Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bardziej chodziło mi o to że pozakładasz tych super technologii przez super firmy, a potem resztę życia ryjesz na spłatę tego komfortu..., bo raczej niewielu jest co za gotóweczkę domek..., ci tutaj raczej nie zaglądają bo ich rachunki nie interesują;)

 

Buduję systemem gospodarczym bez kredytów, te bierze się super ale gorzej się spłaca. Po co budować dom na kredyt, jesli tak jest to tak naprawdę w ogóle nie powinniśmy ryzykować.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co niektórzy nie wiedzą jakie są koszty mieszkania w bloku. Pierwsze co zrobiłem przed rozpoczęciem budowy to wiercenie studni głębinowej.

 

Studnię też mam, ale do podlewania ogrodu, którego de facto jeszcze nie mam:D Mam tak zażelazioną wodę, ze armaturę musiałbym wymieniać raz na sezon, albo zainstalować jakieś drogie uzdatniacze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnię też mam, ale do podlewania ogrodu, którego de facto jeszcze nie mam:D Mam tak zażelazioną wodę, ze armaturę musiałbym wymieniać raz na sezon, albo zainstalować jakieś drogie uzdatniacze:(

Mam budowę w okolicy gdzie znajdują się, studnie które zasilają całe miasto i woda jest super, praktycznie 20 metrów dolnego pokładu to biały piasek. Wodę po badaniu zakwalifikowali do I klasy czystości. A na ile wywierciłem to nie powiem bo nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orko;

jeżeli mam w domu 25* to wytłumacz mi ciemnemu jak nie doprowadzić do przegrzania skoro budynek mam dobrze zaizolowany, żadnego okna od południa, wszystkie okna pozasłaniane, WM z gwc nawiewa mi 380m3h powietrza o temp . ok. 18.5*, zysków bytowych bardzo mało bo przez cały dzien nikogo nie ma, na noc uchylam okna a niżej nie da się zejść....

piczman kiedyś żartował że pewnie ogrzewania nie wyłączyłem...

 

Żądasz rzeczy niemożliwych wróżką nie jestem. Kto wie może ty masz tam w nocy przedszkole i dlatego nie możesz zejść z temperaturą niżej.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam w domu 25*

Tak sobie myślę, że skoro w chwili obecnej utrzymujesz temperaturę w równowadze, to nie masz szans na niższą temperaturę o ile nie dostarczysz do domu odpowiedniej ilości chłodu tak aby równowaga utrzymywała się przy niższych temperaturach. Dom ma swoją pojemność więc nie jest to proste. Jednorazowe wietrzenie nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że skoro w chwili obecnej utrzymujesz temperaturę w równowadze, to nie masz szans na niższą temperaturę o ile nie dostarczysz do domu odpowiedniej ilości chłodu tak aby równowaga utrzymywała się przy niższych temperaturach. Dom ma swoją pojemność więc nie jest to proste. Jednorazowe wietrzenie nie wystarczy.

 

nie wiem czy zauważyłeś że ja do swojego domu dostarczam znacznie więcej chłodu niż ty.

w chwili obecnej to mam23,6* na zewnątrz jest 15,2* , mam pouchylane okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że trzeba wychłodzić ściany, strop, podłogę, meble .... a nie tylko powietrze.

Np U mnie bywało o 6 rano 20oC a niedługo po zamknięciu okien temperatura podnosiła się do 21-22oC.

Zresztą to mnie specjalnie nie dziwiło badałem bowiem ściany pirometrem i taką temperaturę - 21-22 właśnie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwila trafiam na posty typu mam GWC i nawiewa mi z anemostatów do domu 23-25oC.

 

Albo trafiasz "przypadkiem" ciągle na mój jeden wpis i dociera do Ciebie tylko jego fragment albo podaj nam linki do tych wszystkich postów na które "co chwila trafiasz".

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie żeby wentylację i klimayzację scalić ze sobą, tylko klimatyzacja dostarcza daną temperaturę do domu a rekuperacja powoduje znacznie mniejszą stratę na dostarczaniu powietrza przez klime.

 

Tylko, że używanie GWC kosztuje znikome pieniądze, a za klimę trzeba sporo płacić [za prąd].

 

Może lepiej podłączyć PPC do reku to wtedy będzie podwójna korzyść a koszt instalacji porównywalny z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18oC z anemostatów to całkiem nieźle z tym, że sam pisałeś o 23-25oC wcześniej więc jak to w końcu jest masz te 18oC z anemostatów czy też nie?

 

Czyli nic nie zrozumiałeś z mojego wpisu ... szkoda.

 

Ale ale za chwilę napisałeś to:

"I naprawdę nie ma to aż tak wielkiego znaczenia fakt, że na wylocie z GWC jest 18oC."

czyli jednak coś dotarło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...