Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale ja nie chce sterowac silownikiem, chcialbym zeby pilotem mozna bylo przelaczac na odpowiedni zwoj transformatora, teraz mam taki galke a chialbym zeby to robil jakis przekaznik no i zeby byl odpowiedni pilot z 5 przyciskami, ktory draga radiowa by sterowal tym przekaznikiem, no i zeby to duzo nie kosztowalo :) , ...niewiem czy dobrze sie wyrazam sorry ale nie jestem fachowcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelP

poszukaj silownikow firmy Belimo (JohnsonControls sprzedaje silowniki tej firmy)

Pawel

chodzi mi o Twoj bypass (podmieszanie jesli dobrze wnioskuje z Twoje opisu)

 

co do radiowego sterowania jest ono drozsze niz standardowe na podczerwien - taniej wyjdzie np czujnik jakosci powietrza. Ale do poki producent nie ma w swoich urzadzeniach listwy pod ktroa mozna sie podpiac z zewnetrzym przelacznikiem, czujnikiem lub czyms podobnym to jest to ingerencja w urzadzenie i mozna stracic gwarancje. Zlecilbym to jedynie pewnemu elektrykowi ktory nieco zna sie na centralach wentylacyjnych i w razie czego moze sluzyc "zamiast" gwarancji. Nie sa to urzadzenia skomplikowane ale mimo wszystko choc troche trzeba wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założony wymiennik (rekuperator) Heatech z Rumi te wszystkie Mistrale, Kosy i inne oglądałem wybrałem Heatech jakość wykonania o dalszych losach napisze za moment bo w tej chwili jeszcze oglądam agagt i bartosz ps koss to nie jest przeciwprąd to krzyżowy wymiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego upieracie się przy wymiennikach przeciwprądowych lub krzyżowo-przeciwprądowych :o

oczywiście rozumiem Wasze cele "uzyskać jak największą sprawność" tylko pytanie jakim kosztem? i ile to zajmuje miejsca i ile więcej zyskacie na oszczędnościach,

osobiście uważam że dobrym (i niedrogim) rozwiązaniem jest zastosowanie 2 wymienników krzyżowych

sprawność zestawu do 96% a cena za same wymienniki 900 zł :lol:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budynek parterowy z poddaszem

rozprowadzenie kanałów :

reku w piwnicy, główny kanał na poddasze, tam rozdzielnica do pokoi na górze i dole, przewody do pokoi na dole prowadzone w stropie i w ściankach kolankowych, przewody do pokoi na górze w stropie.

nawiewu w kuchni i łazience nie mam, w tych pomieszczeniach tylko wywiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...