Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mikar1

 

zostaje jeszcze do zamontowania RCK, chyba że już masz.

Co do spalania to trudno się odnieść bo włożyłeś chyba wszystko co miałeś.

Czas palenia 11,5h wsad 16kg, nie wdając się w wyliczenie wartości kalorycznej tego "koktajlu" :stirthepot: ani rzeczywistego zapotrzebowania Twojego domu na ciepło - wydaje się być ok( choć zawsze może być lepiej).

 

resq

RCK nie mam. Zapomniałem dopisać w poprzednim poście o zamontowanych zawirowaczach w wymienniku. Ten zapas koktailu muszę dopalić i na następny sezon przechodzę na orzech z Wujka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

RCK nie mam. Zapomniałem dopisać w poprzednim poście o zamontowanych zawirowaczach w wymienniku. Ten zapas koktailu muszę dopalić i na następny sezon przechodzę na orzech z Wujka.

 

mikar1,

 

jeśli mogę coś doradzić to wujek jest typu 33 gazowy, nie nadaje się do małych kotłów CO, bardzo trudno nad nim zapanować w takich warunkach ( chyba że ma się bufor to co innego).Miałem sprawdzony węgiel ale coś mnie podkusiło.

No i kupiłem, bo ma niezłe parametry. (Ten cholerny brak wiedzy) :bash:

trzeba to spalić ale więcej już go nie kupię.

 

KLASYFIKACJA WĘGLI - SPRAWDŹ ZANIM KUPISZ :)

 

resq

Edytowane przez resq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję KPW oraz wszelkie możliwe rury ustawiane w przeróżnych miejscach.

Palę górą, dołem.

Stosuję różne przepływy przez kocioł. Rozszczelniam komin bo ciąg olbrzymi.

Wszystko już chyba robię.

 

Najlepiej w tym kotle pali się jak w śmieciuchu.

Jest etap dolnego spalania a potem to się koksuje- nawet jak się zawiesiło.

 

Idzie może 20% więcej opału, ale komfort cieplny jest nieporównywalny.

 

sfrustrowany

Jacek

 

Już sam nie wiem co mam ci doradzić.

Może zakręć się za jakimś blond termoforem z długimi zgrabnymi nogami.

Będzie ciepło i z twoimi możliwościami zapewne przyjemnie.

I jakoś do wiosny przeczekasz.

 

Zawsze życzliwy

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do palenia i zasypywania komory to ja pale oczywiście tak żeby w domu było ciepło :) Nakręciłem filmik jak rozpalam ale kurcze słabe mam tutaj teraz łącze na upload i trudno wgrać 300mb filmu :(

 

Mi i tak już chyba opalu nie starczy do końca lutego :D Bo się już pusto zaczyna robić i trzeba będzie gazowy piec odpalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikar1,

 

jeśli mogę coś doradzić to wujek jest typu 33 gazowy, nie nadaje się do małych kotłów CO, bardzo trudno nad nim zapanować w takich warunkach ( chyba że ma się bufor to co innego).Miałem sprawdzony węgiel ale coś mnie podkusiło.

No i kupiłem, bo ma niezłe parametry. (Ten cholerny brak wiedzy) :bash:

trzeba to spalić ale więcej już go nie kupię.

 

klasyfikacja węgli

 

resq

 

qurcze to odradzasz węgiel typ33 bo mam zamiar na przyszły sezon nim palić.

zastanawiam się nad kwk groszek marcel

mam kocioł 23kw można śmiało palić typ33??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK nie mam. Zapomniałem dopisać w poprzednim poście o zamontowanych zawirowaczach w wymienniku. Ten zapas koktailu muszę dopalić i na następny sezon przechodzę na orzech z Wujka.

Kolego kup węgiel z wesołej 32.1 pale trzeci rok jest naprawdę super i nadaje się do takich piecyków w jakich palimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

 

Z tym węglem na składach, to często jest co innego w papierach, a co innego na placu, a jeszcze co innego przywożą.

Istny totolotek.

 

nilsan

 

dokładnie.

u siebie jak pytałem o ten marcel to patrzyli na mnie jak na kosmite.

i zapewne jak bym im powiedział jak pale w kotle to pomysleli by że wróciłem z tworek.

 

pytam o węgiel ponieważ chce się utwierdzić jaki będzie najlepszy do tego typu palenia aby

na przyszły sezon nie zostać z reką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

u siebie jak pytałem o ten marcel to patrzyli na mnie jak na kosmite.

i zapewne jak bym im powiedział jak pale w kotle to pomysleli by że wróciłem z tworek.

 

pytam o węgiel ponieważ chce się utwierdzić jaki będzie najlepszy do tego typu palenia aby

na przyszły sezon nie zostać z reką w nocniku.

U mnie mam jednego dostawce kupuje węgiel z wesołej i przyjeżdża do niego na skład koleją koledzy mi doradzili wcześniej mieszkałem w bloku :) oni kupują od ponad 10 lat Wesołą a ja zdałem się na ich rekomendacje i jestem zadowolony w dodatku na moim piecu pisze żeby używać węgiel 32.1 a taka jest wesoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam jednego dostawce kupuje węgiel z wesołej i przyjeżdża do niego na skład koleją koledzy mi doradzili wcześniej mieszkałem w bloku :) oni kupują od ponad 10 lat Wesołą a ja zdałem się na ich rekomendacje i jestem zadowolony w dodatku na moim piecu pisze żeby używać węgiel 32.1 a taka jest wesoła

Link do parametrów wesołej

http://www.khw.pl/?d=108

wybrać KWK Mysłowice-Wesoła:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...