Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No dobra, bo zaś widzę, że się zachowujesz jak ecoterrorysta lub ecooszołom jakiś – z mojej strony dla ciebie - podpowiedź krótka – przeczytaj najpierw temat o tytule „ Sadza” - jeśli czegoś w tym nie kumasz – pytaj – jeśli masz uwagi co do tego – napisz – jeśli masz kontr-dowody – przedstaw.

Prosiłem :

Do tego nie zapominaj o garze z zimną wodą, który biała szmata będzie owinięty na kominie - na okoliczność czego masz piecyk sztandarowy tak zwanego niebieskiego TLUD.

Pokaż na filmie z YT jego zapalenie, rozpalenie i spalanie . Jeszcze takiego nie widziałem by nie kopcił. Dokładnie tak samo to wygląda ja w kotle HG BioMass 60 kW do 67 s filmu. Do póki do zgazowanie nie dojdzie – nie ma czegoś takiego jak błękitny czy niebieski płomień.

Grasz dalej czy zaś wymiękasz.

Ps.

Po cholerę posługujesz się tekstami napisanymi w ichnim języku – ani tego przeczytać ani tego pojąć czy zrozumieć nie umiesz, więc co tym i przez to chcesz pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co mnie to obchodzi kupuję gotowy kocioł HG ładuje drewno i opał się znaczy opony i mam spokój.

Skoro tak, to po co się znowu mondzielowałeś tym co tylko we wstępie tego jest zapisane :

Abstract

The generation by combustion processes of airborne species of current health concern such as polycyclic aromatic hydrocarbons (PAH) and soot particles necessitates a detailed understanding of chemical reaction pathways responsible for their formation. The present review discusses a general scheme of PAH formation and sequential growth of PAH by reactions with stable and radical species, including single-ring aromatics, other PAH and acetylene, followed by the nucleation or inception of small soot particles, soot growth by coagulation and mass addition from gas phase species, and carbonization of the particulate material. Experimental and theoretical tools which have allowed the achievement of deeper insight into the corresponding chemical processes are presented. The significant roles of propargyl (C3H3) and cyclopentadienyl (C5H5) radicals in the formation of first aromatic rings in combustion of aliphatic fuels are discussed. Detailed kinetic modeling of well-defined combustion systems, such as premixed flames, for which sufficient experimental data for a quantitative understanding are available, is of increasing importance. Reliable thermodynamic and kinetic property data are also required for meaningful conclusions, and computational techniques for their determination are presented. Routes of ongoing and future research leading

to more detailed experimental data as well as computational approaches for the exploration of elementary reaction steps and the description of systems of increasing complexity are discussed. q 2000 Elsevier Science Ltd. All rights reserved. Keywords: Polycyclic aromatic hydrocarbons; Combustion processes; Chemical reaction pathways; Fullerenes

 

Abstrakcyjny

Wytwarzanie w procesach spalania gatunków unoszących się w powietrzu, które stanowią obecnie zagrożenie dla zdrowia, takich jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) i cząsteczki sadzy, wymaga szczegółowego zrozumienia szlaków reakcji chemicznych tworzenie. W niniejszym przeglądzie omówiono ogólny schemat tworzenia WWA i sekwencyjnego wzrostu WWA w reakcjach z stabilne i rodnikowe formy, w tym jednopierścieniowe związki aromatyczne, inne WWA i acetylen, po których następuje zarodkowanie lub początek małe cząstki sadzy, wzrost sadzy przez koagulację i dodawanie masy ze składników fazy gazowej oraz karbonizacja cząstek stałych materiał. Narzędzia eksperymentalne i teoretyczne, które pozwoliły na osiągnięcie głębszego wglądu w odpowiednie przedstawiono procesy chemiczne. Znacząca rola rodników propargilowych (C3H3) i cyklopentadienylowych (C5H5) w Omówiono powstawanie pierwszych pierścieni aromatycznych podczas spalania paliw alifatycznych. Szczegółowe modelowanie kinetyczne dobrze zdefiniowanych systemy spalania, takie jak płomienie wstępnie zmieszane, dla których wystarczają dane eksperymentalne do ilościowego zrozumienia dostępne, ma coraz większe znaczenie. Wiarygodne dane dotyczące właściwości termodynamicznych i kinetycznych są również wymagane, aby były wiarygodne przedstawiono wnioski i techniki obliczeniowe służące do ich wyznaczania. Drogi prowadzących i przyszłych badań naukowych do bardziej szczegółowych danych eksperymentalnych, a także podejść obliczeniowych do eksploracji elementarnych etapów reakcji i omówiono opisy systemów o rosnącej złożoności. q 2000 Elsevier Science Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Słowa kluczowe: policykliczne węglowodory aromatyczne; Procesy spalania; Szlaki reakcji chemicznych; Fulereny

 

Baśke od tego masz całą czy tera będziesz musiał siadać na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że na infoogrzewanie się dobrze bawią.

