Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

R-K - jeśli bajpas się nie domyka, czy są inne problemy, to reklamuj - Janek to mała firma, i po kilku sygnałach zmodyfikują konstrukcję. A jak nikt się nie będzie odzywał - to skąd producent ma wiedzieć, że trzeba coś poprawić?

 

A co się stało Miki, że nie współpracujesz z Dospelem? Ja też nie sprzedaję Berlufa - zraziłem się.

Edytowane przez Indiana_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Według swoich wyliczeń stwierdzam,że GWC glikolowy ma się nijak do oszczędności a jest tylko naciąganiem :)

Ale może moje wyliczenia są z kosmosu ?

Czekam na wylicznia opłacalności wg instalatora GWC glikolowego ;)

 

P.S.

Czyżby niedomówienie,niedoliczenie i naciąganie zaczynało się od guru forumowego adama_mk ??

na razie nie prorokuj...

u Konrada jest opomiarowana centrala więc będzie czarno na białym (a raczej pomarańczowo na czarnym...:D ) jakie daje temperatury i jakie są różnice przy włączonym i wyłączonym...

będzie łatwo policzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć coś porządnego :(

Powyżej 5k jest dużo latwiej.

Poniżej jest niewiele. Ja sam mam najtaniej 250m3/h za jakies. 4100. Ale poniżej to cieżko.

 

Możesz zdradzić co używasz?

Miki te brookventy dobrze się sprzedają?

 

I co byście polecili powyżej tych 5k (brink medium, ww daytona ... co jeszcze?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do central w cenie ok 2.5 tys PLN ..... myślę, ze warto dołożyć i kupić od razu coś porządnego.

Zrobić od razu dobrze, a nie kombinować później i nigdy nie być tak naprawdę zadowolonym.

DAYTONA 350 DC kosztuje w cenniku 6 752,70 zł z VAT więc nie trzeba dokładać dużo, aby mieć naprawdę super centralę

i nie zastanawiać się nad "rachunkiem plusów i minusów"

OPTIMAL 400 BY-PASS tez nie jest jakoś rewelacyjnie tania 5400,00 zł z VAT w cenniku

 

To powiedz mi czym różni się droga centrala od taniej i czy różnica w cenie jest warta aż tak dużej dopłaty ?

 

Napewno droższe centrale są lepsze , tylko pytanie czy płacenie kilka razy więcej niż najtańsza centrala aby uzyskać trochę mniejszy pobór pradu i trochę cichszą pracę jest warte aż tak dużego dołożenia pieniędzy ...

Według mnie nie ...

 

Mój "target" cenowy to rekuperator w cenie Luny ale max do 2000zł. Centralę Daytony zaproponował mi jedna pewna osoba za naprawdę dobre pieniądze (tak sądzę) w cenie wyższej niż moje max , ale za to w tej cenie mam dostać rury , centralę rozdzielczą i itd , anemostaty , czyli wszystko co potrzeba do złożenia tego ...

Zamontować , sam to zamontuję , bo sądzę że dam sobie radę ...

 

U mnie centrala zapewne będzie działała jesień-zima , może trochę wiosna. W lato wolę mieć pootwierane okna i słychać ćwierkanie ptaków i itd ...

Mieszkam na wsi gdzie jest cichutko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze nie chciałem sie dogadywać z Jankiem....

Wole inne ;)

 

a ja nadal wole mojego janka ... ciagle go lubie ....

bledy sie zadarzaja

jutro mam uzgodnic szczegoly z jangazem

najprawdopodobniej ktos przyjedzi i namiejscu naprawi / wymieni

 

nie ma to jak porzadny serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-K - jeśli bajpas się nie domyka, czy są inne problemy, to reklamuj - Janek to mała firma, i po kilku sygnałach zmodyfikują konstrukcję. A jak nikt się nie będzie odzywał - to skąd producent ma wiedzieć, że trzeba coś poprawić?

 

A co się stało Miki, że nie współpracujesz z Dospelem? Ja też nie sprzedaję Berlufa - zraziłem się.

 

Nie trawię ludzi którzy mówią że to niemieckie potencjalnym klientom a potem się okazuje że z niemieckiego to ma tylko umlałta :)

Zbyt dużo rzeczy aby pisać na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić co używasz?

Miki te brookventy dobrze się sprzedają?

 

I co byście polecili powyżej tych 5k (brink medium, ww daytona ... co jeszcze?:)

 

W tym roku od pójścia na swoje na montaż BROOK-a podpisałem coś koło 40sztuk..

Odpaliłem troszkę ponad 10szt.

powyżej 5k. to myślę że godnym zainteresowania w tej kwocie może być ME, BRINK, BROOK-a no i z polskich mistral ( same miłe spotkania z tym polskim produktem ) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi czym różni się droga centrala od taniej i czy różnica w cenie jest warta aż tak dużej dopłaty ?

