Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli coś działa tylko jakiś czas a potem nie działa, to znaczy że nie działa.

W palenisku zasypowym zmieniają się warunki i ono musi być tak skonstruowane by było dobrze przez cały czas.

Dyskusja jest zbędna, bo ja nie jestem zwolennikiem "pretensji do garbatego , że ma dzieci proste".

Poza czytaniem, robiłem dużo własnych prób i wiem "z czym to się je" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widziałem kiedyś u gościa co się na tym nie znał kompletnie ale posłużył się instrukcją, przeróbkę jakiegoś koszmarnego górniaka(śmieciucha) na pellet przez dołączenie podajnika na dodatek własnej roboty.

Obecnie podajniki już "otanione" nowe i używane różnej maści krążą w obiegu, więc może będą chętni na taką zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robił, ponieważ już coś podobnego kiedyś robiłem i to nie działało w stopniu satysfakcjonującym.

Jak mnie posłuchasz mtedeusz, to będziesz miał niedosyt wiec zrób a zobaczysz co zyskujesz a co tracisz.

Będziesz miał gorsze opadanie popiołu a efekty pozytywne NIEKONIECZNIE.

Powietrze do WTÓRNEGO dopalania podawać trzeba z innej czerpni i najlepiej gdyby jego wlot był skierowany na wejście do kanału dopalającego czyli z drzwiczek nad rusztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław na emeryture odszedłeś?

 

Załóż jakąś prowizorkę na próbę , co ją będzie można szybko usunąć jak nie zadziała.

Myślę, że dopóki piec robi Ci pętlę , czyli nie idzie chętnie do kanału dopalającego ale najpierw w górę, to niewiele z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piałeś, że wejście do kanału wznisłego było za duże.

Może przesadziłeś ze zmniejszeniem ?

Powietrze porusza się chętnie po linii prostej więc powietrze z pod rusztu idzie łatwo do góry, bo taki kierunek wyznacza mu konstrukcja. Na dodatek ta pustka, która się tworzy, gdy węgiel się "obniży"ma niższe ciśnienie co ułatwia wędrówkę powietrza spod rusztu do tej wolnej przestrzeni tworząc pętlę(wymianę).

Piece najczęściej mają też regulację dopływu powietrza w drzwiczkach, które są zaraz nad rusztem.

Regulacja polega na tym by tymi drzwiczkami wchodziło powietrza więcej niż tym spod rusztu.

No i powietrze z tych drzwiczek jest "skierowane" w wejście do kanału wzniosłego.

Jest jeszcze jedna istotna sprawa.

Być może trzeba zmienić też gabarytu pieca.

Konstruktor fabryczny pojemność dostosował do kanału wzniosłego czyli siły jego ciągu. Jeśli zmniejszasz wejście to trzeba sprawdzić czy nie trzeba zmniejszyć też gabarytów.

Wprawdzie wkładałeś tam chyba jakieś cegły ale nie wiem czy z tej strony co trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jak powietrze wchodzi drzwiczkami pod rusztem , to wybiera pierwsze kilka przejść między rusztami i tylko ta pierwsza część jest dobrze napowietrzona.

W piecu pali się tam, gdzie jest powietrze lub inaczej ogień "idzie " za powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się spali z tej strony i zakituje popiołem, to powietrze przesuwa się na dalsze przejścia ponieważ komin(pompa) zasysa.

Ta komora jest za długa.

Nie wspominasz nic o drzwiczkach nad rusztem - zrób fotę, bo piszę z "sufitu".

Możesz dla testu położyć blachę na kilka pierwszych rusztów i zobaczyć co się dzieje.

Będą pewnie niedopałki ale od palnika się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?356469-Ciemny-zaciek-na-%C5%9Bcianie-z-kominem-po-ulewnym-deszczu – postu normalnie napisać nie można – wszystko skacze i przyciski nie działają i na okrągło te reklamy. Adresu #8 i #24 skopiować się nie dało.

Czyli mtdeusz wiesz, że po suficie nie da się chodzić ale nadal będziesz próbować ??????????????...z pretensją że się nie da :)

Da się da bo fabryczne kotły typu drew met czy eko wery nie sprawiają takich problemów i jeszcze mają 5 klasę.