[ATTACH=CONFIG]449012[/ATTACH]

Miałeś szczelinę w głębi palnika zasilana powietrzem z popielnika – i co – i kicha.

Teraz zrobiłeś szczelinę na wejściu palnika zasilaną odrębnym powietrzem zewnętrznym – i co – i kicha.

Ponadto - nie wiem jak ci to powietrze dział – pewnie popiół i paliwo je zasypuje – jeśli tak, to masz odpowiedź a jeśli nie - to powietrze zimne – płomień wychładza – płomień się nie dopala i sadza z płomienia się wytrąca.

Daszka nawet kawałka nie masz – czyli nawet gdyby co – to – to powietrze razem z płomieniem zasuwa do góry i niby jak ma się z płomieniem zmieszać.

 

Zalecenie jest takie : na wejściu palnika przedpalnikowy ruszt postawić – boki szczeliny przykryć kawałkami blachy – tak by środek był odkryty i by powietrze środkiem z pod podłogi palnika wychodziło - szerokość tej szczeliny trzeba eksperymentalnie dobrać – daszek trzeba założyć – szerokość dasz trzeba eksperymentalnie dobrać tak by nadmiernie przepływu nie ograniczał ale ma być na tle szeroki by płomień co bądź ale w palniku się choć trochę zawijał - w tedy powietrze z płomieniem bez warunkowo będzie się mieszać.

 

Na marginesie - przestałem eksperymentować z przedpalnikową szczeliną - wszelkie eksperymenty kończyły się tym, że szału nie było - może dlatego, że to była szczelina a nie np. otwory jak w palniku Dikija Peti i jak zapewne dobrze pamiętasz - pod spodem tych otworów była do regulacji przesuwana z blachy przesłona.

 

To że się śmieją z ciebie nie dziwne przecież – ty przecież nie możesz sobie odpuścić gadania i hołubienia filmów o spalaniu opon jak i innych głupot, które wypisujesz – do tego jesteś ich zmorą, więc co się dziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Ja nie piszę na tym stogu,siana,bicia,piany infoogłupianiu

Aktualnie nie mam tam żadnego konta.

Nie mam kotła Defro.

 

Grubej warstwy sadzy też u siebie nie widzę.

P_20201002_185746_compress27.jpg

Jak by powyższy wymiennik był by dla ciebie za jasny to masz tu ciemniejszy spowodowany zawieszaniem się drewna w komorze zasypowej , ale już nauczyłem innych operatorów normalnego układania drewna.

P_20201009_203216_compress44.jpg

Po za tym tej sadzy są minimalne ilości tyle co w mpm albo i mniej więc mi to nie przeszkadza.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Drewnem i zrembką.

Węgla nieraz dokładam trochę (szufelkę) by zrobił żar do grubszego drewna.

Temperatura spalin 200-250 średnio jest. Ale tu jest mały wymiennik dlatego taka jest.

Nad kominem dymu nie widać chyba , że się opał np. drewno zawiesi to widać taki mały szary dymek jak się go odwiesi to nic nie widać i mnie to właśnie irytuje .

Śniadki drewna to jeszcze można jakoś ułożyć i się nie zawieszają ale jabłonkowe krogulce z sądu to już jak by nie ułożyć i tak się zawieszą.:mad:

Zastanawiam się czy nie zrobić 3 klapki albo otworów w drzwiczkach nad rusztem pionowym , żeby się te jabłonkowe krogulce nie zawieszały ?

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie powietrza nad ruszt – odradzam – widziałeś to na filmach u @maronki, więc wiesz czym on pali i jak to działa.

