Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

co to za pytanie? czy nie po to buduje się WM aby nie trzeba było otwierać okien i montować w nich wywietrzników?

 

dla wolniej myslących: nie buduję bunkra ani schronu i będą okna, bardzo dużo okien :D

 

BTW. Nie wiem czy wiesz, ale w każdym schronie czy bunkrze są systemy wentylacji.

 

no właśnie dlatego pytam, co się robi w schronie jak zabraknie prądu? w domu sprawa jest prosta :)

 

jeśli centralka jest dc to przy rozumnym ustawieniu programatora nie przesuszysz domu a pozostaje ci dobra rezerwa, inna sprawa ze mniejsza centralka tez obskoczy i taniej wyjdzie

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli zabraknie prądu na wiele godzin, to po prostu trzeba będzie wietrzyć. W czym problem? Chyba nie wyłączają wam prądu jak za komuny...

 

nam nie wyłączają, wyłączają innym. Poza tym byłem przekonany, że w wentylacji mechanicznej przy wyłączonych wentylatorach działają prawa fizyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam nie wyłączają, wyłączają innym. Poza tym byłem przekonany, że w wentylacji mechanicznej przy wyłączonych wentylatorach działają prawa fizyki...

 

a działają, uchylisz okna i masz awaryjną wentylację, wm to też otwarta przegroda tyle warunki z obu stron pozostają rozdzielone, więc bez otwierania przegród nie obejdzie się, ale może wcale nie masz takiego termosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a działają, uchylisz okna i masz awaryjną wentylację, wm to też otwarta przegroda tyle warunki z obu stron pozostają rozdzielone, więc bez otwierania przegród nie obejdzie się, ale może wcale nie masz takiego termosu

 

zakładam hipotetycznie, dziękuję za odpowiedź:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam podłączonego okapu do wentylacji.

Też nie włączam okapu go do wentylacji.

wiem jaki syfek panuje w takim przewodzie bo kratki od okapu ja myję.

Pytam bo siedzicie w temacie rur a bede robił zabudowę kuchenną i muszę przedłużyc rurę.

 

W tym miejscu mialem jedną kratkę grawitacyjną na salon i kuchnię i pusciłem przez nią okap.

http://images39.fotosik.pl/1810/e473013c892b1563med.jpg

http://images45.fotosik.pl/1609/0f9e19607cc1a440med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz ze powietrze bedzie nawiewane do pomieszczenia?

 

okap ktory planuje zakupic moze byc jako okap i pochłaniacz.

ma w sobie jakąs zaslepkę i oczywiscie filtry węglowe.

 

z tego co wytyczałęm mam tez przepustnicę ale jak szczelą i czy mozna ja mechanicznie zamknąc tego juz nie piszą.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica zwrotna pomoże ?

pytanie tylko kiedy ją tłuste powietrze oblepi i przestanie funkcjonować.

dodam ze wylot z okapu idzie na dach i jest usadowiony obok ze 20 cm od wylotu komina z kominka wspolny komin na dachu.

przy rekuperatorze i podcisnieniu mogą się robic jaja.

nie brałem takiego scenariusza pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zaszaleć i bez okapu zamieszkać ?

Życie pokaże że jest zbędny, czy to w funkcji pochłaniacza czy w innej opcji ( tej gorszej) .

 

A co do tych filtrów węglowych to nie zdają egzaminu bo zbyt krótko pełnią swoją funkcję, to są filtry jednorazowe w dosłownym tego słowa znaczeniu a koszty wymian jest bardzo duży .

Filtr z kratką stalową złapie tłuszcz i powietrze z powrotem do kuchni, to będzie jedyna dobra opcja jak już chcecie mieć takie urządzenie w domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...