Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dość delikatnie to ująłeś :)

 

:)

Plusy

+dość rozsądna cena

+mały pobór prądu

+++płynna regulacja mocy

+dość łatwy dostęp do filtrów

+tanie filtry

 

Minusy

-brak automatycznego bypassa

-przeciętnie głośna

-przymarza poniżej -15 (i tutaj się można rozwodzić nad zasadnością budowy GWC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Plusy

+dość rozsądna cena

+mały pobór prądu

+++płynna regulacja mocy

+dość łatwy dostęp do filtrów

+tanie filtry

 

Minusy

-brak automatycznego bypassa

-przeciętnie głośna

-przymarza poniżej -15 (i tutaj się można rozwodzić nad zasadnością budowy GWC)

 

 

To dotyczy tej wersji która ma ciśnienie 550Pa i max pobór pradu 120W czy starszej z mniejszym ciśnieniem i większym poborem mocy ?

Centrala będzie w kotłowni , gdzie jest piec na paliwo stałe. W zimę jest tam zawsze ciepło.

Sądze że po prostu dolot powietrza do centrali zrobię z niezaizlowanej rury spiro , poprowadzę ją w kotłowni. Sądze że jak będzie szła sobie rura (3-5m) przez ciepłą kotłownię (sądze że powyżej 25 stopni w zimę) to powinno to załatwić problem zamarzania , bo rura będzie podgrzewana ...

 

Skłaniam się ku tej Daytonie. Zapewne jest lepsza i wydajniejsza od Luny i mam nadzieję że będzie cichsza ...

 

W weekend muszę policzyć ile metrów rur będzie mi potrzebne i zapewne zamówię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie, aczkolwiek stanowczo ostrzegam przed współpracą z Panem PAWŁEM GALĄ - który reprezentował już wiele firm (Bogu Ducha winnych). Kradnie zaliczki i kręci i chachmęci. Nas chciał oskubać na jedyne 2400....Jest instalatorem m.in. wentylacji mechanicznych i odkurzaczy centralnych. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że po prostu dolot powietrza do centrali zrobię z niezaizlowanej rury spiro , poprowadzę ją w kotłowni.

 

Oj będzie się "pocić" albo nawet obrastać lodem - fajnie, ze w kotłowni ciepło, ale moim zdaniem powietrza zasysanego z zewnątrz i tak się w ten sposób jakoś super nie ogrzeje.

 

Co do central w cenie ok 2.5 tys PLN ..... myślę, ze warto dołożyć i kupić od razu coś porządnego.

Zrobić od razu dobrze, a nie kombinować później i nigdy nie być tak naprawdę zadowolonym.

DAYTONA 350 DC kosztuje w cenniku 6 752,70 zł z VAT więc nie trzeba dokładać dużo, aby mieć naprawdę super centralę

i nie zastanawiać się nad "rachunkiem plusów i minusów"

OPTIMAL 400 BY-PASS tez nie jest jakoś rewelacyjnie tania 5400,00 zł z VAT w cenniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna ma fajną cenę i to na plus.

Ale na minus trzeba uwzględnić:

- obudowa składa się z dwóch połówek i szpary nawet 5mm którą trzeba użyć silikon - niestety przy próbie otwarcia obudowy możemy ją uszkodzić;

.........

 

kilka dni temu montował jasiek w mojej centrali siłownik do by-passu

zastanawiam się czy reklamować w Jangazie moja centrale - a w szczegolnosci by-pass czy dać sobie spokój i co sie da uszczelic silikonem

głownie chodzi oto że 3 łopatki są zle poskładane i niedomykaja się szczelnie - nie dociskaja sie uszczelki bo nie z tej strony domyka sie jedna lopatka do 2

z bokow łopatek sa takie szczeliny ze .... a sam bypass uszczelniony silikonem ... o jakiej wiec szczelnosci i wydajności mówimy ??

 

nie wiedzialbym o tym gdyby nie wlasnoreczne montowanie silownika do bypassu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głownie chodzi oto że 3 łopatki są zle poskładane i niedomykaja się szczelnie - nie dociskaja sie uszczelki bo nie z tej strony domyka sie jedna lopatka do 2

z bokow łopatek sa takie szczeliny ze .... a sam bypass uszczelniony silikonem ... o jakiej wiec szczelnosci i wydajności mówimy ??

 

nie wiedzialbym o tym gdyby nie wlasnoreczne montowanie silownika do bypassu

 

ten typ chyba tak ma ...

ale możesz szepnąć słówko...

 

w "home made" coś takiego by nie miało miejsca...

zostało by po prostu lepiej zbudowane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie o reklame chodzi - sadze ze zwykly wypadek przy pracy - ale niezbyt mily dla mnie

 

sam widzisz ze wybór centrali to troche loteria - nie ma warygodnych danych i porównań

kazdy sprzedaje 1-2 firmy - nikt w ofercie nie ma wszytskiego - nie jestes wstanie sam ocenik ktory lepszy od 2

 

karty producentow to tylko deklaracje i pobozne zyczenia

a kazda sztuka jest indywidualnym przypadkiem

 

ja zawsze mowie

nawet Mercedes za bankę potrafi sie popsuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie był zabezpieczony przy pracach KG , albo ekipa go uszkodziła albo zaszkodził mu pył/kurz etc - coś za 3 zł - to nie usterka ...

z tym by-passem - faktycznie lipa ... zobaczymy co powiedzą w JG

 

nie mowie ze kupiłem mercedesa - bo nie kupiłem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...