Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bedę zamawiać drzwi wewnętrzne niedługo...dawać wszędzie podcięcia wentylacyjne? - większość drzwi i tak będzie prawie cały czas otwarta....

 

Ja zrobiłem podcięcia i drugi raz też bym zrobił. Powody:

1. W toaletach i tym bardziej łazience, jak zamkniesz drzwi to będzie wiało po nogach, a jak np. ktoś się będzie kąpał i ktoś zacznie np. smażyć i włączy wentylację na maksa, to będzie krzyczał z łazienki że na 5 minut maks na pierwszy bieg bo wieje. Jak będziesz miał drzwi nisko zawieszone to nawet jest szansa że w nocy coś usłyszysz... Jak jedne zamkniesz to nie, ale jak kilka, to kto wie ;)

2. Nie będziesz nikomu mówił żeby drzwi nie zamykał bo masz wentylację... i nie będziesz się zastanawiał czy ktoś przypadkiem nie zamknął drzwi.

3. Wentylacja pracuje na małej różnicy ciśnień, więc jak zamkniesz jedne drzwi to będzie działał mocno omijając to pomieszczenie.

4. Podcięcia to duża powierzchnia przepływu, a co za tym idzie wolniejszy ruch powietrza. Fajnie jak wentylacja tak działa że nie odczuwasz nigdzie w domu przeciągu i przewiewu.

5. Brak zakłóceń w pracy wentylacji. Jak np. zamkniesz niektóre drzwi, może się okazać że zapachy z kuchni lecą do dalszych pomieszczeń i takie tam...

 

Fakt że nie zwykle nie dodaje to uroku, ale cóż :(

Ja miałem dwojga drzwi praktycznie nie zamykać ale mój kochany dwulatek chodzi i wszystkie drzwi, szafki szuflady itp zamyka po wszystkich. I co mogę zrobić? Nie będę wpajać dziecku, że ma zostawiać pootwierane. Polecam to przemyśleć.

 

Im mniej rzeczy w domu bezobsługowych (i tych o których trzeba myśleć i pamiętać) tym mniej spokojne mieszkanie ;)

 

pozdrawiam. Wszystkiego Dobrego z okazji Świąt Wielkanocnych, drodzy forumowicze! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam takie podcięcie http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2w0EiaLcKp6VVkVgYI51MtdUry-86SJRjgoY2zeoIxTu9daGC-Q

 

Chciałem aby podcięli na całości ale odmówili a wolałem nie ryzykować i ciąć samemu .

Niezbyt ładnie wygląda ale w sumie to mam to gdzieś, przynajmniej nie muszę się stresować ruchem powietrza w domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - mi też się podoba...

 

Podobne są u Mirka z Białegostoku i są super. Chyba nawet wrzucał fotki lub linki do swoich zdjęć...

 

Koledzy mówią o dodatkowym skróceniu rzędu 1-1,5 cm, a ja bym powiedział że to może kiepsko wyglądać jak nogawki w spodniach powyżej kostek.

Jeżeli coś jest zrobione specjalnie i od razu widać że w jakimś celu to jest ok, a jak tak na oko ktoś testuje, to często wygląda źle.

 

Poza tym są pewne normy i przepisy i są z jakiegoś powodu. Po co robić wszystko jak złota rączka i wynajdować rzeczy już dawno wynalezione?

 

PS. Przy prześwicie 1,5cm (drzwi 70cm) uzyskasz przy prawidłowej pracy wentylacji około 1,4m/s. To już będzie odczuwalne. Nawet paprochy będzie pod drzwi wciągać :D Ja bym takiego komfortu nie chciał, chyba że powiedzą wszystkim że biorą prysznic i na razie wentylacja ma chodzić max na jedynce... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

widzę że przycichło i się tematy chwilowo skończyły.

 

Powiem Wam że jestem zaje... (bardzo ;) ) zadowolony z wentylacji mechanicznej. Pomijając marki urządzeń itp. itd.- jest to rewelacja nie do opisania.

Nie wiedziałem że to będzie aż tak komfortowe.

 

1. Brak uczucia duszności, zużytego powietrza, przykrych zapachów w niektórych pomieszczeniach, potrzeby wywietrzenia.

2. Wychodzę z domu i jak wracam - 100% świeże powietrze jak by ktoś przed chwilą wietrzył, a przecież jak wychodzę to bym nie zostawił otwartych okien.

3. O 95% mniej kurzu - żona jest zaskoczona że tak mało. Czasem prawie nie ma co sprzątać - niesamowite.

4. Zero robali. Nie słyszę szczekających psów sąsiadów, samochodów, samolotów, niczego - bajer!

5. Koniec przeciągów, przeziębień, zastanawianie czy już się wywietrzyło, pamiętania żeby za chwilę zamknąć okno u dzieci itp...

6. Oszczędności w ogrzewaniu!

 

Rewelacyjna wygoda nie do opisania. Oszczędzam jak poznaniak, a powietrze ciągle jak przy otwartych oknach.

Skoro mam takie odczucia tylko po zimie, to ciekawe jak będzie latem, skoro mam GWC... Zawsze latem w miarę cały dzień miałem zamknięte okna (w miarę możliwości), a potem wieczorem i całą noc otwarte okna z moskitierami i kombinowałem jak by tu wymusić ruch powietrza bo chłodno na dworze, a gorąco w domu... Każdy to zapewne zna. Poczekamy, zobaczymy. Fakt faktem już jestem zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...