 

temat rzeka .....

Najważniejsze jest, ze zdecydowałeś się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Instalację można zrealizować na 100 sposobów wybierając najróżniejsze komponenty

i w każdym przypadku [ no może poza jakim katastrofalnym błędem technicznym]

taka wentylacja będzie lepsza od grawitacyjnej.

 

Rozumiem, że niska cena przyciąga uwagę .... bo po co przepłacać.

Z tym, że wybierając najtańszy możliwy produkt np. Luna trzeba mieć świadomość ograniczeń jakie niesie ze sobą taki wybór.

 

Jak piszesz te droższe są: trochę cichsze, trochę ........

 

Podsumowując:

Trzymam kciuki za powodzenie całej akcji. Zmontujesz fajną instalację a centralę ....... zawsze można za jakiś czas wymienić na lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem odpływ skroplin jak się patrzy zrobiłem jak kazał Miki anemostacik i dziurkę obok niego

http://images39.fotosik.pl/1535/ed518f3027ac4bb9med.jpg

http://images46.fotosik.pl/1546/26cd15585a5322dfmed.jpg

http://images46.fotosik.pl/1546/afc37f81cf2ffb7amed.jpg

http://images37.fotosik.pl/1551/94472d7df4c64634med.jpg

ale zapomniałem zapodac kabla pomiedzy centralą a sterownikiem

sa opcje na zdalne sterowanie ewentualnie jaki kabel zapodac ile zył?

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu montował jasiek w mojej centrali siłownik do by-passu

zastanawiam się czy reklamować w Jangazie moja centrale - a w szczegolnosci by-pass czy dać sobie spokój i co sie da uszczelic silikonem

głownie chodzi oto że 3 łopatki są zle poskładane i niedomykaja się szczelnie - nie dociskaja sie uszczelki bo nie z tej strony domyka sie jedna lopatka do 2

z bokow łopatek sa takie szczeliny ze .... a sam bypass uszczelniony silikonem ... o jakiej wiec szczelnosci i wydajności mówimy ??

 

nie wiedzialbym o tym gdyby nie wlasnoreczne montowanie silownika do bypassu

 

a przecież ta centrala miała być taka zajeb....

by-pass to jakaś partyzantka...

potencjometr padł zanim zdążyłeś zamieszkać...

miejmy nadzieję że na tym sie skończy

 

Ale jeżeli coś jest w reku nie tak to jak producent może to wypuścić na rynek.....

 

no więc producent twierdzi że każda sztuka jest sprawdzana/ testowana przed wysłaniem do klienta

 

tylko skoro tak jest - to jakim cudem żaluzje w bypassie zamykały się źle??

przyjmijmy wariant - przetestowane - wysyłamy do klienta - u klienta działa źle --> produkt ma wadę konstrukcyjną niewychwyconą w K.J.

wariant 2 - przetestowane - wysyłamy do klienta - klient twierdzi że coś jest nie tak ---> nie zna się - wszystko jest ok, lub niby się zna/nie zna --> ale i tak wszystko jest OK

 

R-K - jeśli bajpas się nie domyka, czy są inne problemy, to reklamuj - Janek to mała firma, i po kilku sygnałach zmodyfikują konstrukcję. A jak nikt się nie będzie odzywał - to skąd producent ma wiedzieć, że trzeba coś poprawić?

 

głownie za Twoja namową postanowiłem dziś rano poinformować Jan-Gaz o problemie właśnie po to by wiedzieli że coś jest nie tak ....

 

a ja nadal wole mojego janka ... ciagle go lubie ....

bledy sie zadarzaja

jutro mam uzgodnic szczegoly z jangazem

najprawdopodobniej ktos przyjedzi i namiejscu naprawi / wymieni

 

nie ma to jak porządny serwis

 

reakcja była niemal natychmiastowa - telefon zwrotny po 20 min - przyjedziemy dziś po 20

przyjechali - rzucili okiem - niby wszystko OK - rozkręcili - sprawdzili - bypass działa poprawnie , żaluzje zamykają się poprawnie

 

normalnie jestem jakiś nie teges i sobie wymyśliłem - kazałem im przyjeżdżać i oglądać poprawny i dobrze działający bypass

 

podsumowanie reklamacji wyglądało tak

ja - "nie wiem o co chodzi , sprawdzacie w fabryce jest dobry , wysyłacie do klienta jest niedobry, przyjeżdżacie na reklamacje - znów dobry ... samo się popsuło - samo się naprawiło

Pan Łukasz - "5 lat pracuję w serwisie i jeszcze nie widziałem by coś się samo naprawiło, za to samo się czasami psuje"

ja - "to nie wiem jak to wytłumaczyć ....?!??!????"

