Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie obecnie temp. z GWC w granicach 17C. Przy krytycznych upałach było gorzej, bo temp. dochodziła do 19 C.

Mam cały czas obawy o szczelność mojego rurowca. Po ostatnich opadach znów podniósł się znacznie poziom wód i jest grubo powyżej moich rur. Odpukać na razie się trzymają :)

Edytowane przez 7tonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obliczyć prędkość powietrza przy wentylacji mechanicznej dla poszczególnych przekrojów rur, np.

fi 100

fi 125

fi 160

Z góry dziękuję za odp.

Przepływ powietrza w rurze (wyrażony w m3/s) podzielony przez wewnętrzny przekrój kanału (w m2) da Ci prędkość przepływu (w m/s).

Reszta, to już przeliczanie jednostek. Np 1m3/s=3600m3/h, czy 1m=100cm, 1m2=10000cm2.

Wzoru na pole koła chyba nie muszę podawać ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentyl kiblowy to pikuś, okap w kuchni to ma wyziew taki że bez odpowiedniego sterowania pracą centrali zacznie nam w kiblu z anemostatu walić golonką, da się to zrobic tylko trzeba dołożyć trochę przepustnic sterowanych siłownikami od zamka centralnego,

Eeee, przesadzacie z tymi wentylatorami. Mam reku, mam okap i miałem wentylator w łazience. Ani okap ani 15cm wentylator w łazience nie wpływa na reku, gdyż, każde urządzenie jest u mnie podłączone długim osobnym kanałem bezpośrednio w pobliże reku.Wentylatora już wprawdzie nie używam, bo jak się okazało nie jest potrzebny, ale okapu tak i nie wali mi w kiblu golonką. Jeśli podłączymy okap na jednej rurze blisko łazienki, to będzie problem, który łatwo i tanio można rozwiązać. Po co wymyślać skomplikowane i dogie sterowanie, skoro można się ewentulanie zabezpieczyć jednokierunkowymi przepustnicami, które zbudowane są z jednej okrągłej ruchomej klapki na 2 punktach podczepienia powyżej środka ciężkości - cena koło 15zł. Takim wynalazkiem można też zrobić przekierowanie zasysanego strumienia np. włączony okap to z okapu, okap wyłączony to zasysanie spod sufitu. Wystarczy klapkę odpowiednio wyważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Jako ze czas najwyższy już wybrać rekuperator który będzie sercem wentylacji mechanicznej na sobotę umówiłem się z Panem od tych zabawek. Wcześniej wysłał ofertę która mnie zaciekawiła a w niej reku WindMaker serii RAPTOR <--- no i właśnie strasznie mało info o tym produkcie może ktoś z was spotkał się z urządzeniami tej firmy i może napisać czy warto się nad nim zastanawiać od razu nadmienię ze nie jest to tani Reku (tu link do str. gdzie coś o nim piszą http://www.aspol.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61:hit-nowy-rekuperator&catid=1:latest-news&Itemid=1&lang=pl ) Powierzchnia która będzie wentylowana to ok 600 m3.

Pozdrawiam i czekam na jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wysłał ofertę która mnie zaciekawiła a w niej reku WindMaker serii RAPTOR <--- no i właśnie strasznie mało info o tym produkcie może ktoś z was spotkał się z urządzeniami tej firmy i może napisać czy warto się nad nim zastanawiać od razu nadmienię ze nie jest to tani Reku

 

Dość interesujące, a możesz proszę podać orientacyjną cenę tej centrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...