Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Potrzebuję porady. Jaki Rekuperator do domu 130 m2 Projekt Dom przy Cyprysowej 2 http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-2.html z lekko podniesionymi ścianami poddasza. Rekuperator chciałbym z wymiennikiem przeciwprądowym, silnikami prądu stałego automatycznym bypasem i możliwością sterowania/podłączenia ggwc. Urządzenie na 350 m3. Myślałem o Jangazie ale może jest coś tańszego podobnej jakości. Pozdrawiam Edytowane przez Brek1982
mało danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu Rekuperator 5-6 tyś. (Jangaz jest troszkę droższy z sterownikiem tygodniowym :-( ) Cenami kanałów jeszcze się nie zajmowałem. Kanały wentylacji parteru muszę dać w podłodze poddasza więc skłaniam się za kanałami ventiflex lub uniflex plus. Ostatecznie kanały płaskie. Złożyć to do kupy planuję sam i zostać bohaterem w swoim domu:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu Rekuperator 5-6 tyś. (Jangaz jest troszkę droższy z sterownikiem tygodniowym :-( ) Cenami kanałów jeszcze się nie zajmowałem. Kanały wentylacji parteru muszę dać w podłodze poddasza więc skłaniam się za kanałami ventiflex lub uniflex plus. Ostatecznie kanały płaskie. Złożyć to do kupy planuję sam i zostać bohaterem w swoim domu:lol:

Pytałem o całość nie bez powodu. Często lepiej kupić taniej kanały a lepszą centralę . Do gwc w praktyce 400-tka jest za mała . Znowu większe centrale mają zbyt duży I bieg zimą i mogą być głośne . Kolejna sprawa, kanały powinny być dopasowane do centrali i domu.

Nie zawsze internet jest dobrym doradcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem wcześniejsze posty i u mnie postawiam na system instalacji wentylacyjnej z rekuperatorem Zehnder ComfoAir 350 VV Luxe z system dystrybucji powietrza Venti Flex, oraz GWC rurowy ok. 45 mb w oparciu o system Rehau wraz pełną automatyką i czerpnia terenową.

Cena nie mała, ale do czego zmierzam, ja zaoszczędziłem około 8tys na wykonawcy, bo taka była różnica miedzy dwoma firmami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem wcześniejsze posty i u mnie postawiam na system instalacji wentylacyjnej z rekuperatorem Zehnder ComfoAir 350 VV Luxe z system dystrybucji powietrza Venti Flex, oraz GWC rurowy ok. 45 mb w oparciu o system Rehau wraz pełną automatyką i czerpnia terenową.

Cena nie mała, ale do czego zmierzam, ja zaoszczędziłem około 8tys na wykonawcy, bo taka była różnica miedzy dwoma firmami....

8000zł to przyzwoita cena za tę centralę i kanały . A dziś od gwc tańsza i efektywniejsza jest klima.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile klima wychodzi?? ze jest taniej niż gwc mam ggwc i nie raz sie zastanawiam nad klimą mieszkam dopiero 2 lata ale jak montujecie w domu klimy jak jest WM ?

Dobra pompa ciepła z kanałówka to 7000zł - rozprowadzenie - 2000-3000 * na dom 150m2

Tańsze są po 3000-4000zł

No i poza chłodzeniem grzeje tanie niż weglem

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
8000zł to przyzwoita cena za tę centralę i kanały . A dziś od gwc tańsza i efektywniejsza jest klima.

Nie doczytał Pan,gość zaoszczędził 8 kawałków na firmie a nie,że zapłacił za ten zestaw ;)

Sądzę,że ten zestaw z GWC na rehale to ze 30 kosztował...

Cóż,teraz zamiast prawdziwie chłodzić prawdziwą klimą za połowę ceny trzeba będzie wyobrażać sobie,że się chłodzi ale za to w sreberkach antybakteryjnych w kosmicznej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem wcześniejsze posty i u mnie postawiam na system instalacji wentylacyjnej z rekuperatorem Zehnder ComfoAir 350 VV Luxe z system dystrybucji powietrza Venti Flex, oraz GWC rurowy ok. 45 mb w oparciu o system Rehau wraz pełną automatyką i czerpnia terenową.

Cena nie mała, ale do czego zmierzam, ja zaoszczędziłem około 8tys na wykonawcy, bo taka była różnica miedzy dwoma firmami....

 

aż strach oddychać takim "drogim" powietrzem :bash:

 

a podobno jeszcze za oddychanie się nie płaci??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000zł to przyzwoita cena za tę centralę i kanały . A dziś od gwc tańsza i efektywniejsza jest klima.

 

Centrala, kanały , kompletny GWC z czerpnią , robocizna, wszystko od A do Z, to kosztuje mnie 27tys, znana firma R.pl za to samo krzyknęła sobie 36tys,

 

co do klimy, to zawsze przy tym zestawie co będę miał mogę sobie dokupić jednostkę chłodzącą Artic która montuje się na rekuperatorze i będzie klima :rolleyes:

 

artic.jpg

Edytowane przez Ralfii_VR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala, kanały , kompletny GWC z czerpnią , robocizna, wszystko od A do Z, to kosztuje mnie 27tys, znana firma R.pl za to samo krzyknęła sobie 36tys,

 

co do klimy, to zawsze przy tym zestawie co będę miał mogę sobie dokupić jednostkę chłodzącą Artic i bedzie klima :rolleyes:

27000 zł - rozumiem, że to cena brutto z pompą ciepła do grzania i chłodzenia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bez pompy ciepła, ceny brutto,

Ta instalacja

WP_20140530_003 (2).jpg rekuperator norweski flexit z rozprowadzeniem - grzanie i chłodzenie kanałówką Mitsubishi z rozprowadzeniem ( oddzielna instalacja) kanałówka zasilana z pompy ciepła 0_bd92155580d7d5b2e613156333bb78daecd72a79.jpg oraz zasobnik 200l zintegrowany z pompą ciepłą Atlantic Exploer WP_20140530_006 (2).jpg kosztowały z montażem 27000 zł na dom 145m2. I centrala z kontrolą wilgoci, ciężka nie styropianowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...