Jak ten dziad się nie chce rozlecieć, tak to już był by nowy.

Podaruj go do Watykanu .

Przyda się tam do robienia czarnego dymu w czasie KONKLAWE.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7828520&viewfull=1#post7828520 - No wywaliłem dolnego kopciucha bo się rozciekł to teraz zamontuje górnego kopciucha z dmuchawą by mocniej kopciło. - 23-06-2019 15:01 #20236 - @mtdeusz – napisał.

Znowu prawda jest naga – złej baletnicy, to i rąbek u spódnicy wszak baranów siać nie trzeba o czym, to zakończenie mówi jednoznacznie.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?357117-Piec-w-kuchni&p=7832311&viewfull=1#post7832311.

Nie każdego stać na apartament z gazem w Lublinie za kopcenie na wsi pod Lublinem - kiedy ty zaczniesz sam siebie czytać - przecież kilaka razy już żeś dostał rozwiązanie o trafność czego sam sobie napisałeś, że tak trzeba zrobić, więc z czym faktycznie problem jest - dlaczego nie zrobisz tak jak napisałeś. :bash::bash::bash::mad::mad::mad::p

Okazało się ze mój batman tez potrafi puścić czarny dym jakbym palił oponą. Podłożyłem drobnymi odpadami sosny ze stolarstwa. Palenisko było nagrzane wiec zapaliło się pięknie a z komina CZARNE KONKLAWE :)

Samsu co z tego, że mniejsze palenisko jak inni sobie go na drugi dzień powiększą???

U mnie przemieszcza się do góry a powietrze podaje od dołu :confused: :wtf:

Witaj samsu. Pomysł nie jest nowy. Jako "użytkownik" sceptycznie podchodzę do tego rozwiązania. Dopalanie nad paleniskiem jest przewidywalne i bezobsługowe poza podkładaniem drewna. Chłodzenie spalin z góry na dół ma najmniejszy opór i łatwo rozbudować precyzyjny odbiór ciepła. No i własna "blondynka" daje radę z "zamkniętymi oczami" to obsługiwać :)

Z górnym dopalaniem to można conajwyżej nakopić na całą okolicę po wpier#__eniu taczki drewna .

Jeśli zaś chodzi o piec we współczesnym domu to mam na to inny pogląd. Mój pomysł na taki piec, to spory ciężar akumulacyjny + zbiornik z wodą wyposażony w dwie wężownice(woda użytkowa i słoneczko).

To prawda, tyle że ja nic nie pisałem o "górnym dopalaniu"

Napisałem: "dopalanie nad paleniskiem", czyli chodzi o DOPALACZ NAD PALENISKIEM :)

Nie masz w swoim piecu siły ciągu bezpośrednio w dół, tego powietrza co dajesz z dołu. Dlatego uzyskujesz efekt GÓRNEGO SPALANIA na dolniaku. Wypowiadanie zaklęć nad Twoim kotłem nic nie da. Potrzebna jest zmiana kotła lub przeróbka, która to zmieni. No i nudny jesteś z tymi mantrami wymyślanymi z sufitu kotłowni :)

Nie zajmuję się samsu ideą spowalniania palenia choć na pewno jest to dobry temat. Przyczyna jest prosta: mam dostęp do drewna ciętego i niezbyt drobnego, a wykonanie bufora z cegły czy wody nie powala ceną. Inaczej byłoby gdybym był przymuszony lekkim stropem i brakiem taniego drewna.

Bywa, że nie siedzę w domu, więc palę "na szybkiego , z buta" a potem niech długo oddaje. Piece o małej masie z modulacją palenia wymagają najczęściej jakiejś kontroli, a to jest poza moim zasięgiem. Nie dziwię się, bo projekt był taki jakby jego twórca nigdy nie palił w piecu.

U mnie oba piece chodzą z buta. Nie mierzyłem nigdy do ilu schładzam batmana, ale prawdopodobnie nie przekracza 100*C.

