Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Po długich rozmowach wybrałem w końcu firmę, która zrobi mi WM z reku + GGWC. Zaproponowali schemat takiej instalacji jak w załączniku. Czy ktoś może to zweryfikować? Lepiej chuchać na zimne bo sporo kasy w to wkładam i wolę mieć pewność w 100%, ze to jest najlepsze rozwiązanie z możliwych.

 

Wykonawcy płacę tylko kasę za robociznę. Wszystkie materiały kupuję we własnym zakresie. Rekuperator już kupiłem, teraz mam kupić"

- płytowy wymiennik ciepła z przyłączem 1" minimum 5 kW

- chłodnicę powietrza na rurę wentylacyjną na rurę fi 200.

- sterownik do Reku Mitsubishi z opcją sterowania urządzeniami peryferyjnymi.

 

Czy możecie coś polecić sprawdzonego?

schemat instalacji C.O.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poprawiony schemat bo coś tam było sknocone. nowy link: http://imageshack.us/photo/my-images/838/schematco.jpg/

 

Co do zaworu przed i za 4 drogowym to nie wiem ale jeśli zajdzie taka konieczność to każę go zamontować.

 

Dodatkowa gałąź z zaworem to instalacja GGWC.

 

Pytanie czy czerpnia i wyrzutnie mogą być zainstalowane na tej samej ścianie. Jeśli tak to w jakiej odległości od siebie?

Edytowane przez marconi_piaseczno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
witam, czy jak bede mial piec na ekogroszek (domek okolo 110m2) w kotłowni to w tej samej kotłowni moge postawic rekuperator .. ??? i czy ewentualnie "filtrowac" przez rekuperator tą kotłownie .. ???

Ad1.możesz

Ad.2 absolutnie

Ad.3 zagotujesz dom takim kotłem !

3-4kW przy -20st.C i Ty chcesz kocioł na ekogroszek ?

Przeczytaj sobie jakie są skutki przewymiarowania kotła w domu...

 

Kombinujesz jak koń pod górę ;)

Najtaniej w Twoim przypadku bo za 4tys.zł masz ogrzewanie prądem lub trochę drożej za 15tys.zł ogrzewanie pompą ciepła powietrzną.

W obu przypadkach oszczedzasz kupę kasy na kominie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się niedawno (czysto teoretycznie, u mnie za późno już na takie rozważania), jak bym wyszedł gdybym zrezygnował z gazu i do ogrzewania i gotowania używał jedynie prądu? Przy założeniu, że zaoszczędzoną na kotle i instalacji wodnej kasę przeznaczyłbym na izolację. Wyszło mi, że jednak , przynajmniej w moim przypadku, zamiana taka byłaby nieopłacalna. Ale liczyłem mocno "po łebkach".

A sprowokował mnie do tego kolejny rachunek za... prąd. 145zł z czego 10zł to faktycznie zużyty prąd. Podejrzewam, że rachunki z gazowni będą wyglądały podobnie. Im więcej mediów, tym więcej opłat stałych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję pomocy - mamy 2 dni na położenie rur do reku na stropie - przed położeniem stropianu i zalaniem posadzek. Budujemy dom projekt emanuela 2 czy ktoś może pomóc jak rozplanować rury i no i jakie rury! Jak to obliczyć?

Cze ktoś na szybkiego jest w stanie pomóc?

Reku też nie wybrany- chcemy wydać ok 5-6tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję pomocy - mamy 2 dni na położenie rur do reku na stropie - przed położeniem stropianu i zalaniem posadzek. Budujemy dom projekt emanuela 2 czy ktoś może pomóc jak rozplanować rury i no i jakie rury! Jak to obliczyć?

Cze ktoś na szybkiego jest w stanie pomóc?

Reku też nie wybrany- chcemy wydać ok 5-6tyś.

 

Rzuć rzuty budynku na meila [email protected]

 

Postaram się tobie zrobić szkic montażowy i zestawienie materiałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerpnia i wyrzutnia może być umieszczona na tej samej ścianie budynku pod warunkiem zachowania

odpowiednich odległości:

między innymi:

Dopuszcza się sytuowanie wyrzutni powietrza w ścianie budynku, pod warunkiem że:

a) powietrze wywiewane nie zawiera uciążliwych zapachów oraz zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia,

b) przeciwległa ściana sąsiedniego budynku z oknami znajduje się w odległości co najmniej 10 m lub bez okien w odległości co najmniej 8 m,

c) okna znajdujące się w tej samej ścianie są oddalone w poziomie od wyrzutni co najmniej 3 m, a poniżej lub powyżej wyrzutni – co najmniej 2 m,

d) czerpnia powietrza, usytuowana w tej samej ścianie budynku, znajduje się poniżej lub na tym samym poziomie co wyrzutnia, w odległości co najmniej 1,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o informację "z życia wziętą".

Jaką macie w praktyce ustawioną krotność wymiany powietrza ?

tego co widzę (czytam) wielu kupuje reku z wydajnością odpowiadającej wymianie jednej kubatury na godzinę, a potem chodzą te reku na 1/3 mocy.

 

Mam 286 m3, myślę o reku Mitsubishi.

Zastanawiam się, czy brać model 250, czy wystarczy150 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...