Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytam, ponieważ przy fi 160 i wydatku 500m3 zrobiłbyś wichure.

Jak wiesz, w systemach wentylacji nie powinno się przekraczać pewnych prędkości strugi, a tutaj przekroczyłoby dość znacznie...

Dla fi 160 i górnej granicy prędkości masz wydatek ok. 360 m3/h - a gdzie jeszcze 140m3 ?

 

Drogi kerado28 mądrze piszesz ale tu chyba nie chodzi o mądrość tylko o taniość :)

Czym Taniej tym lepiej :)

Nie liczy się komfort i jakość wykonania tylko to aby zrobić reku za 4tyś :)

Więc za moment powiedzą że lepiej głośniej i z większymi oporami na instalacji ale za to taniej i miejmy nadzieję że flexy wszystko wyciszą :) : ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, ponieważ przy fi 160 i wydatku 500m3 zrobiłbyś wichure.

Jak wiesz, w systemach wentylacji nie powinno się przekraczać pewnych prędkości strugi, a tutaj przekroczyłoby dość znacznie...

Dla fi 160 i górnej granicy prędkości masz wydatek ok. 360 m3/h - a gdzie jeszcze 140m3 ?

 

miało być "poza" a napisałem prawie :oops:

mój błąd:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kerado28 mądrze piszesz ale tu chyba nie chodzi o mądrość tylko o taniość :)

Czym Taniej tym lepiej :)

Nie liczy się komfort i jakość wykonania tylko to aby zrobić reku za 4tyś :)

Więc za moment powiedzą że lepiej głośniej i z większymi oporami na instalacji ale za to taniej i miejmy nadzieję że flexy wszystko wyciszą :) : ) :)

 

jak często używasz centrali na limicie w nocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być "poza" a napisałem prawie :oops:

mój błąd:bash:

 

To będzie drogo :)

I co wtedy będzie :)

Przecież dacie się naciągnąć :)

Kurde po co wam pisać przecież macie co najmniej 200 instalacji za sobą i jeździcie do ludzi którzy zrobili jak najtaniej a teraz mają wyłączoną instalację bo albo jest za głośno albo ogólnie do bani.

Przecież można kupić reku np dospela lub brinka do tego zrobić instalację na sztywnych rurach i zmieścisz się w 12k a instalacja będzie dobrze zrobiona.

Po jakiego grzyba pisać że flex itp super sprawa.

To tak jak samochód można kupić Tate a można kupić VW tak samo w rekuperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki 121, instalujesz też w Holandii? Mam robotę dla ciebie. Szef mojego kolegi wybudował sobie chatkę za 1 500 000 euro i mu spindolili Holendrzy wentylację mechaniczną. Ma ponoć kilka centrali i jak idzie spać to wszystkie wyłącza bo tak to wszystko hałasuje. Zaręczam ci, że jak mu to naprawisz, hojnie się odwdzięczy. Stać go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przecież można kupić reku np dospela lub brinka do tego zrobić instalację na sztywnych rurach i zmieścisz się w 12k a instalacja będzie dobrze zrobiona.

Po jakiego grzyba pisać że flex itp super sprawa.

.

Fanzolisz synek.

To tak po śląsku ;)

Godej,że chcesz jakąś owieczkę do strzyżenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimą i latem chodzi na około 25% wydajności ( mam sterownik honeywella bardziej rozbudowany niż dospelowski. )

latem mam temperaturową nastawę i od 6 do 9 przepuszczam maksymalną wydajność jak chcę schłodzić dom.

a ty jedziesz na pełnej wydajności w nocy ???

widzisz ...

masz podobną wydumkę jak ja...

teraz to ok.100m3

w lecie jak w domu i na zewnątrz przekroczone nastawy to 380m3 (taka sytuacja tylko w dzień )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz ...

masz podobną wydumkę jak ja...

teraz to ok.100m3

w lecie jak w domu i na zewnątrz przekroczone nastawy to 380m3 (taka sytuacja tylko w dzień )

 

I zadowolony jesteś ??

Mnie wszystko wyszło 10k ale zrobiłem to tak jak chciałem.

Troszkę przesadziłem z kratkami ale żonie się spodobały takie fiku miku z systemair-a i wyszło jak wyszło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...