Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mieszkam właściwie w lesie. Opał, który jest dostępny tanio zmienia się. Obecnie dostępna jest cienizna, której w zasadzie nie trzeba rąbać, a jeśli już to na pół.

Paleniska więc które użytkuję, są zrobione na kawałki do 40cm długości.

Może się jednak to zmienić jeśli uda się zrobić dobrą piłę do cięcia cienkich okrąglaków na dlugość10 cm. Takie drewno dobrze schnie, może być na pryzmie bez układania i tylko przykryte folią. Nawet brzoza będzie schła bez przerąbania na pół.

Jakie palenisko wtedy będzie najlepsze ?????????????...oczywiście że GRUSZKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz Bogusławie ja się poruszam w świecie ograniczonych i zamkniętych przestrzeni jakimi są kotły w których coś z Twojego można zaadaptować i w jakiś sposób Twoją wiedzę i doświadczenie wykorzystać ale nie można tych kotłów przebudować czy zbudować od nowa.

 

Tu masz coś więcej na temat moich zmagań - tytułem wprowadzenia do tego co już ode mnie dostałeś : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25847-palnik-do-kot%C5%82a-centralnego-ogrzewania-na-paliwa-sta%C5%82e-wydzielone-z-palnik-do-spalania-dymu-wasze-opinie/?tab=comments#comment-362574 - https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26419-palnik-rurowy-jacka-m-samsupl/?tab=comments#comment-372873 - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7703424&viewfull=1#post7703424 - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7731343&viewfull=1#post7731343 – tak to mniej więcej wyglądało i wygląda obecnie ale bez zmian, które zasadniczo nie wiele zmieniły wcześniejszą budowę.

 

Dlatego o HG chciałbym z Tobą pogadać, bo ono na moje oko bardzo dobrze w MPM-ie i innych Ds-ach z palnikami by się sprawdziło.

 

O powietrzu o którym napisałeś – fakt – ale u Ciebie – dla mnie jest to nie osiągalny ideał, bo mnie jeszcze za jaja trzyma wymiennik i temperatura na kotle zadana.

Ja nie mogą sobie tak ja Ty na to pozwolić by osiągać jak najwyższe temperatury w jak najkrótszym czasie.

Ja z temperaturą muszę delikatnie – gdzie znowu mnie trzyma za jaja dym z komina i dopalenie.

Także jak widzisz przestrzeń mam bardzo ograniczoną i krawędź jest bardzo ostra.

Edytowane przez Redakcja
język
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój batman, to właściwie jest też kocioł, gdyż

ma 2 nieduże płaszcze wodne.

Jeden jest z czarnej rury a drugi to gotowiec wg mojego projektu od jakiegoś producenta z"internetu" za 130 zł.

Prawdopodobnie "wyprodukowałby" każdy płaszcz na życzenie + przesyłka.

Wyobraź sobie, że na "układ Szrajbera" czy autorski nakładasz płaszcz i gonisz husarię na najwyższych obrotach.

Płaszcz wodny może być skręcany z części więc nawet nie trzeba być super siłaczem by to dźwigać na miejsce docelowe.

Będę testować teraz radziecki kaloryfer na płaszcz do odbiornika w batmanie(wymiana konstrukcyjna). Mam nadzieje że wejdą 3 żeberka.

Myślałem ze to żeliwo ale jak go tłukłem młotkiem, to zmienił kształt :)

Batman w sumie oddaje cegłami ok 65% energii ale można zejść do 0% jeśli zależy nam na zamykaniu ciepła w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie tu na temat husarii i wymienników z kaloryfera masz wszystko.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5859-nowe-stare-palenisko/?do=findComment&comment=48444 - Nowe Stare Palenisko - @heso/hes – nauczyciel.

 

Jeden jest z czarnej rury a drugi to gotowiec wg mojego projektu od jakiegoś producenta z"internetu" za 130 zł. Prawdopodobnie "wyprodukowałby" każdy płaszcz na życzenie + przesyłka. - Może adres byś podał - wtedy mógłby ktoś z tego skorzystać.

