Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy macie problem ze smrodem z kominów zaciąganym przez rekuperator? Mój sąsiad pali wilgotnym drewnem w kominku i regularnie mam darmowe anty-zdrowotne inhalacje.

 

Pytałem nydar'a - ma filtr węglowy w instalacji. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209140-Wentylacja-hybrydowa-WMG&p=5822134&viewfull=1#post5822134

 

Jak dobrze zrozumiałem, chodzi o filtr HEPA, gdyż podawał wymiar 38cm x 32cm x 3cm. Sęk w tym, że mój reku (Brink Renovent Medium) ma miejsce na kasety filtracyjne wymiaru ok. 48x23x3 cm - pewnie nie znajdę gotowych filtrów HEPA.

 

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_rekuperator-renovent-brink-mediu-2618422.jpg

 

Tkanina filtracyjna EU9, jak pisał nydar, nie pomogła - jedzie ostro wędzonką w całym domu :(

 

Teraz będę testował tkaninę węglową tego rodzaju:

http://content.zadowolenie.pl/Produkty_Obrazki/filtr-do-okapu-electrolux-uniwersalny-filtr-weglowy-57x47cm-41357-100000-23749-M0-Z.jpg

Wszelkie rady mile widziane.

540x405_rekuperator-renovent-brink-mediu-2618422.jpg

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkanina filtracyjna EU9, jak pisał nydar, nie pomogła - jedzie ostro wędzonką w całym domu :(

 

Może tą EU9 miałeś źle zamontowaną i dym przedostawał się obok tkaniny [zwłaszcza, że EU9 są cieniutkie a masz tam 3 cm - może załóż standardową i dociśnij nią EU9 do ramki od strony rekuperatora] ?

 

U mnie przy F5 nie wlatuje do domu dym z okolicy nawet gdy na zewnątrz śmierdzi nim nieprzyjemnie [raz w pobliżu palił się śmietnik].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tkanina węglowa to chyba od okapów.Jak od okapów to powinna zapachy redukować.Spróbuj i podziel się spostrzeżeniami bo to nie tylko twój problem.

Do kasety filtracyjnej założyłem tkaninę standardową, a obok niej węglową (od okapów). Wydaje się, że ograniczyło to w znacznym stopniu przedostawanie się smrodów do domu.

 

Ramka z tkaniną EU9 faktycznie jest wąska i mogło być tak, że struga powietrza szła też obok filtra - mam nadzieję, że nie będę musiał testować już innych rozwiązań w tym sezonie grzewczym. Z drugiej strony, dobrze, że jest możliwość zastosowania w rekuperatorze takiej kasety, do której można założyć dowolną kombinację dwóch różnych tkanin.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam małe pytanko

dostałem ofertę słowną na rekuperator z cała instalacją Wolfa, za około 25 tys PLN

dom 149m2 użyrkowych

 

nie znam się kompletnie na cenach i ofertach WM, więc zadam to tutaj... nie jest to za wysoka cena?

co prawda ostatnio na targach budowlanych widziałem oferty od mniej więcej 18 do nawet 30k za instalację z reku, ale jedyne co kojarzę to że Wolf to podobno jakiś w miarę dobry sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku miałem oferty od kilku firm, które za 20.000 zł oferowały swoje usługi. W to była wliczona cena rekuperatora i wszystkie elementy rozprowadzenia wentylacji, sterownik, anemostaty, etc i oczywiście robocizna.

 

Postanowiłem jednak zakupić na własną rękę rekuperator i materiały do wentylacji. Fachowiec zrobił wcześniej pomiary i projekt a później poskładał to wszystko do "kupy".

 

Wyszło 4.000 zł taniej.

 

Edit: dom 170 m2 pow. użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko dom 190 m2

rekuperator na nieocieplonym poddaszu niestety co polecasz ?

rozumiem ze jak rekuperator jest na takim własnie zimnym poddaszu to jest dupa blada duze straty?