Żeby podać dokładnie trzeba by zaopatrzyć się w sondę. Odbiornik drugi oddala się od komina i pieca w stronę odwrotną, więc kosztem wyższej temperatury w kominie. No i ciekawa rzecz bo wydaje mi się, że ten sypialniany po mimo wyższej temperatury w kominie skuteczniej grzeje dom i potrzebuje mniej drewna.

Sorry, za brak zdjęć, ale w jakimś wolnym czasie uzupełnię i nawiążę do tematu. Będzie to pewnie pod koniec września jak uda się przeróbka batmana.

350 stopni to mało czopuch musi być czerwony, ogień musi być w kominie a iskry muszą wylatywać z komina.

Bez wężownicy chociaż śnieg się na dworze szybciej roztopi. Po wywaleniu szamotu z komory zasypowe i tak temperaturka spalin spadnie. Ps nie raz to przy dokładaniu tak był szamot na górze gorący, że jak tylko dotkneło już się dymiło.

Świniakami będziesz palił?:lol2:

Najlepsze to są cegły hutnicze ni h$&a nie pekają.

[ATTACH=CONFIG]433518[/ATTACH]Czy wiaderko 10litrowe sadzy z komina z 2lat (do komina było zaglądane 2 lata temu) to dobry wynik czy nie? A tyle było popiołu lotnego w wyczystce PRZED CZYSZCZENIEM KOMINA a było go równo z czopuchem az wygurował,a czyszczenie komina to było tak przy okazji. [ATTACH=CONFIG]433522[/ATTACH]

Pewnie jest połowa tego co piszesz, po 15 latach :)...i tylko dlatego, że dwa sezony palę nie zbyt suchym drewnem. Komin - temat rzeka: w ocieplonym sadza może się nie zbierać nawet jak spalanie jest takie sobie. Pokazywali też forumowicze białe kominy wewnątrz, a to oznacza , że mają w nich 300*C :)

Komin mam wogule nie ocieplony na całej długości czyli parter, pierwsze piętro i strych.

Też mam komina z cegły. Wymiary z sprzeczne, że sztuką to ja mam bo jest tam najprawdopodobniej 14x14 czyli zdecydowanie za wąsko.

Sadza w kominie pojawiła się tylko od wylotu do stropu, czyli tam gdzie komin ma naprawdę zimno.

Będziesz ocieplał strych czy komina? A po co wogule go ocieplać? Z drewna ci się sadza pojawia coś to podejrzane.

Warto też ocieplić komin ponad strychem. Dlaczego ???????????? Dlatego, że wtedy można do niższej temperatury schładzać spaliny w odbiorniku. Uważasz, że z drewna nie może być sadzy ? Nie jeden zniszczył sobie komin paląc mokrym drewnem i tłumiąc płomień..

Z mokrego drewna bez płomienia jest smoła a nie sadza. A bez ocieplonego komina niby dlaczego nie można schładzać?

Smoła powiadasz, a może asfalt ? Schładzać można przy każdym kominie, jednak przy ocieplonym można to robić precyzyjniej i do niższej temperatury na wejściu do komina. Spaliny wędrując przez komin do wylotu niewiele się wtedy wychładzają co zapewnia dobry ciąg i nie występuje zawilgocenie góry komina przez kondensat.

Kombinowałem podobnie ale było to kiedyś. Obecnie zależy mi na spalaniu prędkim, burzliwym wejściu powietrza i zawirowaniu.

Gdybym jednak wrócił do zasypowego, to kombinował bym obecnie na kształcie meksykańskim, czyli gruszce: https://allegro.pl/oferta/mega-kominek-ogrodowy-zeliwny-xxxl-2-metry-hit-7862840062?reco_id=67c2c

:lol2: Dajcie mi taką gruchę a zrobię taką zadymę, że aż do krakowa dotrze. Ta gruszka jest totalnie bez sensu bo to jest górny kopciuch a górny kopciuch kopci. Wystarczy doładować cała tą gruchę opałem i już kopci mocniej od lokomotywy.

