Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O właśnie, o tego rodzaju przepustnicy myślałem.

Tylko zastanawia mnie w praktyce sens stosowania jej w sytuacji, gdy kominek ma "swoją własną osobistą" przepustnicę. Jedyny jaki widzę, to dokładne odcięcie się od świata zewnętrznego w czasie gdy nie palimy w kominku. Tylko czy takie rozwiązanie w istotnym stopniu wpłynie to na ucieczkę ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokumentacji Legalettu odnośnie wymiany powietrza:

 

"Therefore, the required amount of outside air introduced in to a home can

vary considerably. All recommendations from government agencies are averages and based on good practice and call for

design capacity of about 1 air change every 3 hours or for a 2,000 sq.ft. home about 90 CFM of fresh air make up."

 

U mnie obecnie ustawiona na 20%.

Po rozpaleniu kominka ustawiam na 80-100%.

 

Mam też sterowanie automatyczne względem wilgotności. Zimą działa dobrze. W innym okresie niestety nie. System nie uwzględnia wilgotności na zewnątrz domu. Im wilgotniej wewnątrz tym większa wymiana. A skoro na zewnątrz też jest duża wilgotność to w domu też będzie nie mniejsza no i kręci się tak cały czas.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sa koszty zalozenia rekuperacji w domku z poodaszem uzytkowym, wydaje mi sie ze jak jest "strych" to nie ma wiekszych problemow z zamontowaniem rekuperacji, ale chyba zalozenie takiej wentylacji staje sie klopotliwe jak tego strychu nie ma ..jak w takiej sytuacji zmieniaja sie koszty zalozenia ..(rozumiem ze kazdy przypadek jest inny, ale czy ta roznica jest znacza)

 

dom

 

http://www.projektdlaciebie.pl/domy/109/Bajkowy/rzuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a to dodatkowe koszty - cos czuje ze pewnie z 10 tys, by mnie wyszla instalacja pomimo jakiegos tanszego rekperatora ;/ - takze chyba to traci sens

 

Ciężko będzie się zmieścić w 10 tys nawet jak sobie sam zrobisz :(

Jeśli zlecisz to 15 tyś jak w mordę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciężko będzie się zmieścić w 10 tys nawet jak sobie sam zrobisz :(

Jeśli zlecisz to 15 tyś jak w mordę .

No nie przesadzaj...Optimal 400 z auto bypasem to koszt 4,5tys.zł,temofleksy na cały dom to ok.1,5tys.zł,anemostaty 0,3tys.zł,swoja robocizna 0zł i mamy koszt max.7tys.zł.

Ale w jednym masz rację,firma weźmie za to 15tys.zł.

Jeśli dla kogoś 7-8tys.zł to nie warte zaoszczędzenia grosze to weźmie firmę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj...Optimal 400 z auto bypasem to koszt 4,5tys.zł,temofleksy na cały dom to ok.1,5tys.zł,anemostaty 0,3tys.zł,swoja robocizna 0zł i mamy koszt max.7tys.zł.

Ale w jednym masz rację,firma weźmie za to 15tys.zł.

Jeśli dla kogoś 7-8tys.zł to nie warte zaoszczędzenia grosze to weźmie firmę ;)

Do tego dochodzi, a czego nie liczysz, czas i - przede wszystkim - wiedza.

Można się spierać, czy te dwa czynniki są warte 7 tysięcy? Dla jednego tak, dla innego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Do tego dochodzi, a czego nie liczysz, czas i - przede wszystkim - wiedza.

Można się spierać, czy te dwa czynniki są warte 7 tysięcy? Dla jednego tak, dla innego nie.

No cóż,jeśli ktoś zarabia 7tys.zł w weekend lub dwa i nie ma kolegi do pomocy to się zgodzę :)

Wiedza jest tutaj,wystarczy chęć jej przyswojenia.

Napisałem wyraźnie,jeśli dla kogoś 7tys.zł to grosze nie warte oszczędzenia to bierze firme ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...