 

instalacje juz mam na szywnych rułach.

na co patrzyc jakie wartosci ?

firma ktora robila mi ze 3- 4 lata temu instalacje polecała jakis ekozefir ale czytając forum widzę ze chyba niebardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko dom 190 m2

rekuperator na nieocieplonym poddaszu niestety co polecasz ?

rozumiem ze jak rekuperator jest na takim własnie zimnym poddaszu to jest dupa blada duze straty?

 

instalacje juz mam na szywnych rułach.

na co patrzyc jakie wartosci ?

firma ktora robila mi ze 3- 4 lata temu instalacje polecała jakis ekozefir ale czytając forum widzę ze chyba niebardzo.

 

Mój reku wisi sobie na nieogrzewanym strychu w garażu i poniżej -15 zaczyna się problem z przymrażaniem. Na pewno problem rozwiąże gdy podłączę odwierty od PC do chłodnicy rekuperatora. Od czterech lat się za to zabieram...

Szukaj reku cichego, z płynną regulacją i automatycznym bypassem. Dobrze jak filtry się wymienia w ramkach, wtedy kosztują tylko kilka złotych rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a takie cos jak "Strumień objętości powietrza" czy to wazne czy zawsze chodzi na njnizszym biegu?

Jeszcze mam problem taki ze jak otworzę szybę z kominka to dym leci na salon - jest to zwiazane z tym ze mam nasadę wodną na kominku i ograniczony ciag w kominie - chyba.......

czy mozna zrobic tak ze bedzie lekkie nadcisnienie czy to sie robi na rekuperatorze czy na instalacji ?

czy jest mozliwe ze rekuperator pocisnie powietrze - nie pozwoli mu wydostac sie na salon.

Dlaczego o tym mowie.

mam unoszoną szybę do gory - gilotynę i czasami lubie popatrzec na zywy ogien- moge to robic wowczas kiedy ogien dogasa i jest zar.

wowczas jest ok nie czuc dymu

Jesli wkładam polana to zawsze dym mi leci na saluuun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
witam

mam małe pytanko

dostałem ofertę słowną na rekuperator z cała instalacją Wolfa, za około 25 tys PLN

dom 149m2 użyrkowych

Zależy na jakich kanałach,sam reku Wolfa,zakładam,że Excellent 400m3(Brink) to ok.8tys.zł,kanały elastyczne PE z osprzętem nie najdroższej firmy do takiego domu to ok.5-6tys.zł,spiro ok.4-5tys.zł,fleksy 1,5tys.zł,reszta ceny to robocizna i zysk,robocizna z reguły ok.3-4tys.zł.

Polecam kanały z PE i dobre termofleksy np.DEC.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a takie cos jak "Strumień objętości powietrza" czy to wazne czy zawsze chodzi na njnizszym biegu?

Jeszcze mam problem taki ze jak otworzę szybę z kominka to dym leci na salon - jest to zwiazane z tym ze mam nasadę wodną na kominku i ograniczony ciag w kominie - chyba.......

czy mozna zrobic tak ze bedzie lekkie nadcisnienie czy to sie robi na rekuperatorze czy na instalacji ?

czy jest mozliwe ze rekuperator pocisnie powietrze - nie pozwoli mu wydostac sie na salon.

Dlaczego o tym mowie.

mam unoszoną szybę do gory - gilotynę i czasami lubie popatrzec na zywy ogien- moge to robic wowczas kiedy ogien dogasa i jest zar.

wowczas jest ok nie czuc dymu

Jesli wkładam polana to zawsze dym mi leci na saluuun.

 

Bo to się inaczej robi.

Kotłownie oddzielasz szczelnymi drzwiami od części mieszkalnej. A samą kotłownie nie podpinasz do WM tylko instalujesz w niej WG.

Masz wtedy 100% pewności bezpieczeństwa dla domowników. No chyba że lubisz ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...