 

Jabłonkowych krogulcy – skoro na krótsze kawałki ciąć nie ma sensu, to lepiej powietrze przez drzwiczki załadowcze podawać. Proporcje po między powietrzem z pod rusztu i nad załad ustalić doświadczalnie sobie musisz ( trochę z pod rusztu a resztę na załad ).

 

Jeśli będzie to działać, to pasowałoby jak byś z cienkiej blachy dekiel zrobił z czymś w rodzaju kierownicy powietrza wtórnego - wciskany w otwór drzwiczek zasypowych i szczeliną w drzwiczkach dopływ powietrza wtórnego regulował.

 

Krogulce twarde i nie równe, więc z odgazowaniem i zgazowaniem tego będzie problem ale bez dymu czysto zjarać je bez problemu można.

 

Tu jest przykład działania czegoś takiego : Palnik dymu kopciuch defro 5 klasa -

.

 

Do innego rodzaju paliwa – dobrze byś miał takie KPW, który powietrze nad palnik byś podawał – co tu na tym filmie jest pokazane : Bartek Kosiarz - Hybrydowy piec rakietowy - spalanie dymu w służbie centralnego ogrzewania -

– dzięki układowi takiemu można paliwo najpierw odgazować a później odgazowane zgazować.

 

W pierwszym jak i w drugim przypadku – jak się do tego dobrze przyłożysz i paliwo odpowiednio sobie dobierzesz – będziesz miał najpierw z tego płomień błękitny a później niebieski ale jak już o tym wcześniej napisałem – gra nie warta świeczki, bo chaty tym nie ogrzejesz – oka też tym nie ucieszysz, bo nie masz jak tego zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Nie bardzo się orientuje nie oglądałem za bardzo filmików u maronki.

Widziałem, tylko, że pisał że mu to podawanie powietrza nad ruszt działa i się nie zawiesza.

 

Już namierzyłem źródło problemu zawieszania się opału i są to te oto boczne cegły. P_20201011_103442~2_compress76.jpg

Więc tak są 3 opcje

1)Wywalić te cegły.

2) Dołożyć wyżej cegły szamotu.

3) Wywalić te cegły i wsadzić nowe o grubości 1-1,5cm a nad nimi postawić cegły szamotowe najpierw 2 cm potem 2.5 cm by komora zasypowa rozszerzała się ku dołowi.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już namierzyłem źródło problemu zawieszania się opału i są to te oto boczne cegły.

W końcu co z tymi cegłami w palenisku wykombinowałeś, bo od bardzo dawna już wiadomo o tym poco je się daje jak i jest w wielu miejscach opisane i pokazane jak one mają być ustawione.

 

Na ciąg kominowy wiele razy i w wielu miejscach narzekałeś a z tego co tu na foto widać ciąg kominowy masz bardzo dobry.

 

Zawsze gloryfikowałeś palniki wielkości kaszalota paszczy a na foto widać, że się zbliżyłeś do mojej tendencji o której się wypowiadałeś, że te moje mikroskopijne do niczego się nie nadają, więc się zastanawiam skąd zmiana frontu i jak z tak małym wejściem palnika sobie radzisz oraz jak coś takie w odniesieniu do tego co kiedyś miałeś teraz oceniasz.

 

Przed wejściem palnika też mam kawałek blach, której wielkość sobie dobrałem ale u mnie z pod rusztu tą blachę powietrze z czterech stron opływa i na tej blasze drewno od popiołu się wypala bez niedopalonego węgla drzewnego.

 

Na temat rusztu stalowego kładzionego na ruszt wodny też bardzo wiele się napsioczyłeś ale jak zakładam już nigdy z czegoś takiego nie zrezygnujesz.

 

Płomień błękitny i niebieski - ćwiczysz – wszak jeden ze sposobu wywołania płomienia tego – ode mnie dostałeś.

1 @mtedeusza ciąg kominowy..jpg

2 @mtedeusza palnik..jpg

3 @mtedeusza blacha..jpg

4 @mtedeusza ruszt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Wyczystka komina była dziurawa to i ciągu nie było.

Mam pytania za 100 punktów czy płaszcz wodny jest potrzebny w komorze zasypowej kotła dolnego spalania?

Czy wyłożenie szamotem komory zasypowej z płaszczem wodnym pogorszy, poprawi spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że właściciel nie będzie już tak smrodził.

