Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie

Właśnie bardziej chodziło mi o informacje czy warto ten reku brać pisałem wcześniej ze mało info o nim jest dlatego się pytam czy warto go brać. Z informacji uzyskanych od pana z dzailu handlowego WM-RAPTOR 0700ECB z programatorem tygodniowym o wydajności nominalnej 700m3/h.

Pozdrawiam

Edytowane przez makawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ich produkt na targach, wyglądał ładnie - nawet zrobiłem fotki tego wymiennika.

Ale cena... zostawia troszkę do życzenia.

Za Nikol 600m3/h zapłacisz 11000zł, więc czy warto dopłacać 2500zł ??

 

Dostałem również wycenę na reku nikol 450 bo taki zaproponował mi inny instalator i różnica w cenie instalacji z Raptorem to 1000 zł na korzyść mniej wydajnej instalacji z reku nikol. Wiec jak za 1000 zł mam mieć bardziej wydajna instalacje to dopłacę, tylko co jest wart Raptor może ktoś się z nim spotkał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makawel - nie rozumiem w takim razie dlaczego dobierają Ci aż tak wielkie jednostki.

 

Ja mam 185 m2 podłóg i 600 m3 kubatury i Nikol 320 spokojnie daje radę, ba powiem więcej - w zimie jego najniższy bieg (25% wydajności) jest zbyt wysoki co powoduje przesuszenie domu i muszę stosować nawilżacz.

 

Już jakiś czas temu o tym pisałem, że polskie normy przewidują 0,5 wymiany/godz a zachodnie 0,2 - z własnych doświadczeń praktycznych wiem, że te 0,2 spokojnie wystarcza gdy nie robi się GWC (tylko latem przydaje się duża wydajność - do chłodzenia), a z GWC przydaje się 0,5.

 

Moja wentylację projektowała firma z wieloletnim doświadczeniem i mam ok. 0,5 więc nie rozumiem dlaczego u Ciebie chcą dać aż 1,0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zdecydowanie lepsze konstrukche na rynku w tej cenie co raptor, wm to komfort a ten 700 to takie autko kompakcik z podrasowanym silnikiem, wiele ryku, pionowy start i zero komfortu i rollsa z tego nie będzie a cene ma jak rolls, zdecydowanie odradzam ten wynalazek wg mojego rozumienia założeń wm, w tej cenie masz lepsze centrale i o lepszych wydajnościach i nie na rurkach 200 tylko słuszniejszych :) Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w małym skrócie,

1 dużą można ustawić na małą wydajność małej nie podkręcisz ponad miarę,

2 w większych kanałach powietrze wolniej krąży przez co mniejszym szumikiem nas częstuje,

3 wolniejszy bieg powietrza to dłuższe jego przebywanie w wymienniku a więc sprawniejsza wymiana

4 większy wymiennik to też sprawniejsza wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...