Wyobraź sobie, że na "układ Szrajbera" czy autorski nakładasz płaszcz i gonisz husarię na najwyższych obrotach. - A z jaką stratą kominową ta husaria by miała pomykać - bo jeśli 400*C na czopuchu - dziękuję nie głodnym postoję.

Płaszcz wodny może być skręcany z części więc nawet nie trzeba być super siłaczem by to dźwigać na miejsce docelowe. - Podobnie jest z do budową w celu uzyskania hybrydy - co jest w zupełności o wiele prostsze i łatwiejsze w wykonaniu niż zakup nowego czy budowanie czegoś co i tak będzie trzeba rozwalić, bo ustawa prosmogowa, więc tak za bardzo z tymi wymiennikami się nie rozpędzaj, bo na piecykach jeszcze łap nie położyli ale z wymiennikiem, to już nie piecyk a kocioł.

Pozdrawiam.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., bo ustawa prosmogowa, więc tak za bardzo z tymi wymiennikami się nie rozpędzaj, bo na piecykach jeszcze łap nie położyli ale z wymiennikiem, to już nie piecyk a kocioł.

Nie analizowałem tej ustawy ale wydaje mi się że samoróbki w jednym egzemplarzu, która nie daje dymu, to nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie analizowałem tej ustawy ale wydaje mi się że samoróbki w jednym egzemplarzu, która nie daje dymu, to nie dotyczy.

 

Je też tak sobie myślałem jak dom budować zaczynałem i zgodnie z ich prawem kocioł taki kupiłem a nie inny bo innych w tedy nie było.

Teraz mi każą z tym kotłem wypiepszać, bo se prawo zmienili w którym na dzień dzisiejszy jest jasno i wyraźnie napisane – do tego w taki sposób, że nie da się tego obejść.

To samo zrobili w Krakowie – najpierw zmusili ludzi by za własne i z dotacji kotły na ecodesing w 5 klasie wymienili i po to by teraz z tymi kotłami wypiepszali.

Ciekawe jak to u nich jutro będzie wyglądać – nie wspominając tu o zimie.

Najpierw se kanały do przewietrzania miasta zabudowali a teraz się duszą.

 

Ja nie wierzę w to, że ta ich ustawa przyniesie poprawę, więc niech jeszcze zlikwidują wszelki ruch kołowy i wyłączą elektrownie, z których z wiatrem dziadostwo z kominów im niesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hesem szarpałem się na ceramicznym ogrzewaniu często w tamtym czasie co jego wpisy w tym wątku co podesłałeś samsu

Chyba nie zatrybiał wtedy dużych ceglaków :)

Batura odwiedził go i potwierdził na forum, że piec hesa działa SPOKO !

Ciekawy jestem, czy piec wyewoluował na nowy model od tego czasu :)

Mógłby się hes odezwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je też tak sobie myślałem jak dom budować zaczynałem i zgodnie z ich prawem kocioł taki kupiłem a nie inny bo innych w tedy nie było.

Teraz mi każą z tym kotłem wypiepszać, bo se prawo zmienili w którym na dzień dzisiejszy jest jasno i wyraźnie napisane – do tego w taki sposób, że nie da się tego obejść.

To samo zrobili w Krakowie – najpierw zmusili ludzi by za własne i z dotacji kotły na ecodesing w 5 klasie wymienili i po to by teraz z tymi kotłami wypie...

Jest to w rękach samorządu czyli też Twoich.

No i jeśli ktoś coś spieprzył, to trzeba go podać do sądu.

Tak przynajmniej rozumiem tę ustawę.

No trzeba znać uchwały własnego samorządu. te tez można zaskarżać gdy są niezgodne z prawem.

Kolejne wybory weryfikują radnych więc można startować samemu na radnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, czy piec wyewoluował na nowy model od tego czasu – A po co!!!