Ty jakbyś miał piec na wodę, to i tak byś nim kopcił aż do Krakowa :)

Według Ciebie mtedeusz GÓRNY kopci. Ty masz DOLNY i kopcisz. Piec Szrajbera jest GÓRNY a jednak ta konstrukcja jest nie do przeskoczenia. Oczywiście jeśli są zachowane w nim zasady instrukcji obsługi :), bo inaczej to dym do Krakowa widoczny.

Załóżmy że dawka opału jest stała a zwiększamy gabaryty "spalacza" lub zmniejszamy. No więc ja muszę o 30% je zmniejszyć. Uzyskać chcę w ten sposób wyższą temperaturę spalania w szybszym czasie. Jak szamot jest z wysokiej półki, to mu szybsze tempo nie szkodzi :)

Ale z DS nie da się od tak zrobić takiej zadymy jak GS bardzo łatwo się da czyli naładować cały kopciuch opałem. A i wszystkie duszone kotły nie spalają czysto patrz MPM guwno DS w kotle musi się palić szybkim płomieniem a nie duszonym.

Oczywista oczywistość .30 lat oficjalnych badań nad piecami kaflowymi nie załapała się na kotły. Wystarczyło ekipę badawczą przestawić na kotły. ...lub nawet obecnie rozpisać konkurs z dofinansowaniem zależnym nie od pokrewieństwa z komisją, tylko wynikami osiąganego spalania. Proste :)

Pomiarówka jest zbędna. Chmurę do Krakowa lub jej brak widać gołym okiem :)

Znam takich co potrafią cały dzień kisić opał , kopciuch zamknięty na 4 spusty a z komina nic nie widać.

Wyższa temperatury w górniaku= gwałtowniejsze odgazowywanie opału po dołożeniu = lepsza ZADYMA

...a mniejsza = niedopalenie gazów :)

Coś cię się czepili tych górniaków jak tam po naładowaniu opału temperatura spada poniżej zapłonu gazów palnych i jest totalna zadyma a nawet gdy gaz odrazu się zapali to jest go tyle, że brakuje powietrza i też nawala zadyma.

PW, to raczej fikcja wymyślona przez nieuków dla nieuków. Owszem PW istnieje ale przekształca się z PP lub bezpośrednio, kiedy podane będzie jako podgrzane do paru setek. Dobrym rozwiązaniem więc jest podawanie powietrza do paleniska w dwóch lub trzech miejscach na raz.

No ale jak ktoś zrobi 2-3 wloty, to ten co jest najwyżej nazywa wtórnym. Powietrze tak jak każdy gaz układa się w warstwy ze względu na swoją temperaturę(ciężar). Nie da się więc powietrza o temperaturze 20* wrzucić na półkę, gdzie jest 600*C :) No ale jeśli palenisko ma 2-3 doloty powietrza to ono łatwiej może się podgrzać do wymaganej temperatury i połączyć się ze spalinami w samozapłon na tej wyższej półce :)

Powiedz to wiodącym producentom kotłów - Litwinom/Czechom/Niemcom/Ukraińcom/Sowietom i naszym, który za laboga se mają to, iż zaczęli zewnętrzne PW wprowadzać. Do tego kocioł, to nie utylizator dla paliwa a darmowy dostęp do niego nie jest usprawiedliwieniem utylizacji jego i jeszcze co najważniejsze w tym to to, że skoro radzisz by podawać PW z miejsc kilku, to może coś do tego jeszcze na temat sterowania tym, bo mistrzostwem świata jest sterowanie jednym powietrzem do czego wystarczy np. miarkownik ciągu. A nie, że bo jakaś grucha bez dopalania żadnego nad paleniskiem otwartym i może jeszcze ze 3 X PW.

Mieszkam właściwie w lesie. Opał, który jest dostępny tanio zmienia się. Obecnie dostępna jest cienizna, której w zasadzie nie trzeba rąbać, a jeśli już to na pół. Paleniska więc które użytkuję, są zrobione na kawałki do 40cm długości. Może się jednak to zmienić jeśli uda się zrobić dobrą piłę do cięcia cienkich okrąglaków na dlugość10 cm. Takie drewno dobrze schnie, może być na pryzmie bez układania i tylko przykryte folią. Nawet brzoza będzie schła bez przerąbania na pół. Jakie palenisko wtedy będzie najlepsze ?????????????...oczywiście że GRUSZKA :)

Mój batman, to właściwie jest też kocioł, gdyż ma 2 nieduże płaszcze wodne. Wyobraź sobie, że na "układ Szrajbera" czy autorski nakładasz płaszcz i gonisz husarię na najwyższych obrotach. Batman w sumie oddaje cegłami ok 65% energii ale można zejść do 0% jeśli zależy nam na zamykaniu ciepła w wodzie.

