ale mniej zajmującego plac , cug w kominie nieludzki

sam widzisz jak moje rysunki wyglądają , ale spawarka to wyprostuje , niestety trzeba zacząć się bawić i testować bo pisaniem nic nie wskóramy , narazie z byle profili a jak wyjdzie ok to być może kupię nierdzewne , będzie eleganckie

 

Rysunek jest dobry – widać na nim o co Ci chodzi – tylko, że dlaczego tak nisko te rurki mają być i dlaczego trzy a nie cztery jak już. Dlaczego chcesz tu i taki wymiennik zrobić a nie w części paleniskowej tzw podkowę jak to kiedyś były w kuchniach węglowych.

To co Ci zarzuciłem, to przecież tylko idea taka tego była a nie, że ktoś sobie na stałe coś takiego zbudował bez wyczystek. To co narysowałeś, to też chcesz tak zrobić, że tylko do paleniska dostęp chcesz mieć. Lato idzie a Ty na siłę w kłopoty się ładujesz by robić i tylko po to by się narobić i nie mieć z tego nic.

Coś się uparł na profil – co on i na jak długo będzie Ci. Koniecznie chcesz sadzę tym produkować i jedynie co to komin grzać i do tego jeszcze alternatywnie pelletem chcesz to gnać. Z tego co ja widzę, to kopciuch z tego będzie, który nawet dymu nie będzie w stanie spalić, bo sam będzie ten dym produkował i co zrobisz jak sobie – rangerów - tym dymem ściągniesz na kark.

Z tym Maybachem, to nie był żart – masz szansę zostać producentem kotłów z cegieł szamotowych drutem związanych by nie rozłaziły się a Ty wszystko na odwrót by Ci – rangery – zdjęć narobiły, które będą trzymać w teczkach i aktach Twych. Co - Ty nie znasz praw ich - nie wiesz jaszcze o tym, że jak Ci na kwadrat się wbiją, to z pustymi rękami nie odejdą, bo zawsze coś znajdą se - opamiętaj się. Pozdrawiam samsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre będzie spawać i odpalać:D

 

A ty co zaś się tu prykujesz – kiedy nam oddasz – ZŁODZIEJU – nasze zielone z których na Info okradłeś nas. Jak chcesz wrócić do stada najpierw napraw to co popsułeś i za kocioł swój się bież – JEŁOPO. Tyle sposobów już jest by ZETO z komina mieć a ty mało tego, że za wszelką cenę chcesz kopcić, to jeszcze propagujesz spalanie śmieci - BANDYTO – a paszoł WON mi stąd jak dalej tak se chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre będzie spawać i odpalać:D

 

Będzie spawać będzie , tylko dnia brakuje , wczoraj akurat spawałem sobie nowy plagiat palnika rurowego do ekogroszkowca na wzór sv-200 .

samsu profile dlatego że są wygodniejsze w cięciu i dopasowaniu do siebie niż rury , sadzy ani dymu raczej nie powinno być bo ta część która będzie spalana i dopalana będzie wolna od tego wymiennika do co zresztą cały czas medytuję jak to rozwiązać , w sumie w necie wszystko na jedno kopyto i takie kobyły wielkości beczki , maybacha nie mam tylko takiego małego pyrtka aluminiowego w dieslu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone?

A co chesz zielone?

Zieloną trawe, zielone siano, zielone liście?

Ja już się za swój kocioł wziołem, wywaliłem z niego cały gruz i jest w stanie fabrycznym.

 

Hebrajskiego nie znam – w kadisz pisać też nie potrafię – jak po Polsku nie rozumiesz – lubelski - hadziaj - dziad - bogaty jesteś przecież – zapłać biegłemu niech ci z po Polsku na twój przetłumaczy, to co napisałem po Polsku ci. https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=428182&d=1552915112 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie spawać będzie , tylko dnia brakuje , wczoraj akurat spawałem sobie nowy plagiat palnika rurowego do ekogroszkowca na wzór sv-200 .

samsu profile dlatego że są wygodniejsze w cięciu i dopasowaniu do siebie niż rury , sadzy ani dymu raczej nie powinno być bo ta część która będzie spalana i dopalana będzie wolna od tego wymiennika do co zresztą cały czas medytuję jak to rozwiązać , w sumie w necie wszystko na jedno kopyto i takie kobyły wielkości beczki , maybacha nie mam tylko takiego małego pyrtka aluminiowego w dieslu :lol2:

 

Witam serdecznie.

