Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozsądny standard ,tak bym określił to co chcę.Ma dobrze działać,mieć przyzwoite parametry,dostępny serwis i nie kosztować 20tys,bo wtedy traktuje to jako bzdurę do kwadratu -przy tej kwocie nakładu.

Kanały takie żeby szło wyczyścić za 15 lat ,jak trzeba będzie.Pomijając już spór o to ,uważam ,że na bank będzie tam syf.Więc tak ,żeby dało radę jakoś to wyczyścić

I z grubsza tyle.

Aha- bez GWC.Zbędne bajery nie są potrzebne,ale jakiś hebel zupełny też odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spirówki, do tego tłumiki bo będzie huczało, luna styknie, nie wyjdzie drogo robiąc najprościej na trójnikach i redukcjach, w dyszce się zmieścisz, najwięcej kasy zeżrą kształtki do spirówek i robocizna, ale taka instalacja ze spirówek to trochę hebel :) lepiej działa na skrzynkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bardzo źle zorientowany niedoszły użytkownik GWC z powodu "nie bo nie" :)

 

To w takim razie radzę zbudować kominy, też da się z tym żyć a i problemów sobie mniej przysporzysz .

 

ALBO :

 

Wyobraź sobie czyste powietrze z zewnątrz które ma temp. 0-20 C ZAWSZE i które NIE BIEGNIE pod ziemią !

Wyobraź sobie system wentylacyjny idealnie działający wiele lat !

Wyobraź sobie że Ty to masz w swoim nowym pięknym domu !

 

Dlaczego nie chcesz zbudować dobrze i na lata ?

Ja swój dom budowałem najlepiej jak było to możliwe, teraz cieszę się z tego co zbudowałem każdego dnia zamiast się denerwować że miało być pięknie a nie jest .

Forum jest kilka miesięcy a Ty później będziesz musiał mieszkać w tym co zbudujesz na podstawie między innymi informacji tu zawartych.

 

Poczytaj jeszcze raz, może wiele się jeszcze wyjaśni :

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?61589-GWC-100-sposob%C3%B3w-zmieszczenia-jamnika-pod-szaf%C4%85&p=1241471&viewfull=1#post1241471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165stron nie dam rady przez najbliższy miesiąc.Ale Ty wiesz .....:) Podziel się wiedzą ,ile by to kosztowało i jakie by miało być ,żeby powietrze do domu nie biegło przez rurki zakopane gdziekolwiek i w czymkolwiek.Wystarczy ryzyka,że będą przewody od WM i tamtędy powietrze zamiast wprost z dworu.

Za ile byś to zrobił u mnie i jak by w skrócie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aby to działało dobrze to GWC obowiązkowo, chyba że lubisz się bawić w sterowanie, naprawianie i wieczne sprawdzanie czy wszystko ok .

 

Piczman a dlaczego sam reku ma nie działać dobrze ?

Masz jakieś doświadczenia w tym względzie ?

Nie chodzi mi tu o to że reku plus GWC działa lepiej niż sam reku bo to jest dla mnie jasne.

Napisz tylko co się może stać z reku gdy będzie działał bez GWC ?

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie Piczman 20 koła w sumie wm z reku i ggwc,ale powietrze nie leci przez rurki ,tylko wpada świeże z pola i ogrzewa się na chłodnicy/wymienniku

Nawiasem mówiąc,Ty masz jakąs firmę instalatorską?

P.S Projekt ten http://www.domywstylu.pl/projekty/je...daszem/amulet/

Aha,a gdyby w tej sytuacji odpuścić reku?

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tylko co się może stać z reku gdy będzie działał bez GWC ?

 

To masz w instrukcji .

 

A teraz do wszystkich zainteresowanych :

 

Jeśli uważacie że automatyka przeciwzamrożeniowa to zbawienie dla centrali to się mylicie .

To zło konieczne, to coś dzięki czemu centrale się sprzedają .

