Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocalę swoje marzenia


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 413
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

:) całkiem całkiem

:no:

To nie to, niestety.

Ale baaardzo dziękuję za zaangażowanie.

 

Hej ho:)

gratuluję WZ :)

 

Hej, mai. Sto lat...

 

dlaczego zmiana koncepcji na piętrusa?

miałbyć anatolopodobny parterowy?

Hmmm....

KOMPROMIS - słowo klucz.

Nadal kocham Anatola miłością wielką, ale...

Mąż.

No cóż. I tak jestem szczęśliwa, że w ogóle coś działamy, bo był bardzo przeciwny budowie.

 

 

Olinku! Mam wrażenie, że choćbyś przeglądała jeszcze miliony projektów to i tak wybierzesz Z92 :) I bardzo dobrze, bo to fajny domek!

Ja też mam takie wrażenie.

Choć usilnie próbuję znaleźć coś mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy pomysł - Projekt As z Domowych Klimatów

http://www.domoweklimaty.pl/pl/projects/search/lustrzane_odbicie/1/nazwa_projektu/as/projekt_id//powierzchnia_uzytkowa_od//powierzchnia_uzytkowa_do//rodzaj_zabudowy//ilosc_pieter//ilosc_garazy//ilosc_pokoi_bez_salonu//ilosc_pokoi_na_parterze_bez_salonu//min_szerokosc_dzialki//min_dlugosc_dzialki//wejscie_do_domu_od//piwnica//dach//kat_dachu_od//kat_dachu_do//kategoria//technologia//project/3054/slug/projekt-domu-as-iii-nf40

 

http://img843.imageshack.us/img843/4222/a81x.png

 

 

Zmiany:

- wykusz do likwidacji

- wyjście na taras na ścianie szczytowej

- zamknięcie (przymknięcie ) kuchni

 

Wątpliwości:- wielkość kotłowni (paliwo stałe), przewidujemy również garaż wolnostojący z pom. gosp. (m.in. na składowanie opału)

- funkcjonalność kuchni - mało blatów roboczych

- ustawność salonu - z tym mam największy problem

 

Poddasze bez zmian.

 

Tak się motam z wyborem projektu. A już powinniśmy zacząć działać. WZ wydane.

Z92 za duży, Zielistki za małe. Może As - po zmianach -ok. 124-125 m....?

 

 

Co sądzicie?

Edytowane przez olinek okrąglinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakoś wygląda z zewnatrz :)

Cały czas, nie kumam urwanego daszku....

 

Co do wnetrz.

Jak Ci lezy taki układ i metraż to budujcie.

Ja bym zrobiła zmianke na górze, ale napisałaś, ze góra bez zmian, także....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam do Ciebie :)

 

A więc mi się podoba :) choć też wydaje się duży jak na 3 osoby ;) nie mogę znaleźć ile ma pow. całkowitej (po podłogach) ?

 

Jak zamkniesz kuchnię to jak widzę znajdzie się miejsce na blaty :) A kotłownia to nie pamiętam ile powinna mieć na paliwo stało... ale jak planujecie garaż z pom. na składowanie opału to powinno być git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam do Ciebie :)

Witaj, rozgość się.

 

A więc mi się podoba :) choć też wydaje się duży jak na 3 osoby ;)

No... Też duży.

 

Na razie stanęło na tym, że idziemy do architekta z pytaniem dotyczącym powiększenia Zielistek.

Na forum Zielistek na stronie Archonu ktoś pisał, że powiększył dom o 30 cm z każdej strony. Napisałam do tej osoby, czekam na odpowiedź.

Niby 30 cm to mało. Ale w sumie wtedy wszystko wejdzie.

Bo nie jesteśmy fanami dużych przestrzeni. No ale meble muszą się zmieścić.;)

Może uda się wygospodarować spiżarkę, Choc już przy niej się nie upieram. Widziałam całą ścianę w zabudowie. Też funkcjonalnie. I ładnie.

Edytowane przez olinek okrąglinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak była za dużo zachodu z powiększaniem Zielistek, wymyśliłam takie ustawienie mebli:

http://img191.imageshack.us/img191/9366/cpc.gif

 

Czyli zamieniłam usytuowanie kanapy i tv. I przysunęłam stół w stronę TV.

Jest ok?

Oczywiście taras i wyjście będzie z boku domu - drzwi przesuwne.

Edytowane przez olinek okrąglinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olinek okrąglinek mąż kompromis ;) czyli albo pietrus albo wcale?

szkoda że jednak nie parterówka,

nie bardzo rozumiem koncepcję, jeśli dobrze wyczytała dom z założenia ma miec kotłownie na paliwo stałe, spiżarnię, tak? i będzie Was tam mieszkało 3 osoby? to po co tak duży dom w sensie 4 sypialnie? i jeszcze piętro? wcale to tanio się wychodzi (koszty na stronie biura)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, nawet salon dość przestronny. Najlepiej dobrać taki projekt gdzie nie trzeba powiększać ścian zewnętrznych i nośnych przesuwać to wtedy zaoszczędzi się na adaptacji, bo w konstrukcji nie trzeba zmian. Najlepszy taki, że tylko ścianki działowe lekko są do przestawienia, a łazienka i kuchnia na swoich miejscach zostają, bo jak zmiany głębsze to lepiej projekt indywidualny. My taki mamy bo chcialiśmy kuchnię przy salonie na tą samą stronę połnocną aby wyjscie na taras było z kuchni, łatwiej z jedzenie i kawusią wychodzić, no i piasek nie wnosi się prosto do salonu. W salonie okna mamy w formie witryn nieotwierane zaprojektowane. Przeczytałam cały ten wywód na temat działęk i projektu i zastanawiam się czy nie wczesniej zacznę moje budowanie. :p Bo jak tak dalej będziesz miała takie dylematy to następne dwa lata miną :rotfl: :rotfl: :rotfl: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mai,

tak, kompromis. Ale bez takich warunków. Po prostu - tak postanowiliśmy. Pewnie udałoby mi się przekonać męża do parterówki, ale... nie wiem, czy ja mam rację.

A 4 sypialnie - bo tak :p.

Te 2 "za dużo", to 1 gościnna, a druga - gabinet.

 

Spoko :cool: bo tak i już :rolleyes: rozumiem :)

to przede wszystkim Wasz dom, nie nasz (w sensie ludzi na forum:)) więc musi Wam pasować, dopytuje się tak bo odkąd pamiętam miała być parterówka :p

no a poza tym ja sama przyznaje się bez bicia w parterówki "zapatrzona" jestem ;) i inne mi nie pasi ;)

 

Co do ostaniego projektu, maławy ten prysznic, chyba że to ma być tylko wc, no i gdzie spiżarnia? ;P

Edytowane przez mai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad Domem w zielistkach . Wydaje mi się, że dla nas wystarczy.

Chcemy trochę powiększyć domek. Najlepiej po 30 cm w każdą stronę, ale jeśli będzie za dużo przeróbek w konstrukcji dachu, to chociaż ok. 50 cm od strony kuchni i salonu w bok.

 

Wpadł mi jeszcze do głowy pomysł z wysunięciem z tyłu salonu o 50 cm - tak jak z przodu wysunięta jest kotłownia. Nie trzeba wówczas zmieniać konstrukcji dachu - tak mi się wydaje - wystarczy wysunięty dach, tak jak z przodu.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...