Uzupełniając wątek : Piecyk rakietowy do wody – palenie - https://www.youtube.com/watch?v=vKlPgJPOZAY - http://forum.muratordom.pl/showthread... - rocket stove, Gravity fed pellet burner Heats a 300 ltr water tank -

. Rocket Stove \ Jet Stove Wood Pellet Cook Top Stainless Steel Build 1 -
. Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w stylu tego ostatniego tylko zmiana rury pionowej , nie będzie to profil tylko rura na którą nawinę ileś tam zwoi rurki miedzianej 22 mm i na to nasadzę drugą rurę po czym zasypię to zwykłym piaskiem , powinno to zrobić lepszy odbiór ciepła a przy tym nie za bardzo wychładzać spaliny , potem tylko kwestia dobrania kasety-koszyka czyli wielkość odpowiednia aby nie przegrzewać lub niedogrzewać a regulacja temp poprzez obniżanie lub dźwiganie tejże kasety , tak to regulują na ruskich stronach ba nawet da się to regulować w tak zwane podtrzymanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w stylu tego ostatniego tylko zmiana rury pionowej , nie będzie to profil tylko rura na którą nawinę ileś tam zwoi rurki miedzianej 22 mm i na to nasadzę drugą rurę po czym zasypię to zwykłym piaskiem , powinno to zrobić lepszy odbiór ciepła a przy tym nie za bardzo wychładzać spaliny , potem tylko kwestia dobrania kasety-koszyka czyli wielkość odpowiednia aby nie przegrzewać lub niedogrzewać a regulacja temp poprzez obniżanie lub dźwiganie tejże kasety , tak to regulują na ruskich stronach ba nawet da się to regulować w tak zwane podtrzymanie .

 

Witam serdecznie.

Nomalnie ręce opadają – ale jakiś postęp widzę. Nie wiem jak dotrzeć do Twojej świadomości Kolego. RS-y są proste w budowie jak cepy ale jest kilka warunków i zasad, których trzeba przestrzegać i zgodnie z nimi postępować. Dostałeś tyle przykładów – po mimo to, że swoją w tym temacie masz rozległą wiedzę.

Po pierwsze musisz uszanować, to że w tej części gdzie ma być gorąco, to ma tak być i to jest święte czyli przed palnikiem, za palnikiem i w części przeznaczonej dla dopalenia.

Po drugie – resztą zasadniczo możesz sobie dowolnie dysponować.

Po trzecie – RS – może się z członów składać i tu nie ma problemu z łączeniem szamotu ze stalą czy z przechodzeniem z kwadratu w koło.

Skoro koniecznie chcesz mieć wężownicę, to w nakładanym członie ostatnim przed rurą spalinową do komina - może przecież być i w środku.

Nie wydaje mi się by termo-korozja miała Ci to zeżreć od razu.

Z resztą sam zobacz : http://www.e-instalacje.pl/a/dlaczego-miedz-pokrywa-sie-patyna-9472.html - a skoro nie jesteś ograniczony wysokością – to lepiej tak niż na ślepego oczy robić coś co najprawdopodobniej Twoją i moją robotę zniweczy.

 

Teraz – po raz kolejny – kwestia paliwa – tu taj tęż problemu nima – wszystko może być rozwiązane za pomocą swego rodzaju przystawek i czym będziesz chciał tym będziesz mógł jarać nawet węglem ale nie tak, że zrobisz RS-a pod pellet i będziesz ładować w to szczapki czy deski lub patyki albo gałęzie.

W kwestii tego sterowania – zarzuć – co - bym mógł sobie to obaczyć, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego Twojego stanu podtrzymania – zwłaszcza, że temperaturę to będzie musiało trzymać chociażby z uwagi na wężownicę. Jak do tej pory, to tylko widziałem jak w taki sposób się moc RS-a reguluje czyli ilość podawanego powietrza do ilości podawanego paliwa.

 

Jak będziesz tak dalej kombinował – prędzej się tym zatrujesz niż za to Maybacha sobie kupisz - obaczysz.

Samsu pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt wodny daj by był lepszy odbiór ciepła.

 

TROLU MORDECHAJU – kto cię z bufora znowu wypuścił i dlaczego znów ryjesz po swojemu nie na temat. Właściwie do kogo to gadasz, bo wychodzi na to, że sam do siebie. Skoro nic nie masz do powiedzenia ciekawego – wracaj do tego swojego bufora i dalej tam zdychaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
@kryzys – jak by Ci jeszcze tego wszystkiego co dostałeś było mało, to masz jeszcze do tego to :
-
-
. Masz w tym nawet tak jak se niby wymyśliłeś – no wybacz, że ja za Ciebie tego nie zrobię byś miał to na gotowe – tyle czasu już minęło a z twojej strony brak jakichkolwiek reakcji i postępu żadnego - po za tym, że na info dalej obnosisz się z problemem tym. Ktoś musi zacząć to robić – skoro potrzebę taką masz – wychodzi na to, że to na ciebie wypadło – zwłaszcza, że na info i tu dostałeś tego tyle, że musisz już wszystko na ten temat wiedzieć – dla tego ja i inni czekają na objawienie sukcesu twojego a może choć z łaski w ramach wymiany doświadczeni i wiedzy coś od siebie byś raczył łaskawie dorzucić do tego skoro już farbę puściłeś, że tyle wiesz na temat RS-ów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało nie jest bo wybór jest zarys też jest i wszystko gotowe do działanie ale moce przerobowe mnie dołują , teraz wiosna to znów ogródek a to to a to tamto i wyrobić się nie da .