Z tego co napisałeś rozumiem, że ten temat jest Ci znany i dogłębnie ten kanał przejrzałeś – ciekawi mnie tylko dlaczego o sztandarowej modernizacji z tego kanału nic nie napisałeś w której były robione pomiary między innymi ppm przy wymienniku tak samo czarnym.

Obacz : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/32817-prosze-o-porade-za-du%C5%BCy-kocio%C5%82/?do=findComment&comment=531308 – tu masz prawie to samo za cenę szamotu i trochę roboty. Ten właściciel też smrodzić już nie będzie i to bez udziału profesjonalisty jak i posiadania profesjonalnego kotła o którym na Info wiele przeczytać i dowiedzieć się można : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18681-kocio%C5%82-ds-mpm/ - tak czy siak – dzięki za tą świeżonkę z tego kanału gdzie na filmie ta sławetna 14-tka jest prezentowana.

 

Dobrze by było jak byś ją do tematu mpm-a na Info wrzucił a nawet może tu w FM-ie o mpm-ie temat założył i go prowadził. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczystka komina była dziurawa to i ciągu nie było.

To żart jakiś czy zaś sobie jaj robisz – tyle cośmy o tym przegadali a ty zaś po staremu od nowa. Co – udajesz, że nie pamiętasz acz, że może zapomniałeś jak komorę załadowczą pod sufit zawaloną szamotem miałeś i że za moją namową nadmiar tego szamotu wywaliłeś.

Piszesz, że kanału @maronki nie znasz – i co mam ci przypomnieć ile to razy w różnych miejscach pokazywałeś jego film ( opluwając przy tem mpm-a ) na którym palił wilgotną kostką przez co nad kominem trochę pary było.

On ma przecież teraz wermikulitem po sufit komorę paleniskową wyłożoną co na jego filmie jest pokazane i o czym na Info w mpm-ie wiele napisał..

Jaki zaś masz faktycznie problem – co ci na przeszkodzie stoi by wszystko razem z wymiennikiem szamotem obłożyć. Wszak paliwo masz za darmo, więc cóż to dla ciebie ze 400*C na czopuchu i z 50*C na kotle oraz ze 12 m dopalacza w kominie dzięki temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczystka komina była dziurawa to i ciągu nie było.

Mam pytania za 100 punktów czy płaszcz wodny jest potrzebny w komorze zasypowej kotła dolnego spalania?

Czy wyłożenie szamotem komory zasypowej z płaszczem wodnym pogorszy, poprawi spalanie?

 

To zależy jak chcesz palić , jak np tak że podajesz powietrze główne poprzez drzwi załadowcze to dobry pomysł ale jak chcesz palić tak jak w mpm to komora załadowcza powinna być raczej izolowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak chcesz palić , jak np tak że podajesz powietrze główne poprzez drzwi załadowcze to dobry pomysł ale jak chcesz palić tak jak w mpm to komora załadowcza powinna być raczej izolowana .

@kryzys a czy był byś łaskaw – jakoś tą myśl wyżej przedstawioną jakoś rozwinąć, by jasną dla wszystkich była, bo ja ci piszę szczerze, że za cholerę nic zrozumieć z tego nie mogę – że bo niby jak to ma być :

- jak np tak że podajesz powietrze główne poprzez drzwi załadowcze to dobry pomysł – że co ma szamotem komorę załadowczą wyłożyć ?

- ale jak chcesz palić tak jak w mpm to komora załadowcza powinna być raczej izolowana - że co w tym przypadku też ma szamotem komorę załadowczą wyłożyć ?

 

Do choroby ciężkiej, to jak wy chcecie proces odgazowania i zgazowania prowadzić – jak według was czyste spalanie powinno wyglądać – co !

Ile razy wam trzeba przypominać o tym ! : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?195149-Ekonomiczne-spalanie-paliw-sta%C5%82ych&p=7980075&viewfull=1#post7980075

... Tak przy okazji, bo mający się za wielkich znawców spalania tak prostej rzeczy jeszcze nie rozróżniają jak odgazowanie i zgazowanie : Zgazowanie węgla i drewna https://czysteogrzewanie.pl/rozwoj/z...egla-i-drewna/ - czyli mamy tu do czynienia z dwoma różnymi paliwami, które różnie się spalają i którym trzeba zapewnić odpowiednie warunki by się paliły i dopaliły. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...