Do 400 stopni w czopuchu może być.

Nie analizowałem tej ustawy ale wydaje mi się że samoróbki w jednym egzemplarzu, która nie daje dymu, to nie dotyczy.

 

Je też tak sobie myślałem jak dom budować zaczynałem i zgodnie z ich prawem kocioł taki kupiłem a nie inny bo innych w tedy nie było.

Teraz mi każą z tym kotłem wypiepszać, bo se prawo zmienili w którym na dzień dzisiejszy jest jasno i wyraźnie napisane – do tego w taki sposób, że nie da się tego obejść. To samo zrobili w Krakowie – najpierw zmusili ludzi by za własne i z dotacji kotły na ecodesing w 5 klasie wymienili i po to by teraz z tymi kotłami wypiepszali. Ciekawe jak to u nich jutro będzie wyglądać – nie wspominając tu o zimie. Najpierw se kanały do przewietrzania miasta zabudowali a teraz się duszą.

Ja nie wierzę w to, że ta ich ustawa przyniesie poprawę, więc niech jeszcze zlikwidują wszelki ruch kołowy i wyłączą elektrownie, z których z wiatrem dziadostwo z kominów im niesie.

Z hesem szarpałem się na ceramicznym ogrzewaniu często w tamtym czasie co jego wpisy w tym wątku co podesłałeś samsu

Chyba nie zatrybiał wtedy dużych ceglaków :)

HES paliwo szanował i nie wywalał go przez komin.

Jest to w rękach samorządu czyli też Twoich. Kolejne wybory weryfikują radnych więc można startować samemu na radnego :)

Obejść się nie da wszystko się da.

Ruszt stalowy da się zrobić. To czego bez braku mojego PW daje dzezu a z moim PW zazwyczaj nie daje dzezu?

Samo raczej się nie zrobi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzeba wszystkiego doglądać poświęcając na to własny czas i energię. Miwisizm się nie sprawdza :)

Witaj. Dlatego o moim i Twoim HG chcę z Tobą rozmawiać – dlatego je pokazałem – dlatego chcę go między innymi w MPM-a władować.

Jak zauważyłeś zapewne wiele jest w FM-ie moich rzeczy z pod kryptonimu „ dlatego” i gdyby nie - nie człowiek a (...) , to było by ich zdecydowanie więcej.

Szczelina piecucha zrobiłem ale wywaliłem bo nic to nie dawało bo się zapchało popiołem i żarem. Jak mnie nie chcesz nawrócić to ci wszystko zaorze.

U nas rozum dotyczący pieców i kotłów jakoś nie ma warunków na wzrastanie. Trzeba więc mieć upór i grubą skórę.

Ciekawym krajem jest Rosja - budują 3 miliony pieców rocznie i dobre się mają z tego powodu :) Warto nad tematem pracować nawet jako PARTYZANT i mieć własną konstrukcję lub skopiowaną cudzą ale dobrą :) Jak powiadają co pewien czas politycy:"psy szczekają a karawana idzie dalej"

Przejrzałem 6-7 ostatnich stron tego wątku, wiele postów usunąłem, wiele moderowałem. Bany dla mtdeusz na 3 dni, a dla samsu na 7. Dyskusję można prowadzić w kulturalny sposób.

Ha ha będzie rekonwalescencja piecowa :) Może w tym czasie jakiś nowy pomysł na HG wpadnie do głowy ? :)

Jak widać z powyższego - trza było wcześniej z rekonwalescencji piecowej skorzystać acz z tego co widać też pod spodem i w innych miejscach na forum - na rekonwalescencję jest już za późno i sorki za zagadnięcie o to HG, bo nie wystarczy o czym słyszeć by się na temat tego wypowiadać lub nie - co widać po pomysłach nowych które wpadły go głowy między innymi na temat mojego HG.