Mógłby się hes odezwać – hes za pewne ma już swoje lata – priv jeszcze na info odbiera ale nie odpisuje – z resztą co by miał mi odpisać – ja nie liga jestem dla niego. Do tego z nie ludziem mtedeuszem, też naszarpał się wiele jak i z innymi, więc po co i komu ma pisać.

To co zrobił dla mnie, to juz żadna rewela ale to jego odpopielenie rusztu – po dziś dzień są tacy co by za to bardzo chętnie go skroili.

 

Jest to w rękach samorządu czyli też Twoich. - Się znaczy, że sam sobie prosmogową wymyśliłeś, ułożyłeś, uchwaliłeś i co jeszcze sam na sobie ją wykonasz – no bez przesady !!!

No i jeśli ktoś coś spieprzył, to trzeba go podać do sądu. - A kogo sam siebie podasz i dfo jakiego sądu – co uważasz że jak by coś takiego było to ci z Krakowa by tego nie zrobili !!!

Tak przynajmniej rozumiem tę ustawę. - A jaką ustawę – z jaką ustawą tu mamy do czynienia – czy wiesz co to jest państwowość i kontynłacja władzy i państwowości – przecież w tym świetle o państwowości mowy być nie może, bo jutro do tego se mogą uchwalić podatek katastralny, którego płacić nie będziesz musiał, bo mają już na tzw. hipotekę wsteczną, więc z tego kredytu czerpać będą a z Tobą się rozlicza po swoim kursie – tak jak to miało miejsce z więźniami obozów koncentracyjnych narodowości polskiej !!!

No trzeba znać uchwały własnego samorządu. te tez można zaskarżać gdy są niezgodne z prawem. - A z jakim prawem, że co teraz pójdziesz do sądu, że w którymś tam roku, bo prosmogowej zegar ma się zatrzyma – w sądzie ci powiedzą, że masz przyjść jak się zatrzyma a jak tak zrobisz, to Ci powiedzą, że sprawa jest już od dawana przedawniona.

 

Tak działa syjonistyczne prawo, którego nie ma a działa i nam przynosi straty a im zyski – więc co może do Strazburga – o nie Kolego to też już ogarnięte mają, bo najpierw musisz przejść państwa tego bagno i co tam chciał byś skarży – prawo państwa praw czy że może przedawnienie.

Dym z paleniska mojego sąsiada mi nie szkodzi – tak stanowił artykuł prawa rzymskiego – teraz idź z czymś takim by to zaskarżyć – proste jak obręcz – zgodzisz się z tym czy nie ???

Kolejne wybory weryfikują radnych więc można startować samemu na radnego. - A jakie wybory – a te co juz były i tle przecież ich było od czasu jak możliwość, żeśmy odzyskali i na tej możliwości się skończyło !!! - To tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejść się nie da wszystko się da.

Mam do was pytanko czy jak zrobię to regulowane PW blachą pod rusztem to czy będzie to działać i wungiel przestanie kopcić czy nic to nie da?

Szamot z komory zasypowej usunołem by się gwałtownie nie palił opał.

 

Cegły na sam dół do paleniska będziesz musiał z powrotem włożyć tylko nie pełne tym razem a te na 32 mm i rusztem stalowym nakryć ten ruszt wodny.

Edytowane przez Redakcja
język
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym z paleniska mojego sąsiada mi nie szkodzi – tak stanowił artykuł prawa rzymskiego – teraz idź z czymś takim by to zaskarżyć – proste jak obręcz – zgodzisz się z tym czy nie ???

Kolejne wybory weryfikują radnych więc można startować samemu na radnego. - A jakie wybory – a te co juz były i tle przecież ich było od czasu jak możliwość, żeśmy odzyskali i na tej możliwości się skończyło !!! - To tyle. Pozdrawiam.

Samo raczej się nie zrobi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Trzeba wszystkiego doglądać poświęcając na to własny czas i energię.

Miwisizm się nie sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo raczej się nie zrobi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Trzeba wszystkiego doglądać poświęcając na to własny czas i energię.