 

Dobrze wiesz ze swojego doświadczenie, że wszystko jest proste do póki się nie weźmiemy za to – więc choć może byś raczył podzielić się swoimi przemyśleniami na tema budowy tego co sobie planujesz – może dzięki temu zaoszczędzisz komuś i sobie przez głupotę wiele roboty a dzięki temu ty i ktoś inny nie będzie musiał wyważać otwartych drzwi. Jak sam zauważyłeś za pewne, to wszystko tyko tak na pozór prostej jest – na okoliczność czego również @zizi o tym opowiada tu : Piec Rakietowy Co Z Płaszczem Wodnym - https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23015-piec-rakietowy-co-z-p%C5%82aszczem-wodnym/?tab=comments#comment-445003 i ja szczerze ci mówię – tak jak już nadmieniłem wcześniej ci, że skoro i @zizi ma z tym problem, to trzeba się dobrze nad tym zastanowić zanim ty i ktoś w bagno się właduje z którego nie sposób będzie wyjść.

 

Przykładem tego ci podam, że jak by mi ktoś poradził, że tak jak zaplanowałem mogę na gotowo do mojego - palnika rurowego - palenisko budować nie musiał bym zaczynać wszystkiego od nowa – coś dwa lata w plecy mam, bo tak to się wałkowało, ku uciesze TROLI MORDECHAJÓW i innych PAWIANÓW dlatego – ja tobie i innym chcę oszczędzić tego.

 

Jeszcze coś takiego ci zapodam : Forum Pieców Rakietowych i nie tylko - http://forum.bood.pl/ - może coś oni albo @Ranger – raczą/raczy puścić co pary w temacie tym. @KUPSON/RANGER – na info zapraszał i obiecał, że każdemu pomoże jak ten pomocy będzie potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napewno przydadzą się rady których udzieliłeś co do mojego pieca rakietowego. Jak masz jeszcze jakieś filmy z innymi rodzajami palników możesz wrzucić.

 

Witaj. Linka do swojego dzieła gdzie po drodze zgubiłeś - uzupełnić to trzeba.

Wracając do tematu - teraz już za późno na wszystko - dlatego twierdzę - ratować co się da.

Odciąć od tego palenisko i kolanem pod kontem 90* z kanałem płomieniowym z szamotu wszystko - zastąpić je a do tego palenisko jakie i do czego będziesz chcieć można zrobić.

Za pewne oglądałeś RS-a Rosjanina, który w drugim filmie pokazał jaki w kanale płomieniowym miał syf. Wyciągał na tym 1300*C jak nic a tam tyle miał tego nawalone i to wyglądało mi na zaschniętą smołę, bo po sadzy by ją usunąć nie trzeba aż tak mocno bić. Pozdrawiam samsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Linka do swojego dzieła gdzie po drodze zgubiłeś -

uzupełnić to trzeba.

Wracając do tematu - teraz już za późno na wszystko - dlatego twierdzę - ratować co się da.

Odciąć od tego palenisko i kolanem pod kontem 90* z kanałem płomieniowym z szamotu wszystko - zastąpić je a do tego palenisko jakie i do czego będziesz chcieć można zrobić.

Za pewne oglądałeś RS-a Rosjanina, który w drugim filmie pokazał jaki w kanale płomieniowym miał syf. Wyciągał na tym 1300*C jak nic a tam tyle miał tego nawalone i to wyglądało mi na zaschniętą smołę, bo po sadzy by ją usunąć nie trzeba aż tak mocno bić. Pozdrawiam samsu.

 

Podsylam linka może ktoś jeszcze będzie zainteresowany. Proponuję pooglądać wszystkie moje filmy. https://youtu.be/M3yDBs1yBJ0 . Bardziej myślałem żeby za kanałem gdzie wchodzi ruszt wywiercic kilka otworów żeby było powietrze do dopalania spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsylam linka może ktoś jeszcze będzie zainteresowany. Proponuję pooglądać wszystkie moje filmy. https://youtu.be/M3yDBs1yBJ0 . Bardziej myślałem żeby za kanałem gdzie wchodzi ruszt wywiercic kilka otworów żeby było powietrze do dopalania spalin.

 

Prosiłbym również o zwrócenie uwagi na to co może udało się zrobić dobrze. Nie tylko same źle strony tej konstrukcji. Nie ukrywam że jeżeli chodzi o sam palnik i spalanie paliwa nie odrobiłem lekcji ale podnośnik ciepła z wymiennikiem cieplA zdaje egzamin. W pierwszych testach po 25 minutach testu temperatura wzrosła na wyjściu z pieca do 95C. Bez włączonej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...