Jak by jej nie było to producent dał by gwarancję na produkt pod warunkiem zapewnienia dodatniej temp. nawiewu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie Piczman 20 koła w sumie wm z reku i ggwc,ale powietrze nie leci przez rurki ,tylko wpada świeże z pola i ogrzewa się na chłodnicy/wymienniku

Nawiasem mówiąc,Ty masz jakąs firmę instalatorską?

P.S Projekt ten http://www.domywstylu.pl/projekty/je...daszem/amulet/

Aha,a gdyby w tej sytuacji odpuścić reku?

 

Tak, mam firmę instalatorską i zamierzam się rozwijać w tym kierunku .

 

Popraw link lub podaj nazwę projektu, myślę że się w 15 tys zmieścisz .

Ostatnio dla domu 260m2 i centrali z prądem stałym oraz dużym GGWC wyszło 18 tyś brutto .

 

"a gdyby w tej sytuacji odpuścić reku"

 

To zaoszczędzisz koszt centrali czyli 5-6 tyś zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz w instrukcji .

 

A teraz do wszystkich zainteresowanych :

 

Jeśli uważacie że automatyka przeciwzamrożeniowa to zbawienie dla centrali to się mylicie .

To zło konieczne, to coś dzięki czemu centrale się sprzedają .

Jak by jej nie było to producent dał by gwarancję na produkt pod warunkiem zapewnienia dodatniej temp. nawiewu .

 

Witaj,

chyba mnie nie zrozumiałeś :)

Nie mam GWC. Niestety nie miałem możliwości aby je wykonać choć planowałem GGWC - wzorując się na Twoim wykonaniu zresztą.

Okazało się że kupiłem dom już postawiony, do wykończenia i dorabianie GWC byłoby dla mnie zbyt kłopotliwe.

To jak reku działa przy minusowych temp bez GWC wiem i nie o to pytałem.

Pytałem o konsekwencje takiego działania.

Przypomnę Twój wcześniejszy wpis:

"Jak chcesz aby to działało dobrze to GWC obowiązkowo, chyba że lubisz się bawić w sterowanie, naprawianie i wieczne sprawdzanie czy wszystko ok . "

Co będę musiał naprawiać i wiecznie sprawdzać nie posiadając GWC ?

Reku mam na ogrzewanym poddaszu.

Twoja wypowiedź sugeruje (ja to przynajmniej tak odebrałem) że jeśli ktoś planuje wentylację mechaniczną z rekuperacją to tylko z GWC bo inaczej to nie ma sensu.

Moim zdaniem w obu przypadkach ma sens - tylko bez GWC są pewne ograniczenia i uciążliwości.

Ale nie ma jakiejś tragedii - tak mi się przynajmniej wydaje - choć jako laik mogę się mylić.

Nie traktuj tego wpisu personalnie bo nie taki był mój zamysł. Wiele się dowiedziałem dzięki Twojemu dziennikowi budowy i wpisom tam umieszczonym.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w obu przypadkach ma sens - tylko bez GWC są pewne ograniczenia i uciążliwości.

Ale nie ma jakiejś tragedii - tak mi się przynajmniej wydaje - choć jako laik mogę się mylić.

Nie traktuj tego wpisu personalnie bo nie taki był mój zamysł. Wiele się dowiedziałem dzięki Twojemu dziennikowi budowy i wpisom tam umieszczonym.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

 

Bo o to wlasnie chodzi, aby to dzialalo wydajnie i bez zadnych uciazliwosci. Przyjda mrozy i sie bedziesz zastawial, czy reku akurat "stoi", czy za chwile nie stanie, przyjda goscie, odpalisz ma kaxa w mrozy i na bank bedzie mial przestoje/wlaczal grzalke (zalezy czym sobie radzi). Majac GWC takich problemow nie ma, i reku pracuje w przyjazniejszych warunkch co na pewno przeklada sie na jego zywotnosc.

 

Poza tym uzyskanie wyzszych/nizszych (zalezy od poru roku) temperatur na wlocie powoduje te zmiejszego kosztow ogrzewania zima/zwiekszenie komfortu latem przy upalach. Tego drugiego sie nie da wycenic, ale to jest przeskok z upierdliwosci systemu to nieocenionego komfortu uzytkownia:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...