Miwisizm się nie sprawdza :)

 

Witaj. Dlatego o moim i Twoim HG chcę z Tobą rozmawiać – dlatego je pokazałem – dlatego chcę go między innymi w MPM-a władować.

Jak zauważyłeś zapewne wiele jest w FM-ie moich rzeczy z pod kryptonimu „ dlatego” i gdyby nie - nie człowiek a (...) , to było by ich zdecydowanie więcej.

Edytowane przez Redakcja
język
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas rozum dotyczący pieców i kotłów jakoś nie ma warunków na wzrastanie.

Trzeba więc mieć upór i grubą skórę.

Ciekawym krajem jest Rosja - budują 3 miliony pieców rocznie i dobre się mają z tego powodu :)

Prędzej czy później u naszych MĄDRALI rozum też dojdzie do normy.

Warto nad tematem pracować nawet jako PARTYZANT i mieć własną konstrukcję lub skopiowaną cudzą ale dobrą :)

Pamiętam swoje początki: uśmieszki znajomych a nawet rodziny z politowaniem :). Argamedon na na wątkach , które zakładałem :).

Dziś robią sobie zdjęcia z moimi konstrukcjami... :)

Prawdziwym hitem jest jedzenia z "brudnego" piekarnika.

Ostatnio sklepowe kurczaki zrobiłem w takim piekarniku i jedli jakby w życiu nie widzieli kury :)

Doceniłem Ruski piec a właściwie ideę by piec lub nawet HG mógł napędzać częściowo piekarnik brudny.

Jak powiadają co pewien czas politycy:"psy szczekają a karawana idzie dalej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina piecucha zrobiłem ale wywaliłem bo nic to nie dawało bo się zapchało popiołem i żarem.

Jak mnie nie chcesz nawrócić to ci wszystko zaorze.

 

Pokaż u innych, gdzie jest napisane, że nie działa, bo ja z niczym podobnym się nie spotkałem.

Działa – tylko u każdego trochę inaczej, bo każdy kto o tym pisał i to pokazała – to widać, że zrobił ją po swojemu.

Edytowane przez Redakcja
język
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu palenia była zasypana popiołem.

A w czasie palenia się kopciło na czarno i na tej podstawie stwierdziłem, że nie działa.

 

A coś z tematu tego : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/28788-mpm-ds-5-klasa-%E2%80%93-przer%C3%B3bki-%E2%80%93-modyfikacje-do-palenia-ci%C4%85g%C5%82ego-bez-bufora/ - jeszcze w tym spieprzył – czego nie zrobiłeś co w tym temacie było zalecone – zrobiony na próbę a później nie było dobić komu – boś taki śliczny i gdzie są te teksty o które prosiłem – gdzie są opinie tych co to mieli i zrezygnowali z tego.

Edytowane przez Redakcja
język
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało czytelny jest rysunek , więc popraw jeśli źle zrozumiałem.

Z tego samego poziomu (rusztu) ma być PP i PW ?

Czyli czerpnia ma tylko jedną regulacje za pomocą drzwiczek od popielnika ?

Jeśli tak, wtedy PW choć "regulowane" będzie NIEREGULOWANE.

Jakieś znaczenie może to mieć np 4-5%.

Na podobnych wynalazkach tyle osiągano w piecach ceramicznych w Instytucie Ciepłownictwa w latach 60-tych.

czyli nasi "starsi" koledzy już tam byli :)

No ale nie przeszkadza w niczym jak to sprawdzisz, bo koszt takiej przeróbki niewielki a nadzieja na poprawę duża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak odpowiesz na to sobie sam.

Według mojej obserwacji jak jest jedna czerpnia i to idzie w górę, to powietrze wybiera tylko jedną drogę.

Również można o takich "niuansach" poczytać w starej literaturze. Być może są i nowe książki ale nie miałem okazji się z takimi opisami zapoznać.

...............

Wydaje się że mam SZLABAN za friko i wszedłem teraz "kuchennymi drzwiami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...