To co nie ma Samsu to dajemu dzezu??? Bogusław będzie mi to działać czy nie bo nie wiem czy spawać.[ATTACH=CONFIG]434289[/ATTACH]

Tak. Z klapki drzwiczek popielnikowych ma iść powietrze.

Dlaczego to PW będzie nieregulowarne?

Najlepiej jak odpowiesz na to sobie sam. Według mojej obserwacji jak jest jedna czerpnia i to idzie w górę, to powietrze wybiera tylko jedną drogę.

Ktoś wcześniej o podawaniu PW X 2 lub X 3 pisał.

Wydaje się że mam SZLABAN za friko i wszedłem teraz "kuchennymi drzwiami" :)

No bo ktoś musiał podpiepszyć i najdziwniejsze w tym jest to, że nie od razu jak prosiłem i ostrzegałem tylko dziwnym trafem po tym :

Witaj.

W razie jak byś się zdecydował. By nie było, że gołosłowny jestem albo zionę tylko bezpodstawną nienawiścią – proszę możesz mu to przekazać z zaznaczeniem, że to ode mnie ta szczelina Ryni i za jego przyzwoleniem – jak i by nie było, że to Ryni szczelina jest oraz ten opis jego pod spodem.

„Szczelina jest z płytki żeliwnej, podparta prętami gwintowanymi, nachylona pod kontem 45*, niestety przy kotle z bocznym zasypem nijak nie do się zrobić zdjęcia jak to wygląda po zamontowaniu.”

Od siebie dodam, że ona jest regulowana na prętach gwintowanych co można zrobić i na gładkim a regulację ustawiać na dystansach. Nie musi być z żeliwa na początek płaskownik ze zwykłej stali wystarczy. Tylko tyle wiem o tym.

Pierwsze foto przedstawia ją w palenisku, drugie jak w oryginale na przekroju wygląda, od trzeciego uciąłem trochę kantu na dole by zwiększyć powierzchnię napowietrzenia.

Mniej więcej i u Piecucha tak to było zrobione.

Szczelina ma być na szerokość palnika. Boki zamknięte – na początek np. kawałkami gruzu a po dopasowaniu jej zaspawane albo zagięte i docięte by przylegały do płaszczyzny.

 

Ja mu tego nie załaduję i nie będę z nim o tym deliberował przez kilka miesięcy – nie będę mu siedział przy klawiaturze i godzinami pisał o tym co on jednym króciutkim ledwo skleconym zdaniem rozwali.

Jak by co na stronie z Tobą ale nie z nim możemy pogadać a i kto wie może i Ryni da się wciągnąć o tym rozmowę.

Pozdrawiam.

Ps. Cholera nie można tu do poczty zdjęć załączać ale nic jak się zdecydujesz - zdjęcia na stronie dołączę a resztę uzupełnisz.

Jak sobie zrobiłem giga kanał dla PW w palniku to nie chciało się palić jak było mało gazówbo wszystko szło tyłem. Jak sobie zrobiłem ruszt na stojąco przed palnikiem to jak nawaliłem wungla otworzyłem dolne drzwiczki na full i dół rusztu odsunołem od palnika PW było przed palnik to taki był szwung kita białego ognia i zero dymu czy sadzy, ale jak ilość gazów spadła to zaczęło dymić to przysunołem ruszt do palnik i przestało czyli to regulowane PW działało.

A czemuś nie napisałeś, że po tym jak go sobie wymyśliłeś, to se go zrobiłeś i po co go używasz skoro z moją tak prostą rzeczą w obsłudze też sobie nie radzisz - szkoda tylko, że jeszcze cię ruszt pionowy nie nauczył rozumu - wtedy by może dotarło to do ciebie, że go w czasie pracy nie wolno przesuwać ale może jak ci opali banie albo twarz poparzy lub wypali oczy.

