Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z plaszczem wodnym - propozycje


devileczek

Recommended Posts

Ten baniak co masz to do najtanszych nie nalezy :)

No niestety darmo takich rzeczy nie chcą dawać. Ja mam firmy WOLF ale widziałem podobne na allegro za mniejszą kasę. Co do jakości - nie mam pojęcia.

Czy szamot o ktorym wspominasz to jest opcja do Aristo ? Czy raczej trzeba znalezc taki kominek z wkladka szamotowa ? Moze ktos cos polecic ?

To standard w Arysto. Lepiej szukać kominka który ma to już w komplecie (kwestia mocowania szmotu i dopasowania do paleniska).

Piszesz o smole, ktora sie wytraca na sciankach. Czy to czasem nie efekt palenia sosna ( zywice) ?

Nie, smoła wytrąca się wszędzie tam gdzie gorące spaliny z sadzą spotykają się z względnie chłodnymi ściankami paleniska. Przerabiałem smołę w kotle na pellety którego już się pozbyłem. Kolega ma kominek z płaszczem, bez szamotu i miał ten problem. Pomaga podwyższenie temperatury minimalnej płaszcza przy której włącza się pompa obiegowa kominka.

Jasne ze nie przeszkadza, tyle ze komplikuje i podraza instalacje.W moim przypadku ilosc energii z kominka spokojnie zostanie zagospodarowana przez CO w ciagu kilku godzin, wiec dla mnie nie ma sensu grzac i jednego i drugiego. Koszty

Niestety wszytko kosztuje. Dzięki temu, że ja mam CWU w buforze, jak nie działa CO to też mi odbiera ciepło z kominka. Nie muszę się obawiać, że będę miał zbyt dużo ciepła i będę musiał włączać kaloryfery by odebrały ciepło. Czasem palę nawet wieczorami latem i mam ciepłą CWU.

Edytowane przez gonzo93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys prosze rozwinac te mysl ?

 

Klient ma dość palenia na maksa aby dobrze grzać wodę .. Jak dołoży aby był efekt w centralnym to przez szybę promieniuje tak ilość ciepła do salonu że robi się praktycznie "afryka dzika" . Jeśli zaś pali "oszczędnie" to przez szybę widać niewiele .

 

Szyba narożna wypromieniuje około 50 procent całego ciepła wytwarzanego przez wkład .Wielkie przeszklenia nie są najlepszym pomysłem w kominkach wodnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...