Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja nie mam problemu z nadmiarem wilgoci, a raczej z jej niedoborem...

więc wytłumacz mi po co mam wietrzyć na siłę nawet jak nikogo nie ma i pogarszać tylko sytuację z tą wilgotnością.

zaczynamy powoli wpadać w jakieś skrajności z tą wentylacją, pierwsze pakujemy kasę żeby było ekonomiczniej z ogrzewaniem, potem mielimy na siłę powietrze cały rok na okrągło żeby nabić jak najwięcej kosztów ( prąd na wentyle, częściej filtry do wymiany, remont centrali też będzie szybciej)

rozumiem jak najbardziej sens stosowania w okresie grzewczym i w upały jak mamy GWC i coś tam poprawi nam komfort w naszym domu.

ale wszyscy raczej chcemy żeby to było jak najbardziej ekonomicznie, więc jaki jest problem z uchyleniem okien kiedy nie ma upałów a jest poza sezonem grzewczym.

czy świeże powietrze z za okna to już nie jest komfort, kurz nam przeszkadza..., matka natura nas przystosowała do takiego otoczenia...

Wielkość wymiany powietrza zależy przede wszystkim od liczby osób znajdujacych się w domu, to mieszkańcy produkują wilgoć, dlatego konieczne jest jej odprowadzenie. Dla co niektórych, wystarczjący jest okienny przeciąg, z kurzem, muchami, komarami i szczekającymi dupami krowami, dla pozostałych, tych z głowami na karku z prostymi kręgosłupami konieczna jest wentylacja mechaniczna całodobowa całoroczna sterowana jednym przyciskiem (może dwoma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wielkość wymiany powietrza zależy przede wszystkim od liczby osób znajdujacych się w domu, to mieszkańcy produkują wilgoć, dlatego konieczne jest jej odprowadzenie. Dla co niektórych, wystarczjący jest okienny przeciąg, z kurzem, muchami, komarami i szczekającymi dupami krowami, dla pozostałych, tych z głowami na karku z prostymi kręgosłupami konieczna jest wentylacja mechaniczna całodobowa całoroczna sterowana jednym przyciskiem (może dwoma).

 

do mojej wentylacji nie potrzeba przycisków, system sam wie kiedy trzeba wietrzyć, ale co kto lubi...

ciekawe gdzie do tej pory mieszkali ci z prostymi kręgosłupami...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla co niektórych, wystarczjący jest okienny przeciąg, z kurzem, muchami, komarami i szczekającymi dupami krowami, dla pozostałych, tych z głowami na karku z prostymi kręgosłupami konieczna jest wentylacja mechaniczna całodobowa całoroczna sterowana jednym przyciskiem (może dwoma).
Jak już ten dom wybudujesz, to przekonasz się, że lekceważone przez ciebie przeciągi okienne nie są wcale takim złym wynalazkiem.

W wielu wypadkach wentylacja mechaniczna nie jest w stanie ich zastąpić, bo :

Nie wszyscy wiedzą, że przez uchylenie kilku okien mamy kilkanaście wymian powietrza na godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie rozszczelnisz okna to dzieci na pewno nie zauważą a jeszcze na lizaki dla nich zaoszczędzisz...

no a potem wydasz na dentystę..., równowaga musi być:p

Nie chcę już sie wypowiadać o tych co grzeją samym prądem a oszczędzają wyłączjąc wentylację mechaniczną i rozszczelniając okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już sie wypowiadać o tych co grzeją samym prądem a oszczędzają wyłączjąc wentylację mechaniczną i rozszczelniając okna.

 

porozmawiamy jak już skończysz ten swój dom, a kręgosłup ci się wygnie od zap.... na jego utrzymanie:yes:

i nie mówię tego ze złośliwości:D

w zimie to ja nie rozszczelniam okien:yes: bo od tego jest moja WM:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy upałach i gwc nie jestem w stanie zejść poniżej 24-25 stopni w domu. Z gwc przylatuje ok 18 stopni ale temp. jeszcze wzrasta w reku i na kanałach - nie mierzyłem ile wylatuje z anemostatów. Otwarcie dwóch okien i mały przeciąg w nocy dużo skuteczniej wychładza pomieszczenia. Przez ostatnie kilka zimnych dni i ciągle otwartych oknach temp. spadła raptem do 22,8 czyli i tak dosyć długo budynek trzyma ciepło. Może zyskałbym trochę gdybym miała zewnętrzną czerpnię do reku ale tu już chyba nie za wiele będzie do zyskania. Reku chodzi prawie cały czas na 100m3/h. pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozmawiamy jak już skończysz ten swój dom, a kręgosłup ci się wygnie od zap.... na jego utrzymanie:yes:

i nie mówię tego ze złośliwości:D

w zimie to ja nie rozszczelniam okien:yes: bo od tego jest moja WM:D

 

Eee tam, nie przesadzaj, jeżeli chodzi o rachunki to są na poziomie mieszkania w bloku, co innego ogarnąć całość zagrody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy upałach i gwc nie jestem w stanie zejść poniżej 24-25 stopni w domu. Z gwc przylatuje ok 18 stopni ale temp. jeszcze wzrasta w reku i na kanałach - nie mierzyłem ile wylatuje z anemostatów. Otwarcie dwóch okien i mały przeciąg w nocy dużo skuteczniej wychładza pomieszczenia. Przez ostatnie kilka zimnych dni i ciągle otwartych oknach temp. spadła raptem do 22,8 czyli i tak dosyć długo budynek trzyma ciepło. Może zyskałbym trochę gdybym miała zewnętrzną czerpnię do reku ale tu już chyba nie za wiele będzie do zyskania. Reku chodzi prawie cały czas na 100m3/h. pozdr adam

no... przynajmniej jedna osoba przytoczyła jakieś sensowne dane( dzięki) a nie bije pianę jaki to ma super dom.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, nie przesadzaj, jeżeli chodzi o rachunki to są na poziomie mieszkania w bloku, co innego ogarnąć całość zagrody:)

 

bardziej chodziło mi o to że pozakładasz tych super technologii przez super firmy, a potem resztę życia ryjesz na spłatę tego komfortu..., bo raczej niewielu jest co za gotóweczkę domek..., ci tutaj raczej nie zaglądają bo ich rachunki nie interesują;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...