Dyskusja jest zbędna, bo ja nie jestem zwolennikiem "pretensji do garbatego , że ma dzieci proste". Poza czytaniem, robiłem dużo własnych prób i wiem "z czym to się je" :)

To co zrobić? A najlepiej to nic i kopcić na czarno bo czarny dym jest ekologiczny w elektrociepłowni czyli u mnie też.

To jak mam zrobić gdy mi potrzeba dużo PW i żebym przed załadowaniem zrembki drzewno-badylasto gumofilc przesunął sobie wajchę i mam full PW?

Mówiłeś, że idzie w pętle bo nie chce iść do palnika bo nie chce. Czyli co zrobić, żeby się rozpętłał ten piec? Zamontować mu turbo dmuchawę na czubku komina by lepiej ciągneło?

Zmniejszyłem wejście do palnika bo za dużo mocy jest. Ono pętli się najpierw od strony drzwiczek popielnikowych bo z tamtej strony się rozpala zasyp opału nie wiedzieć czemu, a przy palniku opał pozostaje najdłużej.

 

To tak dla potomnych by nie było, że jeszcze ja biorę udział w sabotowaniu Programu Czyste Powietrze. No i zabezpieczam przed kolejnym złodziejstwem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten Twój elaborat samsu z cytatami nie nie wiem o co chodzi.

Mogę od nieść się tylko do mojego stosunku do powietrza wtórnego.

Często piszą wlot powietrza wtórnego. Uważam to za błąd, ponieważ prawidłowo powinno być: wlot powietrza do spalania wtórnego.

Wynika to z teorii o naturalnym ruchu gazu. Wchodzące powietrze do pieca o temp.20*C nie jest w stanie wejść na pułap gdzie jest temperatura 400-600*C.

Wejdzie jednak po podgrzaniu i wtedy staje się PW (powietrzem wtórnym).

No i tak jest w tej gruszce meksykańskiej: jeden duży otwór, przez co jest duży nadmiar powietrza, z którego powstaje PW.

Kształt gruszki jest dobry ale jeśli dodamy do niego 2-3 wejścia powietrza zamiast jednego, to spalanie będzie miało najmniej emisji, których nie widać gołym okiem.

Tak to przynajmniej rozpracowuje literatura.

Chyba mam jednak awarię ekranu ponieważ kursor w tym miejscu słabo działa, co odczytałem jako SZLABAN.

Za posądzenie admina SORRY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten Twój elaborat samsu z cytatami nie nie wiem o co chodzi. Chyba mam jednak awarię ekranu ponieważ kursor w tym miejscu słabo działa, co odczytałem jako SZLABAN. Za posądzenie admina SORRY

No ja też z kuma nie mogę odnośnie czego to "cóś" się już z kilkanaście stron toczy.

Jak i tego z tym kursorem i przeprosinami jakimiś.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/29663-czy-taki-spos%C3%B3b-podawaniaregulacji-pw-b%C4%99dzie-dzia%C5%82a%C4%87/ - https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/29611-jaka-jest-norma-ilo%C5%9Bci-sadzy-z-komina/ - https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18681-kocio%C5%82-ds-mpm/page/519/comments?ct=1568128441 - i dalej następne jego https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18681-kocio%C5%82-ds-mpm/page/519/comments?ct=1568128441 – rzecz by się chciało – zdrowego potomstwa lub może lepiej jednak o tak intymnych sprawach by było na priv pisać lub w nowo założonym na ten cel temacie – nie będę wam tam przeszkadzał lub może w nowo założonym przez Rangera – właśnie na te cele temacie – on do sadzy i płomienia żółtego czuje odrazę, więc jak nic pomoże jednemu i drugiemu – tylko uprzedzam, że jego nie sposób okłamać, bo biała na kominie szmata pod garem zimnej wody – nie da się oszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsu nie ruszt pionowy.

Miałem ruszt przed palnikiem na stojąco pomysłu Rangera.

 

Nie że bym ci żałował – jak to mówią niech ci będzie i dziękować nie masz za co ale nie kłam lub nie łżyj jak - (wiesz najlepiej kim jesteś) - no chyba, że i to Rangerowi się przykleiło do jego lepkich łapek z mojego, bo ja to wymyśliłem i używam tego od początku samego - o czym wielokrotnie pisałem i to na zdjęciach pokazywałem a ty jedyne co od niego dostałeś to HG z którego zrezygnowałeś, bo nie chciał ci popiołu z komory HG wybierać – czego dowodem jest to tutaj : http://forum.bood.pl/viewtopic.php?f=4&t=1256 .

