Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szukaj na aledrogo, np: http://allegro.pl/wloknina-filtracyjna-filtr-filtry-mata-i2045549863.html

Tniesz nożyczkami jak chcesz, przykładowe ceny:

EU3/G3 – rozmiar: szerokość 1,60 x 1 metr bieżący – cena 7,90 zł/mb (poliester)

EU3/G3 – rozmiar: szerokość 0,72 x 1 metr bieżący – cena 3,57 zł/mb (poliester)

EU4/G4 – rozmiar: szerokość 0,72 x 1 metr bieżący – cena 3,84 zł/mb (poliester)

EU4/G4 – rozmiar: szerokość 1,60 x 1 metr bieżący – cena 8,52 zł/mb (poliester)

 

Kiedyś kupiłem u tego allegrowicza i się na tym przewiozłem.

 

Przysłana włóknina nie miała podanej grubości [zamiast 6+2 mm miała 3-4 mm, a cieńszej nie mogłem zamontować i leży do dzisiaj - kot na niej śpi :o].

 

Sprzedający uparcie twierdził, że to nie ma znaczenia i wszystko się zgadza oraz, że mam mierzyć przepuszczalność a nie grubość - nie obchodziło go, że cieńszej nie założę [to tak jakbym komuś sprzedał węgiel o deklarowanej kaloryczności, ale zamiast ekogroszek przysłał miał i twierdził, że to nie istotne].

 

Zwróćcie więc uwagę na grubość zamawianej włókniny, żeby dało się ją założyć i jeśli u niego kupujecie żądajcie najpierw potwierdzenia, że ta sprzedawana ma parametry jak w opisie.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskoczyłem tutaj znienacka i mam pytanie o umiejscowienie kanałów i ich długości. Zaznaczam, że jestem laikiem ale wydaje mi się, ze w projekcie (taki zamierzam zamówić) określona jest długość kanałów? Chodzi mi o to czy można dowolnie poprowadzić kanał z puntu a do b (np po prostej) czy musi iść wytyczoną droga. na mój chłopski rozum to musi sobie iść konkretną drogą i ważna jest długość bo od niej zależy tłumienie kanału. Ale co w przypadku kiedy np mamy dwa pomieszczenia o tym samym zapotrzebowaniu, jedno zaraz przy reku a drugie daleko? Prawdopodobnie w tym pierwszym i tak trzeba będzie zastosować przepustnicę ograniczającą przepływ więc długość tego drugiego kanału nie będzie miała żadnego znaczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w przypadku kiedy np mamy dwa pomieszczenia o tym samym zapotrzebowaniu, jedno zaraz przy reku a drugie daleko? Prawdopodobnie w tym pierwszym i tak trzeba będzie zastosować przepustnicę ograniczającą przepływ więc długość tego drugiego kanału nie będzie miała żadnego znaczenia?

 

Jeśli to jest nawiew to nie ma problemu .

Jeśli wywiew to trzeba kombinować, albo lecisz dalej i rozszczepiasz w odpowiednim miejscu albo przepustnica i dławienie przepływu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale reku jest w trybie przeciwzamrożeniowym u Ciebie? Nawiew jest mniejszy niż wywiew (w m3/h)? Masz możliwość odczytu?

 

Nie mam pojęcia. Mam ustawione małe nadciśnienie. Jak sobie reku radzi z mrozem to nawet nie wiem, nie chce mi się włazić na strych nad garażem. Może po południu tam wlezę. Ale skoro mam takie temperatury na anemostatach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 90m3/h. Ochrona przeciwzamrozeniowa wył.

Przed GWC -14st, za GWC +3st, za reku +18,2st.

Z najgorszego anemostatu +15,8st. W domu ponad 21st.

Dane z wczoraj z dnia.

Dzisiaj rano było -21st. Nie wiem jak temperatury aktualnie. Sprawdzę jutro rano jak będzie podobnie.

 

Kolejny dowód, że GWC i rekuperator, to tylko kilka stopni więcej. Jakieś 30-50zł rocznie oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...