P.Ł. - "ja wiem! - nieuzasadniona reklamacja ... " - ustalono koszt "na paliwo"

 

konkluzja jest taka

centrale dalej lubię , nie twierdze że to mercedes, na taką mnie stać - taką kupiłem , mam nadzieje że będzie mi służyła dobrze

natomiast argument bliskości serwisu padł dziś w gruzach ... a stwierdzenie "nie ma to jak porządny serwis" ....

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zauważyłem że jest aukcja na forum muratora i chyba niezły rekuperator do wylicytowania i do tego na szczytny cel ...

Centrala OPTIMAL 600

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203874-Tu-licytujemy

 

PS.

Cena katalogowa ponad 9000zł a wystawiona za 2500zł ...

Ale może komuś się przyda ...

Jak dla mnie super okazja , szkoda że dla mnie za duża

 

Ja niestety szukam dalej ale nic nie mogę sensownego w niskiej cenie znaleźć :(

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Daytona DC350 mi "uciekła" :( i mam inną propozycją ..

Nie wiem czy gorszą czy lepszą ...

 

A co sądzicie o rekuperatorach Frapol ? Dokładnie o modelu Onyx 250 Sky ?

 

Dobre to to ?

 

Mogę dostać model 250m3/h za sądzę bardzo dobrą cenę , ale nie chce wtopić ...

 

Co to za marka , warto ? Co sądzicie ?

Jak przedstawia się ten rekuperator na tle konkurencji ?

 

Dzieki !

 

Aha i jeszcze jedno bo czym więcej czytam tym mniej wiem i mam większy mętlik w głowie ...

 

Wyczytałem i dowiedziałem się że są dwie "szkoły" wentylowania pomieszczeń ...

 

Jedna zakłada że wentyluje się całą kubaturę pomieszczeń , przez co rekuperatory muszą być naprawde mocne , druga strony że poziom wentylacji nie jest zależny od kubatury ale od ilości osób i typu pomieszczenia ...

Są pewne PN które podają jaka ma być minimalna wymiana powietrza (zapewne pisane dla wentylacji grawitacyjnej). Nie pamiętam już ile ale chyba 30m3/h w przypadku kuchni , chyba 50m3/h łazienka , pokoje dziennie nie wiem ...

Jeśli byśmy zastosowali te normy i pododawali wychodzi znacznie mniej niż w pierwszym przypadku ...

 

Szczerze mówiąc mam już mętlik , bo według pierwszej szkoły muszę mieć rekuperator o wydajności z 2.6x100m2 czyli min, 260m3 a według drugiej szkoły zapewne starczyłby połowę słabszy i zapewne tańszy ...

 

Następny dylemat ...

Rozmawiałem z hydraulikiem który na moim osiedlu zajmuje się instalacjami i tez zajmuje się rekuperatorami (zapewne jak każdy hydraulik ;)

On powiedział mi aby rury dawać jak największe bo w razie potrzeby będzie można szybko przewentylować oraz będzie duża przepustowość , później dawać trójniki i powoli średnię rury zmiejszać.

Pytałem się czy będzie to słychać , bo jestem wyczulony na hałas i powiedział że tak bo musi i musi być słychać abym wiedział że działa ...

 

Inni fachowcy z którymi rozmawiałem zupełnie inaczej , aby rury dać takie aby prędkośc wynosiła w nich 2-5m/s bo wtedy będzie bezgłosne (czyli jednak można ???) i przy moim domu i 5 anemostatach starczy rura max !!!! 80mm ...

I aby dać sobie spokój z trójnikami tylko stosować specjalne skrzynki rozdzielające ...

 

Szok !

 

Człowiek czyta i zamiast więcej wiedzieć coraz mniej wie i zaczynają siwieć mi już włosy ...

 

Kto ma rację , bo szczerze mówiąc

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o rekuperatorze B3B WX-20 - dla domku 110m2 - jakie widzicie w nim wady ..?? o ktorych powinienem wiedziec jezeli sie na niego zdecyduje .. - aa nie mam zamiaru robic gwc

 

Sam o nim myślałem a raczej o trochę słabszym modelu (WX-15). Niestety trochę poczytałem i mi się go odechciało ..

 

Tam naprawdę ma dwie wady które go zdyskwalifikowały u mnie :(

 

1. Papierowy wymiennik ... Papier jako wymiennik ? Jakoś nie wierzę w trwałość takiego wymiennika tym bardziej że producent opisuje że nie wolno stosować centrali przy wilgotności powyżej 70% a bardzo często na zewnątrz taka wilgotność jest ..

Co będzie jak będzie wilgotnośc powyżej 70%? Pojawi się grzyb i pleśń na wymienniku ?

 

2. Drugie że jest bezskroplinowy. To co się będzie działo z wilgocią ? gdzie ona zostanie odprowadzona ? Zapewne zawilgoci wymiennik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...