Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może by tak zaszaleć i bez okapu zamieszkać ?

Życie pokaże że jest zbędny, czy to w funkcji pochłaniacza czy w innej opcji ( tej gorszej) .

 

A co do tych filtrów węglowych to nie zdają egzaminu bo zbyt krótko pełnią swoją funkcję, to są filtry jednorazowe w dosłownym tego słowa znaczeniu a koszty wymian jest bardzo duży .

Filtr z kratką stalową złapie tłuszcz i powietrze z powrotem do kuchni, to będzie jedyna dobra opcja jak już chcecie mieć takie urządzenie w domu .

 

Bez okapu zamieszkać powiadasz.

Czyli sugerujesz ze rekuperator wchłonie zapachy z kuchni ?

czy jak juz zamieszkam to nie bedzie mnie stać na jedzenie :) ??? bo tak tez moze byc.

Dzis moja Pani w piekarniku przygotowywała kaczkę z jabłkami.

Nie będę sie wypowiadał o walorach smakowych ale napiszę ze zapach czuc było jeszcze po 3 godzinach.

Zapach fajny ale przez poł godziny po tym czasie ............- dobrze ze dzis przyjechał elektryk z forum bo bym nie wytrzymał dłuzej.

 

chcesz tp daj klapkę, nic jej nie oblepi, tłuszcz skropli się na alu filtrze a co przeleci to siądzie na łopatkach wentylatora, kanał pozostanie czysty

Dzieki za radę.

zastosuję taką klapkę , jesli nie zda egzaminu okap zamieni sie w pochłaniacz jak piszę Liwko.

 

Dziękuje panowie za rady pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sie wypowiadał o walorach smakowych ale napiszę ze zapach czuc było jeszcze po 3 godzinach.

Zapach fajny ale przez poł godziny po tym czasie ............- dobrze ze dzis przyjechał elektryk z forum bo bym nie wytrzymał dłuzej.

 

Rozumiem że mieszkasz w domu z WM i doszedłeś do wniosku że ona ma za zadanie w 5 minut pozbyć się zapachu ze smażonej cebuli ?

 

:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mieszkam w 50 metrowym mieszkanku w wentylacją oczywiscie grawitacyjną i w takich przypadkach najnormalniej uchylam okno.

W nowym domu wolałbym jednak szybciej pozbywać sie zapachów zwazywszy ze kuchnia otwara na salon.

Odnoszę wrazenie ze okap ma wiekszą wydajnosc niz wentylacja tylko nie mógł bym zaakceptowac dymu z kominka wydobywającego się z okapu. :)

A tak moze sie stać.

 

Plusfoto na tą chwilę nie mam opcji juz wpięcia okapu do WM instalacja juz rozprowadzona.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cały czas zastanawiam nad okapem. Tzn. - teraz w mieszkaniu w ciągu 7 lat użyłem może z 10 razy i zastanawiam się, czy montować taka 'ozdobę' za tysiąc zł, czy może lepiej jakąś szafkę. Tylko że okap wizualnie się komponuje z płytą/kuchenką i stąd mam dylemat - co zawiesić nad...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cały czas zastanawiam nad okapem. Tzn. - teraz w mieszkaniu w ciągu 7 lat użyłem może z 10 razy i zastanawiam się, czy montować taka 'ozdobę' za tysiąc zł, czy może lepiej jakąś szafkę. Tylko że okap wizualnie się komponuje z płytą/kuchenką i stąd mam dylemat - co zawiesić nad...

 

Jak by na to nie patrzeć, to filtr aluminiowy wyłapuje sporo tłuszczy. Moim zdaniem warto. A jeżeli chodzi o zapachy to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+

Ja też się cały czas zastanawiam nad okapem. Tzn. - teraz w mieszkaniu w ciągu 7 lat użyłem może z 10 razy i zastanawiam się, czy montować taka 'ozdobę' za..............

To ja sie zastanawiam czy moja mnie nie robi w bambuko bo u nas okap leci codziennie po 30 minut.

gdy gotujesz ziemnieki , makaron ile wilgoci sie wytwarza ?

nie mowię nawet o pieczeniu czegos na patelni.

moze faktycznie WM radzi sobie znakomicie z wilgocią i zapachami z normalnego gotowania i to wystarczy .

 

Zauważcie też ze w piekarniku jak sie piecze to zapachy wychodzą na zewnątrz.

Wiec warto je usuwac i w tym celu jest wentylacja mechaniczna.

nie mowie nawet o przypadku gdy cos w piekarniku wykipi i sie przypali to juz nawet okap i WM nie pomoze.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cały czas zastanawiam nad okapem. Tzn. - teraz w mieszkaniu w ciągu 7 lat użyłem może z 10 razy i zastanawiam się, czy montować taka 'ozdobę' za tysiąc zł, czy może lepiej jakąś szafkę. Tylko że okap wizualnie się komponuje z płytą/kuchenką i stąd mam dylemat - co zawiesić nad...

 

Okap służy głównie do wychwytywania tłuszczu, żeby nie zbierał się na szafkach itp.

 

Mój kosztował około 300 zł z filtrem węglowym i jest zabudowany w szafce, wysuwa się z niego szufladkę i wtedy się włącza - tylko szkoda, że żona rzadko go używa - mamy taki lub podobny [nie pamiętam oznaczenia] :

 

http://www.gorenje.pl/kuchnia/zmywarki/okapy?c=402744

 

Jeśli kupowałbym drugi raz zwróciłbym uwagę na głośność bo ten nasz chodzi strasznie głośno i pewnie głównie przez to jest rzadko używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może nie gotujemy tyle, u mnie jest teraz wg, jak otworzę okno to nie ma problemu z wilgocią - kratkę mam nad kuchenką.

Mam dwóch znajomych bez okapu - jeden dużo gotuje, ma wg, nie widzi potrzeby, drugi niedługo mieszka, ale też mu nie brakuje.

Taki wentylator zawsze będzie głośny - ma wydajność jak rekuperator, a jest mały i niezabudowany jakoś specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wentylator zawsze będzie głośny - ma wydajność jak rekuperator, a jest mały i niezabudowany jakoś specjalnie.

 

Mam w rekuperatorze wentylatory o podobnej wydajności, tyle, że są to EBM Papst i są znacznie cichsze - gdyby ten w okapie miał taką głośność było by super.

 

Tyle, że ten EBM kosztuje więcej od tego okapu, więc przy droższym okapie powinien być cichszy wentylator, ale z drugiej strony zbyt dużo za okap bym nie dał - każdy musi rozważyć to sam w swoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...