Do tego sobie przypomnij jak żeś to opluwał na FM-ie. Przypomnij sobie ile mnie to czasu i zdrowia kosztowało by cię z tego obłędu wyprowadzić i jeszcze czym najbardziej po dzień dzisiejszy mnie bawisz, że ty rusztu stalowego czy żeliwnego sobie do kotła nie włożysz, bo ci się stopi.

Ja mam jeszcze – @tajne - to co do mnie na Info pisałeś, więc możesz i wyłgać się z tego.

 

Wszystko to pryszcz ale jak ci napisałem - jak będziesz robił z tym jak robisz o czym napisałeś, to ty kalectwa się nabawisz a mnie w końcu i do tego znów przez ciebie – wywalą z FM-u – nareszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy twoje czy nie ale Ranger mi o tym nawijał. To zrobiłem i działało to jak regulowane PW i było upierdliwe. To się chcę zrobić PW z tyłu którem mam ale żeby było regulowane. A ja u siebie widzę po prostu taki problem, że jak mam ustawione PW dla drewna, zrębki, biomasy to dla wungla jest go za dużo i przez to się kopci z wungla.[ATTACH=CONFIG]434445[/ATTACH] Samsu daj mi to tajne na email to sobie poczytam, pośmieje się i może książkę napiszę o kopicuchu. Bogusław mówisz że zimne PW nie działa to dlaczego u mnie bez PW z tyłu kopci 10 razy bardziej niż z PW z tyłu?

 

Chyba mam jednak awarię ekranu ponieważ kursor w tym miejscu słabo działa, co odczytałem jako KŁAMCA, bo po za kupą gruzu na tym zdjęciu nic więcej nie widzę. W kwestii twoich plików o kryptonimie operacyjnym @tajne – już zawijam kiecę i lecę ci je przekopiować – w między czasie poczytaj se o swoim : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26194-kocio%C5%82-z-dopalaczem-projekt-kot%C5%82a-dolnego-spalania/#comments - Kocioł Z Dopalaczem-Projekt Kotła Dolnego Spalania. - dodany przez @tajne, 15 Marzec 2018 w Kotły zasypowe @tajne Doświadczony Forumowicz @tajne Stały forumowicz 523 odpowiedzi Płeć: Mężczyzna Lokalizacja: Lubelskie Zainteresowania: Chemia,Matematyka,Uprawa Roślin,Fizyka,Astronomia,spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam legalny kocioł darmowy opał, to co ja się będę na darmo produkował jak przy tym kotle i tak nic nie działa

 

Krasnoludki porobiły zmiany blokujące dobre spalanie w Twoim kotle mtedeusz.

Na rysunku tajne kocioł zwęża się ku górze, a ten co w nim palisz zwęża się na dole.

Jeśli już musiałeś zwęzić na dole, to te cegły powinny iść do samej góry, by zwęzić cały pion.

Jak moc za duża , to wstawia się zbiornik obok pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś wymyślił Bogusławie – tylko co to ma wspólnego z naszymi kwestiami – kolejne utylizatory opału do ogrzewania okolicy – one słynne są z darmowego paliwa i srogie zimy maja, więc zamiast grzać się w chacie wolą widać siedzieć na świeżym powietrzu ogrzewanym z komina.

Rangerowi markotno samemu - jak nie ze swoim, to może choć z tym byś się udał do niego – no wiesz na pogaduchę taką – lepiej pogadać o niczym niż siedzieć w milczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stare kozy norweskie, które są im już nie potrzebne.

Bardzo przypominają dawny piec do wypalania, meksykański, czy hit ostatnich czasów: piec rakietowy. Trzeba przyznać , że mają poza kształtem paleniska super dobre napowietrzenie.

Jestem fanem tych norweskich pieców dzwonowych.

Może kiedyś popełnię kocioł lub piec na tej bazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...